Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 20:19:36

Mam do czynienia z ciągłym atakiem na moją skromną osobę.Po raz kolejny osądza się mnie od czci i wiary.Wydawać by się mogło,że jesteśmy w Chicago, gdzie jest 60 radnych miejskich i na jednego radnego przypada 50 tys mieszkańców.Niektórzy znachorzy samorządności przypisują mi nadprzyrodzone władztwo w zarządzaniu gminą Konstancin-Jeziorna.Wszystko co złe łączone jest w moją postawą.Słabi jesteście z matematyki .B Komosa jest jeden i jak w bzdurnym głosowaniu w sesji budżetowej by wykreślić wyraz Czernidła,nikt mnie nie poparł, czy na sesji podatkowej gdy za podwyższeniem podatku głosowało 3 radnych .
Dziwnym trafem ci radni którzy najgłośniej biadolili nad upadkiem Konstancina oraz tragedii dla mieszkańców z powodu podwyżki podatków nagle nabrali werwy na rozdawnictwo gminnych pieniędzy .Jakoś oprócz H-M nikt ich nie skrytykował.Gmina straciła 1 500 000 pln
Po raz kolejny odmawia mi się prawa różnorodności poglądów i postaw. Po raz kolejny można bezkarnie mnie obrażać i nie pozwalać na obronę.Niewiele do działalności samorządowej mają moje prawicowe poglądy.To,że popieram Kaczynskiego, ale i Ziobrę, znam od lat Macierewicza i w pełni podzielam jego troskę o Polskę to w tej chwili nie ma podstawowego znaczenia dla mojej pracy samorządowej.Nie znaczy to,że w mojej pracy samorządowej nie kieruję się wartościami takimi jak:wiara,honor i Ojczyzna.
Proszę wskazać jakie inicjatywy radnych prowadzące do świetlanej przyszłości Konstancina-Jeziorny zniweczyłem, lub przyczyniłem się do kłopotów naszej gminy. Do dziś nie rozliczono radnych za oddanie za darmo Dawidowi Frankfurtowi gminnej nieruchomości przy Wierzejewskiego 8, nie rozliczono winnych zamiany działek Mirkowska lecznica-łąka koło parku, zakupów gruntów w Kierszku- nic nie wartych, działki przy ulicy Piłsudskiego.Nie rozliczono winnych notorycznego niepłacenia za ścieki dla metsy, za wykonane remonty i zadania, które kończyły się przegranymi sprawami w sądzie.Nie rozliczono winnych produkcji kilkudziesięciu projektów gminnych inwestycji, na które gminy nigdy nie będzie stać.Gdzie są ci wspaniali radni????????????????????????Nie wolno mi napisać ,że się na czymś znam to już jest komedia.najlepsi radni to ci co przez całe kadencje nic nie mówili, na żaden temat, a potem dostali mieszkania np w hotelu Grapa.Może ktoś się pokusi o uczciwą dyskusję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 21:19:23

Gwoli wyjaśnienia. Wiem , że nie mnie Bogdan miał na myśli . Otrzymałem mieszkanie w budynku dawnego hotelu . Ale ja nigdy radnym nie byłem smiling smiley

A gdybym był , to z całą pewnością nie byłbym "nic niemówiącym" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 21:32:04

Dobrze wiesz o którą panią chodzi twoja "sąsiadkę" z parteru.Gdzie są zwolennicy radnych ponadokręgowych?Czekam na prawdziwa dyskusję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 gru 2011 - 22:20:56

Panie radny Zymer gdzie pan się schował-głowa w piasku jak struś, a gdzie jest pan Bartek naczelny krytykant radnego.Zatkało was?
Gdzie są wnioski o wodę i kanalizację -Skolimów i inne tereny gminy Konstancin-Jeziorna 2/drugiej kategorii/.
jeszcze do mojego okregu: to ja razem z R .Bajkowskim spowodowałem,że utwardzono ulice Skolimowa, oczyszczono je z chaszczy, oraz zbudowano asfalt na brakujących odcinkach ulicy Kołobrzeskiej.Oczywiscie to mój okręg i robiłem to we własnym interesie ponieważ posiadam tam 100ha ziemi która trzeba odrolnić.
Nastepnie przedstawiłem panu burmistrzowi i przewodniczącemu rady sposób w jaki gmina może podłączyć osiedle w Czarnowie do kanalizacji.Nie słyszałem,żeby inni radni z całej gminy w tym mnie poparli.No ale to mój okręg wiejski, gdzie nasze ugrupowanie dostało najwięcej głosów./wbrew pani sołtys/
Spowodowałem jeszcze obudowę ulicy Działkowej i Ściennej w asfalcie-były to ulice w gminie przez które przez kilka miesięcy nie dało rady przejechać.
Wstyd po prostu za TYCH RADNYCH z całej gminy, którzy się tymi zadaniami nie interesowali.Została też tłuczniem utwardzona część ulicy Prawdziwka.Zrobiłem to z politycznej zemsty-a niech tej rodzinie HGW się wapnem kurzy.Przy ulicy Działkowej mieszka też sławny przywódca -kombatant SLD.Niech mu tam jeżdżą przed oknami jak mnie przy Powsińskiej./złośliwy radny Komosa/.
Niech się nie cieszy pan Bartek, bo jak zrezygnuję to na moje miejsce wejdzie pani, która będzie dbała o całą gminę jak ja,/ale bez Parceli/.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 20 gru 2011 - 22:51:25

Boguś, odpowiedziałem już na Twoje wpisy atakujące mnie w wątku o budżecie. Nie piszę na tym forum, żeby się z Tobą licytować, tylko żeby informować o pracy RM i samemu zbierać informacje o rozmaitych gminnych sprawach. Nie będę tu robił wyliczanki czym się w której części gminy zajmowałem, bo to nie sezon wyborczy - niech się wypowiadają ci, którzy się do mnie z róznymi sprawami zwrócili, jeśli mają ochotę. Przeczytaj, co napisałem w tamtym wątku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 gru 2011 - 09:10:46

Panie radny, naczelny krytykant ma dwójkę małych dzieci i wieczorem ma lepsze rzeczy, niż się odnosić do pana wypowiedzi na forum, takie, jak ubieranie choinki, kładzenie spać i czytanie bajek do snu.

Piękna deklaracja, szkoda, że w wielu punktach rozbieżna z pana dotychczasowymi wypowiedziami. Ta walka o wszystkich, kontra "moim wyborcom asfalciarnia nie przeszkadza" i "ciągle o tej Parceli". Ten honor, w zestawieniu do "nie jestem twoim kolesiem spod budki z piwem" i parę drobiazgów. Ale widzę poprawę - z "sam zrób lepiej" (na marginesie, pytanie mnie, co ja robiłem jest z gruntu bez sensu, bo pan jest radnym, a ja nie; i w związku z tym mamy inne możliwości i inne obowiązki wobec społeczności - to nie ja sobie ochoczo wziąłem na barki służbę publiczną). A arogancję to faktycznie, z pewnością potrafi pan rozpoznać, bo ją pan wydatnie uprawia. Różnica jest taka, że ja jestem administratorem jakiegoś tam forum w internecie, a pan występuje jako osoba publiczna - i gdy pan obraża mieszkańców tego miasta, to jest to trochę inny kaliber.

W dodatku poradzę coś, bo sam młodszy jestem, ale swoje już też na karku mam - reagowanie na krytykę syndromem oblężonej twierdzy, zrzucanie odpowiedzialności w stylu "nic się nie dało zrobić" (tu dygresja - to po co się za to brać? Jak ja biorę zlecenie i widzę, że nie dam rady, to zwracam klientowi zaliczkę, mówię przepraszam i polecam kolegę po fachu, co lepszy ode mnie i on da radę) i zarzutami "inni są gorsi ode mnie" jest infantylne.

Nie przekonuje mnie pana piękna i wyjaśniająca wszystko laurka. Bardziej ufam tym spontanicznym, codziennym wypowiedziom. A one są zgoła inne.

Zamiast teraz odstawiać Rejtana, trzeba było spokojnie i rzeczowo wypowiadać się wtedy, zamiast ludzi obrażać i się z nimi kłócić. Miłego dnia życzę, dla mnie ta dyskusja nie ma dalszego sensu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 gru 2011 - 09:18:13

Jak można współpracować z radnym wybranym m.innymi ze Skolimowa dla którego mieszkańcy tego terenu byli trampoliną do kariery.Nie czepiam się nauczycieli tylko jednego /TM/.
T.Zymer"Nieobecny bywam tylko z powodu choroby (jak zapewne wiesz, w okresach ostrych mojej, niestety nieuleczalnej choroby jestem niestety "uziemiony" w domu albo, jak to pięknie nazywasz, albo z powodu NIEMOZLIWOŚCI zwolnienia się z pracy na posiedzenie zwołane nagle na parę dni naprzód o wczesnej godzinie. "Nie wyśmiewam się z niczyjej choroby, ty jednak tylko widzisz swoją krzywdę."W przeciwieństwie do Ciebie mam w pracy pod opieką ponad setkę dzieci i nie mogę stawiać się co dzień o dowolnej godzinie"
Radny Zymer ma pod opieką pół szkoły co mu przeszkadza w wykonywaniu obowiązków,komisje odbywają się o wczesnej porze:najwcześniej o 16
Komosa jako rentier/słowa TZ/ nie powinien być radnym
TZ"kanalizacja Parceli plus 900 tys. zł w "spinkach,spinki to nie kanalizacja Parceli.
Komosa prowadzi komisję po chamsku/przecież jest ze wsi, choć urodził się i mieszkał kiedyś w Warszawie/, radny Zymer zachowuje się po nauczycielsku, czy jak uczeń w gimnazjum.
Gdzie w WPFie są pieniądze na Obórki,Okrzeszyn /jest projekt kanalizacji/,Piaski,Kawęczyn,Ciszycę,Opacz/nie ograniczać do szkoły/, Habdzin/nie ograniczać wydatków do imprez.itd
Jeszcze jedno czy nie jest śmieszne,że dieta radnego jest wyższa od pensji zwykłego Strażnika Miejskiego.Taki stan się wszystkim podoba.Pamiętam jak kilka lat temu nauczyciele podobnie zarabiali.
Do Oli:nigdy i nigdzie w Polsce nie jest tak ,że wszyscy mają jeden cel i dla niego pracują.Tak było w komunie.Ważne jest by była pozytywna koalicja dla określonych priorytetów i potrafiła współpracować z burmistrzem, a nie robić dużo szumu medialnego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 21 gru 2011 - 09:47:42

OT


Bartek
Panie radny, naczelny krytykant ma dwójkę małych dzieci i wieczorem ma lepsze rzeczy, niż się odnosić do pana wypowiedzi na forum, takie, jak ubieranie choinki, kładzenie spać i czytanie bajek do snu.

Bez kąpieli? To się do Sanepidu nadaje smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 gru 2011 - 10:03:47


Bogusław Komosa
(...) nigdy i nigdzie w Polsce nie jest tak ,że wszyscy mają jeden cel i dla niego pracują.Tak było w komunie.Ważne jest by była pozytywna koalicja dla określonych priorytetów i potrafiła współpracować z burmistrzem, a nie robić dużo szumu medialnego.

oj, Boguś, "za komuny" to celem było "każdemu wedle potrzeb", lecz ludzie stali w kolejce po chleb i wódkę, bo celem rzeczywistym było "dobro jedynie słusznej Partii", która chleba i wódki miała pod dostatkiem tongue sticking out smiley
Gdyby Kcin miał strategię z celem "Kurort" i z precyzyjnie rozpisanymi celami pośrednimi/operacyjnymi (wraz z terminami), to "walka" odbywałaby się na innych frontach (powiatowym, wojewódzkim, regionalnym, unijnym), a nie między poszczególnymi radnymi. Czytając forum i BIP mam wrażenie bałaganu, spoza którego wychyla się przesłanie dla ludu: "dla pozoru pomachajmy szabelką, bo i tak nic sie nie da zrobić". I mimo śledzenia BIP i forum nie wiem, ani dokąd zmierza Kcin, ani - tym bardziej - jak zamierza "tam" (czyli dkąd ?) dojść. Sąsiedzi, którzy NIE czytują tych źródeł, mają takie samo wrażenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BUDŻET 2012
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 21 gru 2011 - 10:17:14


Bogusław Komosa
Jak można współpracować z radnym wybranym m.innymi ze Skolimowa dla którego mieszkańcy tego terenu byli trampoliną do kariery.Nie czepiam się nauczycieli tylko jednego /TM/.
T.Zymer"Nieobecny bywam tylko z powodu choroby (jak zapewne wiesz, w okresach ostrych mojej, niestety nieuleczalnej choroby jestem niestety "uziemiony" w domu albo, jak to pięknie nazywasz, albo z powodu NIEMOZLIWOŚCI zwolnienia się z pracy na posiedzenie zwołane nagle na parę dni naprzód o wczesnej godzinie. "Nie wyśmiewam się z niczyjej choroby, ty jednak tylko widzisz swoją krzywdę."W przeciwieństwie do Ciebie mam w pracy pod opieką ponad setkę dzieci i nie mogę stawiać się co dzień o dowolnej godzinie"
Radny Zymer ma pod opieką pół szkoły co mu przeszkadza w wykonywaniu obowiązków,komisje odbywają się o wczesnej porze:najwcześniej o 16
Komosa jako rentier/słowa TZ/ nie powinien być radnym
TZ"kanalizacja Parceli plus 900 tys. zł w "spinkach,spinki to nie kanalizacja Parceli.
Komosa prowadzi komisję po chamsku/przecież jest ze wsi, choć urodził się i mieszkał kiedyś w Warszawie/, radny Zymer zachowuje się po nauczycielsku, czy jak uczeń w gimnazjum.
Gdzie w WPFie są pieniądze na Obórki,Okrzeszyn /jest projekt kanalizacji/,Piaski,Kawęczyn,Ciszycę,Opacz/nie ograniczać do szkoły/, Habdzin/nie ograniczać wydatków do imprez.itd
Jeszcze jedno czy nie jest śmieszne,że dieta radnego jest wyższa od pensji zwykłego Strażnika Miejskiego.Taki stan się wszystkim podoba.Pamiętam jak kilka lat temu nauczyciele podobnie zarabiali.
Do Oli:nigdy i nigdzie w Polsce nie jest tak ,że wszyscy mają jeden cel i dla niego pracują.Tak było w komunie.Ważne jest by była pozytywna koalicja dla określonych priorytetów i potrafiła współpracować z burmistrzem, a nie robić dużo szumu medialnego.

- Komisje i sesje odbywają się także czasem o 10 rano, o 15, czasem są zapowiadane tylko na kilka godzin naprzód (np. Rolnictwa). Żeby zwolnić się z pracy, trzeba zwykle wiedzieć na kilka dni z góry, kiedy. No, chyba, że ktoś ma bardzo "elastyczną" posadę.
- mNie napisałem nigdzie "Komosa jako rentier" tylko, że w Radzie nie powinni być moim zdaniem sami rentierzy i emeryci, i dobrze, że są tam ludzie pracujący zarówno na etatach, jak i na samozatrudnieniu. Bierzesz wszystko do siebie bez potrzeby.
- O tym, że pieniądze ze spinek mogą w razie potrzeby być wykorzystane na rozpoczęcie prac nad kolektorem w rezerwacie (do Parceli) mówił w komisji i na sesji wielokrotnie zarówno v-burmistrz Machałek, jak i burmistrz Jańczuk.
- Dieta radnego wynosi ok. 1350 zł. Pensja strażnika miejskiego w KJ wynosi (obliczenie na podstawie budżetu na 2012): 1,06 miliona zł (suma na pensje SM w budżecie 2012) - 150 tys. na obsługę monitoringu = ok. 900 tys. zł, podzielić na 15 etatów = 60 tysięcy rocznie, czyli około 5 tysięcy miesięcznie brutto, na rękę - trochę ponad trzy (oczywiście średnio, nie biorąc pod uwagę "kominów płacowych" w postaci wynagrodzenia komendanta i zastępcy). Jest to równowartość wynagrodzenia nauczyciela mianowanego z około 10-15 letnim stażem, wraz z nadgodzinami, trzynastką, wysługą lat, itp., za jakieś 25-30 godzin lekcji w tygodniu plus rady plus opieka PPP plus klasówki, przygotowanie, itp.. Nauczyciele niższych szczebli awansu (młodsi) zarabiają znacznie mniej.

PS. Miał być wątek o pracy radnych jako reprezentantów mieszkańców, a zrobił się wątek pod tytułem "Radny Z. jest gupi". Bartek ma rację - odbiegliśmy od tematu.
Koniec przerwy, wracam do pracy. Podawaj fakty, jak chcesz polemizować.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-21 11:53 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 gru 2011 - 10:48:40



"Obowiązki radnego sprawujemy godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro całej mojej gminy i jej wszystkich mieszkańców"

i na tym proponowałbym ten wątek zakończyć bo jakoś tak mi się smutno robi jak widzę dyskusje o tematach mocno pobocznych w stosunku do tego pt. 'co zrobić by zjednoczyć siły by w naszej Gminie żyło się lepiej'...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 21 gru 2011 - 12:00:37


robert
W chwili obecnej przedstawiam mieszkańcom wyniki sesji budżetowej i stanowiska poszczególnych Radnych. Pan Zymer podobnie jak Pan Komosa byli przeciwni zmianom - przesunięciom środków z dofinansowania dróg powiatowych na budowę kanalizacji. Uzasadnili to, chociaż każdy "na swój sposób". O ile słowa Pana Zymera są w niejakiej sprzeczności z jego opisem sytuacji w powiecie (brak środków z ich strony, możliwa utrata dotacji unijnych - więc wzajemne inwestycje w drogi powiatowe na naszym terenie nie będą możliwe - co zresztą usłyszałem już wcześniej będąc osobiście w biurze Rady Powiatu ) to jestem w stanie zrozumieć argumentację - zagwarantujemy środki to może i oni dadzą.

Nie byłem przeciwny przesunięciu środków na budowę kanalizacji: w Komisji Rolnictwa głosowałem ZA (500 tys. na Parcelę, 190 tys. na koncepcję sieci dla sołectw południowych). Natomiast burmistrz w autopoprawce zaproponował sensowny KOMPROMIS: dodatkowo 217 tys. zł na Parcelę, a na koncepcję sieci dla sołectw południowych - 190 tys. zł, jak chciały Komisje Rolnictwa i Budżetu. Dzięki temu kompromisowi przywróciliśmy minimalną kwotę 250 tys. zł na drogi powiatowe niezbędną, by zacząć negocjacje w sprawie ul. Chylickiej, w sprawę przebudowy której angażuję się na prośby mieszkańców od co najmniej czerwca, razem z p. radnym Ryszardem Bajkowskim. Uznałem, że to rozsądny KOMPROMIS i głosowałem za autopoprawką burmistrza. Generalnie jestem zwolennikiem dogadywania się i ustępstw z obu stron, choć może na podstawie moich ostrych wypowiedzi w Radzie mogłoby się wydawać inaczej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 gru 2011 - 13:12:20

W związku z bardzo ciekawym tematem jaki w tym watku zaistniał , ogłaszam offtopicowy quiz.

Mamy oto do czynienia z taka sytuacją. Jednemu znajomemu składam nastepujące zyczenia:

- obyś cudze dzieci uczył !

Drugiemu zaś:

- obyś do końca zycia został Strażnikiem Miejskim !

Zadaniem biorących udział w quizie , jest aby odgadli , którego znajomego bardziej lubię. Wśród osób , które nadeślą poprawną odpowiedź pocztą , koniecznie w zalakowanych kopertach na adres-

Filip z Konopii
05-510 KONOPIE INDYJSKIE GÓRNE
ul.Koziołka Matołka 10

zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
I-sze miejsce , aparat do bezbolesnego zacerowywania ust !

II-gie miejsce , knebel uniwersalny !

III-cie miejsce , obcinarka dwufunkcyjna. Do cygar i do obcinania zbyt długich języków !

Odpowiedzi prosimy przysyłać do 30 lutego 2012r. smiling smiley W quizie nie mogą brać udziału radni BK iTZ oraz członkowie ich rodzin smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 gru 2011 - 13:44:21


robert
po głosowaniu w Komisji Rolnej i pierwszym w Budżetowej było "przyklepane" plus 500 tysięcy (byliśmy obecni). A tu nagle na sesji budżetowej dowiadujemy się, że Komisja Budżetowa "zmieniła zdanie", część Radnych również... i to w ciągu 24 godzin. Jak to możliwe, że dwie Komisje przegłosowały wcześniej ten sam wniosek a na sesji...., jak się Pan angażował w drogi "co najmniej od czerwca" to nagle przyszło "oświecenie" i zmiana decyzji? Proszę się nie dziwić bo teraz mieszkańcy Parceli oraz osoby zainteresowane mają na bieżąco informacje (strona, newsletter) co się dzieje i wyrażają swoje zdziwienie - oburzenie "obrotem sprawy". Ja nie neguję potrzeby remontu dróg powiatowych tylko jak to powiedział jeden z obecnych na sesji, "wazelina ogromna - nagle wszyscy zmieniają zdanie zgodnie z autopoprawkami". Cóż, mamy chyba prawo do krytyki? :-)

Oczywiście, że ma Pan prawo do krytyki i rzeczywiście głosowaniu mojemu i co najmniej kilku innych radnych w sprawie dróg powiatowych można zarzucić niespójność. Wynika to z faktu, że mamy bardzo krótką kołdrę, którą próbujermy pokryć wiele bardzo pilnych potrzeb. Z moich informacji wynika, że Rada Powiatu nie uchwaliła jeszcze ani złotówki na drogi powiatowe. Co więcej, te inwestycje są pod dużym znakiem zapytania z powodu "gestu" Pana starosty Dąbka, który zmieniając specyfikacje i zakres prac na drogach w tym roku już po rozstrzygnięciu przetargu na korzyść firmy Falbruk - najprawdopodobniej skutecznie pozbawił powiat kilku milionów złotych, które teraz będą musieli zwrócić do kasy unijnej - powstaje ogromna dziura w budżecie na kolejny rok. Z tego względu argumentowałem, żeby zaczekać z pieniędzmi na drogi powiatowe, aż tamta strona zdeklaruje swoją część - i dopiero w ciągu roku budżetowego podjąć ewentualnie uchwałę o dotacji 50/50 lub lepiej (30 gmina / 70 powiat) na wybrane kluczowe zadanie (wg mnie powinna to być ul. Chylicka). Jednak p. v-burmistrz Machałek i p. burmistrz Jańczuk przekonali mnie, że jeśli nie zarezerwujemy w budżecie żadnej sumy, to negocjacje z Radą Powiatu będą wręcz niemożliwe i ewentualne inwestycje powiatowe pójdą do innych gmin. Z tego względu zgodziliśmy się na podział tych środków - 250 tys. na drogi powiatowe, reszta na kanalizację Parceli (razem 467 tys. zł plus 900 tys. zł do podziału w "spinkach" ).

Jeśli zacznie się na dobre budowa kolektora, to te sumy i tak nie będą wystarczające, nie mówiąc już o zaledwie milionie przewidzianym w WPF na rok 2013 i kolejnym tylko milionie na 2014. Oznacza to, że aby dokończyć budowę kanalizacji w Parceli i mieć gotowy kolektor dla kolejnych wsi dalej na południe musimy i tak wygospodarować znacznie większe środki na 2012-14, niż mamy obecnie w budżecie oraz w WPF. Te 250 tysięcy nas zupełnie nie zbawi - potrzebnych będzie kilka milionów złotych. Natomiast tes same 250 tys. może stać się jakąkolwiek podstawą do rozmów ze starostwem. Uznałem tę argumentację za zdroworozsądkową i dałem się przekonać do głosowania za autopoprawką burmistrza, czyli - w moim przekonaniu - właśnie do rozwiązania kompromisowego.

Jak tylko będzie pozwolenie na budowę kolektora do Parceli i ogłoszony przetarg, będziemy wnosili do burmistrza o wskazanie pełnego pokrycia kosztów prac w 2012 z zarezerwowanych funduszy (467 tys. + spinki) i ewentualnie szukać kolejnych funduszy, jeśli okaże się, że w tym roku da się zrealizować więcej prac (ale według bardzo optymistycznego kalendarza i tak nie zaczniemy prac przed wrześniem, więc jest małe prawdopodobieństwo, że w tym roku potrzebne będą duże kwoty - prace przygotowawcze w rezerwacie będą trudne, czasochłonne, a nie stanowią one największej części kosztów).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-21 13:48 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 gru 2011 - 13:53:44

Czas zakończyć te przepychanki .Powinienem się posłużyć cytatem z Uważam Rze J.Jachowicz-"najbardziej mi przypadła riposta w debacie sejmowej jaką L.Miller dał St.niesiołowskiemu-"Mówię do ludzi rozumnych wiec nie do pana". Jeszcze raz apeluję do radnego Zymera,aby odpowiadał na pytania, ale nie swoje.Dobrze wiem co się dzieje w Parceli i kto tam mieszka, oraz co się tym ludziom należy.Nigdy nie kwestionowałem budowy wod-kan na tym terenie.Jednak z doświadczenia wiem ,że wybudowanie kolektorów do Obór i Parceli zajmie trochę czasu.Jest to parę kilometrów.Pana sołtysa znam,tylko z sesji.Nic panu nie obiecywałem a pan mnie, dlatego sprzymierzeńców proszę szukać gdzie indziej.Głosowałem nad przyznaniem pieniędzy na kanalizacje Parceli, nie wiem o co pan ma pretensje.pański radny z grupą kolegów skutecznie blokował jakiekolwiek zadania w Bielawie,Kierszku,Skolimowie,Ciszycy,Łęgu,Piaskach...itd.Czy radnego A.K lub sympatyczną panią G.Z.K. interesują zadania w wyżej wymienionych miejscach.
Także panie sołtysie Robercie bez obrazy.Wy nie popieracie moich pomysłów ja w części popieram wasze.
Do T.Zymera -co do rentierów i emerytów, w tej radzie za dużo chyba nie ma, pomyliłeś z poprzednią kadencją.Akurat emeryt St.Szen był jednym z najlepszych radnych i go wyżarłeś.Chyba że chodzi ci o emerytów nauczycieli....w tej kadencji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 21 gru 2011 - 14:22:17


Bogusław Komosa
.Akurat emeryt St.Szen był jednym z najlepszych radnych i go wyżarłeś.Chyba że chodzi ci o emerytów nauczycieli....w tej kadencji.

'wyżarli' go chyba wyborcy o_O
Panie Bogsławie, widzę że ma Pan swoją wizję rady i każdy kto nie jest po Pana myśli najlepiej niech siedzi cicho i... (pozwolę sobie Pana zacytować) ''się uczy'' :/

Nie będę kwestionował Pana dokonań w tej czy poprzednich radach,bo ich nie znam. Znam natomiast Pana wypowiedzi na forum (szczególnie te ostatnie) i włos mi się jeży na głowie. Domyślam się że pisane są pod wpływem emocji, ale od radnego, jakby nie bylo osoby publicznej, powinno się wymagać więcej kultury :|

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 gru 2011 - 15:10:32


Bogusław Komosa
St.Szen był jednym z najlepszych radnych i go wyżarłeś.

Nie raz już pisałem, że żałuję, że znalazłem się wśród kandydatów z tego samego okręgu, co pan Stanisław Szen, którego niezwykle cenię. Moim zdaniem jedynym powodem, dla którego ja wszedłem do Rady, a on nie, było to, że ja jechałem tramwajem z napisem PO, a on - pojazdem lokalnego stowarzyszenia. Widać z tego, że pan marszałek Piłsudski miał rację, mówiąc o tramwajach. ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 gru 2011 - 19:58:54

Ja pamiętam w poprzedniej kadencji był radny W.Lalik wszedł z PO miał ponad 200głosów.Potem radny W.Lalik, bezgranicznie ufał Burmistrzowi Markowi S. Popierał jego wszystkie pomysły i ludzie go nie wybrali.Pan A.Kafara miał zaledwie 4 głosy więcej ode mnie.Tyle w temacie.A.K.Wszedł dzięki sołtysowej z Bielawy,czy interesują go problemy Bielawy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-22 00:35 przez Bogusław Komosa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 gru 2011 - 21:10:52

Offtopic

Kto to A.K.? Przepraszam, ale ja nie ogarniam wszystkich inicjałów. A.C. się jakoś domyśliłem, bo to przewodniczący rady (chociaż mi się skojarzyło najpierw z napisem na zasilaczach AC / DC).



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Radni gminy, czy radni swojego okregu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 21 gru 2011 - 21:13:02

"A.K.wszedł dzięki sołtysowej z Bielawy..."

A ja myślałem, że dzięki wyborcom. Co ta sołtysowa zrobiła? Jesteś Boguś kopalnią ciekawych wiadomości... smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.