Forum Konstancina


Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 4 z 6
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Szymek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03.03.2011 - 20:33:16

A co z odcinkiem drogi 721 od Kcina do Ciszycy? Znów bedzie jak zawsze, czyli wieś niech sobie radzi sama? Jak długo jeszcze na tyn odcinku drogi piesi, rowerzyści, samochody będą poruszać się razem po jezdni? Znów czekamy aż jakiś szalony rajdowiec jadący z prędkością 100 km/h ( w zabudowanym terenie) zabije
pieszego lub rowerzystę? Czy gmina zajmuję się wogóle tą sprawą?

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03.03.2011 - 21:53:27

[b]Gmina będzie partycypować w budowie chodników przy drodze wojewódzkiej nr 721.[/b] W rozdziale 60013 Drogi publiczne wojewódzkie budżetu na rok 2011 figuruje kwota prawie 410 tys. zł, w tym na wykonanie [b]projektu budowlano-wykonawczego chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku 22+450 do 27+209 (Konstancin-Jeziorna - Ciszyca) - 76 tys. 250 zł[/b]. Gmina przez sporządzenie projektu "udziela pomocy rzeczowej dla Samorządu Województwa Mazowieckiego", natomiast wykonaniem inwestycji będzie się zajmowało województwo. Zaplanowano także w projekcie budżetu wykonanie projektu chodnika na odcinku Słomczyn - Cieciszew, jednak ta pozycja wypadła z ostatecznej wersji budżetu, ponieważ MZDW nie planuje przebudowy tej drogi w najbliższym czasie.
Z powyższego wynika, że gmina przygotuje projekt chodnika w tym roku, a termin jego budowy zależy wyłącznie od MZDW.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03.03.2011 - 21:56:03

Sprostowanie: po korektach na drogi wojewódzkie przewidziano 380 427 zł. Na sumę tę, poza projektem chodnika do Ciszycy, składają się wykupy gruntów na ul. Warszawskiej pod poszerzenie drogi 724.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: guciak (---.mzdw.pl)
Data: 04.03.2011 - 07:45:12

[quote Tomasz Zymer][b]w tym na wykonanie [b]projektu budowlano-wykonawczego chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 721 na odcinku 22+450 do 27+209 (Konstancin-Jeziorna - Ciszyca) - 76 tys. 250 zł[/b].[/quote]
czy gmina już zleciła projekt? jakoś mało realne wydaje mi się jego wykonanie w tym roku, więc chyba [b]mamy kolejną oszczędność na komunikację[/b], działek za które gmina będzie zgodnie z porozumieniem płaciła 50% ich wartości zostało chyba 5 więc kolejna oczczędność :)

[quote Tomasz Zymer] Zaplanowano także w projekcie budżetu wykonanie projektu chodnika na odcinku Słomczyn - Cieciszew, jednak ta pozycja wypadła z ostatecznej wersji budżetu, ponieważ MZDW nie planuje przebudowy tej drogi w najbliższym czasie. [/quote]

dobra ściema aby nie robić, kto to wymyślił? czy ta osoba powiedziała radnym, że droga od Słomczyna do Pisaków 2 lata temu została przez mzdw zrobiona i jest równa jak stół. Nic chyba dziwnego, że w najbliższym czasie nie będzie robiona :)
chyba w pierwszej kolejności trzeba sprawdzic czy jest miejsce w pasie drogowym na chodnik i czy będzie trzeba kupować działek bo to może byc problem.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.era.pl)
Data: 04.03.2011 - 10:38:02

odnośnie projektu chodnika do Ciszycy... czy to aby nie jest właśnie sporządzane? pamiętam mierniczych robiących pomiary pokazowo przed ostatnimi wyborami i nawet w dzień wyborów!!!

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 04.03.2011 - 12:15:45

Bardzo możliwe, bo przetarg na wykonanie projektu był ogłoszony jeszcze we wrześniu 2010. Nie znalazłem wyników przetargu, ale jeśli został rozstrzygnięty, to Rada musi zapłacić za coś, co zostało już zamówione. Natomiast przykre jest to, co pisze Guciak, że projekt będzie, a chodnika nie będzie. Jaki jest przewidywany termin wykonania tego chodnika przez MZDW? Trasa jest szczególnie niebezpieczna dla pieszych i rowerzystów, samochody, w tym ciężarowe, rozwijają bardzo duże prędkości, brak pobocza.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.180.76.244.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 04.03.2011 - 21:00:45

i jeszcze nad tą drogą zwisają gałęzie, o których usunięcie pani Sołtys nie może się od dawna doprosić!

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 04.03.2011 - 21:24:43

Czy chodzi o wierzby na wyjeździe z Habdzina w kierunku Mirkowa? Te przy jezdni miały być ogłowione.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: guciak (---.146.87.63.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 05.03.2011 - 20:00:17

ja pisałem o drodze Słomczyn - Piaski, że była 2 lata temu zrobiona więc ktoś radnym ściemnia, że chodnika mzdw nie będzie chciało budować. o drodze do Habdzina napisałem, że wątpię w wykonanie projektu w tym roku, nie o budowie chodnika.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Anonim (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09.03.2011 - 23:15:17

Czy mogę prosić o dokładny opis/relacje z dzisiejszego głosowania nad uwaga p.Małeckiego ?

Jednoczesnie prosze o uzasadnienie dlaczego głosował Pan radny tak jak głosował ?

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.180.220.32.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 09.03.2011 - 23:59:29

[quote]Czy chodzi o wierzby na wyjeździe z Habdzina w kierunku Mirkowa? Te przy jezdni miały być ogłowione.[/quote]
chodzi o to co na fotkach i w żaden sposób do dnia dzisiejszego nie ogłowione....
a już widać (szczególnie na pierwszej), ze natura wiele robi, by gałęzie ludziom zagrażały...
[img]http://img809.imageshack.us/img809/8590/img7867resizer800.jpg[/img]
[img]http://img853.imageshack.us/img853/4590/img7870resizer800.jpg[/img]

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: mania (Moderator)
Data: 10.03.2011 - 01:08:37

Taka widać tradycja.
Przez rok walczyłam z RiOŚ (wówczas panowała Szumigłowska) o obcięcie niebezpiecznie pochylonej nad jezdnią korony drzewa, dopiero interwencja prasy pomogła, wycięto jedno drzewo - łatwo poszło, bo drzewo było spróchniałe. Stojące obok też pochylone okazało się spróchniałe i samo runęło. Specjalistom dającym pozwolenie na wycinkę nie pzryszło do głowy sprawdzić, czy stojące obok tego samego gatunku drzewo nie jest również chore. Dobrze że nikt nie pzrechodził ani nie pzrejeżdżał.

2 lata temu runęła na ul. Źródlaną uschnięta brzoza (wiatru nie było).

Kiedyś nawet proponowałam, żeby pracownicy RiOŚ sami pojeździli po Kcinie (jest ryczałt na samochód), albo zwrócili się do SM, żeby jeżdżąc na codzienne patrole wypatrywali uschniętych drzew. W Stocerze stoi kilka - 3 czy 4 przy boisku, 3 przy zbiorniku z tlenem. Skoro dyrekcja szpitala nie widzi to SM powinna wlepić mandat, bo teren jest ogólnodostępny.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.146.43.115.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 11.03.2011 - 00:16:05

to wszystko postawione jest na głowie!
mieszkańcy zgłaszają problem, osoby odpowiedzialne nie reagują...
a jeszcze nie ma się do kogo pożalić...
wypada mieć nadzieję, ze każdy beton skruszyś się da...choćby radny złożył interpelację pt. 'czemu nie ma reakcji na zgłaszane przez sołtys Habdzina zagrożenie konarami'... na jednej fotce widać, że jeden już się złamał tylko szczęśliwie wisi sobie nie nad drogą...

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 11.03.2011 - 10:55:33

Według informacji, które uzyskałem w Wydziale RIOŚ, drzewa na zdjęciach (głównie wierzby) są zdrowe i nie kwalifikują się do wycinki, tylko do przycięcia gałęzi z zachowaniem odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych (posmarowanie rany środkiem grzybobójczym itd.).

Drzewa te rosną na granicy pasa drogowego drogi 721 oraz pól należących do wspólnoty wiejskiej. Większość drzew wyrasna z terenu wspólnoty, a zatem to właściciel drzew (wspólnota) zgodnie z prawem odpowiada za ich pielęgnację i to wspólnota poniesie odpowiedzialność, gdyby np. złamana gałąź spadła na samochód.

Na wycinkę gałęzi poza terenem objętym ochroną konserwatorską nie jest potrzebne zezwolenie, więc w Habdzinie wspólnota może wyciąć gałęzie bez dodatkowych dokumentów, ewentualnie tylko uzyskać zgodę na zajęcie pasa drogowego od MZDW, jeśli to okaże się niezbędne.

Wyjaśniono mi, że żaden wniosek w sprawie tych drzew nie wpłynął do Wydziału RIOŚ. Oczywiście pan kierownik Michał Rewucki słyszał, co mówiła pani sołtys Habdzina na posiedzeniu komisji, radni też słyszeli, ale to nie jest zgłoszenie. Nawet, gdyby zgłoszenie wpłynęło, Wydział RIOŚ i tak wyjaśni właścicielowi drzew, że to on ma przyciąć gałęzie.

Na wycinkę drzew zgody nie będzie, ponieważ system korzeniowy wierzb jest bardzo ważny na terenach zalewowych, zapobiega erozji, wymywaniu gleby, w efekcie drzewa te istotnie zabezpieczają drogę, prowadzącą tutaj między dwoma obszarami podmokłymi, przed podmywaniem, wiążą i umacniają grunt wzdłuż drogi, a także magazynują nadmiar wód opadowych.

Dopiszę jeszcze szczegóły po rozmowie z p. Agnieszką Milewską-Galczak, która w Wydziale RIOŚ zajmuje się wycinkami.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Anonim (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11.03.2011 - 11:21:36

No proszę ! Jednak to nie wina RIOŚ. Aż trudno uwierzyć :) Przecież według niektórych to pewnie RIOŚ odpowiada też za tsunami w Japonii.

Tomaszu , a czy możesz pokrótce przedstawić nam/mi jak się "radni" z komisji rozwoju odnoszą do Twych sugestii (wydaje mi się że wiem jakie one są) odnośnie zapisu dopuszczającego zabudowę "pensjonatową" oraz "inne usługi nieuciążliwe" na całym obszarze należącym do tych spółek .

Wspomniałeś ,że radni są w tej materii podzieleni.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.146.38.55.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 12.03.2011 - 15:25:20

być może chodzi o cięcia pielęgnacyjne a nie wycinkę, ale...a propo's
[quote]żaden wniosek w sprawie tych drzew nie wpłynął do Wydziału RIOŚ[/quote]
Do UMiG'u trafiły co najmniej 2 poniższe pisma i 3 odpowiedzi na nie (te przynajmniej dostępne są w archiwum sołectwa)
[img]http://img861.imageshack.us/img861/5083/pismo1.jpg[/img]
[img]http://img856.imageshack.us/img856/8661/pismo2.jpg[/img]
W ramach urzędniczego ping-ponga odpowiedź na 1 z nich przyszła z MZDW z Otwocka
[img]http://img197.imageshack.us/img197/9842/pismo1odp.jpg[/img]
Śladów ping-pong'a w przypadku pisma drugiego jest nieco więcej...
i mając na uwadza kto jest podpisany pod jednym z tych pism dziwi nieco stwierdzenie 'jedynie słyszał'...
[img]http://img847.imageshack.us/img847/3610/pismo2odp1.jpg[/img]
[img]http://img855.imageshack.us/img855/8801/pismo2odp2.jpg[/img]

Także nie do końca jest prawdą, że wszystkie zagrożenia pochodzą z terenów wspólnoty....
Pani Sołtys miała obiecaną wizję lokalną - by rozstrzygnąć odpowiedzialności (pas drogi czy tereny wspólnoty) i skalę zagrożenia! - , o którą wnosił MZWD jak się tylko zrobi ciepło na wiosnę...tyle, ze roku 2010!!!
Do dnia dzisiejszego końca ping-ponga nie widać...jak się coś komuś na łeb zwali ktoś będzie rozstrzygał kto czego nie zrobił...
mam nadzieję, że jednak problem się rozstrzygnie wcześniej...
ech...

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12.03.2011 - 17:26:47

Myślę, że sprawa jest jednak dość prosta:

Po pierwsze, łatwo sprawdzić, kto jest właścicielem drzew. Wydział RIOŚ twierdzi, że część z nich rośnie na granicy między gruntem wspólnoty a pasem drogowym, a większość - na gruncie wspólnoty. W stosunku do tych na granicy działek na MZDW raczej nie ma co liczyć (vide uschnięte topole stojące rok przy drodze do Obór), więc jeśli wspólnocie wsi Habdzin zależy na szybkim rozwiązaniu problemu bez biurokratycznego badmintona, to pielęgnacji dokona wspólnota sama, ewentualnie przedstawiając MZDW później rachunki do częściowego pokrycia, o ile wycinka gałęzi będzie wymagała zatrudnienia firmy.

Pielęgnacja tych drzew i tak jest w gestii właściciela gruntu, na którym rosną. Pani Sołtys przez te 2 lata mogła już dawno sprawdzić w Wydziale Geodezji, na czyim konkretnie gruncie rośnie które drzewo (takie szpalery są zaznaczone na mapach). Zapobiegłoby to całej tej karuzeli pism, która nie doprowadziła do żadnych działań.

Po drugie, nawet, jeśli niektóre z wierzb mają częściowo suche gałęzie, to drzewa w tym szpalerze nie kwalifikują się do wycinki, tylko do cięć pielęgnacyjnych, więc pierwotny wniosek pani sołtys był sformułowany zdecydowanie po najmniejszej linii oporu - wyciąć stare wierzby, bo jeszcze komuś gałąź porysuje samochód. Nikt nie myśli, że po wycięciu naturalnej bariery ochronnej wody na tarasie zalewowym będą podmywały i niszczyły groblę, po której poprowadzona jest droga wojewódzka. Nikt też nie myśl o walorach krajobrazowych w gminie w końcu nadal uzdrowiskowej, o naturalnej retencji, o osłonie stwarzanej przez te drzewa dla pieszych w upalne i wietrzne dni. A samochody na tym odcinku prują ponad setką, mimo braku pobocza - piesi i rowerzyści nie mają większych szans.

Teraz jest ostatni moment, żeby właściciel gruntu dokonał cięć pielęgnacyjnych przed okresem lęgowym. Może to zrobić bez pisemnego zezwolenia - pogoda jest piękna. Gmina tego za właściciela nie zrobi - takie jest prawo. Jeśli jednak "przez pomyłkę" wytnie zdrowe drzewa w całości albo doprowadzi do ich śmierci, zaznaczam, że każde z drzew zostało sfotografowane i opisane, są świadkowie. Trzeba skończyć z niszczeniem dziedzictwa przyrodniczego w gminie przez osoby, którym "te krzaczory przeszkadzają".

W tym tygodniu postaram się doprowadzić do wizji lokalnej z Wydziału RIOŚ z udziałem przedstawicieli radnych. Panią sołtys oczywiście też zaprosimy, proszę tylko o kontakt do niej.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.146.38.55.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 13.03.2011 - 00:17:31

Tomku! Litości! Pani Sołtys pewnie mogła zrobić wiele tylko po co są właściwe instytucje?
Nikomu tez nie zalezy na bezsensownym wycięciu drzew! Chodzi tylko o to by właściwe instytucje stwierdziły, czy coś komuś zagraza, czy też nie! A jeśli zagraża, by podjęły stosowne działania! A jeśli za działania odpowiedzialny jest kto inny, by równiez został do tego zobligowany!
Wizja w tym względzie wydaje się niezbędna! Kontakt mają w UMiGu...ale jeśli potrzeba podam go i ja!

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 13.03.2011 - 09:54:53

Nie zrozumieliśmy się. "Właściwą instytucją" zobowiązaną w prawie polskim do pielęgnacji drzew jest [b]właściciel gruntu, na którym te drzewa rosną[/b]. Rola urzędu ogranicza się tu ewentualnie do precyzyjnego wskazania linii rozgraniczających na mapie. MZDW jak widać w ostatnim z wklejonych tu pism przyznał się do własności (przynajmniej niektórych) drzew, stwierdził, że w 2009 roku wykonał prace pielęgnacyjne i że zamierza wystąpić o wycinkę 2 drzew w 2010 (czy to zrobił?). Z tego samego pisma z 6 stycznia 2010 jasno wynika, że MZDW uważa, że należy sprawdzić, kto jest właścicielem drzew będących przedmiotem wniosku.

Może się okazać, że pani sołtys działając w imieniu mieszkańców wsi wnioskuje sama do siebie i że pielęgnacja "felernych" drzew jest wyłącznie w gestii wspólnoty wiejskiej. Żeby to sprawdzić, potrzebna jest wizja lokalna z mapami w ręku. Przy okazji pracownik RIOŚ się wypowie, jaki powinien być zakres prac pielęgnacyjnych przy tych drzewach.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.180.70.166.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 13.03.2011 - 10:18:51

i taka wizja miała się odbyć na wiosnę ubiegłego roku!
a pani sołtys nie jest wspólnotą by wnioskowała sama do siebie nawet jeśli jest członkiem wspólnoty... a i tak wielce prawdopodobne jest, że gałęzie z fotografii nie pochodzą z drzew, ktróe leżą na terenach wspólnoty...

odnośnie planów wycinki MZDW to nikt nie wie, które 2 sztuki mieli na myśli zwłaszcza, że wycinki nie dokonano....

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 18.03.2011 - 15:01:18

Po rozmowie z p. Agnieszką Milewską-Galczak, pracowniczką Wydziału RIOŚ d/s pielęgnacji zieleni i wycinek:

1) Mapy geodezyjne tego terenu, którymi dysponuje gmina, nie są na tyle aktualne, żeby można było na nich odnaleźć wszystkie rosnące wzdłuż drogi Mirków-Habdzin drzewa. Jednak z tych map, które są, wynika jasno, że większość drzew rośnie już poza pasem drogowym, na terenie wspólnoty, a pewna część - na granicy z pasem drogowym.
2) O aktualną mapę do składnicy w Piasecznie może wystąpić wspólnota wiejska jako właściciel terenu, co pozwoli na dokładniejsze oznaczenie właśności poszczególnych drzew.
3) MZDW jednakże jako zarządca drogi także ponosi zgodnie z przepisami odpowiedzialność za zabiegi pielęgnacyjne niezbędne do utrzymania zieleni w pasie drogowym w stanie gwarantującym bezpieczeństwo ruchu. Wynika z tego, że wspólnota jako właściciel drzew i MZDW jako zarządca drogi oraz współwłaściciel części drzew ponoszą wspólnie odpowiedzialność za ich pielęgnację.
4) Wspólnota wiejska ma zatem do wyboru: [b]szukać porozumienia z MZDW[/b] na temat tego, kto i w jakim zakresie ma wykonać w tym roku cięcie gałęzi (co może zająć zbyt dużo czasu, zważywszy, że cięcia wierzb możliwe są najpóźniej do połowy kwietnia przy chłodnej wiośnie) lub [b]ściąć gałęzie sama[/b] i ewentualnie później negocjować z MZDW pokrycie części rachunku (jeśli prace wykona firma).
5) Gmina w ogóle nie jest stroną w tej sprawie. Byłaby, gdyby to była droga gminna.
6) Wierzby te nigdy nie były ogławiane, wobec tego korona nie jest właściwie uformowana i w tym wieku raczej nie powinny być ogławiane po raz pierwszy. Można natomiast dokonać dość radykalnego cięcia gałęzi, oczywiście z zachowaniem zasad pielęgnacyjnych tak, by nie uszkodzić drzew.

Byłoby logiczne, gdyby MZDW zareagowało na sytuację zagrożenia ruchu przez wiszące gałęzie i pokrył koszty cięcia gałęzi przynajmniej w części. Tak czy inaczej, jest to kwestia negocjacji przedstawicieli wspólnoty wiejskiej z MZDW co do podziału kosztów - kolejne pisma z żądaniem, żeby MZDW samo dokonało wycinek raczej tylko sprowokują kolejne wymijające odpowiedzi. Niewiele też da ustalenie przez pomiary, że drzewo A zachodzi w pas drogowy 25% przekroju, drzewo B - 40%, a drzewa C i D w ogóle nie wchodzą pniem w pas drogowy, bo w ten sposób wymiana pism będzie trwała za długo i niebezpieczne gałęzie pozostaną nad drogą na kolejny sezon. Przy negocjacjach przyda się natomiast najbardziej aktualna mapa geodezyjna z Piaseczna.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: babet (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21.03.2011 - 23:01:21

Czy można dowiedzieć się czy jest prawdą ,że Pan Burmistrz Kazimierz Jańczuk ma taki pomysł /podobno robi poczynania/, aby szkołE integracyjną z ul.Szkolnej przenieść na ul. Mirkowską ? Uprzejmie proszę o wyjaśnienie.

--
Plotki o przeniesieniu szk. integracyjnej na Mirkowską
Autor: mania (Moderator)
Data: 23.03.2011 - 22:22:55

opowiada od pewnego czasu dyr tej placówki p Krasowski.

To jeden z czarnych PR robionych nowemu burmistrzowi - tak mi opowiadała sąsiadka, której dziecko uczęszcza do tej szkoły. Była u burmistrza - dowiedziała się że absolutnie nie ma zgody na taki pomysł.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 23.03.2011 - 22:37:21

Maniu, dziękuję za tę informację. Ja akurat w ogóle nic o pomyśle przenoszenia szkoły integracyjnej nie słyszałem. Szkoła ta została zmodernizowana i przystosowana dla potrzeb niepełnosprawnych staraniem pana burmistrza Jańczuka jeszcze jako przewodniczącego Rady poprzedniej kadencji. Taka adaptacja budynku jest bardzo kosztowną inwestycją na długie lata, w związku z czym należy sądzić, że plotka o przenosinach rzeczywiście nie ma żadnych podstaw.

Burmistrz sugerował natomiast możliwość przeniesienia na Mirkowską na czas remontu szkoły dzieci z Opaczy. Starostwo wstrzymuje w tym roku nabór do I klasy liceum w Mirkowie. Nasza gmina traci jedyną ogólnodoostępną szkołę średnią. Warto się zastanowić, czy chcemy na to pozwolić. Ratunkiem dla szkoły mogłoby być jej przejęcie przez gminę wraz z budynkiem i zagospodarowanie tego dużego budynku tak, by mógł służyć nie tylko liceum. W jaki sposób (urząd? szkoła? - jest wiele koncepcji i żadna jeszcze nieprzesądzona, wobec czego wolę poczekać na informacje od burmistrza.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: babet (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24.03.2011 - 05:50:17

Za informację dziekuję .

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Hammer (---.kablowka.waw.pl)
Data: 26.03.2011 - 08:29:32

Jak ktoś mi poda numery działek w oloicach których te drzewa rosną to się zobowiązuje do określenia na jakiej działce leżą, i czy są na działkach drogowców, czy kogoś innego.

A na razie wklejam link do mapy gdzie można to zrobić samodzielnie:

[url=http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/default.aspx?crs=EPSG%3A2180&bbox=647016.675193748,471894.617912666,647828.393943748,472339.930412666&variant=KATASTER][GEOPORTAL][/url]

W przyszłości również polecam to narzędzie. Jest to portal prowadzony przez służbę geodecyzjną w Polsce i zawiera bardzo aktualne dane.

W mapie powyżej jest warstwa działek (bardzo aktualna - bo pochodząca bezpośrednio od starostwa), a za podkład służy ortofotomapa (czyli mapa zrobiona na podstawie zdjęć lotniczych). Ortofotomapa ma najwyżej kilka lat więc pod tym względem nie znajdziecie bardziej aktualnej mapy.

Łatwo jest ocenić czy dzrzewo rośnie w pasie drogi czy nie.

Możesz też Tomku w ten sam sposób określić czy Trasa AZ idzie po działkach prywatnych, czy też zarządcy rzeczki (chyba RZGW).

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Tomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 26.03.2011 - 15:41:26

Obliczając długość przebiegu ścieżki do Parku Zdrojowego do Starej Papierni po gruntach prywatnych oraz podając numery działek, przez które przebiega ta ścieżka (ciąg pieszo-rowerowy) korzystałem właśnie z Geoportalu oraz z kserokopii projektu planu miejscowego (mapy załączonej do planu).

Natomiast nie zawsze na podstawie Geoportalu da się określić dokładnie, na której z działek rośnie dane drzewo, ponieważ, mimo, że zdjęcia robione są zwykle zimą, widać bardziej kształt korony drzewa (grupy / szeregu drzew), a niekoniecznie to, w którym dokładnie miejscu wyrasta jego pień. W przypadku tych wierzb na drodze 721 z Mirkowa do Habdzina można na podstawie Geoportalu potwierdzić tylko, że pas drzew leży mniej więcej na granicy pasa drogowego (nr 13) oraz ogromnego obszaru wspólnotowego i działek prywatnych nr 142 i 143.

W każdym razie dziękuję za sugestię.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Hammer (---.kablowka.waw.pl)
Data: 27.03.2011 - 11:51:41

Ale da się wykorzystać geoportal. Należy zmierzyć szerokość działki drogowej, następnie udać się na miejsce i wyznaczyć środek drogi (asfaltu) i od tego miejsca wyznaczyć zasięg działki drogowej.

Te drzewa które się mieszczą w tym pasie należą do drogowców. Co poza to do wspólnoty. I nie potrzeba geodetów.

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Artek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27.03.2011 - 13:45:23

tylko kto ma to zrobić?
p.Sołtys wysłała do Gminy pismo z żądaniem wizji lokalnej by te wątpliwości rozstrzygnąć!
dostała odpowiedź, że.... gmina nie ma narzędzi (chyba nikt tu nie słyszał o 'nakazach administracyjnych') a nie jest tu stroną...
tylko problem polega na tym, że chodzi m.in. o rozstrzygnięcie, czy drzewa na przeciw oczyszczalni leżą w pasie drogi czy na działce 6/1, która jest gminna!!!!
Wizja miałaby też rozstrzygnąć ogląd 'na oko', iż drzewa rosną jednak w pasie drogi a nie na działce 142 (ewentualnie 143)
Wątpliwości są równiez w przypadku drzew na granicy pasa drogi i działki 148/9 (tam gdzie widać zadrzewienie mniej więcej na wysokości działki 80/2.
Kto to wszystko ma rozstrzygnąć jak nie pracownik stosownego wydziału w Gminie?

--
Re: Pytania do radnego Tomasza Zymera
Autor: Hammer (---.kablowka.waw.pl)
Data: 27.03.2011 - 14:11:10

Zarządca drogi, bo to na nim spoczywa obowiązek utrzymywania dróg i to on odpowiada za bezpieczeństwo na nich.

To MZDW powinno udowodnić, że nie zajmie się tym drzewem bo rośnie na działce kogoś innego.

--

Idź do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 4 z 6Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.