Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Bezpłatne czipowanie oraz dopłaty do sterylizacji / kastracji w 2018r
28 mar 2018 - 16:49:10
Podobnie jak w ub. roku gmina pokrywa 50% kosztów zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów z terenu Konstancina-Jeziorny.

Można będzie także bezpłatnie zaczipować zwierzęta - dane opiekuna oraz dotyczące zwierzaka zostaną wprowadzone do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL www.safe-animal.eu.


Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do właściciela. Dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela wprowadzane są do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL [www.safe-animal.eu]. Podalam ten namiar, bo warto wiedzieć więcej o zaletach czipowania, np. jeśli komuś zawieruszy się (zaczipowane) zwierzątko, to oprócz lekarzy weterynarii czytniki mają: strażnicy miejscy, policja i służby celne. Czytniki są również w Schroniskach dla Bezdomnych Zwierząt.

Szczegóły, m.in. wykaz konstancińskich lecznic biorących udział w akcjach: [www.konstancinjeziorna.pl]
Niestety nie masz uprawnień aby pisać/odpowiadać na tym forum.
Dostępni użytkownicy
Goście: 69
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017