Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 17 z 19
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.61.---)
Data: 17 kwi 2018 - 22:35:08

Przeprowadzka trwa - kiedy otwarcie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.126.---)
Data: 18 kwi 2018 - 22:11:09

Też chciałbym wiedzieć jak wyglądają sprawy.
Oficjalnej komunikacji brak.

Na razie rozpoczyna się ciekawy wątek ponieważ Pan Gut stwierdza, że Pan Burmistrz Jańczuk nie chce użyć powierzchni niektórym wydziałom powiatu, aby mieszkańcy KJ mogli sprawy powiatowe załatwiać "lokalnie" w nowym ratuszu.
Powyższy pomysł wydaje mi się ciekawy, ale jeszcze bardziej istota jest komunikacja/ współpraca pomiędzy oboma Panami.


Wybory tuż, tuż ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.98.---)
Data: 18 kwi 2018 - 23:11:52

Ratusz bedzie jak bedzie i pewnie uslyszymy omotwarciu wszak tomrokmwyborcsy i jest się czym pochwalić ;-)
Fakt jest taki, ze np.tematy samochodowe górokalwarianie załatwiają nie musząc jezdzic do Piaseczna...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 19 kwi 2018 - 09:14:06

Wybory zaczynają się wtedy kiedy Burmistrz rozpoczyna spotkania z mieszkańcami oraz wtedy kiedy ktoś mówi o połączeniu kolejowym z Warszawą. Ostatnio spotkanie z Burmistrzem w Mirkowie. Przez ostatnie 3,5 rok zero spotkań a teraz rozpoczyna się wyborcze kolędowanie.

Niech Burmistrz zorganizuje spotkanie tylko w jednym temacie i z jedną grupą - z rowerzystami. Będzie miał odwagę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.187.---)
Data: 24 kwi 2018 - 01:29:12

Prace w ratuszu bardzo intensywne - ostatnio jechałem po północy i w kilku pokojach paliło się światło. Może termin się zbliża.

Co do użyczenia pomieszczeń dla powiatu, to trzebaby znać więcej szczegółów, bo może oferta ma niespodzianki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (159.205.237.---)
Data: 24 kwi 2018 - 11:19:45


Mixiorek
Niech Burmistrz zorganizuje spotkanie tylko w jednym temacie i z jedną grupą - z rowerzystami. Będzie miał odwagę?

A czego miałby się bać?

Ścieżki rowerowe ogarnia gm.Piaseczno na mocy porozumienia gmin (Piaseczno, Góra Kalwaria i Konstancin-Jeziorna). I chyba tak powinno być, bo byłoby do bani gdyby Piaseczno wybudowało ścieżki do granic np. Kcina, a dalszy ciąg zaczynał się w zupełnie innym miejscu i rower trzeba by zanieść na plecach lub przewieźć autobusem yawning smiley
Budowanie na "Urra, ku chwale...." przerabialiśmy za PRL.


SPR. 68/2018 - „Budowa Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno”.
[bip.piaseczno.eu]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.194.---)
Data: 27 kwi 2018 - 03:56:42

A jak forumowicze oceniają możliwość codziennej jazdy rowerem po KJ?, w tym np. bezpiecznego dojazdu rowerem do szkół i jakości stojaków przy tych szkołach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 27 kwi 2018 - 15:54:18


mania
A czego miałby się bać?

Może pytań ile mm/m/km ścieżek rowerowych wybudował przez około 7,5 roku swoich rządów. Kupa czasu. Można było wiele dobrego zrobić. Jako, że Pan Burmistrz jest nauczycielem to ja wystawię notę szkolną za te 7,5 roku w kwestii podejścia do tematów rowerowych i pro rowerowych -> 1.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-27 15:54 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.194.---)
Data: 02 maj 2018 - 23:47:53


M
Ścieżki rowerowe ogarnia gm.Piaseczno na mocy porozumienia gmin
I przez ostatnie 8 lat tak bylo? Watek o sciezkach to jednak inny niz ten z opoznieniami z ratuszem...a tu przyznać trzeba, ze przynajmniej w tej materii jakiś sukces przed wyborami pokazać bedzie można....;-)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-05-02 23:48 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.186.---)
Data: 17 maj 2018 - 16:34:18

Czy ktoś coś wie o realnym terminie przeprowadzki?
Nocne prace widzę od wielu miesięcy (pewnie częściowo to niewyłączone światło), a dodatkowo od kilku tygodni czyszczenie szyb.

A z ważnych zmian to w ratuszu będzie jednak miejsce dla delegatury powiatu tzn będzie w nim można sprawy Architektury, Komunikacji i Geodezji.
To bardzo pożyteczne inicjatywa powiatu, na którą w końcu zgodziła się i nasza gmina.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: czaknoris (78.8.83.---)
Data: 17 maj 2018 - 16:50:51

[piasecznonews.pl]

Najpierw pracownicy gminy opuszczą galerię Lima przy Warszawskiej 31. Umowa z właścicielem obiektu obowiązuje do końca maja. Następnie urzędnicy opuszczą w znacznej części wynajmowane pomieszczenia przy ul. Mirkowskiej 39, Warszawskiej 23, Warszawskiej 32, Sobieskiego 5 i Świetlicowej 1.
(...)
W ostatnim czasie okazało się, że w trakcie prac podwykonawców zostały zarysowane szyby w wielkich oknach ratusza. Firma zleciła ich wyszlifowanie (czy udało się to ukończyć, okaże się w piątek). Zagadką pozostaje także, czy nie trzeba będzie poprawiać elewacji. Na klinkierowych cegłach pojawiły się zacieki.

– Jeżeli ustalimy, że zabrudzeń nie udało się zlikwidować, dopuszczamy możliwość, by zostały usunięte latem, gdy będzie odpowiednia temperatura. Jeżeli i to nie odniesie skutku, będziemy domagali się wymiany części elewacji – zaznacza burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.186.---)
Data: 17 maj 2018 - 21:16:01

Dzięki za info


czaknoris
... – Jeżeli ustalimy, że zabrudzeń nie udało się zlikwidować, dopuszczamy możliwość, by zostały usunięte latem, gdy będzie odpowiednia temperatura. Jeżeli i to nie odniesie skutku, będziemy domagali się wymiany części elewacji – zaznacza burmistrz Kazimierz Jańczuk.[/i][/color]

Poproszę o taką samą staranność/skrupulatność przy odbiorach innych gminnych inwestycji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 17 maj 2018 - 21:59:22


m_wisniewski
Czy ktoś coś wie o realnym terminie przeprowadzki?
(...).

(...) W związku z przeprowadzką Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna do nowej siedziby przy ul. Piaseczyńskiej 77, uprzejmie informujemy, że w dniach 24-26 maja 2018 roku nie będzie prowadzona obsługa interesantów. Za utrudnienia przepraszamy.(...)

[www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 29 maj 2018 - 13:53:16

I jest. Wyczekiwany, wzbudzający emocje. Nowy ratusz.
Jak rozumiem przez to, że urzędnicy mogą w końcu pracować w godnych warunkach ich jakość i efektywność pracy zdecydowanie wzrośnie? i tym miłym akcentem.... smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.198.---)
Data: 30 maj 2018 - 15:29:35

Byłem dziś pierwszy raz w nowym ratuszu złożyć pismo do Pan Burmistrza w sprawie komunikacji miejskiej.
Jak będzie z obsługą mieszkańców w nowej formule to pokaże czas - poszło sprawnie, ale było pusto.

Ponieważ ratusz był dość długo odbierany z powodów dopieszczania jakościowego to na szybko chcę zwrócić uwagę na dwie sprawy architektoniczne:
1. ciężkie (mocno ciężkie) są drzwi wejściowe do ratusza. One są dużo za ciężkie jeżeli ktoś nie jest sprawny fizycznie,
Wydaje mi się, że powinny być elektryczne automaty wspomagające otwieranie i zamykanie
2. miejsce dla niepełnosprawnych jest ale takie "polskie",
akurat podjechała osoba niepełnosprawna w wieku 30-35 wraz z mamą która zapytała jak dojść do ratusza, bo się pogubiła.
przy okazji zróciła uwagę, na przygotowanie miejsca dla niepełnosprawnych -> duże, niebieskie, ALE Z KRAWĘŻNIKIEM.
Dla osoby na wózku to jest kłopot (a przy okazji nie wyobrażam sobie aby osoba na wózku mogła samodzielnie otworzyć drzwi do ratusza

Obie sprawy to moim zdaniem błędy projektowe i nadzoru, ale to nie znaczy, że nie są do poprawienia.
Czas pokaże.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: czaknoris (83.238.153.---)
Data: 09 cze 2018 - 13:10:16


m_wisniewski
Obie sprawy to moim zdaniem błędy projektowe i nadzoru, ale to nie znaczy, że nie są do poprawienia.
Czas pokaże.

Czas już pokazał...

[kurierpoludniowy.pl]
Kurier Południowy, wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 720), 2018-06-08:

Ogrzewanie spod ziemi, deszczówka w spłuczkach

KONSTANCIN-JEZIORNA Surowe cegły, szlifowany beton, olejowane drewno i bardzo nowoczesne rozwiązania. Wczoraj oficjalnie otwarto konstanciński ratusz

(...)
Jak nie w Polsce
Obiekt, z przygodami (bo pierwszy wykonawca zszedł z placu budowy) budowano od końca 2014 roku na podstawie projektu wyłonionego w konkursie spośród 19 prac. Komisji spodobało się, że architekci zaproponowali ściany budynku z cegły ceramicznej, co było odwołaniem do budownictwa przemysłowego w dawnym Konstancinie. Z kolei wzór rombów na elewacji jest nawiązaniem do układu faszyn, po którym ścieka solanka w konstancińskiej tężni.
We wczorajszym otwarciu ratusza wzięli udział samorządowcy z zaprzyjaźnionych gmin, przedstawiciele wielu instytucji i mieszkańcy. – Nie będę krył swojego wzruszenia. Po 120 latach istnienia miasta, wieloletniej tułaczce urzędu, oddajemy naszym mieszkańcom siedzibę władz samorządowych gminy. Myślę, że ten dzień, 7 czerwca, zapisze się złotymi zgłoskami w dziejach miasta – przemawiał burmistrz Kazimierz Jańczuk. Rada miejska w specjalnym liście gratulacyjnym podziękowała gospodarzowi gminy za ogromne zaangażowanie w budowę „największej inwestycji w dziejach gminy”. Z kolei burmistrz nagrodził Janusza Kołodziejczaka, zastępcę kierownika wydziału inwestycji, który dzień w dzień doglądał budowy obiektu.
– Osoby, które już widziały ratusz w środku mówiły, że jest w nim jak nie w Polsce. Nie zgadzam się. Właśnie taka jest teraz Polska – oznajmił Wojciech Kotecki, jeden z projektantów budynku. – Ten obiekt przeżyje nas wszystkich, bo jest bardzo solidny – dodał. Poseł Roman Kosecki, były piłkarz i radny Konstancina-Jeziorny stwierdził natomiast: – Wspaniały obiekt, prawie jak Stadion Narodowy.


Jakie błędy nadzoru?! Chyba sobie żartujesz?! Projektant mówi, że taka jest teraz Polska, a zastępca kierownika wydziału doglądał budowy dzień w dzień!
Co prawda nie podają już czy te dni to robocze, w które urząd pracuje, czy np. także soboty. To może ten krawężnik w sobotę, albo niedzielę zrobili na złość panu kierownikowi...? A on każdego dnia (roboczego?)... W kurzu i pyle, w trudzie i znoju... A Ty nie doceniasz tego nadludzkiego wysiłku czynionego w godzinach pracy?! Wstydź się niewdzięczny Mieszkańcu!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: olaola (77.255.37.---)
Data: 23 cze 2018 - 07:36:06

... a z okazji otwarcia urząd był zamknięty thumbs down

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.57.---)
Data: 25 cze 2018 - 13:35:40

Czy można się dowiedzieć ile kosztował piknik z okazji otwarcia ratusza ?Takej bzdurnej okazji w życiu nie widziałam i o takjej okazji nie słyszałam .Było chyba warto ,pan Burmistrz mógł się polansować przed wyborami.confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: daramisdaramis (188.146.68.---)
Data: 25 cze 2018 - 22:43:36

Akurat dzień otwarty - kiedy mieszkańcy mogą zajrzeć do każdego pomieszczenia nowego gminnego budynku, to chyba oczywistość. Mały piknik przy tej okazji to chyba niezbyt duży koszt. (zapomniałem o fajerwerkach)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ratusz mój widzę ogromny
Wysłane przez: maniamania (84.40.211.---)
Data: 25 cze 2018 - 23:00:00

koszt gminnej imprezy niewielki wobec szastania państwowymi pieniędzmi na oprawę, ochronę i inne bajery. Samo confetti rozsypane z helikoptera drożej kosztowało niż kilka fajerwerków n/ratuszem.
I to i tamto z naszych podatków >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...910111213141516171819-->
Bieżąca strona: 17 z 19


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.