Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 22 lis 2017 - 16:51:08

Jest już projekt budżetu na rok 2018. Szczerze powiedziawszy spodziewałem się większych wydatków na inwestycje po tym jak odszedł już koszt budowy ratusza. Mało inwestycji w miasto (wartościowo), sporo na wsiach (kanalizacja itp.).

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Moim zdaniem budżet bez wiodącej koncepcji, tzn. bez patrzenia na rozwój miasta i gminy w perspektywie 5-10 i więcej lat.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: czaknoris (87.205.167.---)
Data: 23 lis 2017 - 02:01:19

Są też inwestycje w mieście.
Przebudowa budynku przy Warszawskiej 32 za 800 tysięcy (600 tysięcy w 2018). Ciekawe co to ma być po wyprowadzce urzędu?
Budowa pętli autobusowej na Grapie za 840 tysięcy (240 na ten rok i 600 na 2018).
Przebudowa szkoły w Skolimowie 4 mln (z blisko 12 mln planowanych na całość do 2019 roku). Przebudowa szkoły w Jeziornie 1 mln (2,3 mln całość do 2019).
Budowa pomostu przy Hugonówce za 700 tysięcy.
Przebudowa willi Gryf 1,5 mln (całość ponad 6 mln do 2019)

5 mln na ścieżki rowerowe, bliżej nie wiadomo gdzie i jak.

Sieć wod-kan w Czarnowie 1 mln (przewodniczący RM działa?), a 3,5 mln na wodociągi i kanalizację w południowych sołectwach, co chyba na razie ogranicza się tylko do wsi Słomczyn.


Z ciekawostek np. karma ptaków ma kosztować 500 zł, ale wynagrodzenie za zimowe dokarmianie ptaków będzie kosztowało 10 500 zł. Karma dla ptaków 500 zł, ale jej rozsypanie ponad 10 tysięcy.
W OSP Bielawa chyba przymierzają się do masowej wycinki dużych drzew, bo 5200 zł na pilarkę i nawet zaznaczone, że ma być Stihl MS 661 C-M. Chyba największa, najmocniejsza i najcięższa od Stihla na łańcuchu 3/8. Masa 7,4 kg (sucha, bez prowadnicy), moc 5,4 kW / 7,3 KM z systemem M-Tronic, dedykowana prowadnica 71 cm. Pilarka wykorzystywana w zawodach STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES. Pilarka do pozyskiwania twardego drewna przeznaczona do najcięższych zastosowań w leśnictwie.
Typowo profesjonalny sprzęt, do codziennej ciężkiej pracy na dużych średnicach.
Może niedługo się dowiemy o jakichś sukcesach gminnej reprezentacji w zawodach drwali? smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 23 lis 2017 - 10:15:30

1. można by zaoszczędzić na "umyślnym" do karmienia ptaków, gdyby zwrócono się do szkół. Na pewno znaleźliby się wolontariusze, byłoby dobrze, jeśli by zaproszono osobę mającą wiedzę o tym czym i jak karmić stworzenia. Niechby nawet takie prelekcje kosztowały, to z wielu względów byłoby to korzystne. Choć myślę że nauczyciele przyrody taką wiedzę mają.

2. piła, a dlaczego nie harvester? Przy takiej ilości drzew, które od zeszłego roku padają m.in. w strefie A oraz przyległych (strefa ochrony konserwatorskiej), koszt takiego sprzętu zwrócił by się migiem, zwłaszcza że pewnie szyszko będzie teraz sprzedawał ze sporym upustem. Hasło: wygolić Konstancin, wytrzebić te brzydkie sosny, lipy i posadzić tuje i rododendrony

3. Czy Warszawska 32 nie ma być przypadkiem pałacem dla Straży Miejskiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 23 lis 2017 - 10:17:26


mania
(...)

3. Czy Warszawska 32 nie ma być przypadkiem pałacem dla Straży Miejskiej?

Odpada. Nie ma aresztu (ciemnicy) grinning smiley


ps. ale piwnica jest (byłem kiedyś gdy składaliśmy jako komisja wyborcza protokoły po wyborach) można przystosować grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.153.---)
Data: 23 lis 2017 - 18:04:48

Mi tam się fontanna podoba, mój faworyt. Dzieci i rodzice nie mają normalnej toalety przy dwóch placach zabaw w Parku Zdrojowym, przy placu zabaw na Południowej i przy skate parku, boisku na Bielawskiej toalety też brak ale za to będzie fontanna w Parku Zdrojowym. Czy to jakaś sugestia gdzie sikać? smiling smiley
Niech ta kadencja już się skończy i przyjdzie ktoś z pomysłem na gminę. Zarówna w Radzie Miejskiej jak i na stanowisku Burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 24 lis 2017 - 00:18:14

Klaudiuszu, chyba ciemnica niepotrzebna, bo to policja pakuje do aresztu, ale piwniczka się przyda - np. na wino. Każdemu/ każdym komu gmina powierzy/ wynajmie/ sprzeda ten budynek smileys with beer

Nie wiem o co chodzi z ta fontanną - więść gminna niosła, że ma ufundować ją jeden z najbogatszych mieszkańców naszej mieściny. Może chodzi o projekt, przygotowanie terenu (nie miałam czasu tropić w budżecie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.70.---)
Data: 24 lis 2017 - 14:20:00

Toalety to beda chyba przy trj nowej petli...no bo jak wytlumaczy, ze ma to kosztowac 840tysiecy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 24 lis 2017 - 14:57:00

W budynku UMiGu ma być centrum zarządzania kryzysowego, straż miejska i straż pożarna (biuro, nie zajezdnia grinning smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Budżet 2018 - projekt
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.209.---)
Data: 24 lis 2017 - 18:47:44

I to ma kosztować prawie milion confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.