Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112-->
Bieżąca strona: 8 z 12
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (87.205.193.---)
Data: 27 pa¼ 2018 - 10:57:41

nie dostałam odpowiedzi na moje pytanie


to dobrze czy źle?

_______________________

PS. dw721 - "dw" znaczy droga wojewódzka, to z jakiej paki gmina/ powiat ma dokładać zasobnemu MZDW?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.73.---)
Data: 27 pa¼ 2018 - 13:47:41

Maniu,
masz w 100% mnie tak stawiać pod ścianą jeżeli byłbym decydentem - burmistrzem, czy starostą.
Nie jestem, jestem tylko zaangażowanym mieszkańcem, który widzi, że wiele spraw można zrobić lepiej za te same pieniądze.

Nie znam blisko obu Panów, ale na ile z nimi współpracowałem to obaj mają trudne charaktery typu "wiem najlepiej". Stąd uważam, że byłaby to trudna współpraca, a stracić mogliby na niej mieszkańcy.
Jeżeli byłoby im po drodze to współpraca byłaby sprawna, w przeciwnym wypadku pewnie mała wojna.

Zwróć uwagę na "fenom" wójta Lesznowoli czy np bu
rmistrza Nowej Soli. Oni piastują kolejną kadencję z wynikami powyżej 70% za każdym razem.
Nie patrzą za co odpowiadają formalnie tylko starają się podnieść standard życia.
Dlatego w Lesznowoli od dawną dw721 ma ścieżki rowerowe i chodniki, bo chodziła za tym Pani wójt choć formalnie to niej jej teren.

A Pan Gut wycofał się z wielostronnego porozumienia, ponieważ nie jego koncepcja przebudowy została wybrana.

Poznałaś moją opinię, jaka jest Twoja?
Jak taka współpraca rozwijałaby się Twoim zdaniem?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-27 14:19 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (84.40.211.---)
Data: 27 pa¼ 2018 - 15:50:58

Wiem i cenię Twoją działalność, ale nie ma co drzeć szat jeśli nie wiadomo kto kim będzie i gdzie.

U nas 62.7% jest też znaczące, widocznie ludzie dostrzegają zasługi, bo sam przecież nie głosował w każdym lokalu po kilkaset razy na siebie. Na przestrzeni lat we wszystkich wyborach były dwie tury
Z ciekawostek, przypominam sobie, że kiedyś pewien kandydat podczas kampanii bywał w niedziele we wszystkich kościołach naszej mieściny na Mszach św - niestety ta gorliwość nie przełożyła sie na wynik głosowania.

W ostatnim biuletynie jest podsumowanie kadencji, widać że sporo (poza ścieżkami rowerowymi) się działo.
A jeśli chodzi o ścieżki to zauważyłam w rzeczonej Lesznowoli, że wzdłuż trasy 721 ścieżka biegnie chodnikiem (nie wiem czy cały czas) i funkcjonuje jako droga pieszo rowerowa i tak sobie myślę obserwując szerokie chodniki po obu stronach ulic - czy nie warto u nas wprowadzić takich traktów, np na Piłsudskiego, Prusa, Oborskiej, Długiej, Wojewódzkiej. Myślę o chodniku po jednej stronie. Po drugiej niech zostanie dla pieszych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: daramisdaramis (188.146.96.---)
Data: 28 pa¼ 2018 - 22:32:08

Nie pomyślałaś Maniu, że wynik wyborów to nie sprawa siły zwycięzcy, ale raczej jakość kontrkandydatów? Jeżeli zmieniać, to na lepsze, a nie tylko po to ,żeby zmienić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.147.67.---)
Data: 29 pa¼ 2018 - 10:07:12


daramis
Nie pomyślałaś Maniu, że wynik wyborów to nie sprawa siły zwycięzcy, ale raczej jakość kontrkandydatów? Jeżeli zmieniać, to na lepsze, a nie tylko po to ,żeby zmienić.

Dokładnie takie są realia + to co ogólnie działo się w większości dużych miast i ich przedmieściach.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (37.47.46.---)
Data: 29 pa¼ 2018 - 12:05:12


daramis
Nie pomyślałaś Maniu, że wynik wyborów to nie sprawa siły zwycięzcy, ale raczej jakość kontrkandydatów? Jeżeli zmieniać, to na lepsze, a nie tylko po to ,żeby zmienić.

Jeśli faktycznie nie przyczyniły się dokonania, to dlaczego nikt poza marnymi kandydatami- jak piszesz - nikt nie chciał się wystawić, choćby próbując swoich sił. Przecież nic nie grozi - pokonanych nie palą na stosie, ani nie zsyłają (jak sędziów) do Pipidówek; za to można zyskać prestiż i niezłą pensję.

Ale z naszym polskim narodem tak jest, że z niczego nie potrafi się cieszyć, za to do narzekania jesteśmy pierwsi


A może zamiast labidzić, warto pooglądać naszą gminę i zauważyć, że jednak przybyło to i owo (poza ścieżkami rowerowymi). A jeśli brak czasu to do poduszki poczytać ostatni gminny biuletyn, w którym jest podsumowanie 2. kadencji: [www.konstancinjeziorna.pl]

A choćby rzucić okiem na tabelki w których jest wykaz dokonań - ciekawe nt.budżetu m.in. na przestrzeni lat np.- w 2010 zadłużenie wynosiło 20 395 869,93 zł (słownie DWADZIEŚCIA ... MILIONÓW), a w 2017 tylko 664 065,10 zł (słownie SZEŚĆSET... TYSIĘCY)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.50.---)
Data: 29 pa¼ 2018 - 18:19:53

Jest po kampanii i wyborach to może dyskusja będzie ciekawsza i merytoryczna.
Pan burmistrz Jańczuk moim zdaniem jest administratorem, który bieżąco realizuje swoje zadania i nie wydaje rozrzutnie kasy (tak wiem, są też tacy którzy i tego nie potrafią, a kasę przepuszczą).
Ale czy tylko tym należy się zadowolić skoro jesteśmy jedną z najzamożniejszych gmin w Polsce?

Sytuacja budżetowa gminy to plus na korzyść burmistrza.
Ale co jeszcze można uznać za zrealizowane ważne działania/projekty/inwestycje tej władzy za lat ostatniej kadencji skoro pieniądze nie są przeszkodą?

ps Notabene czy ktoś gdzieś widział program burmistrza na kolejną kadencję?
Niestety nie miałem okazji się z nim zapoznać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-29 18:21 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 29 pa¼ 2018 - 18:20:51

No i Bielawska jeszcze nigdy dotąd nie wyglądała tak źle jak obecnie, to też trzeba umieć tak spieprzyć za moje pieniądze.

Ja osobiście głosowałem przeciwko Stoczyńskiemu po prostu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (37.47.46.---)
Data: 29 pa¼ 2018 - 20:32:22

tu: [konstancinjutra.pl] (Uwaga - stronka długo się otwiera, albo mój Internet się zacina)
można przeczytać co KWW Konstancin Jutra, a więc wybrany na kolejną kadencję Burmistrz planuje zrobić w poszczególnych okręgach wyborczych i w całym Kcinie - sporo jest o ścieżkach rowerowych.


Nie wiem kto robił Bielawską, ale fakt że jak się chce to można jest remont ul. Szpitalnej. Prace wykonywała firma MUBAO z Baniochy. Zaczęli 8. października i dziś widzę równiutką jezdnię z głęboko (stabilnie) umocowanymi krawężnikami po obu stronach co daje nadzieję, że po kilku miesiącach brzegi jezdni nie będą wyglądały jak powygryzane. Faceci zasuwali jak małe samochodziki. Nikt się nie obijał, najlepsze było to, że za ogromną maszyną kładącą kolejną warstwę asfaltobetonu uwijali się panowie z szufelkami i wyrównywali każdą nierówność (np. przy krawężnikach), dopiero później jeździły walce.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.50.---)
Data: 29 pa¼ 2018 - 20:45:11

Maniu, tu chodzi o jakość nadzoru ze strony gminy.
Jest słaba i dodatkowo nie uczą się na własnych błędach.
Jeżeli wyjdzie dobra inwestycja to z uwagi na fakt, że najniższą cenę dała dobrze zorganizowana firma.
Innym złym przykładem braku zarządzania i nadzoru jest ulica Głowackiego w Kierszku (przed przejazdem kolejowym)
Chyba jest już 3cia tzw nakładka asfaltowa, a od roku jest fatalnej jakości asfalt położony plackami po budowie wodociągu.
Obok jest maksymalnie dziurawy wyjazd z ul Działkowej
Tym wszystkim zarzÄ…dza KJ i jak rozumiem odbiera prace.


A w kwestii niektórych planów to w moim okręgu czytam o pomysłach jeszcze z poprzedniej kampanii lub takich których inwestycja właśnie trwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2018 - 08:25:02

Nieważne, kto robił Bielawską, nadzorowali ludzie TEGO burmistrza, koniec. Nie ma co szukać mózgu w dupie, inwestycja za grubą kasę jest nie do przyjęcia i to nikt inny tego nie zawalił. Burmistrz ma taką władzę, że nie ma mowy o tym, że mu któryś urzędnik w poprzek zrobi, rada albo w ogóle ktokolwiek. Nie dopilnował swoich ludzi i koniec. Nie wiem, ślepy jest czy głupi, ale musiał widzieć to, co tam się dzieje i jeśli nie zareagował, to jest to zwyczajnie celowe działanie na szkodę mieszkańców. To, że jakaś inna totalnie nie mająca nic wspólnego z tą realizacja jest dobrze zrobiona, to absurd - jak obleję klasę z matematyki, to nie ma co się przejmować, bo przecież z przyrody zdałem?

Nie bardzo mnie obchodzi, jakie to wspaniałe plany ma nasz burmistrz. Bardzo mnie obchodzi, ile to takich wspaniałych planów sprzed czterech i ośmiu lat zrealizował - a tutaj zaczynają się schody i to bez poręczy.

Ten człowiek rządzi gminą dlatego, że nie ma innego sensownego kandydata. I cokolwiek zrobił dobrego, a ja pierwszy jestem jeśli chodzi np. o chwalenie zmian komunikacyjnych (nikt mnie nie przekona, że obecny układ z L-kami jest gorszy niż trzy autobusy podmiejskie 10 lat temu), to równoważy to masami zaniedbań, zaniechań i zwykłego partactwa.

Modelowym przykładem jest postawienie kibla za wiadro dolarów w samym środku niczego na Bielawskiej, w połowie drogim między niczym a niczym, gdzie służy on zupełnie nikomu (nawet nie menelom, bo płatny). Jest za to cholernie nowoczesny, bardzo ładny i jak te zapuszczone krzaczory za nim mają liście, to fajnie wygląda na zdjęciach. Tyle, że za te pieniądze można było coś zrobić, zamiast wyrzucać je do szamba.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (37.47.46.---)
Data: 30 pa¼ 2018 - 10:11:09

Mieszkańcy sobie kibel zażyczyli, to mają

Wyniki głosowania na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2015

Konstancin-Jeziorna (Jeziorna)
1. Budowa chodnika wzdłuż ul. Szkolnej na odcinku Przeskok - Górna (4 głosy)
Szacowany koszt: 27.860 zł
2. Przebudowa placu zabaw przy ul. Koziej wraz ze zmianą użytkowania na ogródek Jordanowski na os. Kozia w Konstancinie-Jeziornie (3 głosy)
Szacowany koszt: 48.100 zł
3. Dokumentacja projektowa toalety publicznej (24 głosy)
Szacowany koszt: 30.000 zł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 30 pa¼ 2018 - 10:50:07

Maniu, czytaj proszę ze zrozumieniem. Bartek nie neguje toalety jako takiej ale jej lokalizację. W głosowaniu mieszkańcy nie wybierali lokalizacji obok podejrzanej budki z hazardem.

Odnośnie Bielawskiej. Ta farsa czyli remont nawierzchni jak w soczewce skupiła wszystko to czego brakuje i co nie działa w naszej gminie. Moim zdaniem za tą inwestycję powinni polecieć wszyscy czyli kolejno - szef wydziału dróg gminnych (o ile taki wtedy był bo wakat był długo), zastępca Burmistrza P. Machałek oraz na końcu sam Burmistrz. Ten ostatni może "polecieć" tylko w wyborach ale tak już napisano przegrać trzeba mieć z kim.

Uważasz Maniu, że Burmistrzowi przez 8 lat nie udało się jedynie zbudować bezpiecznych ścieżek rowerowych? To ja wracam do tej listy:
1. Asfalciarnia
2. Plan zagospodarowania Mirkowa
3. Efektywne wprowadzenie i egzekwowanie do bólu całkowitego zakazu jazdy ciężkich pojazdów
4. Ścieżki rowerowe przy drogach gminnych (przede wszystkim) oraz powiatowych i wojewódzkich
5. Wyjaśnienie opinii publicznej czemu przetargu na budowę ratusza nie wygrała firma Dorbud dająca 10 letnią gwarancję
6. Reforma ZGK
7. Mieszkania komunalne i socjalne
8. Reforma śmieciowa
9. Nie ośmieszanie się z uchwałami anty reklamowymi. Wielki ekran LEDowy przy ul. Warszawskiej 14 16? Oświetla pół gminy

[www.konstancin.com]

Co z tego Burmistrz zrobił lub próbował zrobić ale złe moce mu nie dały?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-10-30 10:56 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2018 - 11:31:12

24 osoby na miasto, gdzie mieszka prawie 20.000. Faktycznie, sami mieszkańcy chceli. Jak się toma do słynnego stwierdzenia, że PiS wybrała połowa połowy uprawnionych do głosowania? Nie da się p. Jańczuka bronić bez pewnej dozy śmieszności. Dużo rzeczy dobrych zadziało się za jego kadencji. Dużo zaniedbań, zaniechań, złych projektów i rzeka mojej kasy wylana na ulice także.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (37.47.46.---)
Data: 30 pa¼ 2018 - 18:51:28


Bartek
24 osoby na miasto, gdzie mieszka prawie 20.000. Faktycznie, sami mieszkańcy chceli.

Na temat budżetu obywatelskiego jest informacja, że przyjmowane są propozycje od mieszkańców, później sa wybierane takie, które są realne, a potem na jakie projekty można głosować. Problem taki, ze podobnie jak w wyborach samorządowych i in. większość mieszkańców nie bierze udziału, a potem jest labidzenie.

Lokalizacja była zaproponowana przez mieszkańców okolic Bielawskiej, którzy mieli dość obszczymurków - klientów okolicznych sklepów, biur itp. W pewnym sensie rozgrzeszać można było owych sikających, bo gdzie się mieli odlać - toi toje mogą istnieć tylko wtedy gdy nie ma mrozu.

Skoro tak Was ten burmistrz uwiera, to trzeba było powołać komitet wyborczy i wystawić się lub kogoś kogo darzycie zaufaniem. Najłatwiej narzekać i dąsać się na cały świat. Tak niestety jest w Polsce, że każdy kto jest u władzy jest wrogiem, żeby nie wiem co zrobił, zawsze będzie do niczego. Nie potrafimy się z niczego cieszyć, uśmiechać się do siebie na ulicy. Na pytanie co słychać najczęściej słyszymy, że boli ręka, głowa, d... że brakuje pieniędzy, że w sklepach byle co. Rozumiem, gdy narzeka stetryczały emeryt, ale gdy takim tekstem wali młody byczek, jeżdżący ekstra furą, tatuś udanych dzieciaków to mi ręce opadają. Dlaczego w innych krajach nawet bezdomny nie narzeka i potrafi się uśmiechać?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.145.---)
Data: 30 pa¼ 2018 - 20:05:15

Maniu, przestań proszę uprawiać demagogię. Napisałaś, że Burmistrzowi przez ostatnie 8 lat nie wyszły tylko ścieżki rowerowe. Przypominam, że przed 8 laty był również przewodniczącym RM. Tkwi w tym urzędzie i samorządzie ładnych kilkanaście lat.
My w trzy osoby obaliliśmy Twoje twierdzenie w 5 sekund argumentami, konkretnymi zaniechaniami oraz wyrzuceniem naszej kasy w błoto. Jak przyszły argumenty to skręciłaś na pięcie i prawisz o uśmiechaniu się. No proszę Cię.
Zrobił sporo. Nie zrobił również sporo. Nadzór w tej gminie nie istnieje. Firmy ogrywają nas w przetargach jak chcą bo wiedzą, że ta gmina nie ma nadzoru, specjalistów, planowania i egzekwowania. Co z tego, że nie mamy dużego zadłużenia jak nasza kasa wypływa na remonty i inne inwestycje, które nigdy nie powinny mieć miejsca w takiej formie jak miały. Patrz np: Bielawska. Patrz żenada w KIO z przetargiem na budowę ratusza. Patrz willa Kamilin. Miała być gotowa przed wyborami. Kierownik Trębicki nadal jest optymistą? Już raz przesunęliśmy termin ukończenia prac. Chyba nawet na jutro. Zapraszam do obejrzenia sobie stanu prac. Patrz niedawno oddane przedszkole gdzie wykonawca skutecznie wykonał szantaż i Burmistrz dosypał mu tyle kasy (naszej kasy) ile wykonawca chciał bo wybory itp.

Nie ma szefa z serduchem i sporymi kompetencjami. Rabatki na rondach nie świadczą o sile naszej gminy. Choć mogą się niektórym podobać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 30 pa¼ 2018 - 20:16:24

NIE DA SIĘ OBRONIĆ TEGO KIBLA, przestań, bo za chwilę złamiesz sobie rękę udowadniając, jaki to jest najlepszy burmistrz świata, na Croma. Ten kibel to jest Bzdura Roku postawiona z dupy na najbardziej spierdolonej ulicy województwa mazowieckiego.

Tylko dlatego, że jestem zdrowy i jestem ojcem nie oznacza to, że mam być głupi jak but i chwalić fuszerki.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (188.147.3.---)
Data: 30 pa¼ 2018 - 21:41:37

Maniu, jak nasz burmistrz zmodernizował KJ, aby lepiej się w nim żyło i prowadziło interesy w XXI wieku?
JakÄ… ma wizjÄ™?

Ps jak siÄ™ wkurze to zrobiÄ™ komitet na kolejne wybory

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: daramisdaramis (188.147.106.---)
Data: 31 pa¼ 2018 - 11:41:40


m_wisniewski


Ps jak siÄ™ wkurze to zrobiÄ™ komitet na kolejne wybory

Oby.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (159.205.218.---)
Data: 31 pa¼ 2018 - 21:10:54


m_wisniewski

Ps jak siÄ™ wkurze to zrobiÄ™ komitet na kolejne wybory

O ile pamiętam nawet Cię i inne osoby do tego namawiałam, bo labidzenie nic nie ta. Ale jeśli w człowieku jest iskra (samorządności - głupio to ujęłam, ale wiesz/ wiecie o co chodzi), to trzeba wykorzystać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112-->
Bieżąca strona: 8 z 12


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.