Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 69
Hyde Park - tu wolno (prawie) wszystko
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 13:39:08

Cze Wam

Z uwagi na to, e co poniektrzy niezbyt odnajduj si w moderowanym systemie i ciko im znie (czsto oczywicie suszne) ograniczenia, jakie stosuje moderator danego forum, postuluje utworzenie osobnego forum, zatytuowanego Hyde Park. Wzorem brytyjskiej demokracji, ktra jak skromnie sdz, nie jest gorsza od naszej, takie miejsce mogoby peni rol kanalizowania wszelkich dyskusji, nie mieszczcych si na forum moderowanym.

Wstp na wasne ryzyko :)
Co o tym mylicie?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-14 13:49 przez Bartek.

--
Re: Hyde Park
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 13:47:11

no c, jednak nie mamy Krlowej, na ktr nie wolno by byo psioczy...

--
Re: Hyde Park - tu wolno (prawie) wszystko
Autor: shell (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 14:32:00

dobry pomys taki swoisty kosz forum tylko jak to z koszem co jaki czas trzeba by te wszystkie suszne lub mniej suszne wypowiedzi z tego kosza na wirtualn ubn wywozi co by nam nie waniao na forum
ja jestem za.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 14:34:15

Da rad.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 14.11.2006 - 16:02:43

[quote ola]no c, jednak nie mamy Krlowej, na ktr nie wolno by byo psioczy...[/quote]

a jaka jest konkluzja Twojej wypowiedzi?
:)

--
Data: 14.11.2006 - 16:08:51

[quote trener][quote ola]no c, jednak nie mamy Krlowej, na ktr nie wolno by byo psioczy...[/quote]

a jaka jest konkluzja Twojej wypowiedzi?
:)[/quote]

taka, ze Twoj argument nawizujacy do monarchii brytyjskiej jest chybiony. Ale oczywiscie ani argument, ani konkluzja nie maj tu adnego znaczenia... - ot, taka sowna igraszka, jak to w Hyde Park...

--
Data: 14.11.2006 - 16:34:35

[quote ola]
taka, ze Twoj argument nawizujacy do monarchii brytyjskiej jest chybiony. Ale oczywiscie ani argument, ani konkluzja nie maj tu adnego znaczenia... - ot, taka sowna igraszka, jak to w Hyde Park...[/quote]

Ale z radoci przypominam, e to jeszcze nie jest Hyde Park - tylko wtek, wic prosibym o wypowiedzi na temat, a nie sowne igraszki. Argument nie jest chybiony, poniewa ja tylko twierdz, e przydaoby sie takie miejsce wzorem tradycji brytyjskiej. Nie twierdz, e do jego powstania konieczna jest koronowana gowa. Cho gdyby si uprze, to i jakiego lokalnego krla monaby zaprzc to tej wdzicznej roli :)

EDIT: jak to napisaem, zauwayem, e wtek si zrobi hajdparkowy - zatem i dyskusja ju nieaktualna. Cho miaem nieco inn wizj Hydeparku - bardziej, e tak powiem odrbn. Czyli - osobnym forum z oddzielnymi topicami, a nie jako jeden jedyny wtek. W takim wtku, nie wiadomo o czym toczy si dyskusja - temat jest cay czas taki sam.

Bartek, mona zrobi prb z takim podforum?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-14 16:39 przez trener.

--
Autor: ktur16 (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 19:10:01

To niema sensu jak kto powie prawd to MANIA zablokuje forum. A wczeniejsze wypowiedzi wykasuje, aby nikt si nie dowiedzia o zaistniaych faktach.Tak byo w przypadku Nadajnika w OSP Skolimw. Pastwa forum to towarzystwo wzajemnej adoracji. ycz zdrowia (z uwzgldnieniem zdrowia psychicznego w szczeglnoci) Krzysiek

--
Data: 14.11.2006 - 19:20:44

[quote ktur16]To niema sensu jak kto powie prawd to MANIA zablokuje forum. A wczeniejsze wypowiedzi wykasuje, aby nikt si nie dowiedzia o zaistniaych faktach.Tak byo w przypadku Nadajnika w OSP Skolimw. Pastwa forum to towarzystwo wzajemnej adoracji. ycz zdrowia (z uwzgldnieniem zdrowia psychicznego w szczeglnoci) Krzysiek[/quote]

no wic o to chodzi, eby byo miejsce, gdzie kady moe mwic to, co chce.
bez moderatorw. Ale nie moe to by osobny wtek - musi to by osobne podforum.

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 19:25:33

[quote ktur16]To niema sensu jak kto powie prawd to MANIA zablokuje forum. A wczeniejsze wypowiedzi wykasuje, aby nikt si nie dowiedzia o zaistniaych faktach.Tak byo w przypadku Nadajnika w OSP Skolimw. Pastwa forum to towarzystwo wzajemnej adoracji. ycz zdrowia (z uwzgldnieniem zdrowia psychicznego w szczeglnoci) Krzysiek[/quote]

Nie zgodz si, Krzysku.

Poprzedni wtek o maszcie na OSP Skolimw zszed na psy, zaczy si wyzwiska i personalne wycieczki. Potem zosta zaoony kolejny (podajrze przez Hank) z zaznaczeniem by wypowiedzi byy merytoryczne i bez pyskwki i okazao si e nikt nie ma nic do powiedzenia ju. Nikt nie zamyka powanych, merytorycznych wtkw na tym forum, IMO.

O!

--
Autor: stefcio (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 19:47:34

hi hi hia co nie mog.
Ktur 16 cieeeekaaawe hihihi.
Hyde Park na tym polega no nie///

--
Autor: Iwa (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 20:28:39

Hyde Park - spoko - ale czy bedzie trzeba si tam logowa? Logowanie ogranicza :D

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 14.11.2006 - 21:04:44

Po wyborach logowania nie ma

--
Data: 14.11.2006 - 22:33:44

[quote trener]Bartek, mona zrobi prb z takim podforum?[/quote]

Podyskutujemy. To jest jednak spore obcienie i bdzie tam gigantyczny mietnik, a kady pieniacz - amator "anonimowoci" tam bdzie wylewa ale.

Lepiej mie taki "temat bezpieczestwa" i zwyczajne wypowiedzi na forum. Takie jest moje zdanie.

--
Data: 15.11.2006 - 00:34:01

[quote Bartek][quote trener]Bartek, mona zrobi prb z takim podforum?[/quote]

Podyskutujemy. To jest jednak spore obcienie i bdzie tam gigantyczny mietnik, a kady pieniacz - amator "anonimowoci" tam bdzie wylewa ale.

Lepiej mie taki "temat bezpieczestwa" i zwyczajne wypowiedzi na forum. Takie jest moje zdanie.[/quote]

tylko, e po primo - w takim temacie bezpieczestwa nie ma adnego okreslonego tematu, wic jest z gry skazany na porak.
a sekundo - hydepark jest z zaoenia dla krzykaczy, niech si wykrzycz. Ale niech nie mwi, e kto im podcina skrzyda i nie insynuuj, e mod jest gupi.
Reasumujc - taki zaoony temat, jest nic nie wart, niestety.

--
Data: 15.11.2006 - 08:15:41

[quote trener]Cze Wam

Z uwagi na to, e co poniektrzy niezbyt odnajduj si w moderowanym systemie i ciko im znie (czsto oczywicie suszne) ograniczenia, jakie stosuje moderator danego forum, postuluje utworzenie osobnego forum, zatytuowanego Hyde Park. Wzorem brytyjskiej demokracji, ktra jak skromnie sdz, nie jest gorsza od naszej, takie miejsce mogoby [b]peni rol kanalizowania wszelkich dyskusji, nie mieszczcych si na forum moderowanym.[/b] Wstp na wasne ryzyko :)
Co o tym mylicie?[/quote]

usiuj obj rozumem przesanki dla powoania hydeparku, ale widac mam za maly rozum. Jak to sobie wyobrazasz ? e moderator sam sobie zablokuje dostep ? Ze nie beda obowiazywaly zadne zasady ? A z tym kanalizowaniem - to o co konkretnie chodzi ?? Wiem, wiem - jak mi sie nie podoba, to moge na to podforum nie wchodzic, jednak mimo to chce zrozumiec tok myslenia pomyslodawcy.

--
Data: 15.11.2006 - 08:17:38

Wol, eby krzyczeli, e mod jest gupi, skoro pozwala im to leczy kompleksy. Forum bez adnej kontroli nie wchodzi w rachub niestety - jest to miejsce publiczne, dostpne dla wszystkich, jeden powie, e drobiu nie lubi, drugi, e jego ssiad pochodzi z Krainy OZI i problem bdzie mie administracja.

Nie. Nie widz moliwoci stworzenia takiego miejsca w takim spoeczestwie, jak nasze. Nie dorolimy do czego takiego jak Hyde Park; nie umielibymy si posuy takim narzdziem.

Do demokracji te nie do koca dorolimy...

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 10:08:53

W kocu jak ktos chce pokrzycze to niech idzie na targ. Dla niepoznaki moe si pzrebra za....????
Internet to mae grono, na targu bedzie wicej suchaczy.

Mona tez podczas sesji rady - chocia.... prosz przeczyta

[i]rdo Tygodnik Zakopiaski[/i]

Nowy przewodniczcy zakopiaskiej rady miasta, Wadysaw ukaszczyk prbuje wprowadzi cenzur i zabrania radnym swobodnych wystpie. ukaszczyk rygorystycznie przestrzega statutu miasta, wedug ktrego interpelacja musi by zoona na dwa dni przed sesj. Powoujc si na ten przepis, przewodniczcy nie dopuci do gosu radnego Wojciecha Solika. - Czym jest dzie spnienia w zgoszeniu interpelacji przy tym, e na odpowied musz zwykle czeka dugie tygodnie - skomentowa nowe porzdki Solik. - Rzeczywicie, ten zapis jest w statucie, ale nie moe by tak, e radnym odbiera si prawo gosu - z takimi sowami, mimo sprzeciwu ukaszczyka, na mwnic wszed radny Marek Trzasko. - To byo samowolne wystpienie, na ktre nie wydaem zgody. Nie moemy na sesjach uprawia Hyde Parku - skomentowa to wystpienie ukaszczyk. W tym momencie wrd radnych odezwa si gos Janusza Majchra: - Heniek, wr! Przypomnijmy, e poprzednim przewodniczcym rady by Henryk Krzeptowski Bohac.
----------------------------------------
MAm nadziej e u nas - w radzie -taki numer nie pzrejdzie

--
Data: 15.11.2006 - 10:10:01

[quote ola]

usiuj obj rozumem przesanki dla powoania hydeparku, ale widac mam za maly rozum. Jak to sobie wyobrazasz ? e moderator sam sobie zablokuje dostep ? Ze nie beda obowiazywaly zadne zasady ? A z tym kanalizowaniem - to o co konkretnie chodzi ?? Wiem, wiem - jak mi sie nie podoba, to moge na to podforum nie wchodzic, jednak mimo to chce zrozumiec tok myslenia pomyslodawcy.[/quote]

Nie usiuj ju tak Olu, wida "masz za may rozum" - to ma by konkretna rozmowa? Jesli tak ma wygldac dialog z Tob, to po co ja si mam mczy i Ci odpowiada?
Jak to sobie wyobraam? Bardzo prosto. Z technicznego punktu widzenia nie ma adnego problemu. Sam administrowaem takim forum i wiem, e mona zrobi takie podforum bez wikszego problemu - 3 minuty i gotowe. Moderator po prostu nie ingeruje w forum i ju. Jak duy trzeba mie rozum, eby to zrozumie? A po co? Raczej zapytam - czemu Ci to przeszkadza?

--
Data: 15.11.2006 - 10:15:24

[quote Bartek]Wol, eby krzyczeli, e mod jest gupi, skoro pozwala im to leczy kompleksy. Forum bez adnej kontroli nie wchodzi w rachub niestety - jest to miejsce publiczne, dostpne dla wszystkich, jeden powie, e drobiu nie lubi, drugi, e jego ssiad pochodzi z Krainy OZI i problem bdzie mie administracja.
[/quote]

jak problem bdzie miec administracja?
jesli chodzi o ewentualne udostpnienie logw dla policji, to chyba nie jest problem? Jaki konkretnie problem dla "administracji" - czyli dla Ciebie, stanowi "forum bez adnej kontroli"?

poza tym - Ty wolisz, eby krzyczeli, e mod jest gupi, a ja wol, eby byo takie miejsce. Skoro forum jest "wsplne" to dlaczego narzucasz mi swoj wol tak kategorycznie?

[quote bartek]
Nie. Nie widz moliwoci stworzenia takiego miejsca w takim spoeczestwie, jak nasze. Nie dorolimy do czego takiego jak Hyde Park; nie umielibymy si posuy takim narzdziem.

Do demokracji te nie do koca dorolimy...[/quote]

o ja Ci bardzo przepraszam. Jacy MY?
Kto nie dors? Masz mandat do wypowiadania si za spoeczestwo? Nie dorolimy do HYdeParku?! Co to za pokrtna argumentacja? Moe Mod nie dors do tego, eby nie wsadzac wszdzie swoich paluszkw?

--
Data: 15.11.2006 - 10:17:45

[quote mania]W kocu jak ktos chce pokrzycze to niech idzie na targ. Dla niepoznaki moe si pzrebra za....????
Internet to mae grono, na targu bedzie wicej suchaczy.
[/quote]

A kto mwi o krzyczeniu? Cho zapewne i tacy si tam znajd.
Czyby pastwo "modostwo" nie chciao mie forum, na ktrym kady mwi co chce?
Nie bardzo mi si to podoba.

--
Data: 15.11.2006 - 10:21:27

moze nie doknca pojmuje co to hyde park taki prawdziwy, ale wydaje mi sie ze tak jak w londynie jest speaker corners gdzie mozna poruszac rozne odjechane tematu ( chyba tylko rodzina krolewska jest chroniona a poza tym mozna mowic co slina przyniesie ), to i na tym forum mozna poruszuuc temat wpywu np: skaenia wd batyku na skad rady w miecie uzdrowiskowyk Konstancin - Jeziorna.
Jak kto ma teori na ten temat niech si podzieli moe ma racj wszak i Kopernika te nie rozumianu groc spaleniem.

Taki HP to nie moe by w adnym razie miejsce na epitety, pomwienia etc, prawo czy netykieta etc. obowizuje wszdzie bez wzgldu na nazw miejsca.

Ja bym widzia miejsce na takie odjechane dyskusie oczywicie czyszczone z serwera raz na tydzie np.

A tak nawiasem mwic to od nas zaley jak to bdzie funkcjonowa, bo reakcja acuchowa to pocztek elektrowni jdrowej ale te moe by pocztkiem wielkiego BUMMMMMMM.
Od rk osoby decydujcej zaley co wybierze.
Chyba na forum wielkiego BUMMMMM nikt nie chce.

--
Data: 15.11.2006 - 10:24:29

drogi Trenerze, zaden z Twoich pomysw mi nie przeszkadza, bo rozumiem, e wypywaja one - te pomysy - z Twoich istotnych potrzeb. A co do [b]zasad dialogu[/b] - to anonimowy i pozacenzuralny hydepark jest rzeczywiscie okolicznoci znakomicie sprzyjajc platoskim standardom.....he he. A wlasciwie co stoi na przeszkodzie, bys zaozy wasna stron ? Mnie sie zdaje, ze wasne potrzeby najzdrowiej realizowac wasnym sumptem, zamiast wymysla gospodarzowi, e jest kotun...

--
Data: 15.11.2006 - 10:33:35

[quote ola]drogi Trenerze, zaden z Twoich pomysw mi nie przeszkadza, bo rozumiem, e wypywaja one - te pomysy - z Twoich istotnych potrzeb. A co do [b]zasad dialogu[/b] - to anonimowy i pozacenzuralny hydepark jest rzeczywiscie okolicznoci znakomicie sprzyjajc platoskim standardom.....he he. A wlasciwie co stoi na przeszkodzie, bys zaozy wasna stron ? Mnie sie zdaje, ze wasne potrzeby najzdrowiej realizowac wasnym sumptem, zamiast wymysla gospodarzowi, e jest kotun...[/quote]

bardzo prosze minie imputowa. nikomu nie wrzucam, e jest kotun. Olu prosz za wasn stron jeli Ci si cos nie podoba czy podoba i pisz tam ile wlezie - ja natomiast chciabym dyskutowac z ludmi, nie z modami.

Anonimowy i pozacenzuralny - czyli rozumiem, e forum jest nieanonimowe i cenzuralne?

--
Data: 15.11.2006 - 10:33:54

HP - miejscem dialogu ?
ok jak to jest dialog na troch odjechane tematy i prowadzony w sposb normalny bez pi pi pi..... to czemu nie ?

--
Data: 15.11.2006 - 10:35:12

[quote trener]Czyby pastwo "modostwo" nie chciao mie forum, na ktrym kady mwi co chce?
Nie bardzo mi si to podoba.[/quote]

Trenerze, mnie si nie podoba to, e ludzie nie potrafi prowadzi normalnego dialogu, bez chamstwa, pomwie i pyskowania, bez zakadania sobie podwjnych kont, eby klakowa sobie i swoim poplecznikom i eby mwi rne rzeczy rnymi loginami.

Nie podoba mi si to, e w takiej spoecznoci, jak tu mamy, co wida wyranie, nierealne jest stworzenie takiego forum, gdzie moderacja byaby niepotrzebna i wkraczaa tylko w chwilach, kiedy pojawia si spam z robotw reklamowych.

Ale to jest nierealne. Jeli nie bdziemy zwracali uwagi i pilnowali Zasad, to na forum zrobi si bagno wzajemnego pyskowania, pomawiania i ktni.

Moe ci si nie podoba nasze stanowisko, a my moemy ten fakt przyj do wiadomoci. Nie widz w chwili obecnej szansy na forum bez moderacji - widziae, co si dziao przed wyborami - zamknicie forum tylko dla osb zarejestrowanych jest tego wynikiem. Tylko tego.

W chwili obecnej wypowiada si moe kady, zarejestrowani uytkownicy mog zakada nowe tematy. Ma to na celu zachci ludzi do korzystania z moliwoci systemu - z informacji o nowych wtkach, z moliwoci subskrypcji wtkw, z Prywatnych Wiadomoci. Ma te uwiadomi im, e "anonimowo" sieci to fikcja i zmusi do wzicia odpowiedzialnoci za swoje sowa.

To nie jest ograniczanie wolnoci. Wolno, niestety, o czym kady zdaje si zapomina, to w pierwszej kolejnoci odpowiedzialno za siebie. A dopiero potem zmniejszona kontrola z zewntrz.

Moderacja na tym forum wkracza zawsze wtedy, kiedy uzna za suszne - zwykle, kiedy wtek zamienia si w rynsztok. To, kiedy dyskusja ma sens a kiedy nie, naley do naszej oceny. Od tego jestemy. Jeli komu nie podoba si nasz punkt widzenia i cierpi na paranoj (ja te mam swoj, wiem, jak to jest) to jego sprawa. Moe mnie nawet powyzywa, jak chce.

Ale ta spoeczno - nie dorosa do tego, eby puci j na ywio. Bo si skoczy jak w sejmie - kady kadego opluje.

--
Data: 15.11.2006 - 10:37:46

[quote shell]

Taki HP to nie moe by w adnym razie miejsce na epitety, pomwienia etc, prawo czy netykieta etc. obowizuje wszdzie bez wzgldu na nazw miejsca.

Ja bym widzia miejsce na takie odjechane dyskusie oczywicie czyszczone z serwera raz na tydzie np.
[/quote]

Nie wiem czy jestemy w stanie unikn epitetw i pomwie - wszak na tym forum, moderowanym, pojawiaj sie nagminnie. Niestety - nawet w powanych gazetach si zdarzaj pomwienia i epitety.

natomiast chciabym wasnie co w rodzaju Speakers Cornera - gdzie kady mwi co chce i nikt nikomu w poowie nie ucina watku, e nie na temat. Kto chce wchodzi, kto nie chce nie wchodzi.

Sam nie jestem pewien tego pomysu, ale argumenty w rodzaju "cakowita wolnoc nie moe by bo bd problemy" skaniaj mnie do dopytywania o rodzaj tych problemw.

--
Data: 15.11.2006 - 10:45:29

Jak wymieniem. Jeli chcemy wtek, gdzie kady moe wypowiedzie si na kady dowolny temat - to wystarczy wtek, nie sdz, eby potrzebne byo zakadanie caego podforum z samymi wtkami, gzie wszyscy mog si wypowiada nie na temat - bo tak zrozumiaem twoj wypowied. Hm...

Rodzaj problemw ju wymieniem, nie lubi si powtarza.

Dodam jedynie, e Konstancin.com jest stron prywatn. Naley do konkretnego czowieka i on zayczy sobie, e na forum ma by moderacja i poprosi ludzi, aby si tym zajmowali. Uytkownicy, korzystajc, w pewien sposb godz si na to - to tak, jak idc do kogo w goci zgadzamy si na panujce w jego domu zasady w stylu - wszyscy wkadaj kapcie, a ubocone buty zostawiaj w przedsionku.

--
Data: 15.11.2006 - 10:58:35

rozumiem cie bartek tylko jak duzo bedzie odjechanych tematw na forum to nie bedzie czytelne i mozna zgubic cos waznego a tak jest taki smietnik i jak ktos ma ochote w smieciach pogrzebac to sobie wchodzi i dziala
a i w smieciach tez moze sie okazac ze sa prwdziwe perelki wszak nawet na ubnej do spora grupa osob szuka tych pereek i cakiem dobrze daj sobie rad hihihhi

--
Data: 15.11.2006 - 11:09:21

[quote Bartek]
Trenerze, mnie si nie podoba to, e ludzie nie potrafi prowadzi normalnego dialogu, bez chamstwa, pomwie i pyskowania, bez zakadania sobie podwjnych kont, eby klakowa sobie i swoim poplecznikom i eby mwi rne rzeczy rnymi loginami.
[/quote]

ok - zgodz si z tym. Mi te si to nie podoba. Ale chyba nie do koca si zrozumielimy. Chodzi mi o forum, na ktrym mod nie bdzie ingerowa w toczce si dyskusje, natomiast wszelkie zasady dostyczce podwjnych kont i logowania si zostayby zachowazne. Czyli - wszystko oprcz ingerencji moda.

[quote Bartek]
Nie podoba mi si to, e w takiej spoecznoci, jak tu mamy, co wida wyranie, nierealne jest stworzenie takiego forum, gdzie moderacja byaby niepotrzebna i wkraczaa tylko w chwilach, kiedy pojawia si spam z robotw reklamowych.
[/quote]

To jest realne. Ja wiem, e mod musi myle, e jest niezbdnie potrzebny, ale niech chociaz pomyli, e nie wszedzie. Bo, e jest potrzebny, to oczywiste. Natomiast nie moe by wszedzie - nie moe by Wielkim Bratem patrzcym na palce kadego piszcego.

[quote Bartek]
Ale to jest nierealne. Jeli nie bdziemy zwracali uwagi i pilnowali Zasad, to na forum zrobi si bagno wzajemnego pyskowania, pomawiania i ktni.
[/quote]

Jesli masz takie obawy - to i tak ogranicz si one do forum HydeParku. Wszdzie w innych miejscach zasad bym nie zmienia. A trzeba tylko wywiesi na wejciu tabliczk - "Spam i wolne wnioski" :)

[quote Bartek]
Moe ci si nie podoba nasze stanowisko, a my moemy ten fakt przyj do wiadomoci. Nie widz w chwili obecnej szansy na forum bez moderacji - widziae, co si dziao przed wyborami - zamknicie forum tylko dla osb zarejestrowanych jest tego wynikiem. Tylko tego.
[/quote]

No tak, ale w kocu chodzi te nam o szeroki dostp dla ludzi. Nie moemy ogranicza forum tylko do kilkunastu czy kilkudziesiciu zarejestrowanych postaci. TWA si zrobi - o ile si ju nie zrobio. Sam dobrze wiesz, e nie sztuka zreszt jest si zmultikontowa w takim rejestrowanycm forum - trzeba tylko bardziej chcie.

Otwrzmy forum dla ludzi! Przynajmniej na prb.

[quote Bartek]
W chwili obecnej wypowiada si moe kady, zarejestrowani uytkownicy mog zakada nowe tematy. Ma to na celu zachci ludzi do korzystania z moliwoci systemu - z informacji o nowych wtkach, z moliwoci subskrypcji wtkw, z Prywatnych Wiadomoci. Ma te uwiadomi im, e "anonimowo" sieci to fikcja i zmusi do wzicia odpowiedzialnoci za swoje sowa.
[/quote]

Wiesz co, fajnie, ale ja sie bardzo le czuj z tym, kiedy sobie z kims normalnie dyskutuj, niekoniecznie cay czas temat wtkowy, ale to ludzkie, a tu nagle wpada mod i straszy zamkniciem i takimi tam. Uwaam, e nie sposb zmienia wtku rozmowy (w sensie wchodzenia do nowego topica) zawsze wtedy, kiedy w jednym wtku poruszane sa sprawy niekoniecznie "topicowe".
Bdmy ludmi i rozmawiajmy.
Wspomn tu o wtku, ktry "wywoa" mj pomys z Hydeparkiem i o ciekawym zachowaniu Pytka - ktry musia si poczu nieco przyduszony i zaatakowa mnie adpersonam - pomawiajc o przynaleno do szajki socjologw lub psychologw :)
Owszem, jestem psychologiem, zapewne wiedzia o tym Pytek, a jeli nie, trafny strza. Tylko, co z tego? Czy to zwalnia Pytka z odpowiedzialnoci za sowa? A jest zalogowany, zarejestrowany. I nic. Nie wspominajc o jego postach, w ktrych padaj cikie zarzuty.

Ale widzisz Bartek - ja wymagaem konkretw, Pytek sie wywija, a jak nie wytrzyma to zagrozi skarg i banem. A to ju jest dla mnie co - wana informacja o Pytku.
Zbyt wczesne zamykanie wtkw, w ktrych nie dzieje si nic "zberenego" szkodzi toczcej sie rozmowie i naszemu wzajemnemu poznawaniu si.

[quote Bartek]
To nie jest ograniczanie wolnoci. Wolno, niestety, o czym kady zdaje si zapomina, to w pierwszej kolejnoci odpowiedzialno za siebie. A dopiero potem zmniejszona kontrola z zewntrz.
[/quote]

To JEST ograniczanie wolnoci. Pytanie tylko, czy trzeba j ogranicza. Ja uwaam, e trzeba. Ale z ograniczeniem :)

[quote Bartek]
Ale ta spoeczno - nie dorosa do tego, eby puci j na ywio. Bo si skoczy jak w sejmie - kady kadego opluje.[/quote]

Daj spoeczestwu szans - pamitaj, e Ty take nim jeste.

Dzikuj Ci bardzo za tego posta.

--

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 69

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.