Polityka lokalna i samorzÄ…d :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--|<-...23456789101112-->
Bieżąca strona: 9 z 12
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 31 pa¼ 2018 - 21:24:56

We mnie nie ma, więc chciałbym, żeby ktoś, komu za to płacę, dobrze robił swoją robotę. Niestety nie miałem możliwości w tym roku zweryfikować zadowolenia, bo miałem do wyboru Wojdaka i Stoczyńskiego, a to nie jest żaden wybór.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (77.124.105.---)
Data: 01 lis 2018 - 07:37:51

Nikt mnie do niczego nie namawiał przy obecnych wyborach.

Pan burmistrz formalnie nie odpowiedział na żadnego maila z jesiennych dot. komunikacji w przeciwieństwie do ZTM.
Zatem nie chodzi moje marudzenie tylko bycie olanym i to nie tylko przez niezauważalnie realnego problemu, ale też na poziomie zwykłej odpowiedzi.

Decyzja dot kolejnych wyborów będzie wynikać niezadowolenia (wk...), jeżeli się utrzyma.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-01 07:39 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (87.205.201.---)
Data: 01 lis 2018 - 15:59:46

Mówicie, że bronię obecnego Burmistrza, ale naszą scenę samorządową obserwuję od wielu lat. Odkąd mieszkam gminą zarządzało po kolei dwóch burmistrzów, że nie wspomnę o wiceburmistrzach. Był bałagan (choć ciśnie mi się bardziej dosadne słowo) m.in. w gospodarowaniu finansami (zob. tabelki w ostatnim biuletynie), inwestycje leżały, polityka informacyjna żadna (wiem, że teraz też kuleje, ale znacznie mniej), gospodarka odpadami, to był horror.
Teraz śmiecie prawie są ogarnięte, tylko nie wiem dlaczego ludzie którzy płacą podatek śmieciowy wyrzucają do ulicznych koszy lub obok, albo do sąsiada przez płot domowe odpadki.
Są też plenerowe wysypiska, ale może to przedsiębiorcy, którzy na odbiór powinni mieć umowę z firmą wywozową, a to kosztuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (77.124.105.---)
Data: 01 lis 2018 - 19:57:34

Moim zdaniem obecny burmistrz jest lepszy od poprzedniego.

Ale jednocześnie jest jedynie administratorem, nie modernizuje KJ.
Nie ma na niego pomysłu, nie umiem (nie chce?) współpracować z lokalnymi organizacjami czy mieszkańcami.

Dodatkowo nawet jeżeli chcesz coś zrobić to trudno z uwagi na jego charakter.
A przykładów może być wiele, a wiele sam przeszedłem przy okazji starań o modernizację 721, czy drogi rowerowe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-01 19:58 przez m_wisniewski.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 lis 2018 - 10:01:18

Nikita Chruszczow też był lepszy od Józefa Stalina.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.41.---)
Data: 02 lis 2018 - 13:13:50

Ja watpie by Burmistrz nagoe ludu sluchac zaczal...chyba, zeby w jakos sposob radni go do tego zmusili....a zdaje sie jakas uchwala dotyczaca wspolpracy z organizacjami i mieszkancami podjęta była. Tylko czy w jakiejkolwiek formie realizowana? Jest jakiś pełnomocnik, ktory miał być powołany?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 02 lis 2018 - 13:53:05

Uważam, że po zwycięstwie w I turze przeświadczenie Burmistrza o swojej wielkości i nieomylności wzrosło jeszcze bardziej. Będzie nadal polityka uników (unikamy spraw drażliwych, często najważniejszych). Sadzimy kwiatki na rondach.
To może być ciężkie 5 lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.246.---)
Data: 02 lis 2018 - 18:47:23


Bartek
Nikita Chruszczow też był lepszy od Józefa Stalina.
O czym my mówimy i tak mamy szczęście , nie wybraliśmy skazanego za potwierdzenie nieprawdy w dokumebtach .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 lis 2018 - 12:18:00

Nie no, pewnie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KasandraKasandra (83.31.146.---)
Data: 03 lis 2018 - 13:51:35

A ja tam pochwalam naszego burmistrza Pana Jańczuka m.in. za komunikację. To od czasu jego "rządów" do wielu miejscowości w gminie zaczęły kursować autobusy ("L"). Wcześniej nikogo nie obchodziło, że mieszkańcy mają po 6 czy 7 km do najbliższego przystanku. Kto tego nie doświadczył niech się nie wymądrza. Pozdrowienia dla Pana Burmistrza Jańczuka i jego sympatycznej małżonki (była moją nauczycielką w LO Piaseczno).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 lis 2018 - 18:24:29

Akurat za komunikację zawsze chwalę, wbrew ogólnemu forowemu nastrojowi, że cztery autobusy + cztery elki to gorzej, niż 15 lat temu trzy autobusy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
oficjalne wyniki II. tury wyborów u sąsiadów
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 05 lis 2018 - 11:21:34

wyniki wyborów samorządowych na burmistrzów i wójta.

W Piasecznie 71.14% głosów otrzymał Daniel Putkiewicz - KKW Koalicja Obywatelska, członek PO; (28.86 % Wojciech Ołdakowski KW PiS).

W Górze Kalwarii 63,18% głosów Arkadiusz Strzyżewski - KWW Nowa Kalwaria, członek PO; (36.82% Dariusz Zieliński KWW Bezpartyjni).

W Prażmowie 50.92% głosów Jan Adam Dąbek - KWW Nasza Gmina-Nasz Powiat (49.08% Maciej Michalski - KWW Macieja Michalskiego)

źródło: [wybory2018.pkw.gov.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (78.133.200.---)
Data: 05 lis 2018 - 11:35:00

Jan Dąbek?! To ten sam....? Prażmów? To już nie jest mieszkańcem Piaseczna/ Julianowa/ Józefosławia?

Mam nadzieję, że zmiana w Górze Kalwarii spowoduje widoczne zmiany w tym mieście bo od lat jakoś jest tam słabo. Budowa obwodnicy to ogromna szansa dla tego miasta by centrum w końcu jakoś wyglądało. Powiat ruszył w końcu dawną jednostkę. Czas na pozostałe tereny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-05 11:36 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 05 lis 2018 - 14:19:35


Mixiorek
Jan Dąbek?! To ten sam....? Prażmów? To już nie jest mieszkańcem Piaseczna/ Julianowa/ Józefosławia?

Można kandydować na bura nie mieszkając w tej gminie,np. p.Lis nie był mieszkańcem gminy Piaseczno. Pan Dąbek w poprzedniej kadencji był wice w Prażmowie, Puszczyk jego szef z poprzedniej kadencji poszedł w powiaty.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: HammerHammer (79.184.56.---)
Data: 10 lis 2018 - 13:22:45

Śmiecie ogarnięte jak smog Maniu. Czemu się pojawiają podrzucane śmieci? Bo ktoś zgłosił jedną osobę a mieszka 5. SM tego nie weryfikuje.

To może chociaż gmina rozlicza Lekarz? Też nie bardzo. Z mojego bloku w ramach segregacji do tej samej śmieciarki wrzucili segregowane suche, papier i zmieszane. Oszczędzili bio i szkło...

Super ogarnięte... Zrobić przetarg i niech się firmą martwi o resztę...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-10 13:23 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 10 lis 2018 - 23:36:10


Hammer
Śmiecie ogarnięte jak smog Maniu. Czemu się pojawiają podrzucane śmieci? Bo ktoś zgłosił jedną osobę a mieszka 5. SM tego nie weryfikuje.

Przecież nikt nie ogranicza ilości wystawionych worków. Od kiedy odbiór jest raz w miesiącu, nasza 5 osobowa rodzina (dokładnie odkładając każdy kawałek plastiku, metalu czy papierek do odpowiednich worków) wystawia po 5-6 worków każdego asortymentu, poza szkłem (zazwyczaj jeden - nie jesteśmy trunkowi). Firma grzecznie zabiera wszystko po kolei: najpierw szkło, później papier i osobno plastik, bo z odzyskanych materiałów mają biznes. Nigdy nie było grymasów, że za dużo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (159.205.209.---)
Data: 11 lis 2018 - 00:05:33


Hammer
To może chociaż gmina rozlicza Lekarz? Też nie bardzo. Z mojego bloku w ramach segregacji do tej samej śmieciarki wrzucili segregowane suche, papier i zmieszane. Oszczędzili bio i szkło...


Może to był awaryjny odbiór, bo wg. harmonogramu w wielorodzinnych - zmieszane i bio odbierane są w poniedziałki, środy i piątki,natomiast plastiki i papier we wtorki, szkło raz w miesiącu

źródło:[konstancin-jeziorna.esog.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.46.---)
Data: 18 lis 2018 - 11:25:57

Czy wiecie coś o obsadzie stanowisk vice burmistrzów w KJ oraz zarządu powiatu?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.155.---)
Data: 18 lis 2018 - 12:14:54

A widelec na to niemożliwe!

"Kiedy wprowadził się do ratusza, zdemontował jedną parę drzwi w gabinecie. Wymienił większość kierownictwa i zarządy spółek. - Bo ratusz musi być sprawny - mówi. Każdego tygodnia przyjmuje około 60 mieszkańców. Po czterech latach rządzenia Ciechanowem zdeklasował rywali, uzyskując w wyborach prawie 84 proc. głosów."

[warszawa.wyborcza.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2018
Wysłane przez: maniamania (84.40.213.---)
Data: 18 lis 2018 - 12:16:51

ZarzÄ…d powiatu dopiero po sesji, gdy RP wybierze starostÄ™

W Kcinie sa różne przymiarki, ale prawdopodobnie dopiero po sesji powiatu się dowiemy kto zostanie zastępcą Burmistrza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...23456789101112-->
Bieżąca strona: 9 z 12


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.