Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 mar 2012 - 13:23:38

Google się nie liczy. BIP ma być dla ludzi, a nie każdy wpadnie, jak googlem wyszukiwać w BIPie ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Może jakiś przewodnik po BIP, bo może jest... ale gdzie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 mar 2012 - 20:40:47

Dzisiaj usiłowałam odnaleźć Strategię Rozwoju Gminy K-J - nie ma

a następnie:

Program Rewitalizacji

Raport o Stanie Gminy

Program Ochrony Środowiska

Plan Gospodarki Odpadami


tych dokumentów też nie wytropiłam, ciocia google i tym razem była bezsilna
Nie twierdzę że ich nie ma - tylko gdzie są?

Wydział Promocji po różnych przygodach i porażkach już chyba okrzepł - przyszły nowe siły, ale polityka informacyjna nadal leży i kwiczy.
Jesli pracownicy nie dają rady, to niech nie narażają PODATNIKÓW na koszty. Tyle jest innych mniej absorbujących zajęć. Z tym bezrobociem to pic na wodę, bo gdyby faktycznie było - każdy trzymałby sie kurczowo swojej posady i starał jak najlepiej wypełniać obowiązki.


Przypomnę jakie zadania spoczywają na pracownikach rzeczonego wydziału:
Do zakresu działania Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Społecznymi należy:
(...)
4) realizacja polityki informacyjnej Gminy,
(...)
c) udostępnienie i opracowywanie materiałów o Gminie,

źródło: [bip.konstancinjeziorna.pl]

ta informacja:

Szanowni Państwo!
W związku z pracami serwisowymi, związanymi z uruchomieniem nowego Biuletynu Informacji Publicznej, część informacji od 1 stycznia 2012 r. może być czasowo niedostępna.
Za utrudnienia przepraszamy


wisi już stanowczo za długo - przypomnę że juz mamy MARZEC

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Może jakiś przewodnik po BIP, bo może jest... ale gdzie?
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 mar 2012 - 22:12:16


mania
Nie twierdzę że ich nie ma - tylko gdzie są?

Może starym BiPie, który nie działa?

Widocznie nie są to informacje "istotne z punktu widzenia mieszkańców", bo gdyby takie były, to już dawno zostałyby opublikowane smiling smiley.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 mar 2012 - 11:00:59

styczeń, luty, połowa marca - to 53 dni pracy po 8 godz. = 424 godz. Zatrudnione są 4 osoby. Czym się zajmują?

Ile kosztuje PODATNIKÓW utrzymanie wydziału Promocji? Może za dużo osób pracuje i jedna ogląda się na drugą?

Wrzucanie materiałów gotowych na stronkę (BIP) to nie jest taka fatyga. Chyba nie przepisują każdego dokumentu?

Może opłacałoby się zatrudnić firmę zewnętrzną - fachowców od polityki informacyjnej, sprawnych i "pozbieranych"? Zdaje się, że był taki projekt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 mar 2012 - 08:30:17

a ja mam taką propozycję, aby dokumenty pojawiające się na BIPie, typu obwieszczenia były w formacie PDF, a nie wordowym .doc.

Obecnie oprogramowanie MS Office (od 2007) ma możliwość zapisywanie do pliku pdf, istnieje też szereg narzędzi do tego typu przeróbek.

Po pierwsze przeglądarki PDF są darmowe w odróżnieniu od Office'a, ale także pdfa można otworzyć na wielu urządzeniach (telefony komórkowe, tablety itp).

Poza tym nic się nikomu nie rozjedzie.

Tylko niech to nie będą SKANY!, ale po prostu plik tekstowy przerobiony na pdf. A jeżeli już jakiś formularz ma być udostępniony w wersji elektronicznej do wypełnienia to może być to bardziej otwarty (czytaj darmowy) format rtf (bezproblemowy zapis z WORDa, bo nie podejrzewam UMiGu o OpenOffice'a smiling smiley )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 16 mar 2012 - 11:42:52

to o czym Hammer wiele osób już od dawna się domaga (+właściwe indeksowanie dokumentów i sensowny mechanizm przeszukiwania), ale to jakby młotem...tj. grochem o ścianę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 mar 2012 - 22:37:25

może w wymaganiach na stanowisko osoby obsługującej BIP nie podano m.in. takich wymagań jak:

znajomość MS Office (od 2007) i jego mozliwości ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.236.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 mar 2012 - 21:40:46

A czy podano, ze powinno się umieć czytać? ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 mar 2012 - 22:07:33

nnnno nie, analfabetyzm zlikwidowano juz w PRL, ale umiejętnośc obsługi programów komputerowych kilka lat wstecz (nie wiem jak teraz) dla części urzędników była czarna magią. Sama byłam swiadkiem, gdy jedna z pań wołała: Panie Tomku, może mi Pan włączyć komputer? Nie tylko panie zresztą, panowie także nie radzili sobie z komputerami.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.195.75.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 maj 2012 - 18:10:39

Czas mija a zmienia się niewiele...
Szukałem jakichś zachęt ze strony Gminy by jednak podatki wpywaly od tych, którzy zamieszkują piękne często domy...stoją przed nimi samochody korzystające z naszych dróg ale na obcych rejestracjach (raczej nie zawsze służbowe...)... niby działania winien wykonywać jakiś spec od promocji...jednak zdaje się, ze Burmistrz nie widzi w ogóle takiej potrzeby bo na ostatniej komisji BOKiS na pytanie o działania w tym względzie odpowiedział podobno, ze "kto ma płacić tu podatki ten juz płaci"....czy w miejsce narzekań pt. Mało pieniędzy mamy nie lepiej by jednak było przeprowadzić kampanie podobna do tej Lesznowoli? Ech...

Opcje: OdpowiedzCytuj
BIP Konstancina-Jeziorny chwilowo niedostępny
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 maj 2012 - 10:40:15

BIPowa ekipa usuwa awarię

Opcje: OdpowiedzCytuj
BIP Konstancina-Jeziorny dziurawy. Utajnione poprawki do studium
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 lis 2012 - 12:35:58

Usiłowałam znaleźć aktualizację Studium, weszłam do BIP znalazłam zakładkę: [bip.konstancinjeziorna.pl]

2) Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Konstancin-Jeziorna - PROJEKT ZMIANY STUDIUM

po kliknięciu w PROJEKT ZMIAN STUDIUM powinna się otworzyć strona. Owszem otwiera sie, ale pusta

Na innej stronie [bip.konstancinjeziorna.pl] dużo i pięknie o pożytkach ze studium i znowu występuje w punkcie 2) j.w. , i znowu porażka - po kliknięciu pusta strona

Myślę, że mieszkańcy chcieliby wiedzieć co zamierza UMiG, nawet jesli sa to mgliste plany - żeby móc się wypowiedzieć. Już nawet nie marzę o konsultacjach społecznych, bo tego w gminie nie ma, ale o zwykła przezwoitość wobec ludzi zyjących w naszej mieścinie.

Zabrakło jej przy podziale K-J na okręgi wyborcze. Komu dogodzono - nie wiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
mpzp odłogiem leżą, a może nie podano ich w BIP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 lis 2012 - 12:45:33

leżą odłogiem mpzp, które w obecnej kadencji miały ruszyć z kopyta - po to PODOBNO zatrudniono wiceburmistrzynię doświadczoną w robieniu planów.

Jak czytamy w BIP [bip.konstancinjeziorna.pl] jest
Wykaz uchwał w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego obowiązujących na terenie miasta i gminy Konstancin ? Jeziorna
wg stanu na dzień 14.02.2012 r.
oraz [bip.konstancinjeziorna.pl]
Wykaz uchwał w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obowiązujących na terenie miasta i gminy Konstancin ? Jeziorna wg stanu na dzień 14.02.2012 r.

Dziękować Bogu dożyliśmy do grudnia 2012 . i nic nie przybyło, a miało być sprawnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 sty 2013 - 20:39:56

W starym roku postanowiłam zadbać o mojego psa i prawo gminne ogłoszone tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Przypominamy, że zgodnie z Uchwałą nr 209/VI/21/2012 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 23 marca 2012 roku w sprawie uchwalenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Konstancin-Jeziorna na właścicielu czworonoga ciąży obowiązek trwałego oznakowania zwierzęcia polegającego na wszczepieniu pod skórę elektronicznego identyfikatora. Obowiązek ten powstaje po ukończeniu przez zwierzę dwunastego tygodnia życia. Zwierzęta, których właściciele zamieszkują na terenie gminy Konstancin-Jeziorna są znakowane nieodpłatnie przez ww. lecznice. Za naruszenie ww. obowiązku grozi kara wymierzana w trybie i na zasadach określonych w przepisach Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.4

Pies został obsłużony : manicure, pedicure, szczepienie, tabletki na odrobaczanie, tabletki na sylwestrowe strzelanie ( nienawidzę !!!!!) oraz chciałam zaczipować psa....

ale tu okazało się, że ogłoszenie (cytat wyżej) pod właściwą karą ;) podaje, nie wiem jak to nazwać? ... starą prawdę, zdezaktualizowaną prawdę, no bo chyba nie półprawdę ... jednym słowem nie ma czipowania, bo czipy skończyły się już..... w maju i to we wszystkich podanych przychodniach eye popping smiley


Szczęśliwego Nowego Roku!

Hesia- Mela

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 sty 2013 - 21:30:30

W Bielawie jeszcze niedawno można było psa zaczipować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 sty 2013 - 11:49:31


Bogusław Komosa
W Bielawie jeszcze niedawno można było psa zaczipować.

Owszem przychodnia w Bielawie otrzymała parę czipów w grudniu (po półrocznej przerwie), ale to im starczyło na około 2 tygodnie grinning smiley

Teraz trzeba czekać na nowe przetargi ....

Jednym słowem "wymyślono" (RM? UMIG?) obowiązek dla posiadaczy psów, który był możliwy do zrealizowania jedynie przez około 3 m-ce w 2012r.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 sty 2013 - 13:24:54

Ti jest niedopatrzenie, za które powinien tłumaczyć kierownik wydz Ochrony Środowiska.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 sty 2013 - 18:04:32


Bielau
Ti jest niedopatrzenie, za które powinien tłumaczyć kierownik wydz Ochrony Środowiska.

Nie wymawiając - kilka lat temu, czipów było pod dostatkiem - tyle że były schowane w szafie w RiOŚ, nie na psach i nikt nie mógł powiedzieć że w gminie nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: BIP Konstancina-Jeziorny (nowy)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 sty 2013 - 18:33:49

Mój piesek dawno ma i mimo, że on mieszkaniec K-J (jako i ja skromnie smiling smiley ), za czip zapłaciłem, aby więcej tych bezpłatnych zostało innym.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 18:34 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123
Bieżąca strona: 3 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.