Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Raport o stanie gminy Konstancin-Jeziorna w 2018 roku. Zaproszenie do dyskusji na sesji RM 25. czerwca
Wysłane przez: maniamania (5.184.27.---)
Data: 12 cze 2019 - 15:21:28

Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna przygotował raport o stanie gminy za 2018 rok. Dokument – zgodnie z wymogami znowelizowanej ustawy o samorządzie gminnym – został przekazany Radzie Miejskiej. Debata nad dokumentem, w której będą mogli zabierać głos mieszkańcy odbędzie się na najbliższej sesji – 25 czerwca.


Raport jest tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Przejrzałam i zmartwiłam się, że odpady segregowane stanowią tylko 33 % wszystkich odbieranych, reszta ląduje na wysypisku (o tych co w lasach nie wspomnę sad smiley ). (patrz s.13)
I gdyby nie liście i obierki, które stanowią 38 % odpadów segregowanych byłby obciach.
Konieczna NATYCHMIAST EDUKACJA EKOLOGICZNA - dla młodych i starszych. W szkole, w domu i zagrodzie confused smiley. Wycieczki do sortowni, żeby ludzie wiedzieli po co maja segregować. Jakieś konkursy, nagrody

Natępna sprawa - wiele informacji o walorach uzdrowiskowych zachęty do odwiedzania i coś co brzmi jak ironia - zachęta do wypraw rowerowych

cytat ze s. 17:

Wiele szlaków turystycznych pieszych oraz rowerowych daje możliwość podziwiania walorów turystycznych gminy. W 2018 roku w zakresie turystki zaplanowano wydatki w kwocie ponad 15tys.zł. Najwięcej środków przeznaczono na realizację zadań z zakresu upowszechniania turystyki. Środki w kwocie ponad 11tys. zł. przeznaczono na organizację rajdów turystyczno-krajobrazowych, biwaków, wycieczek krajoznawczych i rajdów rowerowych.

Ośmielę się zapytać, czy te podróże rowerami, to ma być urozmaicenie życia znudzonym mieszczuchom podczas przemykania się między samochodami.
ANI SŁOWA O ŚCIEŻKACH ROWEROWYCH (choćby będących w zamyśle) w tej naszej uzdrowiskowej gminie pełnej rezerwatów i in atrakcji spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Zaproszenie do dyskusji na sesji RM 25. czerwca - żeby wziąć udział w dyskusji należy zebrać 50 podpisów
Wysłane przez: maniamania (37.47.34.---)
Data: 17 cze 2019 - 19:32:22

przeczytaj w tym wątku: [www.konstancin.com]

sesja już 25. czerwca zostało mało czasu na zebranie podpisów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Raport o stanie gminy Konstancin-Jeziorna w 2018 roku. Zaproszenie do dyskusji na sesji RM 25. czerwca
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.147.42.---)
Data: 23 cze 2019 - 11:57:18

Burmistrz obowiązek ustawowy zrealizował...
Przy czym jest to opracowanie zamówiona na zewnątrz i dość ogólnikowe...ot taks laurka działań ;-)
Ciekawy jestem czy na sesji 25 czerwca, przed udzieleniem Burmistrzowi absolutorium odbędzie się jakaś rzetelna debata nad tym dokumentem.
ISTOTNA (!) Kwestia. Jeśli ktokolwiek chce w debacie zabrać głos MUSI do Przewodniczącej Rady - najpóźniej zdaje się 1 dzień przed sesją - złożyć wniosek z listą poparcia co najmniej 50 osób! I liczba osób zabierajacych głos jest ograniczona do 15 (chyba, ze RM w drodze uchwały zwiększy tą cyfrę ale na to już za późno).
Niezależnie, że u nas rzadko ilość mieszkańców na sesji przekracza te 15 to...niezłe kwiatki w nowej ustawie samorządowej rządzący umieścili...w demokracji ograniczają ilość tych co d..pę zawracają ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Raport o stanie gminy Konstancin-Jeziorna w 2018 roku. Zaproszenie do dyskusji na sesji RM 25. czerwca
Wysłane przez: maniamania (37.47.44.---)
Data: 23 cze 2019 - 15:46:50



Kwestia. Jeśli ktokolwiek chce w debacie zabrać głos MUSI do Przewodniczącej Rady - najpóźniej zdaje się 1 dzień przed sesją - złożyć wniosek z listą poparcia co najmniej 50 osób! I liczba osób zabierajacych głos jest ograniczona do 15 (chyba, ze RM w drodze uchwały zwiększy tą cyfrę ale na to już za późno).

o tych podpisach wspomniałam w tym wątku wyżej - podałam link do wątku, w którym cytowałam ustawę - musiałam ja odnaleźć żeby zobaczyć na własne oczy, że nie śnię. Wszystko zmierza do tego, żeby ludziska mieli jak najmniej do powiedzenia.
Podam link jeszcze raz, żeby było łatwiej: [www.konstancin.com] szukaj przed harmonogramem sesji

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.