Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.251.---)
Data: 26 maj 2017 - 12:59:06

Sami : Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady " robią" metropolię przepychając plany "Józefosław Plus".No ale cóż , w myśl zasady ,"po nas choćby potop"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 26 maj 2017 - 14:33:34


anina
To referendum jest jak dla mnie jedynie sądą /za nasze pieniadze gminne/ przed wyborami do samorzadów w 2018 roku .Władza się promuje za pieniądze wyborców.Przypominam ,że rząd się wycofał z ideii metropolii warszawskiej.


Polski język trudnym się okazuje: "SONDĄ", "IDEI", ogonki też czasem się przydają ;)


Rząd się wycofał, ale przed wyborami wróci. Howgh.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.251.---)
Data: 27 maj 2017 - 09:46:17



Rząd się wycofał, ale przed wyborami wróci. Howgh
.Ja nadal uważam ,że jest to test przed wyborami do samorzadów. Burmistrz marionetka to widać i czuć ..


Polski język trudnym się okazuje: "SONDĄ", "IDEI", ogonki też czasem się przydają ;)
Dzikuje za lekcje ortografii, mam stresa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 29 maj 2017 - 07:26:40

No i wpadka. Referendum nieważne. Wiecej na tvnwarszawa.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 29 maj 2017 - 08:38:26

Moim zdaniem warto podać wyniki tego referendum:
- głosów ważnych 5619
- ZA dołączeniem naszej gminy do wieeeelkiej Warszawy 172 osoby - 3,1%
- PRZECIW dołączeniu naszej gminy 5447 - 96,9%

Referendum nieważne, mało zabrakło do 30%. Sądziłem, że będzie jeszcze mniej głosujących.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 maj 2017 - 09:06:54

Posprzątane.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: weź los w swoje ręce i zagłosuj 28.maja w REFERENDUM
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.104.---)
Data: 29 maj 2017 - 10:29:51


Hammer
(...)
Ktoś się martwi o kompromitację z frekwencją?(...).

Prorok?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (77.253.95.---)
Data: 29 maj 2017 - 11:42:14


Mixiorek
Moim zdaniem warto podać wyniki tego referendum:
- głosów ważnych 5619
- ZA dołączeniem naszej gminy do wieeeelkiej Warszawy 172 osoby - 3,1%
- PRZECIW dołączeniu naszej gminy 5447 - 96,9%

Referendum nieważne, mało zabrakło do 30%. Sądziłem, że będzie jeszcze mniej głosujących.

prawie się udało 29,33%

Ale będzie to legitymacją dla naszego samorządu, by walczyć o nie włączenie do Metropolii (czy objęcie)
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Bardzo dobry był artykuł w ostatnim Kurierze Południowym, który późno przeczytałam i nie mogłam powiesić z powodu ciszy wyborczej:


szczególnie takie "objęcie" może zaboleć rolników, chyba że sprzedaliby grunty pod deweloperkę. Ale sprzedać można raz, a z uprawy ziemi można się utrzymać. Choć w świetle ostatnich ustaw sprzedać chudobę nie łatwo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 29 maj 2017 - 11:48:34

Niewazne referendum legitymacją?

Dobra. Zorganizujmy referendum w sprawie odwołania Burmistrza. Będzie nieważne frekfencyjnie, ale z 90% będzie za odwołaniem. Będziemy mieli legitymację do żądania dymisji Burmistrza?

Genialny wywiad. "Nasi Radni wsłuchują sie w glosy mieszkańców w sprawie mpzp".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-29 11:50 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 29 maj 2017 - 12:11:02

Całkiem niezły wynik.

Sądziłem, że będzie nie więcej niż 20% przy urnie. Mega słaba kampania informacyjno/promocyjna ze strony gminy i zwolenników referendum (ja nie przyłożyłem ręki również), zauważalna akcja przeciwników referendum. Moim zdaniem bardzo wyraźny sygnał, jak będzie przebiegała granica przy najbliższych wyborach. I nie jest to dobra informacja dla Sasina i jego lokalnych żołnierzy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (77.253.95.---)
Data: 29 maj 2017 - 12:12:38

SJP:
legitymacja
1. dokument stwierdzający tożsamość osoby i potwierdzający przynależność do jakiejś organizacji lub instytucji;
2. uprawnienie do czegoś, np. do sprawowania jakiejś funkcji lub występowania w czyimś imieniu;
3. uznanie za własne dziecka urodzonego poza małżeństwem

Ty wybierz wg. woli
ja uważam, że RM lub Burmistrz może wystapić w imieniu tych 5447, który uznali inaczej niż Hammer i jego mocodawcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: weź los w swoje ręce i zagłosuj 28.maja w REFERENDUM
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 maj 2017 - 12:39:54

W niedzielę w kościele w Konstancinie była komunia, wiele osób mogło z tego powodu nie dotrzeć - przy takim wydarzeniu dużo wypada z pamięci smiling smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.131.---)
Data: 29 maj 2017 - 14:39:42

Ja i moja masońska loża dołożyliśmy wszelkich starań aby to referendum upadło.

Po to jest próg w referendum, aby stwierdzić ważność i aby mały zbyt mały odsetek mieszkańców nie rządził.

Oczywiste było, że zwolennicy Wielkiej Warszawy na tą hucpę nie pójdą.

Gdyby to było prawdziwe referendum, w którym rzeczywiście byśmy decydowali o przyłączeniu się do Warszawy to frekwencja byłaby większa, a wyniki niekoniecznie taki.

Ale jako, że była to polityczna to mało kto na to poszedł. I jak zwykle Maniu uciekasz. To ty użyłaś słowa legitymacja. I stąd moje pytanie. Czy uznałabyś identyczny wynik głosowania referendum w sprawie odwołania Burmistrza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.36.---)
Data: 29 maj 2017 - 16:42:00


K
e. Mega słaba kampania informacyjno/promocyjna ze strony gminy i zwolenników referendum (ja nie przyłożyłem ręki również), zauważalna akcja przeciwników referendum
Klaudio...my chyba w innej gminie mieszkamy.... takiej ilosci banerow, plakatów, ulotek to ja nie widzialem w zadnej z ostatnio dyskutowanych spraw!
A i podobno ktos wsadzil radnych na mine wrzucajac jakies pismo wojewody do szuflady...a sugerowalo ono bezprzedmiotowosc czyli wrecz naruszenie dyscypliny finansow...a byl jeszcze czas to wstrzymac...
Dla mnie wystarczyło zorganizowac ankiete...referendum od poczatku sensu nie miało...i nic w tej materii by nie zmienilo 30 % bo ono nie dotyczylo sprawy na ktora mamy lokalny wplyw... politycy i ta zrobia co chca tak jak to zwykli robic...jedyne co ich powstrzymac moze to wyborcze sondaze...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: magdammagdam (31.1.35.---)
Data: 29 maj 2017 - 17:35:05

Referendum jest nieważne, szkoda tych kilkudziesięciu tysięcy złotych wyrzuconych w błoto (albo na promocję obecnych władz). Poza tym jego przeprowadzenie było bezzasadne, wszystkie gminy w naszym powiecie wycofały się z niego po tym jak PiS wycofał się ze swojego wniosku poselskiego. Mówienie, że zdecydowana większość mieszkańców jest za niewłączaniem K-J do metropolii warszawskiej jest nadużyciem - zdecydowana większość nie poszła do urn, uważając głosowanie w nieaktualnej sprawie za stratę czasu i jest to porażka burmistrza i rady. Wielu zraziła nachalna agitacja. To nie do pomyślenia, żeby organizator referendum zamiast spotkań i dyskusji zasypał miasto ulotkami, plakatami i bannerami propagandowymi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 30 maj 2017 - 14:21:36

Artek, u mnie na wsi nie było zupełnie nic. Cisza spokój, poza plakatami zapraszającymi na spotkanie z 3 osobą w Państwie, która wypowiadała się ostro przeciwko referendum.

Wiem, że osoby popierające Sasina i jego kompanów teraz dostały (przez te 100 brakujących osób) paliwa, ale w głębi wiedzą, co się stało. Przy zwyczajowej w naszej gminie frekwencji 40+, badanie opinii ze znacznikiem 29,3 jest dosyć czytelnym sygnałem. Howgh.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.181.---)
Data: 31 maj 2017 - 09:00:17

I to jest Klaudio jedyna wartosc dodana choc ja mam nadzieje, ze w naszych lokalnych sprawach nie bedzie juz polaryzowania spoleczenstwa roznymi bezsensownymi POPiSami ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: HammerHammer (107.167.108.---)
Data: 05 cze 2017 - 05:56:39

Brawo My. Z Wieliszewem jesteśmy gminami z nieważnym referendum. Wczoraj bylo w kilku gminach.

Ciekawe jakie byly pelne koszty referendum. Samego głosowania ale i propagandy. Plus ukryte koszty roznoszenia ulotek, bo pewnie robili to urzędnicy w godzinach pracy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-05 08:25 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 05 cze 2017 - 09:23:35

Ożarów Mazowiecki - frekwencja 35 proc., 95 proc. przeciwko przeszłym/ obecnym/ przyszłym planom PiSu
Podkowa Leśna - frekwencja 43 proc., 97 proc. przeciwko przeszłym/ obecnym/ przyszłym planom PiSu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: USTAWA o METROPOLII - REFERENDUM w Konstancinie-Jeziornie
Wysłane przez: maniamania (87.205.202.---)
Data: 05 cze 2017 - 12:47:28

Podsumowanie

% mieszkańców przeciwnych zagarnięciu przez Warszawę:

w Podkowie Lesnej 98,3%
w Konstancinie 97% (frekwencja 29,33% - o włos od wymaganej)
w Nieporęcie 96%
w Ożarowie 95,6%
w Legionowie 94,27%
w Wieliszewie 95.04% (frekwencja tylko 25.04%)

Jak widać mieszkańcy nie są zachwyceni perspektywą bycia warszawiakami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-05 12:51 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 4 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.