Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 15 z 19
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 kwi 2016 - 11:20:07

Po 5 miesiącach od odstąpienia od umowy z wykonawcą na wybudowanie przedszkola przy ul. Zdrowej dzielnica Wilanów ogłosiła nowy przetarg. Mamy 5 miesięcy + wybór nowego wykonawcy 1-2 miesiące. Opóźnienie już wynosi około 7 miesięcy.
A jak będzie przy naszym ratuszu? Zobaczymy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 cze 2016 - 10:28:12

Jest nowy przetarg:
http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?mnu=82&id=7535

Oby urzędnicy tym razem nie dali ciała w przetargu... i oby wygrał go poważny podmiot typu Skanska, Dorbud itp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: czaknoris (87.205.165.---)
Data: 22 cze 2016 - 23:07:25

A jakie znaczenie ma przetarg i jego wynik skoro nadzór będzie dalej wyglądał jak dotychczas?

Wystarczy przeczytać protokół:
(...) ściany w technologii betonu architektonicznego nie odpowiadają warunkom określonym w Specyfikacji (...). Wszystkie ściany posiadają liczne przebarwienia, ponadnormatywne pory i ubytki. Na części krawędzi elementów żelbetowych i w części połączeń międzyszalunkowych występują nadlewki technologiczne, wymagające zeszlifowania. Część otworów technologicznych przewidzianych projektem nie zachowuje projektowanych wymiarów i kształtów, ponadto stwierdzono brak niektórych otworów technologicznych.
Część podciągów w sposób widoczny nie zachowuje płaszczyzny pionowej. W części elementów występuje odkryte zbrojenie. W części słupów, przy połączeniu ze stropami, wykonano nadlewki z innego rodzaju betonu. Część elementów betonowych wykonanych niezgodnie z projektem nosi ślady cięcia i skuwania. (...) Część płyt stropowych rażąco nie zachowuje poziomu. (...)



Gdzie był inspektor nadzoru inwestorskiego i za co brał pieniądze (publiczne, z podatków) przez tyle miesięcy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-22 23:11 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.68.---)
Data: 23 cze 2016 - 00:50:27

Zdrzemnął sie widać a jego kolega teraz tylko zawarł stwierdzenie tego faktu w dokumentach...właśnie leci kabarecik..tylko czemu za nasze pieniądze...
Nieco przez przypadek usłyszałem od gościa, ktorego poprzedni wykonawca chcił wciągnąc jako podwykonawce...ponoć oferował za prace elektryczne 2 mln złotych...problem w tym, że specyfikacja jest ponoć na około 4...i zawiera np. oprawy z wymaganą gwarancją na przebarwienia na....15 lat... Jeden producent na świecie ponoć to oferuje i bierze za coś takiego jak za zboże...faaaaajna zabawa za nasze pieniądze...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.161.---)
Data: 27 cze 2016 - 13:18:43

Termin dokończenia budowy ratusza to 14 miesięcy. To jakim cudem deweloper w Klarysewie obecnie buduje blok i w tyle czasu planuje zbudować go od zera?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (87.205.192.---)
Data: 27 cze 2016 - 18:41:00

Może po poprzednikach trzeba najpierw posprzątać, bo klecili tyle czasu, w zimie marzło, wiosną mokło i rdzewiało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.226.---)
Data: 28 cze 2016 - 07:59:55

To jak rozumiem nadzór gminny zostal dyscyplinarnie zwolniony oraz została wszczęta procedura odszkodowawcza od tego urzędnika lub też rozwiązano umowę z firmą nadzorująca naliczony kary oraz szykowny jest proces o odszkodowanie?

Bo Hiszpanom płacili za wykonanie poszczególnych etapów, gdzie ktoś z gminy potwierdzał prawidłowe wykonanie.

A teraz my, nie dość, że zapłaciliśmy jednym to teraz zapłacimy innym za rozbiórkę i zrobienie na nowo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 11 lip 2016 - 15:47:04

Ups, najtańsza oferta 1,7mln zł powyżej kosztorysu a to na pewno jeszcze nie koniec "dodatkowych" kosztów:
http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=53835

I co teraz? Podpisujemy i dokładamy kasę czy robimy kolejny przetarg i kolejne 2 miesiące opóźnienia? Źle to wszystko wygląda od strony naszego urzędu, bardzo źle. Tylko proszę mi tu na Hiszpanów nie zwalać. Sami sobie zgotowaliśmy tą sytuację a konkretnie nasz urząd i urzędnicy razem z Burmistrzem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (159.205.184.---)
Data: 11 lip 2016 - 22:56:25

Ja bym podpisała, bo każda niezagospodarowana kasa pójdzie na dobra zmianę nie koniecznie w Kcinie. Czymś krajowy budżet trzeba będzietongue sticking out smiley cerowac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 21 lip 2016 - 15:53:17


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 21 lip 2016 - 18:18:26

ciekawy jestem ile będzie cena łączna tj. kwota zapłacona tym co zeszli minus to co od nich uzyskamy w odszkodowaniu (?) plus to co zapłacimy za dokończenie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.47.43.---)
Data: 21 lip 2016 - 18:56:11

Uzyskamy w odszkodowaniu? Jakoś nie jestem pewien czy i ile wpłynie na konto gminy... Przy takim nadzorze i "porządku" w papierach może być jak z amfiteatrem. Ile tam uzyskała gmina....? Coś mi się kołacze, że nic (?).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 21 lip 2016 - 20:35:26

Musiała oddać pieniądze przetrzymywane w formie gwarancji plus odsetki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 22 lip 2016 - 18:08:50

No właśnie. Teraz gmina idzie do sądu o 2,4mln zł. Mój komentarz odnośnie tego kto na tym na pewno skorzysta jest jeden - prawnicy. I boję się, że nikt inny.

Błąd został popełniony przez nasz urząd na samym początku przy przetargu i potem ciągnął się by ostatecznie doprowadzić do znacznego zwiększenia kosztów oraz opóźnienia. To jest póki co ogromnie kosztowny błąd. W tej chwili jeżeli dobrze liczę wychodzi około 5-6 miesięcy opóźnienia i wcale nie jest ostatecznie powiedziane, że faktycznie za te około 14 miesięcy ta inwestycja zostanie ukończona.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (213.238.69.---)
Data: 22 lip 2016 - 19:31:15


Mixiorek

Błąd został popełniony przez nasz urząd na samym początku przy przetargu i potem ciągnął się by ostatecznie doprowadzić do znacznego zwiększenia kosztów oraz opóźnienia.

Na czym polegał te błąd?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.148.---)
Data: 22 lip 2016 - 19:46:33

Na wpisaniu do SIWZ błędnego wzoru, który promował wykonawcę, który dał krótszą (5 lat) gwarancję a nie dłuższą (10 lat). Dorbud powinien wygrać i taki wybór zrobił w pierwszym ruchu nasz urząd. Tyle, że "zapomniał" lub chciał zapomnieć o swoim błędzie i hiszpańska firma miała mega łatwe zadanie w KIO. Student prawa by to wygrał. Potem "nasz biedny urząd" chciał zwalić winę na "niedobre" KIO i zaczęła się narracja o niesprawiedliwym i niezrozumiałym wyroku itp. A potem było już tylko gorzej i "owoce" mamy, jakie mamy.

Nasz urząd i Burmistrz do tej pory oficjalnie tego nie wyjaśnili. Chyba, że Radnym a Radni nie "puścili" tego w obieg. Mój post z grudnia 2014 w zasadzie tuż po tym przetargu, punkt 5:
http://www.konstancin.com/forum/read.php?8,43185

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 sie 2016 - 12:18:25

Nowa firma podpisała umowę. Co z tego będzie? Przyszłość pokaże. Póki co jest: drogo, późno i kiepska jakość. Nadal obecna władza nie wytłumaczyła podatnikom, którzy ją utrzymują jak z tym pierwszym przetargiem było.

http://www.konstancinjeziorna.pl/aktualnosci-specjalne/umowa-na-kontynuacje-budowy-ratusza-podpisana#cnt

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 12 sie 2016 - 15:58:06

to jak z piłkarzami...kto pamięta fatalny styl Włochów na mistrzostwach świata w Niemczech jeśli pokonali w finale Francuzów? :-)
nam też wyrośnie piękny ratusz i...tyle to ludzi obchodzi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 06 wrz 2016 - 11:57:40

Plac budowy miał być przekazany nowemu wykonawcy 3 tygodnie temu a ja oznak wznowienia budowy nie zauważyłem. Ktoś, coś? Tracimy kolejne tygodnie z sezonu budowlanego i sprzyjającej pogody.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (77.253.92.---)
Data: 06 wrz 2016 - 12:39:07

No więc jakiś dźwig już tam pracuje. Pierwsza jaskółka tej jesieni >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 15 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.