Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 12
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: trenertrener (107.167.109.---)
Data: 21 wrz 2018 - 01:09:37


Klaudiusz

daramis
KWW TOMASZA NOWICKIEGO - Z INICJATYWĄ
Adres ul. Przyrzecze 9, 05-510 Konstancin-Jeziorna
Pełnomocnik wyborczy Bartosz Jerzy Olszewski
Pełnomocnik finansowy Ewa Anna Kacprowicz

Pan Tomasz narobił smaku, ale niestety z tego co publikował na fejsie to jednak nie startuje. Jeden kandydat z mojej wyliczanki odpada.

A to nie było stare nagranie?
[wybory2018.pkw.gov.pl]
[wybory2018.pkw.gov.pl]



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 21 wrz 2018 - 09:25:26

[www.facebook.com][0]=68.ARBHBwRDhRczmSKComxvfd7o-S1Gkh5_DUEWNsPiWQwvoXdx4idvPiWeiD1KFiyt8LOdocKBPZKYwdox3xjXXc342jhAkT7LYuEySSiRmhtqapudz23z9v072TVoCndJjuRK_gfeRvUs9TRz0DjT9HSNXcMjWhAyMUE7Xg1-5f8RwmLgLSaD&__tn__=kC-R

"Tomasz Nowicki - Radny Konstancin-Jeziorna
13 września o 18:05 ·
Drodzy mieszkańcy,
Dziękuję za okazane poparcie i zaufanie i jednocześnie przepraszam, że mogłem zawieść nadzieje pokładane we mnie przez wiele osób.
25 lutego br. przekazałem decyzję opinii
publicznej dot. najbliższych wyborów. Oficjalnie tej decyzji nie zmieniłem, ani nigdzie tej zmiany nie ogłosiłem.
Nie zamierzam ubiegać się o stanowisko burmistrza ani o funkcję radnego. Przeszło 10-letnie działanie samorządowe było dla mnie wielkim doświadczeniem i lekcją prawdziwej samorządności. Jednak po zakończeniu studiów podjąłem decyzję, że czas na nowe wyzwania, niezwiązane na ten moment bezpośrednio z działalnością społeczną.
Bycie burmistrzem i pełnienie tej funkcji, jest bardzo odpowiedzialnym i czasochłonnym zadaniem. Ktoś, kto nie pełnił funkcji radnego czy z bliska nie przyglądał się pracy w urzędzie, nie może mieć pełnego spojrzenia, jak odpowiedzialna jest to rola.(...)"



"Ewa Wojas Kacprowicz:
Niniejszym pragnę oświadczyć, iż "pojawienie" się komitetu Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Nowickiego - z Inicjatywą zostało zainicjowane, założone i zarejestrowane z inicjatywy Pana Tomasza Nowickiego i za jego pisemną zgodą. Po zarejestrowaniu komitetu jednak Pan Tomasz zmienił zdanie i poinformował założycieli o chęci jego rozwiązania. Aktualnie Pan Tomasz jest na etapie zamykania komitetu, gdyż był jego inicjatorem.
Nam pozostaje spróbować uszanować jego decyzję i podziękować za dotychczasową pracę na rzecz Konstancina-Jeziorny."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (78.10.54.---)
Data: 21 wrz 2018 - 10:32:47

po przeczytaniu listu Tomka Nowickiego jestem pod wrażeniem - gdyby każdy młody człowiek tak myślał, świat byłby lepszy, bo nie rządziliby durnie i karierowicze.

Życzę Ci Tomaszu, żebyś zdobył to o czym marzysz i to na co zasługujesz
Powodzenia
m thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.217.---)
Data: 21 wrz 2018 - 19:41:14

A ja się nie dziwię panu Nowickiemu .Jak skończył Burmistrz Skowroński ?Pan Skowroński też był młody kiedy został Burmistrzem , bez doświadczenia i pleców.W Konstancinie wygrywają tylko tacy co to mają pewne emerytury i nie potrzebują się martwić o swoja przyszłość.Tacy co potrafią na trzydzieści pięć lat oddać francuskiej firmie strategiczną infranstrukturę jaką jest np.oczyszczalnia ścieków i tacy co myślą ostatnio o polu golfowym na Łąkach Oborskich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 wrz 2018 - 20:52:44

To pole to jeszcze projekt chyba sprzed burmistrza Skowrońskiego. Zresztą osobiście nie wspominam tamtej kadencji jakoś rewelacyjnie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 21 wrz 2018 - 22:01:32


anina
A ja się nie dziwię panu Nowickiemu .Jak skończył Burmistrz Skowroński ?Pan Skowroński też był młody kiedy został Burmistrzem , bez doświadczenia i pleców.W Konstancinie wygrywają tylko tacy co to mają pewne emerytury i nie potrzebują się martwić o swoja przyszłość.Tacy co potrafią na trzydzieści pięć lat oddać francuskiej firmie strategiczną infranstrukturę jaką jest np.oczyszczalnia ścieków i tacy co myślą ostatnio o polu golfowym na Łąkach Oborskich.

Oczyszczalnię właśnie zawalił p.Skowroński i jego ekipa ówczesna. Metsa chciała oddać za grosze by się pozbyć problemu, potem już poczuła kasę i oddała Francuzom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: daramisdaramis (188.146.40.---)
Data: 21 wrz 2018 - 23:46:02

Na stronie PKW jest statystyka. Gdzie można znaleść listy kandydatów na radnych - z nazwiskami?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.41.---)
Data: 21 wrz 2018 - 23:49:02

Na stronie wybory2018 jestbwssystkpmtylko klikanie jest malomintuicyjne...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 22 wrz 2018 - 10:31:31


daramis
Na stronie PKW jest statystyka. Gdzie można znaleść listy kandydatów na radnych - z nazwiskami?


[wybory2018.pkw.gov.pl]

Trzeba poklikać niestety.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 23 wrz 2018 - 21:52:34

kandydatow na burmistrza "brak" ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (78.10.54.---)
Data: 23 wrz 2018 - 23:04:54

no przecie som - w linku podanym przez Klaudiusza:

1 JAŃCZUK Kazimierz 72 (lat) KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA

2 STOCZYŃSKI Sławomir Stanisław 59 (lat) KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

3 WOJDAK Jerzy Marek 62 (lat) KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZEGO WOJDAKA - RODZINY KONSTANCIŃSKIE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (185.15.3.---)
Data: 24 wrz 2018 - 06:46:20

Kandydatów można zgłaszać jeszcze, to raczej nie koniec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 24 wrz 2018 - 09:05:24

Co za mizeria (póki co) w tych kandydatach na burmistrza. Wybór między kandydatem złym a bardzo złym. Czemu ktoś nas tak pokarał?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (78.10.54.---)
Data: 24 wrz 2018 - 10:41:14

termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów (wójtów itp.) mija 26. września, ale - jak czytam w instrukcji PKW: [samorzad.pap.pl]

"PKW przypomniała, że uprawnionymi do zgłaszania kandydatów na wójta są komitety wyborcze utworzone w celu zgłoszenia kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw, które uzyskały od właściwego komisarza wyborczego lub od Państwowej Komisji Wyborczej postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o utworzeniu komitetu."

termin zgłaszania komitetów upłynął 18. września i zarejestrowano:

1. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONSTANCIN JUTRA KWW KONSTANCIN JUTRA - ma kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, razem 29 osób

2. KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - ma kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, razem 26 osób

3. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA - ma kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, razem 22 osoby

4. KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JERZEGO WOJDAKA - RODZINY KONSTANCIŃSKIE KWW JERZEGO WOJDAKA - RODZINY KONSTANCIŃSKIE - ma kandydatów na radnych we wszystkich okręgach, razem 29 osób

5. KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM KKW SLD LEWICA RAZEM - kandydaci tylko z jednego okręgu (nr.2 - to chyba Grapa) - razem 5 osób

źródło: [wybory2018.pkw.gov.pl]

czyli zagadką pozostaje czy i kogo zgłoszą: KOALICYJNE KW confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
kandydaci do RM w poszczególnych okręgach
Wysłane przez: maniamania (78.10.54.---)
Data: 24 wrz 2018 - 13:52:00

żeby było łatwiej - podaję linki:


okręg 1. - [wybory2018.pkw.gov.pl]


okręg 2. - [wybory2018.pkw.gov.pl]


okręg 3. - [wybory2018.pkw.gov.pl]


okręg 4. - [wybory2018.pkw.gov.pl]


i żeby było wszystko jasne, to tu: [wybory2018.pkw.gov.pl]
znaleźć można informacje jaki jest zasięg terytorialny poszczególnych okręgów oraz po ilu kandydatów ma zamiar ubiegać się o mandat radnego

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (159.205.251.---)
Data: 27 wrz 2018 - 20:01:02

Do wczoraj był termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów/ wójtów itp. - w Kcinie nikt nie przybył, więc będziemy wybierać spośród tych trzech ww.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: daramisdaramis (188.146.35.---)
Data: 27 wrz 2018 - 22:31:35


Mixiorek
Co za mizeria (póki co) w tych kandydatach na burmistrza. Wybór między kandydatem złym a bardzo złym. Czemu ktoś nas tak pokarał?

Trochę jak stopniowanie przymiotnika:

zły

gorszy

najgorszy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.19.---)
Data: 28 wrz 2018 - 05:38:30

A patrząc na wiek kandydatów na radnych widzę głównie osoby 50 plus i minimalną ilość osób w wieku 30/40.

Mam nadzieję, że się pomylę, ale nic nie wskazuje na kandydowanie osób z doświadczeniem w zarządzaniu, czy siłą/chęcią do zmian.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-09-28 05:39 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 28 wrz 2018 - 09:51:45


mania
Do wczoraj był termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów/ wójtów itp. - w Kcinie nikt nie przybył, więc będziemy wybierać spośród tych trzech ww.

Jestem zaskoczony. Miał tradycyjnie kandydować pan Klucz, zgłosił tylko skromną listę do RM. Z Kukiza miał startować pan, widzę go na liście kandydatów do powiatu, więc zrezygnował z walki o bur. Tomek Nowicki sam się wyautował. Jak żyć?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.217.---)
Data: 28 wrz 2018 - 21:01:56


Klaudiusz

anina
A ja się nie dziwię panu Nowickiemu .Jak skończył Burmistrz Skowroński ?Pan Skowroński też był młody kiedy został Burmistrzem , bez doświadczenia i pleców.W Konstancinie wygrywają tylko tacy co to mają pewne emerytury i nie potrzebują się martwić o swoja przyszłość.Tacy co potrafią na trzydzieści pięć lat oddać francuskiej firmie strategiczną infranstrukturę jaką jest np.oczyszczalnia ścieków i tacy co myślą ostatnio o polu golfowym na Łąkach Oborskich.

Oczyszczalnię właśnie zawalił p.Skowroński i jego ekipa ówczesna. Metsa chciała oddać za grosze by się pozbyć problemu, potem już poczuła kasę i oddała Francuzom.
Proszę sprawdzić kto podpisał umowę z francuzami i kiedy .[warszawa.wyborcza.pl]. Burmistrzem przez dwa lata był obecny Burmistrz i to on zadecydował .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 4 z 12


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.