Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Pytania do radnego Piotra Stankiewicza
Autor: Bolek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23.12.2006 - 22:28:42

"Piotrze, czy nie drgnela Panu rka gdy skazywa Pan na niebyt w radzie - Radnego Seniora - Pana Stanisawa Szena, ktry p zycia powici suc swym doswiadczeniem mieszkacom naszej gminy, i NICZEGO SI NIE DOROBI - poza chorob serca.
Zapyta si Pan dlaczego niebyt - a czy nim nie jest nie zasiadanie w adnej komisji?

Mody wraliwy czowiek, arliwy katolik, wychowawca modziey - cos mi nie tu gra !!!"
OJ NIE GRA - nie gra u pana pstanka - lisek chytrusek w caej okazaoci

--
Autor: janeta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26.12.2006 - 21:27:49

Czy mog panie Piotrze yczy panu wszystkiego mdrego i uczciwego /uczciwego z wasnymi przekonaniami/ z okazji Swit Boego Narodzenia ?

--
Autor: Piotr Potentas (---.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl)
Data: 27.12.2006 - 14:09:09

[quote Bolek]"Piotrze, czy nie drgnela Panu rka gdy skazywa Pan na niebyt w radzie - Radnego Seniora - Pana Stanisawa Szena, ktry p zycia powici suc swym doswiadczeniem mieszkacom naszej gminy, i NICZEGO SI NIE DOROBI - poza chorob serca.
Zapyta si Pan dlaczego niebyt - a czy nim nie jest nie zasiadanie w adnej komisji?

Mody wraliwy czowiek, arliwy katolik, wychowawca modziey - cos mi nie tu gra !!!"
OJ NIE GRA - nie gra u pana pstanka - lisek chytrusek w caej okazaoci[/quote]

Nie uwaacie, e troch przesadzacie w dokuczaniu Panu Piotrowi? Rzecz ludzk jest popenia bdy (jeeli takowe si trafiaj - ja nie oceniam postpowania Pana Piotra). W gosowaniu do komisji ciko byo przewidzie kto konkretnie odpadnie a kto dostanie si do wikszoci z nich. Sam, patrzc na ukad jaki si wytworzy, dostrzegam, e le gosowaem w kilku przypadkach. A e Pan S. Szen (ktrego bardzo szanuj) nie dosta si wwczas do adnej komisji to nie jest wina Pana Piotra (przynajmniej, nie tylko jego) - jego win jest, e ma tutaj okienko (jako jeden z nielicznych radnych) i musi czyta takie zoliwoci. Naprawd pisanie o kim "lisek chytrusek" czy powoywanie si na wiar nie wnosi nic do dyskusji, nie jest chyba za bardzo kulturalne i po prostu nie jest fair.

Takie jest moje zdanie. Postaram si ju nie wcina w wtek Panu Piotrowi ;-)

--
Z powaaniem
Piotr Potentas

--
Autor: Karolcia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27.12.2006 - 16:23:05

[komentarz bez zwizku - zapraszam do regulaminu tego dziau]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-12-27 22:45 przez Bartek.

--
Autor: Pstanek (---.chello.pl)
Data: 28.12.2006 - 18:53:54

Panie Piotrze dzikuj za dobre sowo. Nie ukrywam, e wypowiedzi o lisku chytrusku sprawiaj, e z coraz wiksz niechci zagldam na forum, a nie ukrywam, e wizaem (i nadal wi) z nim due nadzieje. Sprawy, ktre Pastwo poruszacie (nawet jeli na nie w por nie odpowiadam) bior pod uwag na komisjach. Jeli bd zna ju jakie konkrety to si z nimi podziel.

Bolku. Nie wiem, na jakiej podstawie twierdzisz, e byem przeciwnikiem Pis-u. Owszem zdarza mi sie krytykowa gupot i niekompetencj politykw, ale jest to niezalene od partii. Jestem przeciwnikiem angaowania "wielkiej" polityki do samorzdw. Poniewa sam braem udzia w tworzeniu programu Komitetu Wyborczego Prawo-Rodzina-Sprawiedliwo wic nie mam nic przeciwko realizowaniu go w obecnej radzie. Nie wspomn ju o tym, e programy wikszoci komitetw byy bardzo zblione, wic myl, e wiele spraw bdziemy realizowa wsplnie.
Pozdrawiam witecznie
Piotr Stankiewicz

--
Autor: janeta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29.12.2006 - 17:44:20

[wypowied nie jest pytaniem skierowanym do radnego, ale atakiem personalnym]

Od moderatora - janeto, zacznij zadawa normalne pytania, zamiast szuka konfrontacji i atakowa ludzi.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-12-29 20:58 przez Bartek.

--
Data: 05.01.2007 - 17:11:34

[brak pytania, wypowied usunita]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-01-05 19:05 przez Bartek.

--
Autor: Leki (---.twinix.net)
Data: 05.01.2007 - 17:34:27

Ludzie - bagam, dajcie se siana z tymi insynuacjami, atakami personalnymi i pozostaym maglem. Okienko u radnych zostao pomylane jako normalny kana komunikacji z nimi a nie okazja do wyycia si. W rezultacie bezsensownych postw, radnym odechceiwa sie odpowiada nawet na normalne pytania i ja si w sumie nie dziwi (sam zadaem kilka konkretnych pyta i nie doczekaem si odpowiedzi). Zamiast dopyta si albo wnioskowa o konkrety to wy si bawicie w sumienia, tropicie grzeski osb, ktre przyznaj si do katolicyzmu, wyzywacie od liskw chytruskw etc. I jeszcze si potem czepiacie moderatora, ktry robi co moe eby zachowa jaki porzdek w tym maglu...

Przez takich jak wy, ten sposb komunikowania si z radnymi wanie zdycha na naszych oczach... Sorry, e tak si wcinam w wtek pana radnego Stankiewicza (ktry zreszt nie odpowiedzia na moje konkretne pytania, nad czym ubolewam...), ale niektre zachowania forumowiczw doprowadzaj mnie do szau

--
Autor: Konrad (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05.01.2007 - 17:50:11

--
Data: 05.01.2007 - 18:25:24

--
Data: 05.01.2007 - 18:25:24

Komentarz moderatora - czy jak si nie ma nic do powiedzenia, to koniecznie trzeba to powtarza dwa razy?

--
Autor: ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05.01.2007 - 18:41:30

Panowie Konradzie i Bolku, zalogujcie si albo przedstawcie z nazwiska i zadajcie konkretne pytania lub atakujcie z sensem i imiennie; takie incognito niesie mnostwo informacji o Panach -chocby takich, e podobne - enujce - bdy gramatyczne pojawiaj sie te pod innymi ksywkami o podobnym emploi. Ja tam wole sie strzec [b]przed[/b] takimi incognitami, co to paln cos gdzies na boku i bach, gowa w piach i nic z tego nie wynika, poza potencjaln rozrb i zerwaniem merytorycznego kontaktu.

--
Autor: Ucze (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08.01.2007 - 16:13:23

Pisanie trzy razy pod rzd tego samego nie jest dobrym pomysem.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-01-08 18:34 przez Bartek.

--
Autor: konstanciniak (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14.02.2007 - 19:53:38

Panie Piotrze,
podczas kampani przedwyborczej za jeden z celw swojej misji w Radzie ukazywa Pan popraw komunikacji z Warszaw poprzez usprawnienie take komunikacji autobusowej.
Dzi pojawia si w GW propozycja przeduenia jednej linii nocnej z Powsina do Konstancina!!!
Jakie jest Paskie stanowisko w tej sprawie???
dla powikszenia informacji podaje link do forum KJ na w/w temat
http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,22480,23778#msg-23778

--
Data: 15.02.2007 - 21:15:27

Wanie przeczytaem artyku
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3917038.html
"Nocna reforma w granicach Warszawy jest ju przesdzona, ale nowe trasy s przygotowane tak, by stopniowo mona je byo wydua poza miasto. To nadzieja dla mieszkacw: Konstancina, Piaseczna..."

Myl, e jest to wiadomo, na ktr mieszkacy Konstancina czekali od wielu lat, rzekbym nawet - przeom w postawie ZTM. A zatem jest to dla nas szansa, i moim zdaniem nie moemy jej zaprzepaci. W poniedziaek bd na komisji BOKiS-u wic postaram si zasignc informacji jakie s nastroje w Radzie w tej sprawie, oraz czy prowadzone s jakie rozmowy z ZTM i ew. gmin Piaseczno, bo moe udaoby si poczy siy i nieco obniy koszty nocnej linii. Zgosz te odpowiedni wniosek.
Jak ju bd mia jakie informacje to si nimi podziel. Do Pastwa mam ogromn prob, abycie szukali poparcia dla tego pomysu wrd innych radnych. Im wicej tym lepiej.

Dobra, kocze ju bo si niepotrzbnie rozpisaem. Generalnie dla nocnego do konstancina mwie: YES, YES, YES (ebym tylko nie skoczy gdzie w Lodnynie ;-))
Z pozdrowieniami i optymizmem
Piotr Stankiewicz

--
Autor: mania (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15.02.2007 - 23:37:20

Radni moe popra ale gorzej z wiceburmistrzem:

"(...) Propozycja ZTM zaskoczya za to wadze Konstancina-Jeziorny. Wczoraj [u]wiceburmistrz Pawe Rutkowski wietrzy w niej nawet kopoty. - Teraz nasi mieszkacy dowiedz si, e mogliby dojeda lini 601, a nas moe nie sta na dopaty i ludzie bd nam mieli za ze.[/u] Ju i tak pacimy milion zotych rocznie za linie podmiejskie - narzeka." - cytat z GW

--
Data: 19.02.2007 - 21:57:54

Jak obiecaem - zgosiem spraw na Komisji BOKiS. Radni bardzo dobrze przyjli propozycj uruchomienia nocnej linii. Jednogonie poparli wniosek rozpoczcia negocjacji z ZTM w tej sprawie. We wniosku jest take propozycja zakupu nocnych kursw w okresie przejciowym (np. od PKS).
To oczywicie pierwszy etap. Teraz czas dla wadzy wykonaczej w naszej gminie. W dalszym cigu licz na szerokie poparcie wszystkich Pastwa dla tej sprawy.
Moim zdaniem konieczna jest take szeroka dyskusja nad spjnym systemem komunikacji na terenie naszej gminy.
Pozdrawiam
Piotr Stankiewicz

--
Data: 19.02.2007 - 23:56:31

"Moim zdaniem konieczna jest take szeroka dyskusja nad spjnym systemem komunikacji na terenie naszej gminy."

To moe radni sprawia e Urzad zorganizuje debat, tylko zeby dowiedziao sie o niej duzo osb (np. ogoszenia na przystankach i w autobusach) i eby odbya sie w duej sali, nie na wietlicowej.

Ze swej strony wyrazam wdzieczno za to ze sie Pan za komunikacje zabral. Moe nareszcie bezie mozna wrci troche pxniej do K-J

--
Autor: AK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02.04.2007 - 12:16:02

Witam,
Dowiedziaem si, e w cigu najbliszych dni maj by wycite topole przy planowanej czci parku w Mirkowie "nad stawem". Mam pytanie do odpowiedzialnych za to ludzi, czy konieczne jest wycinanie ich w okresie lgowym ptakw, ktry rozpoczyna si 1 marca? okres ten zosta ustalony przez Ministra rodowiska (dokadne dane podam poniej, gdy nie mam ich przy sobie obecnie), jako okres chroniony, w ktrym to zakazuje si prac pielgnacyjnych drzewostanu. Zaraz urzdnicy z naszej ochrony rodowiska powiedz, e topole te stanowi zagroenie dla ludzi. Odpowiadam: plany dotyczce tej czci przyszego parku tworzone s od dwch lat, Burmistrz w lutym rozwiesi ogoszenia informujce o terminie usunicia nasadze bdcych wasnoci ludzi, ktrzy do tej pory korzystali z istniejcych tam dziaek - termin ten to 31 marca. W obwieszczeniu tym czytamy, e po tym terminie nastpi pierwszy etap tworzenia parku, tj. przygotowanie terenu wraz z PIELGNACJ DRZEWOSTANU. tak wic drzewa te (ktre powizane s z tym parkiem, gdy znajduj si na terenie przyszego parku), jeli zagraaj, mogyby by wycite ju w lutym, unikajc w ten sposb kolizji z prawem oraz co bardziej istotniejsze - uszanowalibymy przyrod, ktr tak nasze wadze lubi si chwali. potrzeba tylko dobrej woli, o ktr bardzo ale to bardzo prosz. Dzikuj. Bardzo prosz o ustosunkowanie si do mojej wypowiedzi.

--
Data: 02.04.2007 - 22:44:38

Dzikuj za informacj. Postaram si jutro zadzwoni do wydziau Rolnictwa i Ochr. Srod. i dowiem si, jakie s plany... Jeli nie uda mi si jutro tam dodzwoni, w rod wybior si tam osobicie. Gdyby do tego czasu udao sie Panu odszuka namiary na to rozporzdzenie to byoby mi atwiej.
Z tego co wiem, pomys na rozpoczcie prac wiosn wzi si std, eby ludzie uytkujcy te dziaki przestali ich gospodarowania zaraz po zimie, bo niefajnie byoby im niszczy jakie uprawki. Ale jeli w tych planach zapomniano o ochronie ptakw - postaram si to wyprostowa. Jeszcze raz dzikuje i pozostajemy w kontakcie.
ps

--
Data: 02.04.2007 - 22:55:00

O ile pamitam - cicie drzew w Parku Zdrojowym (pod muszl koncertow), na skutek interwencji TMPiZ K-J - zostao przeniesiona na miesice zimowe, eby nie poszyc ptakw. Czyby w Mirkowie bya partyzantka?

--
Data: 04.04.2007 - 15:37:04

witam
Panie Piotrze serdecznie Panu dziekuje za tak szybk reakcje, dziekuje i zycze wesoych swiat. jutro napisze o danej podstawie prawnej. mam nadzieje,ze sie nie myle.

--
Data: 10.04.2007 - 23:01:39

Nie ma sprawy... zreszt o prawdziwej reakcji mona mwi dopiero dzisiaj, gdy udao mi si dotrze do Wydziau Ochrony rodowiska. Ot s tam wiadomi rozporzdzenia ministra. Zapewniono mnie, e zakres prac i ich zasig nie dotyczy obszarw lgowych i nie zagraa ptakom. Przyjmuj to do wiadomoci.
Ale oczywicie bd si sprawie przyglda i prosz o wszelkie informacje i Pastwa obserwacje na ten temat.

--
Data: 11.04.2007 - 18:34:15

Dzie dobry,
przepraszam, ze tak dlugo to trwao - drobne kopoty.
Np. w rozporzdzeniu Ministra rodowiska z dnia 28 wrzenia 2004 w sprawie gatunkw dziko wystpujcych zwierzat objetych ochrona (Dz.U.nr220.poz.2237) czytamy, ze dopuszczalne jest usuwanie od dnia 16 padziernika do konca lutego gniazd ptasich z obiektw budowlanych i terenw zieleni, jezeli wymagaj tego wzgeldy bezpieczenstwa lub sanitarne.
do gatunkow objetych naleza miedzy innymi kawka (gatunek objety ochrona scisla - nr pozycji - 290), wrobel domowy (nr poz - 290), golab miejski (nr poz 264), szpak (nr poz 290) (Dz. U. z dnia 11 padziernika 2004).
tak wiec, sa to ptaki, ktorych gniazda spotykamy na naszych drzewach, szczegolnie tak duzych jak dane topole. ich okres legowy przypada miedzy okresem od marca do sierpnia. wycinajac je w zimie nie byloby mozliwosci zniszczenia, chocby przypadkowego, ich gniazd. chcialbym, zeby przed scieciem drzewa te byly dokladnie sprawdzone pod wzgledem gniazdowania ptakow. sam pan rozumie jak jest w praktyce - po pierwsze nie jest to sprawa prosta sprawdzic takie drzewo - wypatrzec gniazdo , szczegolnie mniejszych gatunkow ptakow, a poza tym jezeli firma przyjedzie juz przygotowana na wyciecie drzewa, to czy jest gwarancja, ze w przypadku napotkania gniazda zaniecha dalszej wycinki? wszytko to sa koszty. warunek jeszcze, czy rzeczywiscie firma wycinajaca dokona odpowiedniej inspekcji przed zamierzona wycinka.
serdecznie pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie-wraca mi Pan wiare w ludzi, ze tak eufemistycznie sie wyraze

--
Autor: ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12.04.2007 - 09:50:36

[quote AK] (...)-wraca mi Pan wiare w ludzi, ze tak eufemistycznie sie wyraze[/quote]
ciekaawe, jak by to brzmiao nieeufemistycznie...

--
Data: 23.04.2007 - 20:28:58

Witam Panie Piotrze,
prosi Pan o monitorowanie wycinki topol w Mirkowie. ze smutkiem zawiadamiam, ze dnia dzisiejszego sciete zostaly dwie topole. zdaje sie widac analogie pomiedzy naszym wydzialem "ochrony" srodowiska, a ministerstwem srodowiska kraju - zabraklo dobrej woli. Pan Burmistrz powinien wystapic o zmiane nazwy swojej partii "prawo" i sprawiedliwosc. glosowalem na pis niestety. dziekuje

--
Autor: AK (83.5.199.---)
Data: 25.04.2007 - 12:11:10

nie wiem czy to kogokolwiek jeszcze interesuje - na jednej z topol bylo gniazdo kacze z pisklakami.
pozdrawiam

--
Autor: Bogusław Komosa (85.219.142.---)
Data: 26.04.2007 - 23:11:52

Czy pan radny Piotr czyta protokoy z sesji rady miejskiej i czy te protokoy si panu modemu radnemu podobaj?

--
Autor: Basia (85.219.142.---)
Data: 08.05.2007 - 10:01:54

Panie Piotrze prosz wyjani ile godzin nadliczbowych moe maksymalnie wzi nauczyciel zgodnie z Kart Nauczyciela.
Obawiam si e niektrzy Radni nie zrozumieli wypowiedzi nauczycielki na wczorajszym spotkaniu Komisji BOKS-u

--
Autor: atena (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29.06.2007 - 16:24:45

Witaj Pstanek -a,jednak zagldasz na forum.

--

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Ten wątek został zamknięty

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.