Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 11 z 13
Re: Pytania do radnego Bogusawa Komosy
Autor: Bogusław Komosa (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05.04.2009 - 15:09:28

Niestety nie przysano.Sprztanie ulic gminy trwa.Jednak na sesji nie przestawiono konkretnego programu.Myl,e wadzom zaley na baaganie w gminie.

--
Autor: kole (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05.04.2009 - 17:34:03

nie mog zrozumie jednej rzeczy wczoraj po chylickiej jedzia ciarwka z przyczep tak ze szczotami czyszczcymi ale kurcze przy chodnikach jest pen piachu to jak oni sprztali ?? moe tylko ze rodka jezdni ??

--
Autor: ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05.04.2009 - 18:08:39

no namolny jestes, kole, straszliwie. I roszczeniowy. Nie wystarczy Ci, e szczoty byy i przejechay ? Pozytywnie trza mysle - wszak mogy nie byc i nie przejecha. Moe w harmonogramie stao "przejechac i sie zaprezentowa" ?? jest nadzieja, e w nastpnym roku normy unijne wymusz przejazd wraz z widocznym efektem. Cigle nas ciemi꿱, nawet tymi dyrektywami ... Lepiej by nam byo w Unii Azjatyckiej - jest wakat do roli "przybrudzony tykryz,cuchncy zmok"

--
Autor: ola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20.04.2009 - 16:42:40

czy i gdzie mona zobaczyc projekt zrewitalizowanego Parku Zdrojowego ?

--
Autor: Bielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20.04.2009 - 20:59:20

Moe gminna ochrona rodowiska? W kocu zajmuj si zieleni.

--
Data: 20.04.2009 - 21:56:01

Jest w urzdzie w wydziale inwestycji.

--
Autor: staszniew (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16.06.2009 - 10:34:08

ktrdy mam jecha na uczelni, jak zburzycie most w Mirkowie, a Warszawska od 10 lat stoi?

--
Autor: Klaudiusz (194.181.92.---)
Data: 16.06.2009 - 10:53:03

Ja jechaem dzisiaj przez Ciszyc, byo mio, bez korkw i pikne widoki.

A pytanie skierowane do radnego Komosy chyba przez pomyk - to nie radni burz mosty i remontuj drogi.

Zachcam do odwiedzenia strony www.konstancinjeziorna.pl - tam na stronie gminnej urzd informuje o objazdach i poczynionych krokach w celu usprawnienia komunikacji.

--
Autor: mania (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16.06.2009 - 11:16:58

Mapa objazdu - wyraniejsza jest take na naszej stronce:

http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,46711

dodaje sie 10 - 15 mini troch paliwa (?) ale jesli sie jezdie wim tempem, to te si sporo spala

--
Data: 17.06.2009 - 10:16:56

Szanowny studencie o koniecznych pracach drogowych mieszkacy Bielawy informowali wadze gminy 4 lata temu .Potem prbowali wymusi na wadzach gminykonkretne dziaania,aby te prace si nie kumuloway.Niestety wadze naszej gminy zbagatelizoway nawet blokady ulicy Powsiskiej.Przez 3 lata nie zrobiono nic.Po co robi jak wikszoci radnych na tym nie zaley.Ja wnioskowaem o tymczasow kadk,lub uruchomienie dodatkowej komunikacji.

--
Autor: johny_ho (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21.07.2009 - 23:51:45

Panie Bogusawie , czy wedug Pana amanie prawa w formie zbiorowej jest godne pochway ?
Jeli nie, to nie rozumiem Paskich wypowiedzi dotyczcych kupcw z KDT .
Jeli tak , to czy poparby Pan zbiorowy protest przeciwko podpisywaniu a co za tym idzie respektowaniu umw z tzw. firmami zajmujcymi si odbiorem mieci z posesji prywatnych ?
Szalenie wdziczny bd za odpowied .

--
Autor: Jarek Bielawski (---.knc.pl)
Data: 22.07.2009 - 05:58:13

To, co Johny Ho nazywa "amaniem prawa w formie zbiorowej" nazywane jest inaczej nieposuszestwem obywatelskim i jest wpisane w mechanizmy demokratycznego pastwa. [b]Nie wyrokuj, czy kupcy ze stadionu maj racj, czy nie, bo nie znam do koca tej sprawy - ale do stawiania oporu maj na pewno obywatelskie prawo.[/b] My w Jeziornie bdziemy by moe robi podobnie za rok z uchwaami i przepisami gminnymi, jeli gmina zignoruje nasze podstawowe prawa, np. do mieszkania w zdrowych i godziwych warunkach zgodnych z zapisami planw zagospodarowania przestrzennego.

Nieposuszestwo obywatelskie obejmuje m.in. powstrzymywanie si od pacenia podatkw, ssiedzkie blokady egzekucji komorniczych, zbiorowe uchylanie si od wykonania (lub ignorowanie) rozporzdze mogcych przynie istotn szkod spoecznoci lokalnej. Podkrelam - chodzi o protest wobec istotnej szkody spoecznej, nie o bezmyln anarchi.

Prawo jest dla w kadym razie ludzi, nie ludzie dla prawa.

--
Data: 22.07.2009 - 07:08:44

Wadza jest od tego by prawo mdre stanowi i wymaga przestrzegania go.Jeli prawo przestrzega si wybirczo nic dziwnego,e ludzie nie wykonuj go.Jeli w USA samochody w dzie nie jed na wiatach to powinno by tam wicej wypadkw.niestety kierowcy wol ogranicza prdko i wypadki s rzadkoci.Czy pochwaa bicia ludzi mieci si w demokratycznym pastwie prawa ?

--
Data: 22.07.2009 - 22:23:25

Co ma nieposuszestwo obywatelskie wspnego , z niedotrzymywaniem sowa danego komu w formie umowy , potwierdzonego zoeniem pod t umow wasnorcznego podpisu - pojcia nie mam ! Pojcie ma Jarek ! Wszyscy ktrzy chc tak wanie postepowa mog przyj do Jarka , a on ich pouczy .

Panie Bogusawie w USA nie dlatego jest mniej wypadkw bo kierowcy jed wolniej , tylko dlatego e jed gwnie po autostradach !!! Lub po drogach jakoci doskonaej . A jeli ju zwalniaj dobrowolnie , to dlatego e nie stosuj zasady nieposuszestwa obywatelskiego - w zej sprawie . Ot co !

--
Data: 22.07.2009 - 22:45:18

Johny Ho, kiedy pisaem te sowa o nieposuszestwie obywatelskim, nie znaem szczegw sprawy KDT. Kilka godzin pniej przeczytaem rozmaite artykuy i opinie i [b]wycofaem swoje wtpliwoci odnonie postpowania wadz Warszawy wobec kupcw z KDT, z przeprosinami za niekompetentne komentarze[/b]. Poczytaj wtek http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,47617,page=2.

Natomiast zupenie nie wycofuj si z tego, co pisaem o potrzebie akcji nieposuszestwa obywatelskiego w odpowiedzi na postaw wadz w naszej gminie, majcych skoni wadze do powanego zajcia si sprawami, ktre zagraaj zdrowiu i majtkowi mieszkacw, takimi, jak rozwj uciliwego przemysu i kompletny brak koncepcji rozwoju miasta.

--
Data: 25.07.2009 - 12:53:23

Poczytaem ! W adnym momencie ( ja komunista ) nie negowaem potrzeby istnienia nieposuszestwa obywatelskiego .
Neguj natomiast opinie wygaszane przez pewnych niedouczonych - w rodzaju : jeli si ze mn nie zgadzacie , to jestecie komunici !
Mona ze miechu pc !

--
Autor: Liczyrzepa (---.knc.pl)
Data: 25.07.2009 - 14:07:26

Ja przestrzegam przed demagogi takich cwaniaczkw, jak Jarek B., ktrzy tu od lat jtrz, nawouj do "nieposuszestwa obywatelskiego" i innych takich, dla sobie tylko znanych celw. Poczytajta sobie foruma Gazety W., gdzie mdrzy ludzie prbowali otworzy oczy mieszkacom Konstancina na demagogi tego oslizgego typa. Oto linki do wybranych postw:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,51,87861968,95281738,Cwaniactwo_i_pazernosc_dzialacza_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,51,87861968,95285944,Re_Cwaniactwo_i_pazernosc_dzialacza_.html

http://uwaga.onet.pl/forum.html?hashr=1&#forum:MSwxMTgsOCw1NzM1NjQyMywxNTM2NDE3MDAsNjcyNzgxMiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

http://uwaga.onet.pl/forum.html#forum:MSwxMTgsOCw1NzM1MTMyMywxNTM0MDk4NzQsNjcyNzgxMiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

Starosta rozumie i chce rozwiza wasz problem z asfalciarni i rada miejska mu ty pomaga, i s ju od czterech lat bliscy celu. To samo z Mirkowem - ju nawet wam wybudowali lepszy most, coby ciarwki szybciej przejeday i po kopocie. Siedta, ludzie, cicho w domu i dajcie wybranym wadzom rozwiza wasze problemy, zamiast sucha prowokatorw i wichrzycieli.

--
Autor: Klaudiusz (---.knc.pl)
Data: 25.07.2009 - 15:05:11

UUU Liczyrzepa! U mnie podpade. Nazywanie tego czowieka olizgym typem i posugiwanie si wyrwanymi z kontekstu opiniami anonimowych TYPW, jest po prostu aosne. Kto zamwi taki tekst?

Ja osobicie znam Jarka B. a opini o nim i jego dziaaniach powziem z ycia a nie z internetu. Starosta jeli co zrobi konkretnego to tylko i wycznie w trosce o wasny tyek. A RM wanie ostatni uchwa w tej sprawie dali konkretne argumenta zwolennikom fabryki pana Falenty. Mizeri podjechao.

--
Data: 25.07.2009 - 15:16:24

[quote Klaudiusz]Nazywanie tego czowieka olizgym typem i posugiwanie si wyrwanymi z kontekstu opiniami anonimowych TYPW, jest po prostu aosne. Kto zamwi taki tekst? Ja osobicie znam Jarka B. a opini o nim i jego dziaaniach powziem z ycia a nie z internetu. Starosta jeli co zrobi konkretnego to tylko i wycznie w trosce o wasny tyek. A RM wanie ostatni uchwa w tej sprawie dali konkretne argumenta zwolennikom fabryki pana Falenty. Mizeri podjechao.[/quote]

Ja akurat znam Jarka B., z ycia, nie z internetu, i to raczej duej, ni Ty, Klaudiuszu. A jakby uwaniej przeczyta mj tekst, to by midzy wierszami znalaz to, co sam wanie przed chwil napisa - i moe jeszcze co wicej.

--
Autor: Klaudiusz (---.knc.pl)
Data: 25.07.2009 - 15:22:57

Ja ze wsi niewyksztacony czek jestem, midzy wierszami czyta nie nauczony.

--
Data: 25.07.2009 - 15:51:57

[quote Liczyrzepa]Ja przestrzegam przed demagogi takich cwaniaczkw, jak Jarek B., ktrzy tu od lat jtrz, nawouj do "nieposuszestwa obywatelskiego" i innych takich, dla sobie tylko znanych celw. Poczytajta sobie foruma Gazety W., gdzie mdrzy ludzie prbowali otworzy oczy mieszkacom Konstancina na demagogi tego oslizgego typa. [...]

Starosta rozumie i chce rozwiza wasz problem z asfalciarni i rada miejska mu ty pomaga, i s ju od czterech lat bliscy celu. To samo z Mirkowem - ju nawet wam wybudowali lepszy most, coby ciarwki szybciej przejeday i po kopocie. Siedta, ludzie, cicho w domu i dajcie wybranym wadzom rozwiza wasze problemy, zamiast sucha prowokatorw i wichrzycieli.[/quote]

Jeli dobrze rozumiem, Liczyrzepa chcia przez to powiedzie, e jeli bdziemy cierpliwie czekali na dziaania starosty i rady miejskiej (zapomnia o burmistrzu), to nam g...o z tego przyjdzie.
Co do tego "olizgego typa", to chyba taka parafraza dziesitek epitetw rzucanych pod moim adresem przy okazji rozmaitych asfalciarnianych dyskusji w sieci. Tak czy inaczej, zakadam, e wpis Liczyrzepy ma charakter parodystyczno-przemiewczy i tak go potraktuj, tym bardziej, e to w jego stylu.

--
Autor: AK (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26.07.2009 - 10:47:25

[quote Liczyrzepa]Ja przestrzegam przed demagogi takich cwaniaczkw, jak Jarek B., ktrzy tu od lat jtrz, nawouj do "nieposuszestwa obywatelskiego" i innych takich, dla sobie tylko znanych celw. Poczytajta sobie foruma Gazety W., gdzie mdrzy ludzie prbowali otworzy oczy mieszkacom Konstancina na demagogi tego oslizgego typa. Oto linki do wybranych postw:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,51,87861968,95281738,Cwaniactwo_i_pazernosc_dzialacza_.html

http://forum.gazeta.pl/forum/w,51,87861968,95285944,Re_Cwaniactwo_i_pazernosc_dzialacza_.html

http://uwaga.onet.pl/forum.html?hashr=1&#forum:MSwxMTgsOCw1NzM1NjQyMywxNTM2NDE3MDAsNjcyNzgxMiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

http://uwaga.onet.pl/forum.html#forum:MSwxMTgsOCw1NzM1MTMyMywxNTM0MDk4NzQsNjcyNzgxMiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

Starosta rozumie i chce rozwiza wasz problem z asfalciarni i rada miejska mu ty pomaga, i s ju od czterech lat bliscy celu. To samo z Mirkowem - ju nawet wam wybudowali lepszy most, coby ciarwki szybciej przejeday i po kopocie. Siedta, ludzie, cicho w domu i dajcie wybranym wadzom rozwiza wasze problemy, zamiast sucha prowokatorw i wichrzycieli.[/quote]

Wspaniae cytaty:
1. wiadomo, e asfalciarnia oficjalnie nie wystpuje pod tak nazw - zwyky skrt mylowy
2. czowiek mwi, e w takowej nie mierdzi - to w takim razie kilkadziesit jak nie wicej osb ma problemy z nosem, bo taki smrd czuj (ja rwnie). Porozmawiaj sobie z czowiekiem co pilnuje wiey telekomunikacyjnej obok asfalciarni - opowie Ci wiele ciekawych rzeczy o smrodku.
3. podawany za przykad Jan W bardzo czsto mija si z prawd, np jeeli chodzi o Mirkw - topografia, wyziewy kominowe, granice uzdrowiska itp. Takie rzeczy dyskwalifikuj go jako potencjalne rdo wiedzy merytorycznej.

i jeszcze jedno - mostu nie wybudowali, a buduj.

--
Data: 26.07.2009 - 10:50:40

[quote Jarek Bielawski]Tak czy inaczej, zakadam, e wpis Liczyrzepy ma charakter parodystyczno-przemiewczy i tak go potraktuj, tym bardziej, e to w jego stylu.[/quote]

Prawda, ciko inaczej go traktowa.

--
Milczenie owiec
Data: 26.07.2009 - 13:15:14

AK i Klaudiuszu, mj post by skierowany do milczcej masy, ktra sucha Dbka, Skowronka i PPWK (Patnych Pachokw Wiadomo Kogo), siedzi cicho i udaje, e nic si nie dzieje - moe jednak do nas nie zawieje, moe rynek nieruchomoci nie zareaguje, a co ja tam mog, itp., itd. A najlepiej kaniajmy si nisko w pas pastwu wadzy, to moe za dwa pokolenia askawie naprawi, co sami zbroili. Poowa ludzi w tym miecie wanie wicie wierzy w to, co ja napisaem tylko jako kpin - e problem asfalciarni nakrca grupka agitatorw dla wasnego interesu.
To dziki tym owieczkom czekajcym na zmiowanie nie wiadomo czyje i przyjmujcym za dobr monet kad bzdurn wymwk starosty, burmistrza i rady mamy to, co mamy. [b]Mieszkacy Konstancina sami pozwolili szczurom harcowa w swoim spichlerzu.[/b]
A wy tymczasem z wielk powag tumaczycie mi niesuszno moich artw o mocie i wypominacie mi galeri miesznych postw z innych forw. [b]Nie do, e miasto owiec, to jeszcze poartowa nie mona.[/b] Jeden tylko Jarek na mnie nie wsiad, mimo, e go wyzwaem od olizgych typw (sorki, Jarek).

--
Data: 26.07.2009 - 13:24:03

A gdzie pytania?

--
Data: 26.07.2009 - 13:32:30

OK, mam pytanie, panie Bogusawie. Czy Komisja Rozwoju ju rozmawiaa z JW Burmistrzem w sprawie jego projektu uchway o zmianie planu pozostaej czsci Mirkowa, ktry to projekt JW Burmistrz zgosi w formie propozycji ustnej na sesji rady 10 lipca? Wiem, e Pana nie byo, ale Burmistrz mia naprawd genialny pomys, tylko to trzeba teraz doprecyzowa, bo radni si boj, e w nocy przyjdzie straszna Metsa i ich pore.

--
Data: 26.07.2009 - 13:54:59

Pan JWB niezbyt chtnie przychodzi na komisje.Dzieje si tak dlatego,e wnioski komisji nie s realizowane.Od dwch miesicy czewkam na odpowied w sprawie dokadnego omwienia realizacji.

--
Data: 26.07.2009 - 14:15:50

W sprawie tego "projektu" burmistrza moje stowarzyszenie zoy pisemny wniosek do burmistrza, eby przedyskutowa go z Komisj Rozwoju celem wypracowania optymalnych zapisw (wraz z ewentualnymi sugestiami co do zmian w Studium), a nastpnie zgosi jako swoj wasn uchwa na sesj Rady. Naszym zdaniem Metsa to zwyczajny strach na wrble, czyli na radnych, a zapisy planu mona tak sformuowa, e przed budow obwodnicy adne nowe osiedla w Mirkowie nie powstan - nawet bez istotnych zmian w Studium.

--
Re: Milczenie owiec
Data: 26.07.2009 - 17:44:58

[quote Liczyrzepa]AK i Klaudiuszu, mj post by skierowany do milczcej masy, ktra sucha Dbka, Skowronka i PPWK (Patnych Pachokw Wiadomo Kogo), siedzi cicho i udaje, e nic si nie dzieje - moe jednak do nas nie zawieje, moe rynek nieruchomoci nie zareaguje, a co ja tam mog, itp., itd. A najlepiej kaniajmy si nisko w pas pastwu wadzy, to moe za dwa pokolenia askawie naprawi, co sami zbroili. Poowa ludzi w tym miecie wanie wicie wierzy w to, co ja napisaem tylko jako kpin - e problem asfalciarni nakrca grupka agitatorw dla wasnego interesu.
To dziki tym owieczkom czekajcym na zmiowanie nie wiadomo czyje i przyjmujcym za dobr monet kad bzdurn wymwk starosty, burmistrza i rady mamy to, co mamy. [b]Mieszkacy Konstancina sami pozwolili szczurom harcowa w swoim spichlerzu.[/b]
A wy tymczasem z wielk powag tumaczycie mi niesuszno moich artw o mocie i wypominacie mi galeri miesznych postw z innych forw. [b]Nie do, e miasto owiec, to jeszcze poartowa nie mona.[/b] Jeden tylko Jarek na mnie nie wsiad, mimo, e go wyzwaem od olizgych typw (sorki, Jarek).[/quote]

gul mi skoczy ciko mylcym mnie robic. Przeprosi tylko za to wypada.

--
Data: 26.08.2009 - 09:06:18

Re: Gnijce konstrukcje drewniane
Autor: loeksiuk (---.adsl.inetia.pl)
Data: 25 Aug 2009 - 22:14:57

Taki amfi(bia)teatr , jak kady nowo wybudowany obiekt objty jest gwarancj . To ja si pytam , czy zosta zrobiony protok wad i usterek , ktre powinny by usunite przez wykonawc ?

Czy radni mog na to pytanie odpowiedzie !?

Ija tez pytam !!!

--

Idź do strony: <--|<-...345678910111213-->
Bieżąca strona: 11 z 13

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.