Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 69
Re: Hyde Park - tu wolno (prawie) wszystko
Autor: bond (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 20:21:05

[quote BB][b]b] Chocia i wtedy "bond" mgby swoje zote myli lokowa/kopiowa do kadego wtku, .[/quote]

noooo, czuje sie pochlebiony... Ktor z moich mysli uznales/as za zot ? bo ja chciaem tylko rozladowac te przepychanki - bez zadnych dydaktycznych intencji...

--
Autor: janeta (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 20:25:47

[quote BB][b]Te mi si wydaje, e lepiej byoby ulokowa HP w oddzielnym forum.[/b] Chocia i wtedy "bond" mgby swoje zote myli lokowa/kopiowa do kadego wtku, podobnie, jako robi to "janeta" ... swoj drog ta metoda zadawania niedokoczonych pyta i ich powtarzania w rnych wtkach dziwnie przypomina mi kogo. Kogo, kto na tym forum si ju wielokrotnie multi - za przeproszeniem - plikowa.[/quote]A jeeli si plikowa to co ? A jeeli zadaje pytania ,to co? Moe mu na czym zaley ,bo jak na razie Wy uczestnicy,ktrzy si znaj osobicie z forum -nie wiele zdziaaliscie. Tylko krytyka,krytyka.Wic prosz mi nie zarzuca tego ,e zadaj pytania .

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 20:27:55

Zostaam wywoana do odpowiedzi:

- nie jestem jednym cialem i dusza z Bartkiem - cho moe to byoby mie. Taki przystojny facet! Ale jestem w wieku jego babci, to molestowa nie idzie.

Bardzo czsto smieje si z siebie, a jesli ktos sobi robi ze mnie jaja to tez fajnie - pod warunkiem ze to osoba zdrowa na umysle i nie chora na nienawi.

A tak przy okazji - gdzie s te Klewki ?

MOe sobie pojad rowerem w jedn stron ....

Tak sie multiplikowal e sie juz nie mieci na forum i chyba poszed na posa, albo ....

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 20:32:57

janeto, nie chodzi o Ciebie tylko o pewnego gocia ktry robil sobie na forum kampani wyboprcz - nieustann - raz wystepowa pod imieniem i nazwiskiem, potem, nazwiskiem, pxniej przyj 6 nickw ale pisa to samo.

Wtki nadmiernie sie rozrastaja i jeli zadaa pytania w jednym to po co w drugim, a o chodzi z ta godzin 17?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 21:31:03

[quote janeta]Wic prosz mi nie zarzuca tego ,e zadaj pytania .[/quote]

Tylko czemu pytania, ktre zdaj si nie mie sensu i czemu musisz zadawa je wielokrotnie, spamujc rne wtki? To drugie jest wbrew zasado tego forum. To pierwsze jedynie wbrew zdrowemu rozsdkowi - mao kto odpowie na pytanie, ktre zdaje si nie mie sensu. No bo co to byo np. za pytanie o zatrzymanie si czasu? Owiecisz? Czy te zachowasz tajemnic, bo to cz tego mistycznego dziaania, ktrego niektrzy nie podjli?

A moe odpowie twj inny login? IP nie kamie. Nawet gdyby nie ono, to zbyt wiele osb zorientowao si, e "janeta" jest tylko czyim klonem, pytajc mnie o to.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2006 - 23:29:32

cytat z wypowiedzi Bartka ;

Jeli nie bdziemy zwracali uwagi i pilnowali Zasad, to na forum zrobi si bagno wzajemnego pyskowania, pomawiania i ktni.

cytat z wypowiedzi Mani :

Nie moe by kolejna kicha - tak jak byo pewnego razu po spotkaniu w bardziej kameralnym miejscu - nie upubliczniono, bo le wypad kandydat, akurat jeden z tych ktrzy wczoraj nie zaszczycili obecnocia na debacie.

Czy teraz chodzi o to, e obaj panowie, ktrzy spotkali si z nami wczoraj na debacie - odpowiadali z sensem na kade zadane pytanie i mieli wizj K-J?

1 .poprosz o Wasz definicj pomwienia

2 . Maniu , Bartek co pochrzani z nagraniem debaty i bya niedostpna .
a wic ... nie kontynuujesz ?
""Czy teraz chodzi o to ,e obaj panowie , ktrzy spotkali .....itd ? ""

Bartek - nie mam o to nagranie do Ciebie pretensji aby bya jasno sytuacji - takie ycie . Chodzi o interpretacj wypowiedzi przez moderatora.

--
Data: 15.11.2006 - 23:42:06

Hanko, Mani chodzio o inne nagrania ni to, ktre ja spapraem. Ja spapraem to z debaty, Mania miaa na myli te trzy nagrania ze spotka prywatnie z kandydatami, co do ktrych zapada decyzja, e nie zostan upublicznione, a sowa o powtrzeniu tego manewru pady ZANIM postanowilimy umieci w sieci nagranie z debaty - wtedy mona byo odnie wraenie, e jest niech do takiego dziaania - sam dem wyraz takiej opinii przecie.

Moj definicj "pyskowania, pomawiania i ktni" znasz z forum - wielokrotnie ostrzegaem, albo uzasadniaem zamknicie wtku mwic, co si w/g mnie w nim dzieje.

Definicja Mani - za ni nie odpowiadam. Ale jest tak samo wica i ma tak sam moc. Bo Mania jest moderatorem i naley do tej grupy, ktra egzekwuje prawo - Zasady Forum.

Prawo a jego interpretacja - o to moesz zapyta naszego wsplnie znajomego prawnika - jest pynna i zaley czsto od interpretujcego. Na tym forum interpretacja naley do moderatorw.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-15 23:46 przez Bartek.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 00:04:32

[quote janeta]Bartku wszystko jest wzgldne ja uwaam ,e Ty nie przekraczasz zasad Forum w sobie tylko wygodnych sytuacjach.To wida cho mylisz ,e jeste bardzo sprawiedliwy.[/quote]

moim zdaniem to jest cecha nas ludzi - mylimy o osbie pozytywnie. Tymczasem okazuje si, e nie do konca tak musi by. Kwestia tylko - na ile jestemy otwarci by si z t wiedz zmierzy i jak j przyjmiemy.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 16.11.2006 - 00:06:54

[quote Bartek]
Prawo a jego interpretacja - o to moesz zapyta naszego wsplnie znajomego prawnika - jest pynna i zaley czsto od interpretujcego. Na tym forum interpretacja naley do moderatorw.[/quote]

a do jakiej instancji naley ubiegac si gdy ma si inne zdanie ni mod?

--
Data: 16.11.2006 - 00:13:16

Boj si trenerze, e na twoje ostatnie pytanie odpowiedzi nie ma. W czasie ostatnich czterech lat miay miejsce wprawdzie dwie interwencje ze strony admina, ale obie miay charakter wyjaniajcy, nie za nakazujco-arbitralny. Moderatorzy maj w zasadzie woln rk jako wykadnia.

Acha, jakby mg zamiast pisa dwa posty pod rzd umieszcza wypowiedzi w jednym - to jest jedna z tych odrobin denerwujcych rzeczy, z jakimi walcz :)

--
Data: 16.11.2006 - 00:17:40

[quote Bartek]Moderatorzy maj w zasadzie woln rk jako wykadnia.[/quote]

a w jaki sposb mona zmieni moda? :)

[quote Bartek]
Acha, jakby mg zamiast pisa dwa posty pod rzd umieszcza wypowiedzi w jednym - to jest jedna z tych odrobin denerwujcych rzeczy, z jakimi walcz :)[/quote]

Wydaje mi si, e odpowiadajc dwcm rnym osobom, mam prawo do umieszczenie dwch osobnych postw. Gdybym odpowieada tej samej osobie lub dopowiada co do wypowiedzi, wtedy Twoj uwag uznabym za suszn.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-16 00:17 przez trener.

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 00:34:02

Bartku - dogadaj si z Mani w sprawie definicji - bo si robi baagan.
O co chodzio w szczegach to nie wyjasniaj bo sedno przy tym Ci umkno - co okazao si odpowiedzi dla mnie wyjaniajc.

--
Autor: studentka (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 00:58:05

...bartek ..z twoich wypowiedzi wynika,e pozjadaes wszystkie rozumy..ale jak widac nic ci z tego nie przyszo..bo nic nie kumasz...kombinujesz ile si da..wstyd..moderatorze...dalej kasowa...ju..kto kiedy powiedzia..."co po duej stodole jak pusta.."

--
Data: 16.11.2006 - 09:25:28

[quote trener]a w jaki sposb mona zmieni moda? :)[/quote]

Nie mona niestety.

[quote trener]Wydaje mi si, e odpowiadajc dwcm rnym osobom, mam prawo do umieszczenie dwch osobnych postw. Gdybym odpowieada tej samej osobie lub dopowiada co do wypowiedzi, wtedy Twoj uwag uznabym za suszn.[/quote]

Argumentacja co do odpowiadania dwm rnym osobom jest w zasadzie suszna - chocia ja osobicie po prostu wstawiam wtedy w wypowied kilka cytatw i odpowiadam na kady z nich - w ten sposb uwaam, e jest atwiej. Dla mnie osobicie ma to te znaczenie z technicznego punktu widzenia - jedna wiadomo mniej to trzy mniej zapytania do bazy danych, czyli forum aduje si szybciej. Przy jednej wypowiedzi nie ma to adnego znaczenia, bo idzie w uamki sekund. Przy tysicu wypowiedzi zaczyna si ten czas sumowa.

[quote studentka]dalej kasowa[/quote]

Co tym razem ci skasowaem? Jeli chodzi o wtek n/t otwarcia sklepu dla zwierzt, to zosta schowany na wyran prob osoby, ktra go zaoya - mona atwo sprawdzi pytajc j bezporednio o to. Masz chyba zaburzenia zwizane z czasem - wczoraj nic prcz pozamykanych wtkw i w/w nie opucio tego forum. No, ale ty nie zjada wszystkich rozumw, wic wiesz lepiej od gupiego moderatora, ktry nic nie kuma.

Kumanie zostawiam abom i studentom. Ja swoje studia mam za sob, przechodz na mwienie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-16 09:26 przez Bartek.

--
Data: 16.11.2006 - 09:44:14

[quote Bartek]

Kumanie zostawiam abom i studentom. Ja swoje studia mam za sob, przechodz na mwienie.[/quote]

dlaczego mod zachowuje si w sposb, ktry sam "karze"?

--
Data: 16.11.2006 - 09:49:22

Trenerze przypominam, to Hyde Park - tu nie ma moderacji, zapomniae? ;)

Mod w tej sytuacji zachowa si tak, jak jego rozmwczyni - odpowiedzia na stosownym w/g niego poziomie.

--
Data: 16.11.2006 - 09:59:12

[quote Bartek]Trenerze przypominam, to Hyde Park - tu nie ma moderacji, zapomniae? ;)

Mod w tej sytuacji zachowa si tak, jak jego rozmwczyni - odpowiedzia na stosownym w/g niego poziomie.[/quote]

Nie rozumiem Twojego podejcia - ja w Hydeparku nikogo bym nie obraa. Chc miejsca do swobodnej dyskusji ale nie obraania.

Co do mojego pytania o zmiane moda - piszesz "Nie mona niestety".
Wszystko mona drogi Bartku, wszystko zapewniam Ci, a to, e Tobie si wydaje, e nie mona, wiadczy to tylko o pewnego rodzaju zadufaniu w sobie. Co konstatuj po raz kolejny z przykroci - gdy mod nie powienien zachowywac si w ten sposb. Nawet jeli jest prowokowany - gdy wtedy pokazuje, e "wszystkie chwyty dozwolone"

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-16 10:00 przez trener.

--
Autor: bond (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 10:03:49

no niby wszystko wolno, a konstruktywnych propozycji brak. trenerze, daj przykad tego, o co sie ubiegasz: sensownej dyskusji na konkretny temat, z propozycjami i merytorycznymi argumentami. moze w ten sposob uda ci sie obnazyc mialkosc modow i pokazac swoja rzeczywista - a nie wciaz tylko zapowiadana - wyzszosc nad nimi.

--
Autor: studentka (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 10:04:03

..."odpowidzia na stosowny w/g niego poziomie"...i znowu robisz to samo...tak jeste zalepiony swoim pseudo....intelektem ...i swoj pseudo...moc...znowu bartku udajesz witoszka..nard wybra....nard si nie sprawdzi..trzeba go zwolni i wyznaczy nowy.....

--
Data: 16.11.2006 - 10:06:21

Trenerze - oczywicie, e mona. Jest nawet jeden czowiek na wiecie, ktry moe to zrobi (tj. odsun mnie od moderacji tego forum) i mona oczywicie z nim rozmawia w tej sprawie. I on moe podj decyzj - swoj wasn. I tylko on, jako waciciel orodka, nikt inny. Ja oczywicie j przyjm, bo jestemy przyjacimi i to co robi, robi na jego prob i tylko w takiej sytuacji odejd.

Co do obraania - kwestia interpretacji; dla mnie moe by obraliwe nazywanie mnie "chopcem", chocia nie wiem, czy osoba to wypowiadajca jest ode mnie nawet 10 lat starsza, tym bardziej, e uwaam, e jest uprzedzona; dla innego moe by obraliwe "zostawienie kumania abom". Kwestia punktu widzenia - sam wspominae, e dzielenie si nim jest wane.

Studentko, z tob dyskusji raczej nie bd podejmowa, eby nie zaognia - kiedy nadinterpretowaa pewn moj wypowied, teraz robisz to ju nagminnie, ale moesz mnie atakowa, jeli chcesz :) Moesz nawet skomentowa t wypowied, "jaki to jestem wielki, zadufany, i przewiadczony" o czymkolwiek pragniesz. A mj podpis? To cytaz z pewnego dziennikarza. Aktualny tak samo dzi, jak rok temu po wyborach do sejmu.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-16 10:09 przez Bartek.

--
Data: 16.11.2006 - 10:21:15

[quote bond]no niby wszystko wolno, a konstruktywnych propozycji brak. trenerze, daj przykad tego, o co sie ubiegasz: sensownej dyskusji na konkretny temat, z propozycjami i merytorycznymi argumentami. moze w ten sposob uda ci sie obnazyc mialkosc modow i pokazac swoja rzeczywista - a nie wciaz tylko zapowiadana - wyzszosc nad nimi.[/quote]

Bondzie, moja konstruktywna propozycja na dzi brzmi: zmie modzie swoje podejcie. Dla mnie mod, ma w sobie co z roli suenia forumowiczom - i wielka mu za to chwaa. Ale jak wida na przykadzie naszych wspaniaych wielkich rzdzcych (niezalenie po ktrwej stronie barykady sie stawiaj) punkt widzenia zaley od punktu siedzenia. Sowo minister pochodzi od ac. minister - suga, pomocnik. Za moderator to osoba rozstrzygajca spory, nie zas narzdzie wadzy. Ale skoro wolno ministrom, kto powstrzyma modw?

Poza tym, poka mi prosz miejsce, w ktrym wskazuj na swoj wyszoc nad modem. Bo mam wraenie, e nie powiedziae nic konkretnego w toczcym sie sporze, ktry roboczo zatytuuj "oosbny Hydepark czy nie" a zaczynasz mnie atakowa nie merytorycznie. Z chci wysucham Twoich argumentw dotyczcych mojej wizji Hydeparku - sam si zastanawialem nad susznoci jego funkcjonowania.

Niejako przy okazji mod pokazuje co potrafi - i to w mocno nieprzyjemny sposb. Choc pewnie postrzega swoj prace jako niezwykle poyteczn. Sztuka w tym, eby dostrzec poytek nie tylko w pomysach swojego autorstwa.

Bond - jeli bde mia jakies inne tematycznie konkrety do wyuszczenia, wypowiem si w wtkach do tego stosownych.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-16 10:23 przez trener.

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 10:30:10

[b]LUDZIE ! OPANUJCIE SI ![/b]

A przykro czyta Wasze teksty ! A przykro t zwiksza fakt, e wikszo z Was znam i szanuj ! Przecie tu nie padaj adne ROZSDNE argumenty ! Kilka osb - pod wpywem emocji a czsto take, mam wraenie, nie pomylawszy uprzednio - wypisuje zaczepne gupoty, ktre DO NICZEGO nie prowadz i z ktrych NIC nie wynika !

Na pocztku byo to mieszne [i](Bo JA wiem lepiej ! Nie ... ale JA jestem mdrzejszy !)[/i] Teraz to ju mieszne nie jest.
[b]Jest irytujce i - wybaczcie - gupie.[/b]
[b]
A [u]NA PEWNO[/u] niczemu nie suy.[/b]

--
Autor: shell (IP zapamiętane)
Data: 16.11.2006 - 10:37:51

witam

kochani forumowicze, dabym spokj jedzie na trenera nie sdz aby chcia On kogokolwiek urazi czy komu dopiec, pytanie na ktre szuka odpowiedzi s raczej natury oglnej ale i fundamentalnej zarazem z punktu naszego zaangaowania w to forum i ewentualn dziaalno na rzezcz pro publico bono.

Myl e chodzi tu mwic krtko o dziaalno wielkiego brata ( sorry admin soryy Bartek Mania ....) ale chyba kilka osb zadaje sobie pytania co dzieje si z niektrymi wtkami, czemu znikaj na jakiej zasadzie s blokowane, dlaczego itd.
Odpowiedz moe by prosta bo s reguy wyznaczone przez moda czy te admina i tu jest chyba klu problemu tzn te reguuy, przepisy gry.
Pytanie czy zawsze wszyscy graj far play, czy te sdzie nie widzi czasmi ewidentnych fauli.
No c sdzia te czowiek i moe czasem czego nie widzie tylko niech to bdzie sporadyczne.

pozdrawiam
shell

--
Data: 16.11.2006 - 13:54:04

Nie ma przypadkw na wiecie :)
Wanie przed chwil, przypadkowo :) wszedem na stron zespou Raz Dwa Trzy i przeczytaem wywiad z jego liderem - Andrzejem Nowakiem, w krym padaj takie oto sowa, dotyczce wypowiadajcych sie na forum internautw:

* A jeste zadowolony z tego jak ludzie si wypowiadaj w internecie? Jak mionicy zespou odpowiadaj Ci w Twoim dziale "Dzikuj za wypowied"?

- Trudno mi powiedzie, bo nie prowadz tej dziaalnoci po to, eby by zadowolonym.

* Ale czy podoba Ci si to, jak si z nimi kontaktujesz?

- Podoba mi sie ta technika, te narzdzie kontaktu. Ma w sobie to co, czego potrzebuj przynajmniej niektrzy. To znaczy, potrzebuj anonimowoci. Ja si w t anonimowoc nie mog bawi, bo jestem osob publiczn, wypowiadam si na stronie jako Adam Nowak, a nie jako anonim. W zwizku z tym, wypowiadam si jako ten, ktry si wypowiada, a to w jaki sposb oni pisz i co pisz do mnie, nie jest kontrolowane. Kiedy na pocztku wyciem jedn wypowied pen wulgaryzmw, ale dzisiaj tego auj, dlatego, e nie bd w to ingerowa. Kady odpowiada za swe sowa, jedni potrzebuj przy tym przedstawienia si z imienia, inni - pseudonimu. Ceni tych ludzi za to, e si odzywaj, a w jaki czyni to sposb - zaley od kultury ich wypowiedzi, od tego co maj do powiedzenia i od tego, w jakiej formie chc si ze mn skontaktowa.

I to tyle gwoli mojego podsumowania w temacie - poniewaz zgadzam si z powyszym w szerokiej rozcigoci :)

Nie jest moim celem rozpoczynanie dyskusji na nowo - mam nadziej, e ten post moi interlokutorzy odbior jako neutralny emocjonalnie, a reasumujcy merytorycznie.

Czego i sobie i Pastwu ycz :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-11-16 13:57 przez trener.

--
Data: 16.11.2006 - 13:57:48

Ot i wszystko. Ja, jak wiadomo, wyznaj zasady jednak inne, odnonie wspomnianej wypowiedzi z wulgaryzmami, chociaby.

--
Data: 16.11.2006 - 15:20:16

no c chyba bliskie jest mi podejcie lidera 123, tylko na wulgaryzmy raczej nie powinno by miejsca, rozmawia mona ale jest w rozmowie granica ktrej si nie przekracza typu bluzgi, obelgi etc.
to nie jest tak e sowa nie rani, mog zada wikszy bl od uderzenia znam takie przypadki a obraanie kogo nawet jeli jest to przeciwiestwo moje jest niedopuszczalne, s na to przepisy.
przykad bezdomnego z dworca Huberta H. co to na prezydenta nawymyla jest przejaskrawiony, ale zasado jeli chodzi o podejcie jest suszna wedug mnie.

A to anonimowo w internecje to fikcja mimo e nie jestem mocny w IT, to wiem e ci ktrzy ziedli zby w necie sami si go obawiaj jeli chodzi o prywatno niestety dla tych co chcieliby bezkarnie popyszczy.

--
Data: 21.11.2006 - 13:41:31

Przy okazji, pod rozwag: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling#Obrona_przed_trollingiem

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 21.11.2006 - 16:20:18

[quote Bartek]Przy okazji, pod rozwag: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling#Obrona_przed_trollingiem[/quote]

zajrzaam, fajny poradnik. Mam jednak wtpliwo, ktrzy z uczestnikw powyszego "HP IV-tej RP" byli trollami i czy sie za takowych uwaaj.

--
Data: 21.11.2006 - 18:23:59

ola wydaje mi sie ze ten bartka post ma charakter czysto poznawczy, tak aby w przyszoci gdy na innym forum spotka ciebie opisana przez niego sytuacja by moga takiego typa odpowiednio nazwa,
co by bya trendy a troll to odpowiednik poczciwego pajaca i wiejskiego filozofa.

--
Data: 21.11.2006 - 18:36:41

Heh, to ciekawostka. Troll rzadko uwaa si za trolla (wyjtkiem jest grupa kretynw o nazwie Napie.dalacze - s tacy, bez artw, niejako "zawodowo" zajmuj si rollingiem...).

Raczej pod rozwag zwykym ludziom, eby pokaza, e nie warto prowadzi pewnych dyskusji, a oskaranie moderacji o cenzur bywa chybione w pewnych przypadkach.

Oczywicie wiem, e ci, ktrzy najgoniej wrzeszcz "cenzura" nie dadz si w adnym wypadku przekona. :P

Polecam z zawartych tam linkw rwnie Netykiet - to nie tylko zbir "co wypada i warto", ale te kilka "twardych" podstaw prawnych.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

Z tego ludzie powinni zdawa egzamin, zanim bd mieli prawo wej w Sie. Tak, jak zdaj egzamin, zanim maj prawo zasi za kierownic samochodu.

A moe to tylko ja tak uwaam, bo zaczynaem wchodzi w Sie, kiedy nie byo czego takiego jak spam a jedynie terminale jakie znaem, stay w pracowniach wyszych uczelni - bo nie byo nawet numerw modemowych oglnodostpnych.

--

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 69

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.