Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...5455565758596061626364...->|-->
Bieżąca strona: 59 z 69
Re: Hyde Park - tu wolno (prawie) wszystko
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 10:20:47

[quote Klaudiusz]Posługuję się taką argumentacją, jaka jest adekwatna to formy Twej wypowiedzi, skoro już pijesz tak a nie inaczej tekstami z Misia.

Jak przedstawiono, wszystkie te opcje były propozycjami a żadna nie była potwierdzona. Nic nie zostało ustalone, kto, gdzie i jak się przeniesie. Larum podniesione przez rodziców i uczniów spowoduje ni mniej ni więcej tylko powolny upadek tej szkoły, a chyba nie o to chodziło komukolwiek.

Starostwo wobec spodziewanego odpływu uczniów po prostu zamknie za 2-3 lata tą szkołę. Co będzie wtedy z tym obiektem? Nikogo to wtedy nie zajmie, ważne że TU I TERAZ można sobie popsioczyć na niedobrego i wrażego burmistrza i tych co go popierają/popierali. eot.[/quote]

Bzdura, propozycja była konkretna i została odebrana przez rodziców i ich uczniów jako skandaliczna. Atakowanie tych ludzi za to, że zwrócili się do mediów z tą sprawą jest dla mnie absurdalne, a burmistrz wycofał się z tej propozycji właśnie pod naciskiem medialnym.

Jeżeli chcesz, to oczywiście możesz kupować obecną wersję burmistrza o tym, że "to był taki luźny pomysł rzucony w przestrzeń" ale świadczy to jedynie o braku minimalnego krytycznego obiektywizmu wobec działań nowej władzy i tyle.

Sorry, ale logika wywodu dotyczącego związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy działaniami młodzieży i rodziców zmierzającymi do zachowania wyremontowanych pomieszczeń do użytku szkoły a przewidywanym upadkiem tej szkoły jest dla mnie zupełnie pokręcona. Niby dlaczego jedno ma skutkować drugim?

Ja bym raczej nie posłał swojego dziecka do szkoły właśnie w przypadku gdyby propozycja burmistrza została wdrożona i dzieciaki musiały się przenieść do starej, nieużywanej od jakiegoś czasu części szkoły.

Jakoś dziwnie w tej optyce, ludzie dotychczas kontestujący różne posunięcia władzy mieli swoje racje, teraz nagle zostali szkodnikami, którzy nie rozumieją, co jest dla nich dobre. Sorry, ale nie kupuję tej optyki, tym bardziej że zdrowy rozsądek jej przeczy.

I jakie "wszystkie opcje"? Burmistrz wysunął konkretną propozycję, a bezpośrednio zainteresowani podjęli działania, żeby zapobiec wcieleniu w życie tej propozycji...

--
Autor: kicia (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 10:50:04

[quote Leki] Burmistrz wysunął konkretną propozycję, a bezpośrednio zainteresowani podjęli działania, żeby zapobiec wcieleniu w życie tej propozycji...[/quote]

no i po demokratycznemu sie stalo, burmistrz wycofal pomysl i o co halas ?

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 11:15:53

Tylko Bogdanie z tego co wiem to PIP karze nie urząd tylko pracodawce, czyli pójdzie z pensji burmistrza.

--
Data: 03.02.2011 - 11:35:43

[quote kicia][quote Leki] Burmistrz wysunął konkretną propozycję, a bezpośrednio zainteresowani podjęli działania, żeby zapobiec wcieleniu w życie tej propozycji...[/quote]

no i po demokratycznemu sie stalo, burmistrz wycofal pomysl i o co halas ?[/quote]

żaden hałas. dobrze się stało, że burmistrz wycofał swój pierwotny pomysł.

jestem tylko przeciwko atakowaniu i szczuciu ludzi, który zaprotestowali przeciwko tej decyzji, angażując do tego media. działali w swoim interesie i nie zrobili niczego nagannego. eta wsjo

--
Autor: life is brutal (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 12:25:00

Dlaczego tak bardzo im wszystkim zależy na tym, żebyśmy byli "narodem po lobotomii"?

http://www.youtube.com/watch?v=TgXLHTR_wbQ

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 13:03:01

[quote Klaudiusz]Larum podniesione przez rodziców i uczniów spowoduje ni mniej ni więcej tylko powolny upadek tej szkoły, a chyba nie o to chodziło komukolwiek.
[/quote]

Wygląda jak vendetta. W połączeniu ze słowami z oświadczenia burmistrza:
[i]"W mojej ocenie taka koncepcja dawałaby szkole stabilność, a nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi gwarancję pracy . Żałuję , że tak się nie stało"[/i]
odczytuję to jako zapowiedź likwidacji placówki.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 13:48:47

To proste. Placówka ma mniej uczniów. I będzie mieć coraz mniej, zgodnie z przewidywaniami Starostwa. Usadowienie w jej części Urzędu Gminy spowodowałoby optymalizację ekonomiczną (urząd pokrywałby znaczną część kosztów stałych i dbałby o swoją część remontowo) więc de facto Urząd w tym obiekcie stanowiłby gwarancję istnienia. Są wskaźniki "koszt na jednego ucznia" i w tym wskaźniku szkoła niestety wygląda blado.

I proszę nie mącić ludziom w głowie - burmistrz Jańczuk nie może "likwidować placówki" tego typu, szczególnie jeśli należy do innego organu.

--
Data: 03.02.2011 - 14:13:56

[quote Klaudiusz]To proste. Placówka ma mniej uczniów. I będzie mieć coraz mniej, zgodnie z przewidywaniami Starostwa. Usadowienie w jej części Urzędu Gminy spowodowałoby optymalizację ekonomiczną (urząd pokrywałby znaczną część kosztów stałych i dbałby o swoją część remontowo) więc de facto Urząd w tym obiekcie stanowiłby gwarancję istnienia. Są wskaźniki "koszt na jednego ucznia" i w tym wskaźniku szkoła niestety wygląda blado.

I proszę nie mącić ludziom w głowie - burmistrz Jańczuk nie może "likwidować placówki" tego typu, szczególnie jeśli należy do innego organu.[/quote]

Obawiam się, że świadomie palisz niemca. Uczniowie protestowali przed odebraniem im wyremontowanego budynku A i o to była cała afera; protest nie dotyczył generalnie pomysłu wprowadzki urzędu do szkoły tylko wprowadzki wedle propozycji burmistrza. Nie ma związku pomiędzy faktycznym przedmiotem protestu (czasowego odebrania szkole wyremontowanego budynku A) a kwestią optymalizacji ekonomicznej szkoły i jej rozwoju.

Tym bardziej, że na sam rozwój szkoły mają wpływ czynniki zewnętrzne tj. atrakcyjność szkół warszawskich oraz komunikacja z Warszawą.

Argumentacja typu "chciałem tak dobrze, aleśta się uparli i tera szkoła padnie" to - wybacz - ale kocopoły i odwracanie kota ogonem.

--
Autor: johny (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 14:22:50

[quote Leki]Argumentacja typu "chciałem tak dobrze, aleśta się uparli i tera szkoła padnie" to - wybacz - ale kocopoły i odwracanie kota ogonem.[/quote]

Lubie czytac Twoje 'produkcje' Leki :-) szczegolnie slowo 'alesta' przypadlo mi do gustu :-)

--
Data: 03.02.2011 - 14:33:01

[quote Leki]
Tym bardziej, że na sam rozwój szkoły mają wpływ czynniki zewnętrzne tj. atrakcyjność szkół warszawskich oraz komunikacja z Warszawą.
[/quote]

Zgadzam się całą twarzą.

Teraz, gdy społeczność szkolna powiedziała "nie" przeprowadzce,
(a powiedziała przeprowadzce generalnie a nie do lewego czy prawego skrzydła) to nikt na siłę się tam nie będzie pchał i psuł atmosferę, a na pewno nie burmistrz który ostatnie kilkanaście lat poświęcił tej szkole, podobno z dobrymi skutkami. W ten sposób w/w społeczność dołożyła kamyczek do swojego ogródka, ułatwiając starostwu zadanie. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy szukają oszczędności może to się odbić na nakładach na placówkę. Wiadomo że subwencje oświatowe nie pokrywają kosztów oświaty i jej infrastruktury.

To tylko moja opinia, nie rozmawiałem na ten temat ani z burmistrzem ani ze starostą czy radnymi jakimikolwiek, uprzedzam pytania.

--
Data: 03.02.2011 - 14:43:15

[quote]Teraz, gdy społeczność szkolna powiedziała "nie" przeprowadzce,
(a powiedziała przeprowadzce generalnie a nie do lewego czy prawego skrzydła) [/quote]

z wypowiedzi wicedyrektora szkoły dla GW wynika coś zupełnie przeciwnego.

"[i]Gdy wicedyrektor dowiedział się od burmistrza o pomyśle z przenosinami, nie miał nic przeciwko. - B[b]yła mowa o wynajęciu części C. Pomyślałem, że to niezły pomysł, można urządzić osobne wejście, postawić ściany oddzielające urząd od szkoły - słyszymy.
[/b]
Informacja o tym, że gmina zajmie część C, poszła w świat. Ale niedawno wicedyrektor Głuszkowski dostał pismo Urzędu Powiatowego w Piasecznie: 12 stycznia na posiedzeniu zarządu powiatu zapadła decyzja o wynajęciu urzędowi gminy szkolnego budynku A oraz świetlicy. W sumie blisko 1000 m kw. Najem potrwa trzy lata.

- Burmistrz ma ogromne zasługi dla szkoły, ale czuję tu pewną gorycz - żali się wicedyrektor Głuszkowski.

Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk tłumaczy: - Wskazałem budynek A, bo dzięki temu możemy mieć bezkolizyjne wejście dla urzędników i interesantów. Uczniowie mogliby wchodzić mniejszym wejściem, od strony szatni. Budynek C nie wchodzi w rachubę, bo tam trzeba byłoby wykonać poważny remont. Co do świetlicy, to i tak jest otwierana okazjonalnie, płacilibyśmy za jej wynajem szkole, na przykład pod obrady rady gminy[/i]."

Więcej... http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,9033019,Burmistrz_zajmuje_liceum__ktorego_byl_dyrektorem.html#ixzz1Cu6UOIHA

--
Data: 03.02.2011 - 14:51:15

Juz widzę jak dyrektor szkoły , po przeczytaniu "tfurczości" Klowndiusza , staje przed rodzicammi i młodzieżą i zadaje sobie tragiczne pytanie :

- cóżem najlepszego uczynił ?

Spokojnie dyrektorze , dobrześ uczynił . Tak się powinien zachować każdy prawidłowo reagujący "dyro" . Po prostu powiedział Pan :- sprawdzam , na niepełną ratuszowa informację.
Się dołączam do johnego w ocenie Lekiego :)

aleśta się (niektórzy) uparli iść pod jego topór/pióro/klawiaturę :) samobójcy ?

--
Data: 03.02.2011 - 14:51:19

Cytujesz dyrektora Głuszkowskiego, ja miałem na myśli pozostałą część społeczności która również na tym forum okazała niechęć przeprowadzce urzędu do szkoły. Również w świetle informacji od burmistrza powieszonej na forum. Można IMO wyciągnąć wnioski, że podczas spotkań (na które Jańczuka podobno nie zaproszono) społeczność powiedziała krótkie, żołnierskie NIE. Ale może się mylę.

edit: to było do Lekiego oczywiście.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-03 14:52 przez Klaudiusz.

--
Autor: Bogdan (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 15:04:12

Właśnie tak rozpoczyna się proces tracenia renomy szkoły,kłótnie,politykierstwo no i te niezależne media.Tego się nie zatrzyma...

--
Data: 03.02.2011 - 15:05:21

[quote Klaudiusz]Cytujesz dyrektora Głuszkowskiego, ja miałem na myśli pozostałą część społeczności która również na tym forum okazała niechęć przeprowadzce urzędu do szkoły. Również w świetle informacji od burmistrza powieszonej na forum. Można IMO wyciągnąć wnioski, że podczas spotkań (na które Jańczuka podobno nie zaproszono) społeczność powiedziała krótkie, żołnierskie NIE. Ale może się mylę.

edit: to było do Lekiego oczywiście.[/quote]

W świetle oświadczenia burmistrza (oraz info w GW), zaproponował on przeprowadzkę do części A. Wobec sprzeciwu "społeczności szkolnej" powiedział GW, że gotów jest rozważyć wynajem części B.

Nigdzie nie znalazłem informacji, jakoby społeczność szkolna powiedziała twarde "nie" wobec jakiejkolwiek obecności UMiGu na terenie szkoły. Szczerze mówiąc, zakładam raczej, że głos dyr. Głuszkowskiego oddaje oficjalne stanowisko szkoły, ale jest to dość racjonalne założenie, skoro wyraźnie powiedział to "pod nazwiskiem" gazecie.

Wydaje mi się, że Twoja informacja o pryncypialnym "nie i już" jest li tylko spekulacją albo powieleniem argumentacji burmistrza, który zorientował się, że popełnił błąd (i dobrze, że się zorientował), ale - jak każdy polityk - nie chce się za bardzo do tego przyznać ;-)

Nie każda krytyka konkretnej decyzji nowego burmistrza jest spiskiem ciemnych sił. Podobnie jak większość, kibicuję nowemu burmistrzowi w staraniach o posprzątanie tego ugoru, którym jest nasza gmina. Nowy burmistrz musi zjeść żabę, która urosła za czasów jego poprzednika i szczerze mu z tego tytułu współczuję.

ALE:

Nie oznacza to, że muszę kupować każdą decyzję burmistrza i patrzeć, jak szczuje się na Bogu ducha winnych ludzi, którzy całkiem słusznie chcieli przeciwdziałać błędnej decyzji. Mimo całej (ostrożnej) sympatii do nowych władz, nie zamierzam również kupować niezbyt wiarygodnych i pokrętnych tłumaczeń burmistrza w związku z powszechnie krytykowaną propozycją przeprowadzki do budynku A w szkole.

That would be all. Ja ze swej strony chyba już wyczerpałem temat, tym bardziej że jest nieaktualny.

--
Autor: bayabongho (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 15:21:29

[quote Leki] Ja ze swej strony chyba już wyczerpałem temat, tym bardziej że jest nieaktualny.[/quote]

no co Ty, temat dopiero sie rozkręca :P W odwodzie przebiera nóżkami deep throat w starostwie oraz tajne skrzydło C, jako tymczasowa sadyba partyzantki

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 15:28:22

[quote=Klaudiusz]W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy szukają oszczędności może to się odbić na nakładach na placówkę. Wiadomo że subwencje oświatowe nie pokrywają kosztów oświaty i jej infrastruktury[/quote]

subwencje oświatowe w 2005 roku pokrywały średnio 67 % wydatków oświatowych ogółem w gminach miejskich i 93 % w powiatach ([i]takie dane są [url=http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/27828,nik_subwencja_pozwala_na_realizacje_podstawowych_zadan_edukacyjnych.html]w artykule 'Subwencja pozwala realizować podstawowe zadania' w Gazecie Prawnej[/url])[/i]

jednak na pewno subwencja nie pokryje wydatków infrastrukturalnych!
Jednak to wszystko nie znaczy chyba, że mamy zamknąć szkoły? albo inwestujemy w przyszłość każdego dziecka (!) albo....zamknijmy wszystko na kluczyk bo ciężko policzyć tu 'zwrot z inwestycji'..

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 20:07:55

[quote Klaudiusz]
I proszę nie mącić ludziom w głowie - burmistrz Jańczuk nie może "likwidować placówki" tego typu, szczególnie jeśli należy do innego organu.[/quote]

A jeszcze trochę pomącę, co mi tam. Najwyżej mnie skarcisz ponownie, jakoś postaram się to przeżyć. Jak się ma owa niemożliwość likwidacji do snucia przez burmistrza planów poniższego rodzaju?

[i]"Tutaj po raz pierwszy zdradzę , że rozważałem możliwość przejęcia tej szkoły przez gminę bowiem uważam , że naszemu miastu należy się kameralne , prestiżowe dobre Liceum o wysokim poziomie nauczania,
a w dalszej ( choć niedalekiej przyszłości) zamierzałem utworzyć tutaj gimnazjum"[/i]

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: and (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 20:53:09

[quote pionek AGORY] kompletnie nie orientuję się która to część A, B i C,oraz ilu uczniów jest obecnie w szkole.
Nie znam szczegółów więc nie chcę jeszcze oceniać żadnej ze stron 'konfliktu'[/quote]
Skoro nikt nie odpowiedział na to pytanie to ja odpowiem, poniższe zdjecie skopiowałem ze strony szkoły http://www.zskj.pl/historia.htm
[URL=http://img695.imageshack.us/i/szkoaa.jpg/][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/6409/szkoaa.jpg[/IMG][/URL]
budynek C to ten z tyłu do ktorego przylega sala gimnastyczna , niestety ilośc uczniów jest mi nie znana .
Z tego co mi wiadomo; na każdym pietrze są po dwie sale wykładowe plus sąsiadujące z nimi pomieszczenia w ktorych przechowywane sa ( prawdopodobnie ) pomoce naukowe

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 21:31:52

jak dymy asfalciarni pisza na niebie - od września ma być w szkole ok. 120 uczniów. Ok 10 sal lekcyjnych będzie stało/lezało odłogiem.

Tymczasem złe duchy straszą, że w przypadku przejęcia części sal przez UMiG, lekcje będą musiały się odbywać na dwie zmiany.

Kiedyś bywało w szkole kilkuset uczniów. Pewnie wpływ na zmniejszenie liczby młodych ma nie tylko pokusa ukończenia warszawskiego LO, ale i uciążliwe sasiedztwo WMB

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 03.02.2011 - 22:19:31

Czy mania stała sie tubą lokalnych władz ?

--
Data: 03.02.2011 - 22:41:38

Docierają do mnie rózne wieści i dzielę się zmieszkańcami - tak samo jak dotąd.

O ilosci uczniów, ilości sal oraz lekcjach na dwie zmiany pisano gdzieś albo na forum albo w prasie - nie pamiętam, ponieważ [b]and[/b] pyta, to zn ze nie czytał - więc odpowiadam. To źle?

Niestety, nikt mi za to nie płaci jak gminnej tubie Raportowi.
Może to pomysł - kilka tys miesiecznie to nie w kij dmuchał.

Babet, Ty tez możesz!

--
Data: 03.02.2011 - 22:47:59

Nie mogę - mam zasadę :powtarzam tylko sprawdzone wieści i takie co by kokoś nie skrzywdziły.

--
Data: 03.02.2011 - 22:54:47

[quote=Nie mogę - mam zasadę :powtarzam tylko sprawdzone wieści i takie co by [u]kokoś[/u] nie skrzywdziły.][/quote]

Redakcja Raportu takiej zasady nie miała i jeszcze za to kosiła kasę PODATNIKÓW, czyli Babet Twoja/ moją.

A kogo ja krzywdzę? [b][i]Kokosia[/i]?[/b]

--
Data: 03.02.2011 - 22:59:24

Kto to kokoś ?

--
kokoś
Data: 03.02.2011 - 23:12:32

chyba wiesz, nie żartuj

[quote=babet

Data: 03.02.2011 - 22:47:59

Nie mogę - mam zasadę :powtarzam tylko sprawdzone wieści i takie co by [color=#FF0000] [u]kokoś[/u][/color] nie skrzywdziły.
][/quote]

--
Data: 03.02.2011 - 23:49:33

To nawet nie jest żałosne . To jest po prostu obciachowe i chamskie . Jak można tak się cieszyć z tego , że się komuś przytrafiła literówka !?

Do Pani to piszę Pani [u]maziu[/u] ?

Zna Pani takie przysłowie ? "Nie śmiej się [b][color=#CC0000](babciu)[/color][/b] dziadku , z czyjegoś przypadku !"

A wcześniej pozwalała Pani sobie kpić z koloru czyjejś marynarki. Pani tez powinna dobrze przemysleć problem "bekania" za to co Pani tu pisze. Tym bardziej , że Pani nie trzeba jakoś specjalnie namierzać. Czy Pani sie wydaje , że jest Pani zwolniona z odpowiedzialności za popełnienie tych wszystkich wpisów , które aż ociekaja zlośliwościami i impertynecją ?

--
Data: 04.02.2011 - 00:39:07

[quote=mania]Możecie tego nie czytac, ale może zobaczy to [b]MS[/b] [/quote]

Proszę Pani , czy nie uważa Pani , że nazwa [b]MS[/b] Batory to skandal jest ?

Zdecydowanie powinno być [b]KJ[/b] Batory !

Myslę , Pani napisze jakąś petycję w tej sprawie .

--
Autor: bayabongho (IP zapamiętane)
Data: 04.02.2011 - 07:57:25

zgadzam sie, że wypowiedzi "ociekające złośliwością i impertynencją" powinny byc wycinane w pień wraz z ich autorami - i to nie tylko z tego forum, ale wogule (literówka) i fszczegule (precz z ortograficznym terrorem !), bo lajfisbrutal (Polacy nie gęsi) i zbliża się Dzień Świstaka :D

--
Data: 04.02.2011 - 09:40:43

Zaloguj się "thużu", nie występuj za kazdym razem pod innym nickiem, wtedy pogadamy.
Marynarka brązowa dla faceta całkiem w porzo, rózowa mogłaby budzić kontrowersje, choć osobiście uważam, ze kazdemu wolno.
Nie wiedziałam jak ten pan w brązowej, grający pierwsze skrzypce w reportazu TVN sie nazywa - stad takie określenie.

Teraz wiem. Jesli p. Głuszkowskiego obraziłam - przepraszam.

PS.
Batory to chyba był Stefan, czyli [b]MS[/b] S.Batory, [b]który po długiej[/b] ale owocnej [b]służbie[/b] zdaje się [b]marnie skończył[/b] jako pocięty na żyletki.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-04 09:51 przez mania.

--

Idź do strony: <--|<-...5455565758596061626364...->|-->
Bieżąca strona: 59 z 69

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.