Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: trenertrener (107.167.106.---)
Data: 22 lis 2018 - 23:56:23

Stenogram rozmowy pomiędzy Grzegorzem Pruszczykiem (GP) a Ksawerym Gutem (KG) w dniu 20 listopada 2018 r.

[dorzeczy.pl]

"KG: No tak, tylko że musisz się liczyć, że mogą być różne konsekwencje też tego. Żebyś wiedział, że tak jest.

GP: Ale konsekwencja to będzie utrata pracy?

KG: Może tak być."

"Ksawery Gut z Koalicji Obywatelskiej został wybrany starostą powiatu piaseczyńskiego (woj. mazowieckie). Zabiegając o poparcie, on sam i dwóch innych wpływowych w Piasecznie i okolicach polityków Koalicji Obywatelskiej mieli grozić radnemu Prawa i Sprawiedliwości utratą pracy, jeśli nie poprze kandydata – ujawnił portal DoRzeczy.pl. Radny pracuje w DPS-ie, którego organem założycielskim jest powiat. Powiadomił o całej sprawie prokuraturę."

[www.tvp.info]



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.247.---)
Data: 23 lis 2018 - 05:52:47

I to jest osoba , która w Konstancinie dostała najwiecej gosów .Brawo dla wyborców pana Guta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (212.180.218.---)
Data: 23 lis 2018 - 11:08:37


anina
I to jest osoba , która w Konstancinie dostała najwiecej gosów .Brawo dla wyborców pana Guta.

Dzięki!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.247.---)
Data: 23 lis 2018 - 15:38:26


Klaudiusz

anina
I to jest osoba , która w Konstancinie dostała najwiecej gosów .Brawo dla wyborców pana Guta.

Dzięki!
Dzięki ,że dzięki, czy dzięki że przepraszam ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: m_wisniewskim_wisniewski (79.184.149.---)
Data: 23 lis 2018 - 18:33:38

z FB Pana Guta

"OŚWIADCZENIE

W związku z publikacją stenogramu i nagrania mojej rozmowy z Grzegorzem Pruszczykiem opublikowanym w dniu 22 listopada 2018r. na portalu dorzeczy.pl oświadczam, iż nie zamierzam oceniać zachowania mojego rozmówcy, który w ukryciu nagrywał naszą rozmowę.
Chcę jednak podkreślić, że to Pan Grzegorz Pruszczyk, jako pierwszy, poruszył temat swojego zatrudnienia w DPS. Moja reakcja w tym zakresie była wyłącznie życzliwą diagnozą mojej i jego sytuacji politycznej polegającej na tym, iż łączy on funkcję radnego i jednocześnie jest zatrudniony w samorządowym Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii.
Jednocześnie Pan Grzegorz Pruszczyk tak moderował nagrywaną przez siebie rozmową, aby sprowokować mnie do określonej odpowiedzi. Z tych też względów całą sytuację oceniam, jako próbę nacisku oraz próbę zastraszenia mnie (grożenie odpowiedzialnością karną) tuż przed głosowaniem w sprawie wyboru mojej kandydatury na Starostę Piaseczyńskiego.
Przygotowana przez Pana Grzegorza Pruszczyka prowokacja, bo tak ją oceniam ze względu na moment upublicznienia tego nagrania, nie udała się. Zostałem wybrany na stanowisko Starosty Piaseczyńskiego.
W tym miejscu dodatkowo podkreślam, że celem naszego spotkania nie było omawianie kwestii zatrudnienia Pana Grzegorza Pruszczyka w samorządowym Domu Opieki Społecznej, a jedynie ustalenie, czy podjęto już decyzję w klubie PiS o dyscyplinie głosowania w sprawie wyboru starosty.
Zachowanie Pana Grzegorza Pruszczyka pozostawiam ocenie Państwa.
Jednocześnie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy mi zaufali zarówno na etapie wyborów samorządowych, jak i na etapie wyboru mnie na starostę Piaseczyńskiego.

Ksawery Gut"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.155.---)
Data: 23 lis 2018 - 20:57:51

Ciekawa interpretacja tej rozmowy przez pana Guta,takie obracenie kota ogonem .smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: maniamania (159.205.247.---)
Data: 23 lis 2018 - 21:59:17


anina
Ciekawa interpretacja tej rozmowy przez pana Guta,takie obracenie kota ogonem .smoking smiley

Przeczytać to jedno, a zrozumieć co się czyta to drugie >grinning smiley<

postaram się pisać pomału, żeby nie było kłopotu z czytaniem

p Grzegorz Pruszczyk pełni funkcję z-cy dyr. jednostki samorządowej DPS w Górze Kalwarii, podlegającej powiatowi. [bip.piaseczno.pl] . I został wybrany do Rady Powiatu, ale wg. ustawy o samorządzie powiatowym (art 23 ust.2) nie można łapać dwóch srok za ogon (jeśli mowa o ogonach). Z czegoś trzeba zrezygnować. Być może p. Pruszczyk nie wiedział i p. Gut mu to przekazał, żeby ten pan nie został na lodzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-23 23:06 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.162.---)
Data: 23 lis 2018 - 22:57:19

Juz nie pełni Maniu bo go na inny fotel specjalisty, bez zadnego konkursu przesuneli...
Dla mnie sytuacja...wieloznaczna...podszyta prowokacja....w ktorą Ksawery dal sie niestety wciągnąć...
Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Brzydzę się tą polityką na szczeblu gdzie jej być nie powinno...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: czaknoris (5.184.5.---)
Data: 24 lis 2018 - 00:22:30


Artek_Bartek
na inny fotel specjalisty, bez zadnego konkursu przesuneli...

Bez konkursu? Czyli identycznie jak kilka lat temu pewien pracownik wydziału dróg został kierownikiem innego wydziału?



Artek_Bartek
Dla mnie sytuacja...wieloznaczna...podszyta prowokacja....w ktorą Ksawery dal sie niestety wciągnąć...

Nie wiem czy prowokacja, ale to co padło podczas tej rozmowy ładnie obrazuje jak od środka wygląda lokalny samorząd. Z tego punktu widzenia nagranie niewątpliwie ma swoją wartość. Kto będzie chciał wyciągnie dla siebie wnioski.



Artek_Bartek
Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Nic.
O ile w ogóle do czegokolwiek dojdzie, to pójdzie do prokuratury, albo sądu w koszulce z napisem. Powie, że to polityczna sprawa, więc w razie czego najdalej podczas kasacji w sądzie najwyższym uniewinnią i dadzą odszkodowanie, szczególnie w kraju, w którym można się np. pomylić z roztargnienia i zwinąć do kieszeni czyjeś 50 zł na stacji benzynowej.



Artek_Bartek
Brzydzę się tą polityką na szczeblu gdzie jej być nie powinno...

To Daniel chce upolityczniać. Może mieć naciski. Zmuszą go i będzie musiał...
Ty się brzydzisz polityką, ale polityka nie brzydzi się zajmować Twoimi sprawami. Jak słucham tej rozmowy i tu Daniel, tam Zdzisław, tu Arek, to od razu przypominają mi się inne nagrania z nieco innymi imionami. Wszyscy się znają, rozumieją, pracują w pocie czoła. Tylko jak trzeba w gminach w powiecie wybudować trochę ścieżek rowerowych, to jakoś nie wychodzi...
Lokalnie nie powinno być politycznie, więc np. w takim Konstancinie jest apolityczne stowarzyszenie, które wypromowało burmistrza i 8 radnych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-11-24 01:13 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.238.155.---)
Data: 25 lis 2018 - 11:48:52


mania

anina
Ciekawa interpretacja tej rozmowy przez pana Guta,takie obracenie kota ogonem .smoking smiley

Przeczytać to jedno, a zrozumieć co się czyta to drugie >grinning smiley<

postaram się pisać pomału, żeby nie było kłopotu z czytaniem

p Grzegorz Pruszczyk pełni funkcję z-cy dyr. jednostki samorządowej DPS w Górze Kalwarii, podlegającej powiatowi. [bip.piaseczno.pl] . I został wybrany do Rady Powiatu, ale wg. ustawy o samorządzie powiatowym (art 23 ust.2) nie można łapać dwóch srok za ogon (jeśli mowa o ogonach). Z czegoś trzeba zrezygnować. Być może p. Pruszczyk nie wiedział i p. Gut mu to przekazał, żeby ten pan nie został na lodzie.
Co nie zmienia faktu ,że pan Gut powiedział co powiedział.I jeszcze ci pozostali "władcy powiatowi" : Daniel ,Zdzisio ,Aruś itp.Bagno i tyle.A pan Gut miał tylko do powiedzenia, że nie wyraził zgody na nagrywanie .smiling smileysmoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Popisy Ksawerego Guta
Wysłane przez: GosiaGosia (193.34.178.---)
Data: 26 lis 2018 - 13:36:36

"Zachowanie Pana Grzegorza Pruszczyka pozostawiam ocenie Państwa.
Jednocześnie pragnę podziękować tym wszystkim, którzy mi zaufali zarówno na etapie wyborów samorządowych, jak i na etapie wyboru mnie na starostę Piaseczyńskiego.

Ksawery Gut"


O dziękujemy Ci wielki starosto,że możemy ocenić zachowanie tylko pana Grzegorza, a co z twoja główną rolą w tym przedstawieniu?

Czyżby nowo wybrany starosta nie był zainteresowany dalszym swoim rozwojem i lokalnym feedbackiem ( informacji zwrotnej od wyborców i nie-wyborców) z powyższego zachowania?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.