Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 15 lut 2012 - 16:19:40

Poprzedni przetarg nie został rozstrzygnięty. Zgłosiła się jedna firma, dealer vw i skody ;-) ale kwota przewyższyła budżet (100 tys zł brutto).
Jest nowy przetarg, z pytań wynika, że może będzie coś innego niż skoda yeti oraz mocniejszy silnik. Strażnicy będą mieć wypas i zapas mocy pod maską ;)

http://bip.konstancinjeziorna.pl/index.php?app=docs&action=get&iid=45507

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 02 mar 2012 - 14:35:46


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.centertel.pl)
Data: 02 kwi 2012 - 21:25:15

Hyundai ix35 z załączanym napędem na tylną oś w barwach konstańcińskiej SM:




Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 kwi 2012 - 21:32:08

Czy to jest samochód, który przejedzie przez zalane na kilkadziesiąt centymetrów pole lub drogę po głeboko rozmokniętym gruncie do wału przeciwpowodziowego? Albo po bezdrożach za wałem? Pytam, bo taką właśnie motywację zakupu pojazdu 4x4 przedstawiono radnym - że ma on też służyć w razie potrzeby sztabowi antykryzysowemu na obszarze zalewowym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 02 kwi 2012 - 21:42:10

śmiem wątpić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (---.dynamic.mm.pl)
Data: 02 kwi 2012 - 22:48:55


Tomasz Zymer
Czy to jest samochód, który przejedzie przez zalane na kilkadziesiąt centymetrów pole lub drogę po głeboko rozmokniętym gruncie do wału przeciwpowodziowego? Albo po bezdrożach za wałem? Pytam, bo taką właśnie motywację zakupu pojazdu 4x4 przedstawiono radnym - że ma on też służyć w razie potrzeby sztabowi antykryzysowemu na obszarze zalewowym.

Nie przy budżecie 100 tys. zł. Napiszę jeszcze raz - wystarczyło zrobić w siwz zapis o napędzie 4x4 np. 40% przód, 60% tył. I adaptacji do warunków, w których jedzie auto. Kultowy napęd Subaru na przykład.
To auto to popierdółka dla osób, które pragną iluzji napędu 4x4. Dobre na zakupy dla Matki z dzieckiem. Akurat można czuć się trochę bezpieczniej na zmasakrowanej dziurami np: ul. Lipowej. Przecież ma magiczne 4WD na tylnej klapie.... i mnóstwo elektronicznych systemów opisanych w siwz.... Na pewno można nim wjechać w Łąki Oborskie! I zostać tam na dłuuugo.
Sądzę, że żaden z Radnych oraz z urzędników nie wiedział co tak naprawdę chce i nad czym głosuje oraz co popiera. Niestety jest to szara rzeczywistość.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 02 kwi 2012 - 23:22:17

Kilkuletni jeep z podwyższonym zawieszeniem kosztuje ok. 20-30 tysięcy, można nim wjechać niemal wszędzie. O co chodzi z tą ceną? Naprawdę nie ma przyzwoitych samochodów terenowych do 100 tys. złotych? Nie bardzo mi się chce wierzyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 02 kwi 2012 - 23:50:49

Fabrycznie nowych terenowych (nie licząc czasem importowanej produkcji z dalekich krajów) w tej cenie nie ma.
U nas kupuje się tylko fabrycznie nowe samochody, maszyny i urządzenia. Są samorządy, które kupują chociażby używane samochody do/po karosacji (np. dla OSP), bo na nowe ich nie stać.

Jeżeli ktoś chciałby samochodu, który umożliwi jazdę w terenie (a nie lansowanie się na utwardzonej drodze) i nie ma zasobnego portfela, to albo szuka na rynku wtórnym, albo np. w zasobach AMW. Tylko w takim pojeździe nie będzie tych wszystkich dziwnych systemów, metalizowanego lakieru, klimy itd. smiling smiley.
Można było dorzucić kolejne sto tysięcy i kupić samochód, który będzie fabrycznie nowy, terenowy, a nie udający terenowy.

Ktoś chciał mieć zabawkę, to ma smiling smiley. Niektórzy powiedzą, że nawet ładnie wygląda (rzecz gustu).

Jeżeli to coś miało pokonywać kilkadziesiąt centymetrów wody z niestabilnym dnem, to chyba zaszło "drobne" nieporozumienie smiling smiley.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-02 23:53 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 10:06:04

widziałem dziś to autko na ulicy...ładne...tylko...ja mam poważny niesmak, że jednak nasze władze (zarówno te wykonawcze jak i ustawodawcze, które temu wydatkowi przyklasnęły) na chwilkę schowały zdrowy rozsądek do głębokiej torby...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 10:11:32

Przekonywano radnych, mnie także, że zakupiony za tę sumę pojazd wystarczy do wykonywania zadań terenowych w sytuacji zagrożenia powodziowego i m.in. dlatego, mimo mojego pierwotnego wniosku o przeniesienie części tych środków na komunikację lokalną, radni na posiedzeniu Komisji Budżetu w grudniu przychylili się do wniosku burmistrza. Co konkretnie zostało zakupione za tę sumę, to kwestia SIWZ, a na to akurat radni nie mają wpływu. Możemy co najwyżej pytać pracowników merytorycznych, dlaczego SIWZ był tak sformułowany, że elektroniczne bajery okazały się ważniejsze, niż mozliwości terenowe pojazdu. Na pewno pojawią się takie pytania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 10:20:05

podejrzewam, że w terenie bardziej sprawdziłaby sie łada niwa (połowe tańsza), ale co to za prestiż i wygoda taką po mieście jeździć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 03 kwi 2012 - 10:39:33

Jeżeli na ulicę strumykową, która ma ~150m chcemy wydać chyba około 350 tys zł. to czemu na komfortowe wozidło dla SM mamy nie widać 100 tys zł? Tylko powiedzmy wprost - to nie jest samochód na teren podmokły, grząski, do brodzenia tylko do miasta na pokonywanie dziur, których nie chce łatać starostwo.

P.s.
Czemu na tym samochodzie jest numer 986?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.105.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 15:24:35

To jest generalnie raczej SUV miejski, który jeżdżąc po dziurawych drogach będzie wymagał drogich napraw popsutego zawieszenia ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 kwi 2012 - 20:50:21

986 jest numerem alarmowym Straży Miejskiej. Powinna się zgłaszać SM z terenu, z którego dzwonimy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 03 kwi 2012 - 22:16:42

zona mi opowiadala, ze teraz strach na ulice wychodzic bo straznicy sie tym ustrojstwem ucza jezdzic smiling smiley

a to nie wyhamowali przed skrzyzowaniem, a to mieli przerazenie w oczach jak spotkali moja wybranke w ciasnej uliczce i musieliby jechac na wstecznym (ze zahamowac tez nie pamietali nie wspomne i gdyby nie jej reakcja byloby po samochodzie). smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Samochód 4x4 Straży Miejskiej dostał Sztab Kryzysowy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 maj 2012 - 11:05:43

Jak mi doniesli szpiedzy, podobno samochód o którym dużo było w swoim czasie pisane, został przemalowany i widnieje na nim napis Sztab Kryzysowy, a jeździ nim szef gminnego sztabu.

Czy to znaczy ze w gminie jest kryzys, a może w LIDLu, bo tam go wypatrzyła (samochód 4x4, nie kryzys) moja znajoma ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 Straży Miejskiej dostał Sztab Kryzysowy
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 maj 2012 - 11:46:25

A ja myślałem że Burmistrz Jańczuk jeździ wiśniowym pegeotem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 maj 2012 - 12:46:09

Znajoma wymieniła inne nazwisko, ale nie Burmistrza. Może to był zastępca.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Samochód 4x4 dla Straży Miejskiej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 maj 2012 - 21:41:32

Szefem sztabu kryzysowego jest pan Paweł Kralik.Jeśli teren przywałowy lub inny jest podmokły żaden napęd może nie pomóc, nawet quady się topią, sam tego doświadczyłem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
To komu PODATNICY zafundowali terenowe (niby) autko
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 maj 2012 - 22:06:32

przypomnę z tego wątku:

Informacja dla wszystkich Wykonawców uczestniczących w przetargu nieograniczonym na ?Dostuwę samochodu służbowego dla Straży Miejskiej ? osobowoterenowego z napędem na 4 kola?
wiadomość z BIP: [bip.konstancinjeziorna.pl]

kupiono pomalowano w barwy SM - nawet Mixiorek opublikował zdjęcia zob. wiadomośc z 02 kwi 2012 - 21:25:15

Trochę dalej, Mixiorek pisze:

To auto to popierdółka dla osób, które pragną iluzji napędu 4x4. Dobre na zakupy dla Matki z dzieckiem. Akurat można czuć się trochę bezpieczniej na zmasakrowanej dziurami np: ul. Lipowej. Przecież ma magiczne 4WD na tylnej klapie.... i mnóstwo elektronicznych systemów opisanych w siwz.... Na pewno można nim wjechać w Łąki Oborskie! I zostać tam na dłuuugo.
Sądzę, że żaden z Radnych oraz z urzędników nie wiedział co tak naprawdę chce i nad czym głosuje oraz co popiera. Niestety jest to szara rzeczywistość.


a dzisiaj radny B.Komosa pisze:


Jeśli teren przywałowy lub inny jest podmokły żaden napęd może nie pomóc, nawet quady się topią, sam tego doświadczyłem.

To jak da radę ta "popierdółka" gdy sztab kryzysowy zechce pojechać? Potopią się sztabowcy jak nic.

Owszem w barwach SM "popierdółka" dałaby radę poruszając się po drogach utwardzonych, ale co innego gminny sztab w sytuacji kryzysowej (nie w LIDLu)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.