Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Pytania do radnego Piotra Potentasa
Autor: Bartek (Moderator)
Data: 21.11.2006 - 11:08:56

Piotr Stefan Potentas, radny gminny, Platforma Obywatelska
- czonek komisji: Uzdrowiskowej; Bezpieczestwa, Owiaty, Kultury i Sportu

Zapraszamy do zadawania pyta.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2006-12-16 10:01 przez Bartek.

--
Re: Pytania do radnego Piotra Potentasa
Autor: trener (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22.11.2006 - 00:49:22

Witam serdecznie

Panie Piotrze
czy moglibymy pozna Pana zamierzenia i cele zwizane z kadencj w obecnej radzie?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: pytek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24.11.2006 - 14:31:31

Pozdrawiam.Panie Piotra prosz o odpowied czy bdzie Pan walczy o strone oficjaln nalezna gminie dla promocji dla transparentnosci dziaan wadzy burmistrz tzn o strone www.konstancin.pl w przypadku obstrukcji pozostalych z ukladu moze Pan liczyc na mnie.

--
Autor: Piotr Potentas (---.konstancin-jeziorna.sdi.tpnet.pl)
Data: 24.11.2006 - 22:32:19

[quote trener]

czy moglibymy pozna Pana zamierzenia i cele zwizane z kadencj w obecnej radzie?[/quote]

atwe pytanie - odpowied trudna. Nie bd niczego obiecywa niestety. Postaram si dziaa dla dobra Konstancina - szczeglnie jeeli chodzi o status uzdrowiska, jego utrzymanie i wykorzystanie jego walorw w praktyce (temat rzeka).

Dobrze by byo "przewietrzy" urzd i uczyni go bardziej przyjaznym, ale to ju prbowali "wiksi" ode mnie.

Wan dla mnie spraw jest zapewnienie rozrywki dla modziey, eby mogla spdzi czas nie na siedzeniu na przystankach czy w parku z piwem itp.

Bardzo wan spraw jest polepszenie komunikacji. Nie jest to sprawa do zaatwienia od rki niestety - te temat obszerny.

Wiele innych spraw powanych, ale i drobnych... nie mam wypisanego planu na kartce - by moe pominem co w tej chwili.

[quote pytek]
czy bdzie Pan walczy o strone oficjaln nalezna gminie dla promocji dla transparentnosci dziaan wadzy burmistrz tzn o strone www.konstancin.pl[/quote]

Zdradz, e s ju pierwsze przymiarki do uruchomienia strony dotyczcej Konstancina. Wicej nie powiem, ale adres niekoniecznie konstancin.pl. Za deklarecj pomocy z gry dzikuj - zgosz si w odpowiednim czasie.

--
Z powaaniem
Piotr Potentas

--
Autor: shell (---.chello.pl)
Data: 25.11.2006 - 01:00:26

to ja powiem pewnie ta strona to www.konstancin-jeziorna.pl i czekamy kiedy ruszy, ale to nie bdzie jedyna strona o naszym miecie, wszak punktw widzenia jest wiele a transparentnoci nigdy do.

--
Autor: janeta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25.11.2006 - 08:50:00

Panie Piotrze oby z tych "rzek" nie zrobiy si tematy "polej wody"

--
Data: 25.11.2006 - 12:38:56

[quote shell]to ja powiem pewnie ta strona to www.konstancin-jeziorna.pl i czekamy kiedy ruszy, ale to nie bdzie jedyna strona o naszym miecie, wszak punktw widzenia jest wiele a transparentnoci nigdy do.[/quote] Czy nie na tym polega demokracja?

--
Data: 25.11.2006 - 14:51:23

[quote Piotr Potentas]Wan dla mnie spraw jest zapewnienie rozrywki dla modziey, eby mogla spdzi czas nie na siedzeniu na przystankach czy w parku z piwem itp.[/quote]

W pierwszej kolejnoci boisko przy Poudniowej czeka na skoszenie. Od wielu miesicy. Prosili chopcy, byo pismo do Urzdu, na razie nikt nie jest zainteresowany - to jest robota na 3 godziny, gdybym mia spalinow kosiark - sam bym zrobi.

Czy moemy liczy na to, e ta sprawa, w zasadzie prosta, bdzie pocztkiem tych stara? Zaley mi, bo pik na Poudniowej sam kopaem ponad 20 lat temu.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 01.12.2006 - 08:34:28

Panie Piotrze,czy mgby Pan sprawdzi i odpowiedzie na forum dlaczego w parku s wycinane stare,zdrowe drzewa ? Kto wyda takie decyzje i kto to sprawdza w Urzdzie?

--
Autor: Obserwator2 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01.12.2006 - 12:58:27

Janetka Pan Piotr nie odpowie Ci na to pytanie, poniewaz na ten temat nic nie wie i wiedziec nie moze. No bo i skad. Ja Ci opdowiem. Park przygotowywany jest
do rewitalizacji, czyli do kapitalnego remontu. Projekt jest juz wybrany i czeka na realizacje. Pierwsza sprawa, ktora nalezy zrobic to wlasnie uporzadkowanie drzewostanu. Ja osobiscie uczestniczylem w komisji w skladzie: przedstawiciele urzedu, starostwa i ja jako przestawiciel Towarzystwa Milosnikow Piekna i Zabytkow Konstancina w ocenie poszczegolnych drzew do wycinkilub do pielegnacji. Urzednicy naszego magistratu chcieli wycinac wiecej a pani ze starostwa i ja czesto oponowalismy i pare drzew uratowalismy.
Wczesniej na forum byl juz z tego powodu szum wiec podawalem terminy naszych spotkan w celu oceny drzew i zapraszalem forumowiczow do wspolnych dzialan. NIestety nikt sie niepokazal. Twoje stwierdzenie, ze wyznaczalismy zdrowe drzewa do usuniecia jest po prostu nieprawda. Beda usuniete zdrowe drzewa ale przy Hugonowce bo tego wymaga rozbudowa. Mozliwe ze jakies zdrowe drzewo bedzie wyciete w samym parku przy budowie amfiteatru.I to wszystko. Cala reszta drzew to niestety suszki, jakies drapaki. A bylo tego sporo.
Pozdr.

--
Data: 01.12.2006 - 13:12:20

Upieram si ,e nie suszki a moe by sprawdzi czy waciwe drzewa wycito, skoro bye w komisji.Kocz bo to nie ten wtek.

--
Data: 01.12.2006 - 15:38:00

Sprawdze i jeszcze informacja. Dzisiaj otrzymalem zaproszenie na ocene do wycinki lub do przesadzenia drzew pod przyszly amfiteatr. Termin 11.12.06r. godz.12.00 Spotkanie przy tni.
Pozdr.

--
Data: 01.12.2006 - 16:05:09

Czy znasz park? Co tu mona przesadza? Przepraszam Panie Piotrze e tak sie wcinam w Pana wtek.

--
Data: 12.12.2006 - 19:21:29

Czy nie zaglda Pan na forum,czy nie wolno Panu si wypowiada ????????

--
Data: 13.12.2006 - 00:06:42

Szanowny Panie Piotrze. Zostal Pan Viceprzewodniczacym komisji / gratulacje /, ktora ma w swoich dzialaniach sprawy bezpieczenstwa. Jak wazna jest to dzialka w zyciu naszej spolecznosci nie musze chyba Panu wyjasniac. Wiec uprzejmie prosze o podzielenie sie z forumowiczami jakie ma Pan pomysly, plany w tej materii. Jak Panskim zdaniem powinno wygladac polepszenie bezpieczenstwa i porzadku w miescie. Jest Pan komuperowcem, wiec chyba nie sprawi Panu zbyt wiele problemu napisanie nam o tych sprawach.
Pozdrawiam.

--
Autor: mania (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14.12.2006 - 21:59:35

Czy Komisja Zdrowia, Opieki Spoecznej itd ma jakies rozwizanie dla tej pani, ktrej cay dobytek strawi poar ?

- sytuacje opisa [b]kiks[/b] w wtku: http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,20545,page=3

--
Data: 15.12.2006 - 19:05:50

Witam Pastwa,

[quote janeta]Czy nie zaglda Pan na forum,czy nie wolno Panu si wypowiada ????????[/quote]

Rzeczywicie, nie czsto ostatnio zagldam, ale te nie widziaem potrzeby wypowiedzi - jak czego nie wiem to staram si nie zabiera gosu. Na pewno mi nikt nie zabrania wypowiedzi. Nie jestem zaleny od kogokolwiek.

[quote Obserwator2] Zostal Pan Viceprzewodniczacym komisji / gratulacje /, ktora ma w swoich dzialaniach sprawy bezpieczenstwa. Jak wazna jest to dzialka w zyciu naszej spolecznosci nie musze chyba Panu wyjasniac. Wiec uprzejmie prosze o podzielenie sie z forumowiczami jakie ma Pan pomysly, plany w tej materii. Jak Panskim zdaniem powinno wygladac polepszenie bezpieczenstwa i porzadku w miescie.[/quote]

W tej chwili pracujemy nad lepszym wykorzystaniem rodkw finansowych w temacie bezpieczestwa. Planujemy zwikszenie etatw w Stray Miejskiej do omiu, dziesiciu a w przyszoci nawet do pitnastu. Utrzymaniem etatw w policji nie zajmuje si niestety Rada Gminy. Planujemy take wprowadzenie monitoringu, ale tej sprawy take nie zaatwi si od rki.

[quote mania] Czy Komisja Zdrowia, Opieki Spoecznej itd ma jakies rozwizanie dla tej pani, ktrej cay dobytek strawi poar ?[/quote]

Nie jestem czonkiem Komisji Zdrowia, pytanie chyba do Bartosza Weissa. Ze swojej strony napisz, e sprawa powinna zosta ju dawno zaatwiona przez Burmistrza. Nie wierz, e przez 3 miesice nie znalazo si mieszkanie zastpsze dla tej pani.

--
Z powaaniem
Piotr Potentas

--
Data: 15.12.2006 - 20:07:25

Panie Piotrze po co Pan kandydowa na radnego ?Powinien zdawa sobie Pan spraw /jest obywatelem naszego miasta/ ,e to nie jest zabawa,e to jest cika praca ,a co za tym idzie i powicenie wasnego czasu.Czy Pan przeczyta projekt budetu na 2007 rok? Co Pan o nim sdzi?

--
Data: 15.12.2006 - 20:34:57

Panie Piotrze nie zadawala mnie Panska odpowiedz. Odpowiedz jest nie na temat.
Prosze przeczyta uwaznie moj post.
Pozdr.

--
Data: 16.12.2006 - 01:51:01

[quote janeta]Panie Piotrze po co Pan kandydowa na radnego ?Powinien zdawa sobie Pan spraw /jest obywatelem naszego miasta/ ,e to nie jest zabawa,e to jest cika praca ,a co za tym idzie i powicenie wasnego czasu.[/quote]

Tak, jest to cizka praca. Moe rzeczywicie powinienem zrezygnowa z okienka na forum (wikszo radnych ich nie posiada), aby mie wicej czasu na prac? (uszczypliwo zamierzona - bez urazy) ;-)

A na powanie to s granice tego czasu. Raz jest wicej, raz mniej. Z tego co ju zdyem si zorientowa, nie powicam go a tak mao (na tle innych radnych). Jak Pastwo wiecie, jestem w tym gronie po raz pierwszy i nie ukrywam wcale, e wiele si musz jeszcze nauczy, wic bardzo prosz wybaczy mi jeeli do koca nie speniam jeszcze Pastwa oczekiwa.

[quote janeta]
Czy Pan przeczyta projekt budetu na 2007 rok? Co Pan o nim sdzi?[/quote]

Przeczytaem, ale dalej si wgbiam. Jest to obszerna lektura. Mam kilka uwag i wtpliwoci; postaram si wyjani je z osobami bieglejszymi w temacie i/lub przedstawi na komisji budetu. Nie mam w tej chwili wyrobionego zdania, eby w kilku sowach napisa co sdz o tym projekcie.

[quote Obserwator2]
[/quote]

Przeczytaem uwanie ju wczeniej. Zdaj sobie spraw, e to co napisaem nie jest wystarczajce, jednak tyle tylko mam obecnie do powiedzenia w tym temacie. Jeli pojawi si co wicej, podziel si tym z Pastwem.

--
Z powaaniem
Piotr Potentas

--
Data: 20.12.2006 - 17:16:53

[quote Piotr Potentas][quote janeta]Panie Piotrze po co Pan kandydowa na radnego ?Powinien zdawa sobie Pan spraw /jest obywatelem naszego miasta/ ,e to nie jest zabawa,e to jest cika praca ,a co za tym idzie i powicenie wasnego czasu.[/quote]

Tak, jest to cizka praca. Moe rzeczywicie powinienem zrezygnowa z okienka na forum (wikszo radnych ich nie posiada), aby mie wicej czasu na prac? (uszczypliwo zamierzona - bez urazy) ;-)

A na powanie to s granice tego czasu. Raz jest wicej, raz mniej. Z tego co ju zdyem si zorientowa, nie powicam go a tak mao (na tle innych radnych). Jak Pastwo wiecie, jestem w tym gronie po raz pierwszy i nie ukrywam wcale, e wiele si musz jeszcze nauczy, wic bardzo prosz wybaczy mi jeeli do koca nie speniam jeszcze Pastwa oczekiwa.

[quote janeta]
Czy Pan przeczyta projekt budetu na 2007 rok? Co Pan o nim sdzi?[/quote]

Przeczytaem, ale dalej si wgbiam. Jest to obszerna lektura. Mam kilka uwag i wtpliwoci; postaram si wyjani je z osobami bieglejszymi w temacie i/lub przedstawi na komisji budetu. Nie mam w tej chwili wyrobionego zdania, eby w kilku sowach napisa co sdz o tym projekcie.

[quote Obserwator2]
[/quote]

Przeczytaem uwanie ju wczeniej. Zdaj sobie spraw, e to co napisaem nie jest wystarczajce, jednak tyle tylko mam obecnie do powiedzenia w tym temacie. Jeli pojawi si co wicej, podziel si tym z Pastwem.[/quote]Czy moe Pan powiedzie jakie s Pana uwagi i czego konkretnie dotycz ?

--
Data: 22.12.2006 - 15:10:52

[quote janeta]Czy moe Pan powiedzie jakie s Pana uwagi i czego konkretnie dotycz ?[/quote]

Rozumiem, e chodzi o budet? C - na pocztek zastanawia mnie wysoko wynagrodze dla pracownikw GOSiR, czym motywowany jest zakup samochodu za 60 tys., jak liczone s koszty dojazdw w GOSiR i ogromna kwota na ten cel. Poza GOSiR - kilka laptopw po do wysokiej cenie (nie jest sprecyzowana kwestia oprogramowania), wydatki na promocj (cukierki itp.) za kilkanacie tys. - to tak na szybko - bez rozwijania.

S to jednak kwestie, o ktre musz popyta u rde, bo by moe jest jakie uzasadnienie tych wydatkw. Bez wikszej wiedzy na ten temat trudno wyrazi zdanie.

--
Z powaaniem
Piotr Potentas

--
Data: 08.01.2007 - 22:37:03

Na prob p. Piotra, umotywowan du iloci pracy, zamykamy to okienko komunikacji.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Ten wątek został zamknięty

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.