Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 16 z 19
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.243.---)
Data: 06 wrz 2016 - 12:41:23

Jak już pisałem mają dużo czasu więc może się nie spieszą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 08 wrz 2016 - 12:35:32

Faktycznie jest dźwig. Pojawił się chyba we wtorek (?). To teraz niech ruszają z kopyta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 pa¼ 2016 - 13:51:48

Epopei pod tytułem "władze Konstancina-Jeziorna nie radzą sobie z niczym" c.d.:

http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.3048.2

To już nawet nie jest śmieszne, to jest żenujące. Jeżeli władze i urzędnicy nie radzą sobie z inwestycją za 100-200tys zł to jak mają sobie poradzić z taką za 20mln zł. Pusty śmiech przez łzy mnie ogarnia.
Ciekawe czy gdyby budowali swój dom, za swoją kasę to by też tak wyglądało?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (84.40.138.---)
Data: 28 pa¼ 2016 - 14:02:51

Ja bym zatrudniła archeologów, niechby zbadali co kryje ziemia pod przyszłym ratuszem. Może wisi/ leży jakieś fatum, pamiętacie jakie były problemy z błękitnym wieżowcem w Wawie?
Może księdza poprosić, żeby odprawił egzorcyzmy.

To taka refleksja w zwiÄ…zku z nadchodzÄ…cym Halloween >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 28 pa¼ 2016 - 17:51:04

Jak rozumiem Burmistrz oraz urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia i inwestycja jest prowadzono modelowo i koncertowo? Flagowa inwestycja ostatniej i obecnej kadencji. Od początku są same wpadki. Od przetargu po obecny zastój. Płacą za to mieszkańcy miasta i gminy Konstancin-Jeziorna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: daramisdaramis (83.24.93.---)
Data: 14 lis 2016 - 22:56:17

Dzisiaj dźwig pracował, więc może roboty na prawdę ruszyły.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.156.---)
Data: 16 gru 2016 - 17:16:48

Tak wygląda inwestycja wykonana przez firmę Dorbud, która w pierwszym przetargu na ratusz zaoferowała najniższą cenę oraz najdłuższą gwarancję:
http://ursynow.pl/pierwszy-na-ursynowie-dzielnicowy-dom-kultury-formalnie-powolany-do-zycia/

Zaczęli w lipcu 2015. Efekty widać. Listopad-grudzień 2014 wybrano firmę Coprosa na wykonawcę naszego ratusza. Jak tam budowa?
Do tej pory urząd i Burmistrz nie wyjaśnili oficjalnie mieszkańcom dlaczego firma Dorbud nie została wybrana na wykonawcę. Mijają 2 lata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MarioMario (89.73.141.---)
Data: 17 gru 2016 - 16:55:59

Temat był już wałkowany tyle razy...pozostają niedomówienia i dezinformacja. Rada na ostatniej sesji złożyła dyspozycję komisji rewizyjnej o kontrolę kontraktu na ratusz, z uwzględnieniem Coprosy



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-17 17:19 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.151.---)
Data: 17 gru 2016 - 20:58:24

Nie bardzo rozumiem. Burmistrz nie ma cywilnej odwagi stanąć przed Radą Miejską i przyznać się do błędu swoich podwładnych? A jako ich przełożony bierze go całkowicie na siebie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.154.---)
Data: 22 lip 2017 - 11:33:51

Dwie sprawy:
1. Jak idzie rozliczanie Burmistrza i urzędników za przetarg i realizację budowy ratusza?
2. Czy otwarcie ratusza i przeprowadzka wszystkich wydziałów będzie zgodnie z zapewnieniami Burmistrza do grudnia tego roku?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.66.---)
Data: 25 lip 2017 - 15:02:33

Podobno juz meblujÄ… i przeprowadzka nie jest zagrozona....;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 pa¼ 2017 - 13:18:49

Nasza gotówka leje się szerokim strumieniem:

[bip.konstancinjeziorna.pl]
[bip.konstancinjeziorna.pl]

To ile to już razem jakby podliczyć wszystkie koszty? 30, 35mln zł?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.62.---)
Data: 16 pa¼ 2017 - 20:05:50

Chyba koszty ratusza byly szacowane razem z niezbednym do tego wyposazeniem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: RaVRaV (5.60.231.---)
Data: 22 pa¼ 2017 - 21:33:57

Budowa ratusza dobiega końca. Ul. Kolejowa zyskała nową nawierzchnię. Tak się zastanawiam czy przed tak reprezentacyjnym budynkiem jakim jest ratusz zastosowanie nawierzchni z kostki betonowej jest odpowiednie.
Kostka betonowa jest nawierzchnią głośniejszą od asfaltu, niewygodną, stawia większe opory toczenia a przede wszystkim jest to najbardziej tandetna nawierzchnia jaką znam. Nie wymagam nie wiadomo czego, ale wydaje mi się że asfalt byłby o wiele lepszym rozwiązaniem. Do tego jakość wykonania też nie jest najlepsza, nie jest tak źle jak na ul.Bielawskiej ale mogło być lepiej. Np. krawężniki na łukach docinano na miejscu i wygląda to koszmarnie. O dziwo są to krawężniki granitowe. Plusem jest też to że chodniki wykonane są z małych płyt (lub z dużej kostki) różnej wielkości i wygląda to estetycznie. Przy samym ratuszu nawierzchnie wykonane są z betonu płukanego. Prace jeszcze trwają ale wygląda jak by chcieli wybetonować cały plac przed ratuszem bez kawałka miejsca na zieleń.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 lis 2017 - 15:45:06

Jak tam? Od grudnia wszystko już w nowym ratuszu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.138.---)
Data: 15 lis 2017 - 17:15:02

Bardziej pewnie luty/marzec...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 15 lis 2017 - 17:37:28

No ale Burmistrz obiecał na grudzień.... a jak idzie wyjaśnianie czemu w przetargu, który miał miejsce 2 lata temu został zawarty wzór, który promował firmy dające krótszą gwarancję?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: czaknoris (87.205.243.---)
Data: 15 lis 2017 - 20:17:33

Przetarg na meble z około milion złotych się nie udał, więc przeprowadzka pewnie nie szybko. Mieliby iść na takie salony ze starymi biurkami i krzesłami? smiling smiley

O wyjaśnianiu zapomnij. Poza kilkoma osobami w gminie, z których pewnie 90% stanowi kilku użytkowników tego forum, nikogo ten temat nie rusza, nawet dziennikarzy lokalnych mediów. Na nikim to nie robi wrażenia i ludzie tak jak lokalne media łyknęli ten kit, że to niedobra KIO wybrała innego wykonawcę.

Nawiasem... Zdaje się, że ta druga firma, która pierwotnie została wybrana, nie podołała w Warszawie: [tustolica.pl] i tutaj: [www.echodnia.eu]
Ich oferta była zbliżona cenowo i kto wie czy z ratuszem tutaj poradziliby sobie za te pieniądze.

Jeżeli ta firma upadnie, to wszyscy chyba wiedzą gdzie można sobie włożyć roszczenia gwarancyjne gdyby kiedyś wyszły ewentualne problemy z przedszkolem i żłobkiem.
Nawet gdyby wzór w SIWZ był prawidłowy, a wtedy oni wygraliby ten przetarg i gdyby udało im się zrealizować kontrakt, to też te 10 lat gwarancji mogłoby się okazać warte...

Dlatego gwarancje to jedno, ale najważniejszy jest nadzór, bo jeżeli się wszystkiego dopilnuje, to gwarancje nie będą potrzebne.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-15 20:19 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 16 lis 2017 - 08:38:16


czaknoris
Przetarg na meble z około milion złotych się nie udał, więc przeprowadzka pewnie nie szybko. Mieliby iść na takie salony ze starymi biurkami i krzesłami?

Faktycznie. Stare meble i krzesła dadzą ludziom do spalenia w piecu co by wzbogacić powietrze o wszystkie pierwiastki z tablicy Mendelejewa. W końcu jesteśmy Uzdrowiskiem. Po co nam złoża borowiny i torfu jak możemy palić w piecach meble?


czaknoris
O wyjaśnianiu zapomnij. Poza kilkoma osobami w gminie, z których pewnie 90% stanowi kilku użytkowników tego forum, nikogo ten temat nie rusza, nawet dziennikarzy lokalnych mediów. Na nikim to nie robi wrażenia i ludzie tak jak lokalne media łyknęli ten kit, że to niedobra KIO wybrała innego wykonawcę.

Komisja Rewizyjna podobno pracuje w pocie czoła od dwóch lat a Burmistrz samobiczował się już za to 10x.


czaknoris
Nawiasem... Zdaje się, że ta druga firma, która pierwotnie została wybrana, nie podołała w Warszawie

Musieli się mocno przeliczyć ze swoimi zasobami. Dom Kultury na Zielonym Ursynowie skończyli o czasie. Cóż, siły roboczej ubywa a ludzie, którzy zostają chcą więcej zarabiać. Co w sumie jest normalne. Tyle, że firmy nie chcą więcej płacić. A trzeba płacić dużo więcej niż kiedyś.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.64.0.---)
Data: 03 mar 2018 - 16:38:55

Czas ostatnich poprawek, potem wielka przeprowadzka

"to podrożyło inwestycję do około 33 mln zł."

[piasecznonews.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 16 z 19


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.