Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Spotkanie w/s planu zagospodarowania: Kierszek / Wygon / Klarysew / Gawroniec i okolice
30 pa 2016 - 21:17:52
5 listopada (sobota) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie mieszkańców, radnych i przedstawicieli aktywnych grup społecznych / stowarzyszeń w sprawie planu zagospodarowania tzw. płn.-zach. części miasta, czyli ogromnego obszaru między ul. Nowopiaseczyńską / Pułaskiego a Lasem Kabackim, przeznaczonego w całości pod zabudowę mieszkalną. Uwagi do tego (obecnie wyłożonego w UMiG) planu można składać tylko do 7.11. Udział zdeklarowała na razie trójka radnych, czekamy na ewentualny akces stowarzyszeń / grup społecznych.

Spotkanie jest inicjatywą mieszkanki Klarysewa i jego celem jest sformułowanie uwag do planu miejscowego oraz zebranie podpisów. Chodzi w szczególności o przestrzeń publiczną i zachowanie fragmentów terenów zielonych, rekreacyjnych i sportowych, na obszarze, który za kilka lat będzie Józefosławiem bis. Spotkanie ma także dotyczyć coraz bardziej zauważalnej tendencji w studium uwarunkowań i planach miejscowych do popierania dzikiej urbanizacji i biznesu ponadlokalnego kosztem nadal obowiązującej strategii gminy uzdrowiskowej, która spadła na ostatnie miejsce w hierarchii polityki przestrzennej gminy. Spotkanie ma charakter roboczy, nie masowy. Tym niemniej jeśli ktoś z Państwa jest tematem zainteresowany - zapraszam. Miejsce podam za parę dni w zależności od tego, czy będzie nas 5, 10, czy może kilkanaście osób. Projekt planu można obejrzeć tutaj: [bip.konstancinjeziorna.pl] .
Re: Spotkanie w/s planu zagospodarowania: Kierszek / Wygon / Klarysew / Gawroniec i okolice
01 lis 2016 - 14:09:00
Dzień dobry chętnie wezmę udział w tym spotkaniu . Proszę o informacje o terminie i godzinie spotkania
Re: Spotkanie w/s planu zagospodarowania: Kierszek / Wygon / Klarysew / Gawroniec i okolice
01 lis 2016 - 16:06:53

Tomasz Zymer
5 listopada (sobota) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie

Tyle w kwestii terminu.


Tomasz Zymer
Miejsce podam za parę dni w zależności od tego, czy będzie nas 5, 10, czy może kilkanaście osób.

Wiadomość z wczoraj, więc druga informacja pewnie dopiero za jakiś czas ;)Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-01 16:08 przez Bartek.
Re: Spotkanie w/s planu zagospodarowania: Kierszek / Wygon / Klarysew / Gawroniec i okolice
01 lis 2016 - 20:26:58
Udział do tej pory zapowiedzieli, poza radnymi i mieszkańcami, także przedstawiciele działających w gminie dwóch stowarzyszeń rejestrowych: zasłużonego i wszystkim znanego TMPiZK oraz nowego Wszechnica Konstancińska. Mam nadzieję, że stowarzyszenia również wezmą udział w procedurze planistycznej (uwagi do projektu plus lobbing w sprawie ostatecznego kształtu planu).

Miejsce zostanie uzgodnione w najbliższych dniach. Proszę jednak o wstępne deklaracje udziału na mój email exams@orange.pl, bo wygląda na to, że musimy zarezerwować parę stolików czy stołów, jeśli to będzie w knajpce. Poza tym kto do mnie napisze, dostanie do środy wieczorem trzy wersje uwag do planu, od trzech wnioskodawców - do przemyślenia i ewentualnej akceptacji. Bo celem spotkania jest złożenie uwag do planu, a to musimy zrobić do poniedziałku za tydzień.
Czas i miejsce spotkania
02 lis 2016 - 21:39:18
SPOTKANIE W SPRAWIE miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego KIERSZKA, WYGONU I OKOLIC (tzw. płn.-zach. części miasta)

CZAS I MIEJSCE: sobota 5 listopada, godz. 19.00, restauracja Park Cafe & Rest, Sienkiewicza 3 róg Piłsudskiego. Mamy zarezerwowaną salkę, będzie kawa / herbata i ciasto. Udział zdeklarowało wstępnie 6 radnych z gminy (w tym p. Jadwiga Magdziarz, przewodnicząca Komisji Ładu Przestrzennego) i powiatu, przedstawiciele TMPiZK oraz Wszechnicy Konstancińskiej (stowarzyszenia rejestrowe), sołtys Kierszka, inni mieszkańcy Klarysewa, Skolimowa Płn., Jeziorny, razem ok. 15 osób.

CEL: Omówienie i podpisanie uwag do projektu planu miejscowego. Uwagi musimy złożyć w UMiG w poniedziałek 7 listopada (najpóźniej do 17.00). Możemy albo 1) podpisać się pod czyimiś uwagami, albo 2) po dyskusji złożyć własne, albo 3) wstrzymać się od składania uwag.

UWAGI DO PLANU: Zainteresowanym mogę przesłać zestaw uwag do projektu planu miejscowego płn.-zach. części miasta przygotowanych przez mieszkańców Klarysewa (pod kierunkiem prawnika). Oczywiście nie musimy się zgadzać z uwagami mieszkańców z Klarysewa! Możemy składać własne.

KOMENTARZ I: Można (a nawet należy!) wpisywać przy każdej uwadze numery działek lub obszary w GSIP wg mapy: [gsip.konstancinjeziorna.pl] .

KOMENTARZ II: Uwagi do planu powinny mieć taką formę, w której jasno określono, których działek / obszarów dotyczy dana uwaga oraz czego konkretnie wnioskodawca się domaga. Uwagi typu ogólnego mogą zostać odrzucone jako niespełniające warunków formalnych. Trzeba to mieć na względzie i wszelkie długie wywody przesuwać do uzasadnienia, a w treści uwagi pisać tylko: chcemy tego i tego na tym i tym obszarze.

KOMENTARZ III: Ważne jest, by uwag związanych z zachowaniem terenów publicznych, zielonych oraz chronionych oraz zgodnością ze strategią gminy (m.in. powierzchnie biologicznie czynne, intensywność zabudowy, typy usług, itp.) oraz np. systemem komunikacji – było kilka i niejednobrzmiących. Wówczas, jeśli nie przejdzie jedna opcja, radni być może zechcą przyjąć inną.

Osoby zainteresowane udziałem (wyłącznie w celu omówienia uwag i priorytetów związanych z planem miejscowym tego terenu, nie w celu dyskusji o całej strategii gminy - na ten temat możemy się umówić później) - proszę o kontakt: exams@orange.plZmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-02 21:39 przez Tomasz Zymer.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 59
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017