Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 12:31:37


Tomasz Zymer
Dziś Komisja Budżetu zatwierdziła planowane wpływy z mandatów SM za rok 2012 - 30 tysięcy złotych. To dziesiąta część tego, co gminach o znacznie mniejszej populacji i ruchu pojazdów w naszym województwie.

To jakiś żart ? Właśnie w ten sposób p.burmistrz nie zyska w oczach mieszkańców , a raczej wprost przeciwnie. Straci z całą pewnością wśród tej części społeczeństwa , która widzi:-

Tomasz Zymer
(...)wywóz śmieci do lasu, nielegalne parkowanie w Parku Zdrojowym, nagminne przekraczanie szybkości na terenie zabudowanym, rajdy motocyklami po 150 km/h z obowiązkową supergłośną rundką przed siedzibą Straży na Świetlicowej, burdy pijackie na osiedlach po nocy, itp.(..)
a jednocześnie obserwujemy totalną niemoc Straży Miejskiej. Piszę niemoc, ponieważ jak rozumiem , Straż Miejska nie może nałozyć więcej mandatów niz na przewidywaną kwotę, ustaloną na komisji. Nie może ? Czy raczej nie chce ?
30.000,00zł. - wpływy z mandatów na taka kwotę , można uzyskać w ciagu m-ca , korzystając z pracy fotoradarau. I do tego oprócz wpływów, które (jak pisze Obserwator 2) nie są najwazniejsze, uzyskujemy ogólną poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta.

Ale wróćmy do akcji - Porządki świateczne-. Zachęcony śmiałym wpisem Tomka Zymera , któremu nikt , tak jak mnie nie zarzucił iż "glanuje" akcję , pragnę poinformowac uzytkowników , że nikt oprócz uprawnionych do tego służb nie może zrywać takich ogłoszeń ze słupów. Tzn. nie może tego robić oficjalnie. Takie mamy obowiązujące prawo.
Przecież jesli widzimy samochód nielegalnie zaparkowany np. na trawniku , to sami nie możemy podjąć się próby usunięcia go z trawnika.
Ktos wspomina o pewnej szkole jazdy notorycznie obklejającej słupy. Czyżby chodziło o szkołę Dar Cross ? Sprawa znana Policji i Straży Miejskiej od lat.

Jedyną , skuteczną metoda walki z tymi ogłoszeniami jest permanentne ich zrywanie przez Strażników Miejskich. I to mozliwie jak najszybciej od momentu kiedy sie pojawia. Wtedy zwykły rachunek ekonomiczny wykaże tym wszystkim łobuzom-śmieciarzom, że im się wieszać nie opłaca po prostu.
Codziennie , lub co drugi dzień Strażnik robi obchód miasta a szczególnie tych miejsc w jego centrum , gdzie występuje szczególnie nasilone naklejanie i zrywa, zrywa , zrywa.
Głowe daję , że po jakimś czasie przestaną naklejać.

Jesli ktoś ponownie uzna, że "zglanowałem" akcję , to bardzo przepraszam.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 12:49 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 gru 2011 - 12:41:11

Panowie obaj, o Straży Miejskiej dalej tu: [www.konstancin.com] bo będę wywalał.

Co do akcji, to osobiście uważam, że nikt nikogo ścigał nie będzie za to "przestępstwo" - nie ścigają za gorsze. Sam zresztą właściciel plakatu jeśli ma głowę na karku, nie będzie pyskował. To działa na dość prostej zasadzie - kiedyś zrobiłem zdjęcie kierowcy, który zastawił chodnik. Wyskoczył na mnie z krzykiem, że policja itd że nie mam prawa. Poprosiłem wiec, żeby zadzwonił po policję, ja poczekam. I zaczniemy od zapytania o przepis, ile chodnika ma zostać wolne, kiedy się na nim parkuje samochodem. Zamknął się i schował do samochodu.

Nie namawiam oczywiście do popełniania przestępstw, ale prywatnie uważam, że sprzątanie zaśmieconego miasta ma bardzo niską społeczną szkodliwość. W tym mieście mało kto zwraca uwagę na prawo, a najmniej służby je egzekwujące. Postulat strażników rwących plakaty wg mnie jest nierealny - dużo ważniejszych kwestii nie realizują. Każdy więc we własnym sumieniu może rozważyć i zdecydować, czy podjąć ryzyko bycia wielkim bandytą.

Można też zrobić rzecz pośrodku - założyć stronę, na której wieszać będziemy zdjęcia tych śmietników z dokładnie widoczną informacją, kto śmieci i gdzie. Wieszanie zdjęć słupów z plakatami nielegalne nie jest.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 13:00:18



Można też zrobić rzecz pośrodku - założyć stronę, na której wieszać będziemy zdjęcia tych śmietników z dokładnie widoczną informacją, kto śmieci i gdzie. Wieszanie zdjęć słupów z plakatami nielegalne nie jest.
smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Aaaaale sie smieciarze przejmą . O czym Pan p. Bartku pisze ? O ich jakimś wstydzie ?
Oni szybciej anonimowo przyslą Panu dobrą butelke koniaku za to , że im Pan zrobił reklame za darmoszke smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 gru 2011 - 13:04:28

Czyli zostaje pana propozycja - być praworządnym, nie zrobić nic grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 13:40:34

Juz nie prosze Pana aby Pan wskazał miejsce w którym napisałem aby nie robic nic , bo go Pan najzwyczajniej nie znajdzie.

Natomiast tak napisałem



pragnę poinformowac uzytkowników , że nikt oprócz uprawnionych do tego służb nie może zrywać takich ogłoszeń ze słupów. Tzn. nie może tego robić oficjalnie.

A teraz niech Pan to odczytuje tak , jak się Panu podoba smiling smiley


Bartek
Postulat strażników rwących plakaty wg mnie jest nierealny - dużo ważniejszych kwestii nie realizują.

Tu natomiast jak rozumiem , tylko przez przypadek uważa Pan, że strażnicy coś postulują ? smiling smiley

Ja w każdym razie postuluję , abyśmy się nauczyli wywierać społeczna presję tam , gdzie uważamy, że nam się coś za nasze podatki należy.
Najłatwiej jest uznać:- nie wymagajmy , bo to nie ma sensu. To jesli my sami wpółlegalnie mamy przejmować obowiązki Straży Miejskiej , to po co nam Straż ?
Ale może też być tak, że po prostu nikt w SM na pomysł ze zdzieraniem nie wpadł ? Może p. burmistrz im ten pomysł podsunie ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 13:42 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 gru 2011 - 13:51:40


harmattan
Juz nie prosze Pana aby Pan wskazał miejsce w którym napisałem aby nie robic nic , bo go Pan najzwyczajniej nie znajdzie.

Natomiast tak napisałem



pragnę poinformowac uzytkowników , że nikt oprócz uprawnionych do tego służb nie może zrywać takich ogłoszeń ze słupów. Tzn. nie może tego robić oficjalnie.

A teraz niech Pan to odczytuje tak , jak się Panu podoba smiling smiley

Dla mnie to brzmi jak nie można zrobić. To w końcu jak - robić, czy nie robić?


harmattan

Bartek
Postulat strażników rwących plakaty wg mnie jest nierealny - dużo ważniejszych kwestii nie realizują.

Tu natomiast jak rozumiem , tylko przez przypadek uważa Pan, że strażnicy coś postulują ? smiling smiley

Nie przez przypadek pan nic nie zrozumiał. To jest postulat (w domyśle - wiem, to trudne) nasz, o "strażników rwących plakaty". Wiem, wiem, nie dość, że język trudny, to jeszcze dobrej woli trzeba trochę wykazać, ale łatwiej doszukać się czegoś, czego nie ma niż powiedzieć coś konstruktywnego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 14:16 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 gru 2011 - 23:30:27



Wiem, wiem, nie dość, że język trudny, to jeszcze dobrej woli trzeba trochę wykazać, ale łatwiej doszukać się czegoś, czego nie ma niż powiedzieć coś konstruktywnego.

Język do najłatwiejszych nie nalezy. Niemniej jednak:- "chodzi o to, aby język gietki powiedział wszystko, co pomysli głowa".

O akcji wszakże rozmawiajmy. Nie o plakaty p.Bartku chodzi , jak Pan pisze. Tu chodzi o małe karteluszki z ogłoszeniami , typu :
-wytapetuję.
-wymaluje.
-śnieg z dachu zrzucę.



Myslę że w ZOZ pracują ludzie rozumni i drugi raz nie powtórzą.

A mnie tak po prawdzie wszystko jedno , kto , ile rozumu ma w ZOZ. Dla mnie liczy się z jakim komunikatem chcą dotrzeć do ludzi.
Fakt, może pięknie te ogłosznia ZOZ-u i inne , nie wyglądaja . Ale przecież o coś w nich chodzi. ZOZ bada za darmo. Śnieg nam zrzuci ktoś z dachu, kto wiesza swą kartkę tylko wtedy , gdy sniegu nadmiar.
Tapeciarz, glazurnik i hydraulik też szuka swej szansy na zarobienie grosza . Jedni może uważają , że na wódke chce zarobić , a ja powiem , że może dzieci chce nakarmić ?
Wróćmy do porządku i do wizerunku miasta. Dziś wiele dobrego dzieje się wokół tego. Wspomniano tu o "ogarnieciu " tablic ogłoszeniowych. Chwała !
Wokół "oczka wodnego" świecą się bardzo ładne latarenki , na ukończeniu jest budowa placu z miejscami postojowymi na Grapie.
Jeżeli jeszcze Straz Miejska "przegoni" śmieciarzy komercyjnych , od wielu, wielu lat traktujacych słupy energ. jako nośniki reklamy , to będziemy naprawdę zadowoleni.


Ola
otóż to ! prosty lud ma nie śmiecić, a "elita" śmieci bezkarnie i długofalowo. To jest jeden z tych mechanizmów, który kładzie wszelkie akcje (nie tylko smieciowe !)
To jest takie celne i proste resume.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-14 23:32 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 gru 2011 - 00:42:47

Proszę do rzeczy, bez popisów, krótko, na temat !

Dziś przejeżdżałam obok Matejki - wejście do Parku: latarnie oblepione zwisającymi starymi plakatami, znaki drogowe mają "ładniejsze" nalepki ale tak przymocowane, że zejdą z lakierem. Na szczęscie nie zakrywaja znaków. Nie miałam ze sobą żadnego narzędzia, paznokci i zębów szkoda.

W Poznaniu sprawe rozwiązali stawiając więcej słupów i tablic ogłoszeniowych, ale pilnująć żeby nie naklejano byle gdzie. Początkiem była tez akcja obywatelska. Podobno awanturowali się reklamowieszacze, że nie mają gzdie i stąd więcej miejsc do legalnego wieszania, ale też pod kontrolą, zeby wyglądało miasto estetycznie - odkleiło sie, fruwa, to do kosza....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 gru 2011 - 07:27:07

widzi mi się, że tu nie chodzi o liczbę słupów czy inne powierzchowne technikalia, ale z jednej strony o status zgk, a z drugiej - o kcińską przestrzeń publiczną (której jakby brak confused smiley ). O ile wypracowanie publicznej przestrzeni dla zintegrowanej społeczności lokalnej - to zadanie na lata dla duuuużej grupy osób, o tyle zdyscyplinowanie zgk sprowadza się do natychmiastowego egzekwowania istniejącego zakresu obowiązków moody smiley
Jakiś Iksiński ma zrywać karteluszki ze słupów i innych "obiektów", a sportretowani kandydaci do "elity" wiszą sobie na latarniach i straszą bezkanie ..., a w lasach i rowach (także w Naturze 2000 !) zwały wszelkiego świństwa wciąż czekają na swoich odkrywców eye popping smiley
Zasada utrzymania czystości jest prosta:

W czystym miejscu trudniej rzucić peta czy inny śmieć niż w miejscu już zaśmieconym.

Oddaję to hasełko gratis Panu Burmistrzowi - bo to od niego zależy, jak działa zgk i nie ma mozliwości grania w "to nie ja !"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2011 - 07:41:33

Jak to nie? To nie ja, to ZGK smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2012 - 19:24:54

Świąteczne porządki jakby za nami, ale hasło "posprzątajmy nasze miasto" nadal aktualne. Temat dzikich ogłoszeń- tych karteluszek reklamujących różne profesje jakby się wyczerpał, więc ja z cięższą wagą.

Natłok wielkich reklam na płotach jest zatrważający, te pachty reklamujące dentystów , kwiaciarnie, opony, artykuły różnego typu zdominowały pejzaż naszego miasta ze wszystkich stron.

Czy nie można tego jakoś ograniczyć?

Czy reklamy wiszące wzdłuż dróg gminnych nie powinny podlegać jakimś ograniczeniom a może opłatom, np. zaporowym?

Może Rada Gminy, ewentualnie UMiG może ograniczyć ten nowy świecki zwyczaj!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak Straż Miejska dba o porządek i czystość w mieście
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 sty 2012 - 20:57:30

9.01.2012r. (poniedziałek) godz. 17-ta Komisja Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu. Temat 1: Skuteczność monitoringu miejskiego i działalność Straży Miejskiej.

Tam będzie można omówić m.in. sprawę "dzikich" ogłoszeń.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sty 2012 - 23:56:33

Moim zdaniem konieczna jest uchwała o estetyce miasta, taka jak w wielu miastach i mieścinach, bo zakazy wieszania różnych szmat na płotach, elewacjach, słupach - zawarte MPZP oraz statucie uzdrowiska i programie rewitalizacji to za mało, bo za dużo czytania miałyby służby mieskie żeby zaczęły te zapisy egzekwować. Tuż przy Parku Zdrojowym - jako tło dla mizernej zieleni wiszą różne bannery i plakaty, już o oklejonych słupach i latarniach nie wspomnę. Obrzydzenie budzi obwieszony mur Starej Papierni od strony Jeziorki. A jakie piękne tło miewa (może już zdjęte) pomnik AK. Dwa lata temu nad kamieniem przy Wilanowskiej, kokosiła się goła baba - reklamująca jakieś SPA.

Wracając do "małego sabotażu", udało mi się kilka słupów oswobodzić - z trudem, tak solidnie są pooblepiane taśmami i na dodatek jedne na drugich tworząc pomarszczony kożuszek z wielu warstw namokniętego papieru

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 04 sty 2012 - 06:52:23

Uchwała o estetyce miasta - Maniu, my dużo uchwał podejmujemy. Ale, jak powiedział p. v-burmistrz Machałek, Straż Miejska (15 strażników) ma już rzekomo wszystkie godziny ROZDYSPONOWANE na patrole itp. Jakiekolwiek zatem postulujemy dla Straży funkcje do spełnienia, odpowiedź Urzędu brzmi "Straż nie ma czasu, bo CHODZI". Jest nawet taka zagadka - "Co to jest: nie karze, nie kontroluje, choć chodzi i patroluje." Czy chodząc może zrywać śmiecie z parkanów i słupów oraz wymierzać kary za "dzikie" ogłoszenia? Zapewne tak, ale wymaga to REFORMY funkcjonowania Straży, ponieważ obecnie ta Straż, z moich obserwacji, bez konkretnego polecenia burmistrza nie zrobi dodatkowo nic ponad to, co ma wpisane w grafiku zajęć, nawet, jeśli Statut Straży taką listę obowiązków od lat zawiera. Wydaje się zatem, że przed podjęciem uchwał trzeba ustalić z burmistrzami, kto i w jaki sposób będzie je egzekwował.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak Straż Miejska dba o porządek i czystość w mieście
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 sty 2012 - 07:48:16

jak to? Straż Miejska ma być opresyjna iza coś karać? Przecież powinna rozdawać cukierki z wizerunkiem miasta aby być kochana.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 04 sty 2012 - 08:25:26

Regulamin Straży Miejskiej "w Konstancinie-Jeziorna" [sic]: [www.konstancin.eobip.pl]

Spis zadań SM wymienionych w Rozdziale IV obejmuje kontrole ruchu drogowego (a zatem także wykorzystanie fotoradaru), czuwanie nad porządkiem, ale nie ma w tym spisie zachowania czystości w mieście i karania podmiotów umieszczających ogłoszenia w miejscach niedozwolonych (chyba, żeby bardzo szeroko interpretować ogólny punkt 8). Nie ma też sprawdzania umów na wywóz nieczystości i innych czynności kontrolnych.

PS. Taka ciekawostka: na str. 9 punkt 8 do "środków przymusu bezpośredniego" należą "psy i konie służbowe" - a zatem można przymuszać konno. Nie przewidziano rowerów służbowych (a szkoda), natomiast wiadomo dokładnie, ile i na jak długo przysługuje garderoby, np. spinka do krawata - jedna na 4 lata, 12 par skarpet na rok oraz "dwie sztuki kalesonów" [sic] (str. 14). W ogóle w Regulaminie jest mnóstwo szczegółów dotyczących wyposażenia i uprawnień strażników, natomiast niestety spis zadań / obowiązków jest bardzo ogólny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-04 08:40 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sty 2012 - 08:29:33

reasumując: nikt w K-J nie odpowiada czystość, choć pozory wskazują na zgk i SM - ale to tylko pozory, bo przeciez burmistrz nie wykonuje żadnych znaczących ruchów wobec tych służb, nie nakazuje, nie egzekwuje i nie wymierza kar za niedopełnienie obowiązków.
... a przeciez nie jest to jakies skomplikowane logistycznie zadanie - wystarczy prosty grafik z parafą burmistrza:
1. śmieci wiszące - odpowiada SM - termin usunięcia: 10.01. - potem kontrola 2 x tyg
2. smieci leżące - odpowiada ZGK - termin usunięcia: 20.01. - potem kontrola 1 x tyg
3. aspekt prawny: SM i policja wymierza mandaty osobom, których dane są widoczne na śmieciach (tu cytat z odpowiedniej ustawy/uchwały czy innego martwego śmiecia)

W którym punkcie pojawia się nieprzezwyciężalna trudność ?confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 04 sty 2012 - 08:59:33


ola
W którym punkcie pojawia się nieprzezwyciężalna trudność ?confused smiley

Plotyn pisze: "Stwierdziwszy niepokonaną trudność, pozostaje nam tylko odejść w milczeniu." Co prawda, nie miał chyba na myśli zarządzania jednostkami budżetowymi... Możliwe jednak, że pan burmistrz jest neoplatonikiem. Często mówi o "oporze materii" w odniesieniu do kontaktów z tymi jednostkami. Myślę, że to także wyjaśnia, na czym polega trudność - materia budżetowa jest ciemna i ciężka i trudno z niej wydobyć rozproszone cząstki światła, nasiona Logosu ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sty 2012 - 09:18:17


Tomasz Zymer
Uchwała o estetyce miasta - Maniu, my dużo uchwał podejmujemy. Ale, jak powiedział p. v-burmistrz Machałek, Straż Miejska (15 strażników) ma już rzekomo wszystkie godziny ROZDYSPONOWANE na patrole itp.

Przecież Rada Miasta po to jest żeby uchwalać prawo miejscowe, a wykonanie powierza UMiG.

Uważam, że decyzja o tym kto wykona postanowienia należy do decyzji burmistrza, może to robić przecież wyznaczony urzędnik i radnych nie powinna głowa od tego boleć.

Proponuję zatem przyjrzeć się jak to może wyglądać i uchwalać.

Ja rozumiem, że ludzie dorabiają używając własnych ogrodzeń, jako obiekt wynajmowany na reklamę. Nie może tak jednak być, że gdzie człowiek nie spojrzy tam go takie prześcieradło atakuje.angry smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: porządki świateczne, posprzątajmy nasze miasto
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sty 2012 - 09:18:37


Tomasz Zymer
(...) Często mówi o "oporze materii" (...)

eeeeetam, ja tu raczej widzę "cienie idei" (przedwyborczych) moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.