Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 6 z 8
Re: Pytania do radnego Bartosza Weissa
Autor: Bielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17.03.2009 - 19:26:26

Maniu uycie sowa ciemnogrd w kontekcie niektrych naszych radnych uwaam za urgajce idei Ciemnogrodu.
ja osobicie uwaam si za obywatela Ciemnogrodu w najlepszym tego sowa znaczeniu.

--
Autor: mania (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17.03.2009 - 19:59:38

Nie mogam na forum znale informacji, kiedy (data) i o ktrej godzinie spotykacie sie z burmistrzem Milanwka. Bartosz mwi mi przez telefon ze napisa w ktryms watku, szukaam i nie ma. Albo ja jestem gapa, albo wiadomoc sie nie wyslala - czasem "wysyaczka" takie pata figle.

Prosz wobec tego o potwierdzenie informacji:

[b]Wyjazdowa Komisja Ochrony Srodowiska: roda 25 marca[/b]
- Burmistrz Milanowka oczekuje naszych delegatw o godz 10
Po powrocie do K-J o godz 12 (jak wyej napisal szef Bartosz) krtkie podsumowanie.

Wedle nieoficjalnych wieci na wypraw wybiera si kilku radnych z Kom Ochr. Srod. przew. Komisji Rozwoju B. Komosa i pzredstawiciel mieszkacw Wojciech Polaczek

--
Autor: ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18.03.2009 - 06:15:49

[quote bartoszweiss] Na wany wtek o prywatyzacji publicznego ZOZ i prob o opinie odpowiedziay tylko 2 osoby(dzikuj Maniu i Klaudiuszu!)
Olu,jeeli piszesz o radnych z dugim staem,to pamitaj e rwnie dugi sta maj radni w tzw opozycji [/quote]

o prywatyzacj (jak w Lesznowoli) pytaam Pana [u]w tym[/u] okienku 14.03. i nie otrzymaam odpowiedzi. Pytanie zadane przez Pana w osobnym wtku na ten wasnie temat pokazuje, jak powierzchownie czyta Pan forum.
O radnych z dugim staem pisa Bielau - ja tylko si doaczyam.
Co do Paskiego generalizujcego "wniosku" o nikej reprezentatywnoci forum: byc moe jednym z powodw jest jego jaowo - poruszane tu sprawy nigdy nie przechodz do realu.

--
Autor: bartoszweiss (---.am.edu.pl)
Data: 18.03.2009 - 12:44:18

15 marca - dzie pniej napisaem:

"Zarzucono mi tu jeszcze brak odpowiedzi na pyt dotyczce prywatyzacji suby zdrowia w zakresie POZ na przykadzie Lesznowoli.
Ot wikszo poprzedniej Komisji powiciem wanie na ten temat.Jest jasne,e do 2012 roku wszystkie jednostki ZOZ bd podlega normom unijnym,co oznacza konieczno gruntownego remontu na Pocztowej czy wrcz zamknicia i wybudowania nowego budynku jeli chodzi o Wareck i Somczyn.Urzd moim zdaniem moe nie podoa tym przeksztaceniom jako ich sponsor.Co wicej,odkd pisz na tym forum,czyli gdzie od szeciu lat,istnieje w moim pojciu konflikt interesw we wkadaniu pienidzy w jeden ZOZ przy fakcie korzystania pokanej czci mieszkacw(=podatnikw) z innych,niepublicznych ZOZw. Rozwizaniem byaby prywatyzacja ZOZu publicznego.Tylko kto ma te decyzj podj?Komisja Zdrowia?Rada Miejska?Mieszkacy w referendum?
Lesznowola miaa jeden ZOZ i po prywatyzacji bya bardzo zadowolona,aczkolwiek ostatnio syszaem podzielone opinie.Prawdopodobnie pogarszajca si jakoc moe wynikac z braku konkurencji...
Dlatego wrzucam taki wtek na "sprawach mieszkacw" i prosz o wypowiedzi vox populi internetis"
Dodam jeszcze e przykad Lesznowoli jest nieaktualny.Tam gmina od razu nie przeja ZOZu od powiatu tylko oddaa w prywatne rce.

Chyba nie tylko ja "nie doczytuj" forum
W wtku o prywatyzacji troch historii konstanciskiego ZOZu dla nie do koca zorientowanych w temacie

Bartosz Weiss

--
Data: 18.03.2009 - 14:21:51

[quote bartoszweiss] Dodam jeszcze e przykad Lesznowoli jest nieaktualny.Tam gmina od razu nie przeja ZOZu od powiatu tylko oddaa w prywatne rce.
Bartosz Weiss[/quote]

dzieki za wyczerpujc (uf..) info. Co do przykadu Lesznowoli - to procedury (od razu, czy potem) s nieistotne dla zwykego pacjenta; istotny jest efekt/ stan faktyczny w postaci bezpiecznej dostpnoci opieki zdrowotnej.
Moe jestem odosobniona w swom mniemaniu, ale nie znam nikogo, kto by przedkada publiczn s/z nad sprywatyzowan; dlatego pana "referendalne" pytanie o prywatyzacj odbieram jak wybr midzy "bogaty i pikny" a "biedny i szpetny". Mieszkajc na Sadybie przeniosam sie do niepubl.s/z jak tylko powstaa, tu rwnie jestem p-tk Grapy oraz CKiR-u, ktry merytorycznie dziaa bez zarzutu, jest zadbany i zwyczajnie adny.
Mam nadziej, e irracjonalny strach przed "prywat" zginie wraz z skamielinami poprzedniego systemu zarzdzania czymkolwiek.

--
solary w Milanwku
Data: 18.03.2009 - 22:51:40

Jeszce jedna sprawa, o ktra warto [b]zapyta burmistrza Milanwka, mianowicie gmina podja starania o dopaty (nie wiem skd) dla mieszkacw, ktorzy zechca zastosowa baterie sloneczne. Dopaty wynosza a 80 %.[/b]

Podobne dzialania podja samorzd Ursusa.

Mysl e gmina uzdrowiskowa K-J miaaby priorytet w przyznawaniu srodkw.

Nie wszystkie domy w K-j s poozone na dziakach lenych, jest mnstwo otwartych pzrestrzeni - chociazby we wsiach nadwislaskich.

--
Data: 19.03.2009 - 06:45:07

Maniu, takie rzeczy mona by zrobi nawet z dodatkiem rodkw gminnego funduszu ochrony rodowiska, Tylko potrzebna jest taka propozycja w budecie funduszu i zgoda radnych na to.
S tez rzne rodki na termomodernizacj i inwestycje proekologiczne. Moe mona spyta o to Pani Mari z gminy (t od funduszy)?

--
Data: 19.03.2009 - 10:29:06

Wiem e mozna - poruszaam te spraw na komisji zdrowia - jeszcze za czasw gdy im Paulinek byol szefem wydziau. Nie skuma o co biega w sformuowaniu odnawialne rda energii.

Wydaje mi si e jesli temat ruszyam, to dalsze dziaania nale do urzednikw. A tu nic, cholera!!!

--
Autor: AK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19.03.2009 - 15:16:47

Maniu, proste zabezpieczenie drzew uszkodzonych przed grzybem i dalsza dewastacj przekracza mozliwosci gminy

--
Autor: maria (---.pl)
Data: 20.03.2009 - 10:55:06

Witam,
na inwestycje proekologiczne mozna uzyska dofinansowanie z narodowego funduszu ochrony rodowiska i wojewdzkiego foig.
Z punktu widzenia biura nie ma przeszkd, tym niemniej jednak decyzj o tego typu przedsiwziciach w naszej gestii (tj. Biura) rzecz jasna nie le :)

tu podaj link - dla zainteresowanych - jak zrobia to Szczawnica, ktra jest gmin uzdrowiskow:

http://www.szczawnica.pl/pl/4804/0/EKO_Szczawnica.html

przedsiwzicia termomodernizacyjne - dofinansowanie z UE tylko dla wsplnot na obszarach rewitalizowanych lub jako element wikszej inwestycji rwnie dla jst.

pozdrawiam
maria

--
Data: 21.03.2009 - 11:45:58

[quote=proste zabezpieczenie drzew uszkodzonych przed grzybem i dalsza dewastacj przekracza mozliwosci gminy][/quote]

Za to stac na kosztowne i mao efektywne opaski (chyba feromonowe) na kasztanowce w parku, ale nikt nie pomysli e opade liscie naley zgrabi, bo na lisciach s larwy szrotwka, ktre wdeptane w ziemi przetrwaja wesoo do nastepnego sezonu. Mojego kasztanowca w zaden sposb nie zabezpieczam,ale liscie grabie i pal na bieco i drzewo yje.

A w takim Milanwku gmina odbiera od mieszkacw liscie kasztanowca OSOBNO, by je zutylizowa. Nie jad razem z innymi bioodpadami do kompostowni.

--
Autor: johny_ho (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24.03.2009 - 02:06:55

Mj Boe ( raz ) nie ma nic zego w zakadaniu opasek .

Licie zgrabiac trzeba , bo inaczej cae zakadanie opasek ( aczkolwiek suszne w zaoeniu ) mona o kant dupy potuc .

Bo to jest tak - akcyjnie z brzegw Jeziorki zbieramy smiecie . Ale w gbokim powaaniu mamy to ile szamba do niej wpywa !!!!!

A ju nie daj Bg (dwa ) z dziaki - absolutnie abstrakcyjny przykad - jakiego bardzo wanego Pana (ha ha ha ) .

--
Data: 24.03.2009 - 18:21:39

o wiele skuteczniejsze jest grabienie opadlych liscie niz zakladanie opasek, ktore nie dosc ze skutecznie nie ratuja drzewa to jeszcze maja swoj negatywny wplyw na srodowisko

to wszystko podobne jest do sadzenia drzew - posadzic i zapomniec. czy ktos moze powiedziec ile sadzonek posadzonych przy ulicy na wysokosci szkoly na argentynie uchowalo sie do dzis w stanie "rosnacym"?

--
Autor: Jarek Bielawski (---.knc.pl)
Data: 24.03.2009 - 21:54:28

...A z kasztanowcw, ktre na Porbce sadzi mj pradziadek 90 lat temu, zachoway si chyba wszystkie... Teraz mi przyszo do gowy, e gdyby szkoa na Bielawskiej i nasza na Mirkowskiej zebray si razem na jesieni na 3-4 popoudniowe akcje i spraw by si nagonio w mediach, to burmistrz nie miaby wyjcia, musiaby podstawi samochody do wywzki zgrabionych lici kasztanowcw do utylizacji. Publiczne omieszanie to bardzo skuteczna metoda - czego ZGK nie umie zrobi za grube miliony, a grupka dzieci zrobi bez problemu na spacerze. Mona by sprbowa w tym roku we wrzeniu i padzierniku.

--
Data: 25.03.2009 - 06:50:39

[quote Jarek Bielawski] czego ZGK nie umie zrobi za grube miliony, a grupka dzieci zrobi bez problemu na spacerze. [/quote]

... a nastpnie - czerpic natchnienie od janczarw - trzeba wyonic spord dzieciakw kilkoro szczeglnie zorganizowanych, a nawet - nie bjmy sie tego sowa - charyzmatycznych i sposobic je do objcia funkcji burmistrza. Ju w zaprzyszych wyborach mogyby wystartowa ! :)

--
Grabienie spod kasztanowcw
Data: 25.03.2009 - 11:42:29

[quote=Teraz mi przyszo do gowy, e gdyby szkoa na Bielawskiej i nasza na Mirkowskiej zebray si razem na jesieni na 3-4 popoudniowe akcje i spraw by si nagonio w mediach, to burmistrz nie miaby wyjcia,][/quote]

Mnie to przyszo do gowy ju w 2005 roku, gdy zaprzyjaniam si z Milanwkiem i zaczam czytac na ich stronie czego to oni nie robia dla poprawienia stanu srodowiska. Mysl - aby zachci mieszkacw i dzieci do sprztania lisci kasztaniowcw - pozdieliam sie z Tomaszem Marszalem, ktry - tak mi sie wydawao - jest odpowiedni osob, bo studiowa lesnictwo i wielokrotnie adnie sie wypowiada o konstanciskiej przyrodzie. Poruszaam ten problem take podczas warsztatw ochrony srodowiska, gdy by opiniowany PO i PGO. Uzcestniczyli w nim (wysocy) urzednicy i radni.

Na forum byy watki poswicone kasztanowcom.

http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,10002,24802#msg-24802
w tym watku sa nawet wypowiedzi Marszaa: http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,7994,8023#msg-8023

I tak jak wszelkie moje i nie moje inicjatywy poszy do kta.
O d... potuc tak wadz, tyle powiem.

--
Data: 25.03.2009 - 16:25:03

Tak, Maniu, ale ja i jeszcze jeden forumowicz akurat jestemy lokalnymi belframi i moemy zorganizowa tak akcj z dzieciakami po prostu za zgod dyrekcji szkoy i rodzicw bez ogldania si na t ca gmin i pana Marszaa. Przyjad media i bd artykuy, to gwarantuj, mamy dobre kontakty. Ja za moj szko mog rczy, e ju to wpisujemy do kalendarza na najbliszej radzie pedagogicznej i postaramy si zachci inne szkoy w gminie (czyli koordynowa akcj).

Tamtych ludzi nie ma sensu o nic prosi - trzeba ich od razu stawia pod cian.

--
Autor: kole (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25.03.2009 - 18:44:54

Panie radny post ju powtarzany x razy czy gmina nadal bdzie wydawa pienidze na nowe przystanki niby na przystankach s naklejki Juventus ale co z tego . Taki wygld mam duy wpyw na ocen ze strony turystw ktrzy odwiedzaj nasze miasto co nasze wadze maj zrobi z tym faktem ??

--
Autor: bartoszweiss (---.am.edu.pl)
Data: 25.03.2009 - 19:25:17

Wedle mojej informacji nie ma planw zakupu nowych przystankw.W newralgicznych punktach,gdzie akty wandalizmu s szczeglnie nasilone,planowy jest monitoring kamerami - vide odpowiedni wtek.
Dzi w Milanwku rozmawialimy rwnie na ten temat.Miasto jest monitorowane od kilku lat,szczegowe wyliczenia bd przekazane po stworzeniu protokou z komisji.
Do jutra postaram si streci wizyt w wtku "A w Milanwku..."

Bartosz Weiss

P.S.program ochrony kasztanowcw funkcjonuje w Milanwku,niestety nie byo akurat urzdniczki zajmujcej si t kwesti z ramienia ogrodnika miasta,bd to jeszcze telefonicznie ustala

--
Data: 25.03.2009 - 21:02:25

Szrotwek kasztanowcowiaczek, motylek o rozpitoci skrzyde ok. 4-5 mm, a raczej jego poczwarka gdyz z ta postacia tej stwory mam do czynienia w opadych liciach. Nie przezyje zwykego kompostowania w czasie, ktrego temperatura substratu przekracza czsto 50st. C.
Zbieranie odrbne tych lici jest zbdne gdy mam moliwoc ich szybkiego kompostowania w masie innych resztek organicznych.
Niemniej nalezy pamitac, iz w liciach zimuje zaledwie cze poczwarek. ok 20-25% trafia do ziemi i tam spotojnie czeka do wiosny.
Zapewniam e nawet naj staranniejsze wygrabianie lici nie wpynie znaczaco na jego populacj. Skuteczne jest stoswanie kilku metod.

--
Data: 25.03.2009 - 21:13:24

Dziki, Bielau, komentarz eksperta zawsze dobrze widziany, tak, jak w przypadku rezerwatw nad Wis. Ale skoro tak, to tym bardziej warto nakoni (czytaj: zmusi) gmin, eby nie ograniczaa si do opasek na drzewach. Tak akcj grabienia lici atwo nagoni i przyniesie ona pozytywny efekt medialny. A skoro oddzielene kompostowanie jest zbdne, to tym lepiej - bdzie mniejszy koszt. A jakie to s te pozostae metody? W kocu dyskutujemy tu o tym, jak prowadzi SKUTECZNE dziaania, a potem mona si zastanowi, kto i za jakie fundusze.

--
Data: 25.03.2009 - 21:20:40

Przy okazji: w Wikipedii przeczytaem co bardzo ciekawego na temat tego motylka:

"Gwn przyczyn jego inwazji w Europie jest przenoszenie motyli oraz lici z larwami przez transport samochodowy. Stwierdzono, e jako pierwsze zasiedla kasztanowce rosnce przy arteriach ruchu. Z tych drzew przenoszony jest dalej przez ludzi, zwierzta, wiatr i samochody na inne drzewa w kraju."

To samo popularne rdo wymienia 5 metod walki z inwazj: usuwanie i utylizacja opadych lici, mikroinjekcje ze specjalnego elu (endoterapia), wielkopowierzchniowe puapki lepowe zakadane na pnie drzew, puapki feromonowe, injekcje glebowe. Wyglda na to, e poza t pierwsz metod pozostae cztery s do kosztowne i zapewne wymagaj udziau specjalistycznej firmy, bo nie bardzo mi si widzi, eby jaki pty z ZGK wykonywa mikroinjekcje i zawiesza puapki.

--
Data: 25.03.2009 - 21:35:02

Szczegowy program walki ze szrotwkiem znalazem pod tym adresem: http://www.pomozmykasztanowcom.pl/index.php/page/jakpomoc

S tam take linki do artykuw naukowych i komentarz, z ktrego wynika, e: "Lepowanie pnia jest skuteczne jedynie w przypadku pierwszego, wychodzcego z ziemi i lici, pokolenia owada. Naley je zatem wykona na przeomie marca i kwietnia, [b]a nastpnie zdj lep[/b].Fundacja Nasza Ziemia nigdy nie korzystaa z tej metody ochrony drzew. [b]Do opaski przylepia si zbyt dua ilo innych, poytecznych owadw - niekiedy szrotwek stanowi wrd ofiar mniejszo[/b]."

Co do iniekcji do gleby, rwnie powoduj one mier innych poytecznych owadw. Z metod chemicznych chwalona jako najbardziej skuteczna (dziaa przez 2-3 kolejne sezony oraz i wybirczo tylko na szrotwka) jest iniekcja do pnia. Jednak koszt takiego zabiegu to okoo 100 z / drzewo (wliczajc koszt wiertarek, sprztu i robocizny). Zakadajc, e w gminie mamy 300-400 drzew do ochrony w pierwszej kolejnoci (przy drogach i w parkach), daje to ok. 40 tys. zotych. To sporo, ale w porwnaniu z budetem na sprztanie miasta i konserwacj zieleni w KJ - nieduo. Wad tego rozwizania jest to, e zabiegi powinien wykona specjalista, wic zagadnienie nie jest atrakcyjne dla osb zajmujcych si w gminie dzieleniem budetu midzy pociotkw i zaprzyjanione firmy.

wg programu, grabienie i usuwanie lici pozwala pozby si okoo 30% szrotwkw. Jeli drzewo jest w dobrym stanie, zaleca si tylko uzupenienie grabienia puapkami feromonowymi, jeli w zym - tj. licie opadaj ju w lipcu i nie wida ladu owocw - "dopiero wtedy signijmy po chemi".

--
Autor: Anonim (---.adsl.inetia.pl)
Data: 26.03.2009 - 00:31:47

A ja czytam to co piszecie , i tak sobie myl - przecie sama idea grabienia lici przez dzieci jest pikna sama w sobie !
Przy odpowiednim podejciu nauczycieli , to pikna lekcja : biologii , przyrody , czy te lekcja o ochronie srodowiska . A jak gupi gospodarz miasta nie bdzie umia tym dzieciom pomc , po prostu wtedy medialnie naley go omieszy , a dzieci przeprosi .

--
Data: 26.03.2009 - 01:07:23

No, dziki, Boruta. Dzieciom ze szkoy, gdzie ucz, to taka lekcja si raczej przyda, bo one lici na og nie grabi - ich rodzice maj od tego takie due wyjce maszyny. Ja w kadym razie nadal zamierzam przedstawi pomys na najbliszej radzie pedagogicznej.

--
Data: 26.03.2009 - 05:58:12

Moim zdaniem Zestawienie metod :grabienie, puapki feromonowe (wysoka wybirczo - dziaa tylko na szrotwka samca, hehe) i mikroiniekcje do pnia na drzewach silnie opanowanych, sa do stosowania przez naszych kochaniekich.
Mczy minie tylko jedna sprawa ile tych asculusw jest w caym KJcie?
Kilka miejsc znam osobicie.
Jarku B. moe akcja wiosenna dla twojej dziatwy "Szukamy kasztanowcw"?. Przy okazji pozna te poszuka innego fajnego krzewu sadzonego czsto przed wojn w KJ. krzew na nazywa si parczelina trjlistkowa (trjlistna).

--
Data: 26.03.2009 - 06:00:24

Przy piekarni Jaskulskiego modszego widziaem dwa lata temu puapki feromonowe na kasztanowcu. Byy to zielone pokrywki o srednicy ok. 30 cm, posmarowane lepem i mocno oblepione szrotwkiem.

--
Nawet kancelaria Prezydenta RP ratuje kasztanowce
Data: 26.03.2009 - 11:52:42

[b]28 kwietnia 2008 roku w Belwederze odbya si konferencja "Pamitajmy o... kasztanowcach"[/b] z udziaem Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Ewy Junczyk-Ziomeckiej. Organizatorami konferencji byo Biuro Inicjatyw Spoecznych Kancelarii Prezydenta RP, Fundacja Nasza Ziemia, PGL Lasy Pastwowe oraz Liga Ochrony Przyrody.
[i]fragment:[/i]Otwierajc konferencj w Ogrodach Belwederskich Minister Ewa Junczyk-Ziomecka podkrelia, e Kancelaria Prezydenta RP chce zintegrowa wszystkie dziaania realizowane na terenie caej Polski, aby zachci kolejne osoby i instytucje do podjcia dziaa ochronnych wobec zaatakowanych drzew. Kancelaria Prezydenta RP zaangaowaa si w projekt &#8222;Pamitajmy o... kasztanowcach&#8221;, gdy jest to inicjatywa jednoczca ludzi wok jednego celu, jakim jest uratowanie tych drzew w naszym otoczeniu dla nas i dla wielu przyszych pokole. Konferencj rozpocz praktyczny pokaz metod stosowanych w ochronie kasztanowcw: grabienia lici, zaoenia puapek feromonowych, zademonstrowania metody opasek lepowych oraz puapek pniowych, zaszczepienia kasztanowca oraz podlania preparatem chemicznym.

[i]cay tekst komunikatu, tu:[/i] http://www.prezydent.pl/x.node?id=1011848&eventId=16528088
[b]
Mysl e naszemu burmistrzowi, wiceburmistrzowi Stankiewiczowi oraz pozostaym czonkom PiSu, a szczeglnie B. Weissowi - szefowi kom. Ochr Srodowiska bdzie wypadao pj w slady p. Prezydenta i zainicjowa w K-J akcje, kto wie - moe nawet chwyci za grabie i taczki.[/b]

Prosz sie nie obraa, nie wyzosliwiam si. Za t akcj podziwiam p. Prezydenta .

--------------------------------------------------
polecam ciekawe opracowanie, ktre moe si przyda jako materia edukacyjny: http://www.mos.gov.pl/2materialy_informacyjne/raporty_opracowania/szrotowek_kasztanowcowiaczek.pdf

oraz opis akcji w jednej ze szk: http://www.ekwans.pl.tl/Opieka-nad-kasztanowcami.htm?PHPSESSID=2203e7d46f9ac026f4930a55929f7079

--
Kiedy bdzie sprawozdanie z Holandii
Data: 26.03.2009 - 12:52:13

[b]Na komisji zdr i ochrony rodowiska - chyba z grudniu szef Bartosz zobowizal wiceburmistrza Rutkowskiego i wwczas czonka komisji Stankiewicza do pzredstawienia merytorycznego sprawozdania wraz z prezentacja z wyjazdu do Holandii.[/b]

Pzrypominam - Holendrzy zaprosili konstanciskich samorzdowcw aby ich zapozna z dzialaniem urzdzen do zbirki odpadw, budow oczyszczalni oraz przeciwdziaaniu zanieczyszczeniom rzek. Podczas komisji obaj panowie cos tam dukali, nie potrafic nawet "po ebkach" odpowiedzie na pytania co tam widzieli i jak pokazane urzdzenia i rozwizania monaby zastosowa na naszym gruncie. W kocu skwitowali, e wszystko jest na stronie gminnej.A tam tylko 2 krtkie zdania: bylismy w... widzielismy ...

[b]Byam pena podziwu dla Bartosza Weissa, e zobowiza obu panw do przygotowania sprawozdania. Niestety mj entuzjazm pzrygasa, bo chyba zabrako p. Doktorowi elaznej konsekwencji. Nie moe tak by, e radny - szef komisji czego da, a urzednicy na to lej.[/b]

Jeszcze raz zapytam: [b][color=#FF0000]KIEDY UJRZY WIATO DZIENNY SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU DO HOLANDII W LISTOPADZIE ub. ROKU ?[/color] [/b]

Nie wymawiajc - na te podr zozyli si mieszkacy gminy !!!

--
Data: 26.03.2009 - 19:00:25

[quote Jarek Bielawski]Tak, Maniu, ale ja i jeszcze jeden forumowicz akurat jestemy lokalnymi belframi i moemy zorganizowa tak akcj z dzieciakami po prostu za zgod dyrekcji szkoy i rodzicw bez ogldania si na t ca gmin i pana Marszaa. Przyjad media i bd artykuy, to gwarantuj, mamy dobre kontakty. Ja za moj szko mog rczy, e ju to wpisujemy do kalendarza na najbliszej radzie pedagogicznej i postaramy si zachci inne szkoy w gminie (czyli koordynowa akcj).

Tamtych ludzi nie ma sensu o nic prosi - trzeba ich od razu stawia pod cian.[/quote]

popieram zdecydowanie tak inicjatyw!!!!

--

Idź do strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 6 z 8

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Ten wątek został zamknięty

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.