Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 gru 2011 - 00:01:32

pieniądze pójda na urządzenie placu zabaw.

Z inicjatywą obniżenia diet wyszedł jeden z radnych klubu Platformy Obywatelskiej

czytaj tu: [wiadomosci.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 gru 2011 - 00:35:00

Rok temu wystąpiłem z takim wnioskiem w naszej Radzie Miejskiej - o przeniesienie środków z diet radnych na zagospodarowanie Placu Sportowego na Porąbce oraz plac zabaw w Bielawie. Radni musieliby oddać mniej więcej po jednej diecie każdy. Oberwałem wówczas od przewodniczącego Rady za populizm. Wniosek w ogóle nie był głosowany - zakwestionował go, o ile pamiętam, prawnik gminny (chodziło o nieprawidłowy sposób wskazania źródeł finansowania inwestycji w budżecie).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: trenertrener (---.183.243.226.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 gru 2011 - 00:39:22

Ale co za dziwna rzecz. Jest kryzys i przeznaczają kasę na plac zabaw?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 gru 2011 - 00:42:31

" Niech żyje bal" smiling smiley

Tomku , Ty coś z tych diet to chciałeś dla skateparku zrobić. Byłem na tej sesji. Fakt- dostało Ci się od p.Przewodniczącego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 09 gru 2011 - 10:07:01

Nie tylko dla samego Skateparku, tylko dla całego zagospodarowania tego "pasa sportowego" od placu sportowego Porąbka przez Skatepark do klubu Kosa-Konstancin, wraz z parkingiem dla szkoły i urządzeniami sportowymi na tym trójkącie przy torach (Skatepark jeszcze wtedy miał być przy przepompowni po drugiej stronie Mirkowskiej). Nie było zadnego zainteresowania tym pomysłem ze strony radnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 gru 2011 - 10:45:43

Gdyby radni działali bezgotówkowo, to do RM kandydowaliby społecznicy, a tak jest to dodatek do emerytury, renty itp.
Przez wiele lat przewinęło sie pzrez nasz samorząd wielu weteranów, czasem nie bardzo kumatych, czasem zalewających z nudów robaka i przysypiających podczas obrad.

A przede wszystkim powinny być wybory bezpośrednie - powinno się głosować na osobe, nie na partię

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 09 gru 2011 - 11:36:49

Święte słowa Pani Maniu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.15.159.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 10 gru 2011 - 01:31:31

słowa święte...tylko jakoś partiom na tym nie zależy....i to nawet tym, dla których jednomandatowe okręgi wyborcze były sztandarowym pomysłem przedwyborczym...choć przyznać trzeba, że przed poprzednimi wyborami...łatwiej rządzić tłumem, za pośrednictwem...jego statystycznych wybrańców sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 gru 2011 - 19:07:07

Okregi jednomandatowe nadal są planowane, w 2010 nie zdązono, korekty wymagał kodeks wyborczy, Dokonano tego w 2011. Prezydent podpisał w sierpniu i dlatego były okregi jednomandatowe na razie do senatu.

Będzie "sajgon"
Wybory samorządowe będą w 2014. "Podział gmin na jednomandatowe okręgi powinien się dokonać jeszcze w tym roku. (jak podaje prasa) Jest to zadanie rad gmin. Można się domyślać, że w wielu miejscach już ów podział będzie przedmiotem ostrych sporów."

ciekawy artykuł: [www.nto.pl]

Czy RM juz się za to zabrała?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni obniżyli sobie diety o 300 zł
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.idzik.pl)
Data: 08 sty 2012 - 17:41:32

bo to była pewnie ta ....a co się ze Skowrońskim śmiała mi w twarz, gdy mając zgodę od powiatu na remont domu stwierdzili że mi nie pozwolą

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.