Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 4 z 9
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 mar 2012 - 17:23:20

Szeptuś nie Ciebie tak nazwałam. Poczytaj to się sam domyslisz.
Poprosiłam Guciaka o wyjaśnienie tras, pzrysłał mi mapę - wkleję gdy będę miała chwilkę. Z pobieżnego oglądu 721 kończy się przed Wisłą, więc wygląda że pzreprawy nie będzie. Protestuje przeciw niej Józefów.
Myślę , że nie zawadzi zaznaczyć w uwaga ch do planu wojewódzkiego, że my tez nie chcemy, bo jak piszesz decyzje decydentów sie zmieniają...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 08 mar 2012 - 19:06:43

przesłałem link do tej mapy
[siskom.waw.pl]
na której ja widzę most na wiśle, w planie miejscowym Józefowa nie było zgody na budowe mostu więc zapisano tunel, wydaję mi się, że jak z metrem damy radę przebić się pod wisłą to z drogą też i nikt nie będzie się dziwił takiemu rozwiązaniu.

Jeżeli chodzi o przebieg trasy to każdy wie gdzie są tory na terenie naszej gminy, bezpośrednio przy nich w planach miejscowych gmina przy uzgadnianiu projektów planu musi rezerwowac teren pod planowaną trasę mostową.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 mar 2012 - 19:14:50

Wystąpienie wspólnie z Józefowem ma wielki sens.
Dodałbym we wnioskach, że gmina postuluje rozwój turystyki rowerowej i budowę tras wzdłuż Jeziorki, od Wilanowa przez Konstancin do Góry Kalwarii wzdłuż Wisły, z Ursynowa, przez Park Kultury w Powsinie, Konstancin, Lasy Chojnowskie do Góry Kalwarii w klasach europejskich tras rowerowych ponadregionalnych.
Chętnie pomógłbym w czytaniu map - z wykształcenia jestem architektem - urbanistą więc może mógłbym się Państwu przydać.
Pozdrawiam
PS. Palny można odnaleźć w necie
A przy okazji, w gminie jest służba planowania przestrzennego i inne pokrewne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 mar 2012 - 21:07:13

No tak - jest most faktycznie, a ja slepa między lepieniem pierogów pomyliłam błękitna Wisłę z czerwoną trasą S17. Pierogi to też praca koncepcyjna angry smiley- zalepic tak, żeby farsz nie wyłaził. Cholera! Ale obciach. Przepraszam.

Myślę że warto żeby do planów wojewódzkich ustosunkował się nowy właściciel uzdrowiska, bo jak mu rozjadą okolice, to pies z kulawa nogą nie zechce przyjechać.

zaraz wlepię mapkę, żeby mozna było od razu popatrzeć

mspinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Mapa - planowane drogi
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 mar 2012 - 21:14:43


Opcje: OdpowiedzCytuj
Przebieg Trasy Mostowej w gminnych planach miejscowych
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 08 mar 2012 - 22:04:35

PRZEBIEG TRASY MOSTOWEJ W GMINNYCH PLANACH ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO:

Linki do map po kolei od zachodu gminy na wschód:

- Skolimów Płn.-Zach. etap 1A: droga o symbolu 1 KDGp wzdłuz torów kolejki: [bip.konstancinjeziorna.pl]
- Skolimów Płn.-Zach. etap 1B: droga o symbolu 1 KUGP wzdłuz torów kolejki: map brak jeszcze w sieci
-Kierszek zał. 1: korytarz oznaczony symbolem 1 KGP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (wzdłuż torów kolejki siekierkowskiej; przewidziano jedno skrzyżowanie z planowaną drogą 2KZ + KR oraz jedno przejście pod / nad trasą 18/19 KX)
- MPZP Centrum miasta Konstancin-Jeziorna - etap I zał. 1: korytarz-rezerwa oznaczony symbolem 1 KUGP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (przez ul. Warszawską i teren obecnego GS ze zjazdem na Warszawską po stronie GS - droga o symbolu 3KDZ; dalej prosto przez całe Żeberko aż do ul. Bielawskiej)
- Klarysew Wschodni: korytarz oznaczony symbolem 32 KP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (przechodzi przez rz. Jeziorkę w odległości ok. 70 metrów od najbliższych okien osiedla Villa Konstancin JW Construction)
- Mirków załaczniki nr 1 i 2: korytarz-rezerwa oznaczony symbolem 1 KUGP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (graniczy bezpośrednio z wałem rz. Jeziorki po stronie Mirkowa - przebiega tak, jak obecna droga przywałowa do Nadbrzeża; przechodzi w odległości 8-10 metrów od budynków B i C Liceum im Wł. St. Reymonta (zał. 1); na wysokości łąki za "asfalciarnią" odsuwa się nieco od wału, następnie na wysokości leżącego po drugiej stronie rzeki Jeziora Wspólnotowego w Bielawie, tam, gdzie przy przepompowni dawna Wilanówka przechodzi pod korytem rz. Jeziorki - duże skrzyżowanie z obwodnicą Konstancina (zał . 2))
- Plan obwodnicy załącznik nr 1 cz. 2: [bip.konstancinjeziorna.pl] (duże skrzyżowanie z obwodnicą Konstancina w ciągu drogi nr 724, po czym za Jeziorem Wspólnotowym obwodnica drogi nr 724 zawraca ponownie na południowy zachód w kierunku Szkoły Amerykańskiej; widoczny absurdalny równoległy przebieg obu tras (721 bis i obwodnicy Konstancina) w odległosci niecałego kilometra od siebie; trasy obejmuja starą wieś Bielawa w dławiące kleszcze)
- Habdzin zał. nr 1: [bip.konstancinjeziorna.pl] (Trasa Mostowa nie mieści się w granicach tego planu)
- Opacz: [bip.konstancinjeziorna.pl] (na moim komputerze ten załacznik z mapą się niestety nie otwiera, ale proszę sprawdzić)
- Ciszyca zał. 1: droga o symbolu KDGP po samej południowo-wschodniej granicy planu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Mapy, do których załączniki podałem powyżej, są na tyle szczegółowe, że można jasno ustalić przebieg rezerwy pod Trasę Mostową w odniesieniu do własnego domu czy działki. Jak jednak słusznie zauwazył Guciak, województwa nie obowiązują gminne mpzp i ostateczny przebieg trasy może byc inny (choć rezerwa jest w planach od wielu lat, a zatem łatwiej poprowadzić drogę w jej granicach, ponieważ nie ma tam działek budowlanych ani zabudowy z wyjątkiem bardzo starych naniesień).

Mapy mają co najmniej 3 różne formaty: jpeg, pdf, tiff - należy zatem sprawdzić, czy w naszym systemie mamy ustawione programy do ich otwierania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-08 22:09 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 mar 2012 - 23:35:04

Polecam Wikipedię z hasłem: droga główna - dokładne określenie parametrów drogi, która przebiegać będzie przez Konstancin. Niestety nie wiem, która z wersji jest planowana: jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu czy dwujezdniowa z czterema pasami ruchu. Czy może ktoś wie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 08 mar 2012 - 23:50:21

Biorąc pod uwagę cele i charakter tej drogi, wszystko wskazuje na 4 pasy ruchu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przebieg Trasy Mostowej w gminnych planach miejscowych
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 mar 2012 - 19:50:45


Tomasz Zymer
PRZEBIEG TRASY MOSTOWEJ W GMINNYCH PLANACH ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNE


- MPZP Centrum miasta Konstancin-Jeziorna - etap I zał. 1: korytarz-rezerwa oznaczony symbolem 1 KUGP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (przez ul. Warszawską i teren obecnego GS ze zjazdem na Warszawską po stronie GS - droga o symbolu 3KDZ; dalej prosto przez całe Żeberko aż do ul. Bielawskiej)
- Klarysew Wschodni: korytarz oznaczony symbolem 32 KP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (przechodzi przez rz. Jeziorkę w odległości ok. 70 metrów od najbliższych okien osiedla Villa Konstancin JW Construction
-

A jak by wyglądało usytuowanie zjazdów i wjazdów po drugiej stronie ul. Warszawskiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Przebieg Trasy Mostowej w gminnych planach miejscowych
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 mar 2012 - 20:35:15


zoli

Tomasz Zymer
- MPZP Centrum miasta Konstancin-Jeziorna - etap I zał. 1: korytarz-rezerwa oznaczony symbolem 1 KUGP: [bip.konstancinjeziorna.pl] (przez ul. Warszawską i teren obecnego GS ze zjazdem na Warszawską po stronie GS - droga o symbolu 3KDZ; dalej prosto przez całe Żeberko aż do ul. Bielawskiej)

A jak by wyglądało usytuowanie zjazdów i wjazdów po drugiej stronie ul. Warszawskiej?

Nie są wyznaczone w planie miejscowym - co nie oznacza, że nie zostaną zaprojektowane.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 mar 2012 - 23:24:51

Już wklejałam kiedyś link do mapki: [siskom.waw.pl] - wygląda na to że 721 już w Chyliczkach zaczyna omijać Kcin szerokim łukiem

Opis planowanego pzrebiegu 721 w Kcinie tu: [siskom.waw.pl] - zob. na samym dole

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 mar 2012 - 23:41:55


mania
Już wklejałam kiedyś link do mapki: [siskom.waw.pl] - wygląda na to że 721 już w Chyliczkach zaczyna omijać Kcin szerokim łukiem.

Konstancin być może tak, chociaż nie "łukiem", tylko prosto jak strzelił wzdłuż torów kolejki - natomiast w Jeziornie trasa przechodzi przez samo centrum miasta.
Wkleiłem linki do wszystkich szczegółowych map z planów miejscowych właśnie po to, żeby takich wątpliwości nie było. Jeśli chodzi o tereny gęsto zabudowane, to trasa będzie oddziaływać na rejon ulic: Pocztowej, Warszawskiej, Świetlicowej i 1000-lecia, Bielawskiej, Mirkowskiej od Porąbki po osiedle Mirków, całą zabudowę wsi Bielawa i Nadbrzeż, przetnie obecną drogę nr 721 na odcinku zabudowanym między Habdzinem a Opaczą, obejmie Ciszycę łukiem od południa. W zasięgu bezpośredniego oddziaływania trasy (hałasu, zanieczyszczeń) znajdzie się w przybliżeniu ok. 1/4 mieszkańców całej gminy, a także szkoły przy Bielawskiej i Mirkowskiej i całe administracyjno-handlowe centrum miasta.

Oczywiście z wyjątkiem tych, których omija ona "szerokim łukiem".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 mar 2012 - 23:55:48

Nie chcą mi się otwierać linki, które podałeś, dlatego wkleiłam tę co "szerokim łukiem". Może nie mam odpowiednich programów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 mar 2012 - 07:10:10

mapy (z licznymi zaszyfrowanymi oznaczeniami) są mało czytelne dla zwykłego czytelnika; wolałabym prostą mapkę z nazwami własnymi ulic (jak w poście TZ)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 10 mar 2012 - 09:27:10

Dobrze, wykonam taką mapkę w czasie weekendu i prześlę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 mar 2012 - 10:00:52


Tomasz Zymer


w Jeziornie trasa przechodzi przez samo centrum miasta.
Wkleiłem linki do wszystkich szczegółowych map z planów miejscowych właśnie po to, żeby takich wątpliwości nie było. Jeśli chodzi o tereny gęsto zabudowane, to trasa będzie oddziaływać na rejon ulic: Pocztowej, Warszawskiej, Świetlicowej i 1000-lecia, Bielawskiej, Mirkowskiej od Porąbki po osiedle Mirków, całą zabudowę wsi Bielawa i Nadbrzeż, przetnie obecną drogę nr 721 na odcinku zabudowanym między Habdzinem a Opaczą, obejmie Ciszycę łukiem od południa. W zasięgu bezpośredniego oddziaływania trasy (hałasu, zanieczyszczeń) znajdzie się w przybliżeniu ok. 1/4 mieszkańców całej gminy, a także szkoły przy Bielawskiej i Mirkowskiej i całe administracyjno-handlowe centrum miasta.

Jeśli chodzi o Bielawę, to niektórzy jej mieszkańcy podobno zacierają ręce, że w końcu będą mogli sprzedać tereny od wielu lat przeznaczone pod rezerwę trasy.
Być może dlatego twierdzą, że Obwodnica Warszawy przez środek miasta (ruch tranzytowy i zakorkowanie ul. Warszawskiej, głównej arterii miasta) to świetna
sprawa,( dotarły do mnie takie poglądy). Fakt, że w kierunku Warszawy mieszkańcy Bielawy ul. Warszawską nie jeżdzą.
Więc może nie mają świadomości, że ta inwestycja również ich boleśnie dotknie.sad smiley
Pytanie, czy " Trasa Mostowa" odciąży Bielawę z ruchu, który w kierunku Warszawy częściowo przerzucił się z Warszawskiej na ulice Bielawy ?smiling smiley Taka opinia, w niektóych kręgach też funkcjonuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-10 10:13 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.46.80.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 10 mar 2012 - 12:56:48

Wypracowanie jedynie słusznych przebiegow dróg wszelakich nie będzie łatwe...
Wszak każda droga nam potrzebna pod warunkiem, ze przebiega po gruntach sąsiada...
Na Filmiku Jacka ze spotkania widać wystąpienie jednego z mieszkańców, który mówi o konieczności planowania nowych ciagów komunikacyjnych kierujących ruch do Wwy a jeszcze niedawno głośno protestował by w jego pobliżu żadnej tego typu drogi nie planować...
Dyskusje jednak toczyć trzeba by jakiś końcowy wariant spójnego systemu komunikacyjnego wojewodztwa wypracować...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 10 mar 2012 - 16:13:00


Artek_Bartek
Wszak każda droga nam potrzebna...

Ośmielam się nie zgodzić z tą tezą smiling smiley Cała koncepcja rozwiązania komunikacji między okolicami stolicy a centrum miasta za pomocą prywatnego transportu samochodowego nie ma żadnej przyszłości, co już bardzo dawno zrozumiały władze niemieckie, brytyjskie, hiszpańskie, holenderskie. Podobnie przyszłości nie ma ciężki tranzyt TIR - ze względu na ceny i dostepność paliw oraz koszty utrzymania dróg ekspresowych i autostrad, przekładające się na opłaty za korzystanie z tych dróg. Inwestować powinniśmy docelowo w transport szynowy, tymczasowo - w komunikację autobusową.

Drogi z naszej gminy w kierunku Warszawy zbudować trzeba (Chylicka Bis, obwodnica 724, Czerniakowska Bis) natomiast droga ekspresowa wschód-zachód przez Wisłę byłaby potrzebna (województwu, stolicy) tylko wówczas, gdyby zarzucono plan budowy S2 przez Ursynów-Powsinek-Wawer i mam wrażenie, że właśnie w tym kontekście toczy się teraz dyskusja o tej drodze. Łatwiej jest zbudować zwykłą 4-pasmówkę bez żadnych zabezpieczeń, ze zwykłymi ekranami w paru wybranych miejscach, z nielicznymi przejazdami na drugą stronę dla ludzi i bez żadnych przejść dla zwierząt, niż 3-kilometrowy tunel pod największą dzielnicą mieszkaniową stolicy.

Jeśli powstanie "Trasa Mostowa", to w wyniku połączenia dwóch czynników: finansowej mizerii po stronie województwa i budżetu centralnego oraz totalnej indolencji po stronie naszych władz lokalnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 10 mar 2012 - 16:20:19

widzę, że rozmowa o zmianach w woj pzp sprowadziła się do przebiegu dróg - ale czy Kcin ma na ten przebieg jakikolwiek wpływ ? co możemy zrobić (i co robi UMiG), by cos powstało, a cos innego zniknęło z planów ?
może żle szukam, ale nie znajduję jasnej info w rodzaju: marszałek zaprasza, więc Kcin zgłasza następujące sugestie - w różnych sprawach, nie tylko drogowych, ale np Łąk Oborskich czy północnych rubieży (pałac na torfowisku) oraz jak sie to wszystko ma do "Strategii ..." i do zamiarów niegminnych właścicieli (sp.Uzdrowisko, SGGW, ktos jeszcze ?)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 mar 2012 - 19:00:15

tu [www.konstancin.com] , Marszałek informuje, że zmieniać się będzie PZP woj. mazowieckiego oraz aktualizowana Strategia Rozwoju Województwa i zachęca do składania wniosków (na dole - podkreśliłam)

Można zobaczyć jakie wnioski ( póki co mało, bo koniec składania upływa 28 marca) na str [www.konsultacje.mbpr.pl]

Można także samemu się zarejestrować na str. [www.konsultacje.mbpr.pl] i dodać swój wniosek

Jak dotąd zauważyłam - wpłynęły wnioski dot dróg, m.in. 721 [www.konsultacje.mbpr.pl]


Problemy nie tylko dotyczą dróg. Warto zajrzeć, żeby zobaczyć jakich spraw mogą dotyczyć wnioski, wymienię kilka: infrastruktura, ochrona przyrody, zabytki, kultura, transport lotniczy, agroturystyka, bezpieczeństwo, lecznictwo, aktywność organizacji społecznych, e-urząd i wiele innych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-10 19:06 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 4 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.