Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6
Re: Nowy Amfiteatr :-(
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 13.09.2010 - 23:43:22

Bardzo dobre pytanie. Po co ?

W maglu mwia , e burmiszcz ma jaks przypado laryngologiczno -uszn. Co wydaje si by prawd , biorc pod uwag e nie syszy co do niego mdrzy ludzie mwi.
A jak ze suchaniem sabiutko , to sobie trzeba muzyk nagoni do granicy blu.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 14.09.2010 - 01:10:12

dzi (wczoraj) na sesji potwierdzona zostaa informacja, i koncert GoleUOrkiestry odbdzie si w Parku na specjalnie wynajtej do tego celu scenie.
Podobno spodziewanych jest kilka tysicy ludzi i chodzi o komfort wysuchania tego koncertu przez cae rodziny.
Koncert - 72 tys. + wynajcie sceny 15 tys.
Radni byli oburzeni (podnoszone byy nawet normy haasu panujce w uzdrowisku) , ale temat raczej bdzie zamknity na podstawie umw ju podpisanych przez KDK.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 14.09.2010 - 09:31:08

Dzikuje radnym P. Potentasowi i K. Jaczukowi za informacj o kosztach wynajcia sceny - to dla Boruty, eby nie zarzuca mi ze faworyzuj jednego radnego.

Dodam do wypowiedzi Artka_Bartka, e wydatki na wystpy i in. przekrocz planowane w budecie KDK wydatki i rada bdzie musiaa doda.
PODATNICY cieszcie si!

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 14.09.2010 - 09:53:11

[quote=Mania]PODATNICY cieszcie si![/quote]

Chyba STRZECIE SI.

--
Data: 14.09.2010 - 09:53:26

A zatem Boruta nie tylko plotko roznosi.

Reasumujc za ten koncert , zapacimy ok. 100 000z.

Czy w tym miecie nie ma pilniejszych potreb ? Potrzeb spoecznie uzasadnionych ?

Dzi dzieci w Szkole nr.2 na obiad chlipi cienka zupk bo nie znalazy si pienidze na dofinansowanie penych posikw. Posikw przyrzdzanych w warunkach uragajcych wszelkim zasadom ywienia zbiorowego. Urgajacym , bo nie ma pieniedzy na przeprowadzenie remontu pomieszcze kuchennych.

Niewane e dzieci godne , gd mona zabi haasem. Posuchaja dzieci przez dwie godziny Golcw i na te dwie godziny o godzie zapomna. I niech mi tu nikt nie zacznie zaraz pisa o tym e przecie rodzice w domu dzieci karmi. Ten kto tak napisze niech mi powie czy si orientuje , dla jakiej grupy dzieci taki gorcy obiad z dwch da , z dwch powtarzam ,ktry otrzymuje w szkole jest jedynym ciepym posikiem w ciagu dnia ? Ale co moe obchodzi burmiszcza , on si wyywi . Chocia teraz jak mu rada obnizya pensj , to ju nie bdzie schabowego siedem razy w tyg. raz musi by mielony. A radni jak zwykle z rczkami w nocniku. Oburzeni . A to e bdzie ta scena dodatkowa dowiedzielicie si dopiero od Boruty ? adnemu do pustej epetyny nie przyszo , e burmistrz zrobi wszystko aby po raz kolejny za nasze pieniadze i pienidze godnych dzieci urzadzi sobie kampanie wyborcza?

Teraz powiem tak , jak nigdy nie przepadam za daszczem tak teraz bardzo bym chcia aby 25-09-2010r la deszcz . Najlepiej ze niegiem . A wiatr w porywach eby dochodzi do 5 w skali Beauforta. eby elektrownia wstrymaa dostaw energii el. Albo eby Golcom kto ukrad ich cudne trbeczki i puzony. Taki jestem.

BUFONADA MS przekracza wszelkie granice.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-14 09:55 przez Boruta.

--
Data: 14.09.2010 - 11:26:14

jeli lunie deszcze to dopiero bdzie marnotrastwo pienidzy...

Wczoraj mwiono jeszcze, e byo rozwaane postawienie telebimw i koncert jednak w amfiteatrze. Wybrano opcj dodatkowej sceny jako bezpieczniejsz dla...amfiteatru...
jak to mwi mj kolega 'wizdu, gwizdu, 90 tys. pjdzie w...'

a dzieci nie mona karmi nadmiernie i poi! grozi to bowiem koniecznoci skorzystania z toalety! moe na eromskiego nie ma z tym problemu, ale ju np. na Szkolnej s pokane kolejki (wg norm brakuje toalet dla 50 % dzieci) a w Opaczy...lepiej nie mwi bo adne normy nie s zachowane...

C...wiele rzeczy wymaga tu przewartosciowania...

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-14 11:27 przez Artek_Bartek.

--
Data: 14.09.2010 - 12:25:01

Artku , to czy ja deszczu chc czy nie , ma tu akurat nic do rzeczy.

Istotne jest to, e deszczu a choby i nawalnego wykluczy nie mona. A zatem te skowroskowe igrzyska sa obarczone ryzykiem jak jasna cholera. A to oznacza , e Pajac ma nas za nic. Bo jak bdzie lao to on wyjdzie i gupi gawied przeprosi , przy czym oczywicie nie poinformuje ile naszej wsplnej kasy w tym deszczu utopi. Ja jednak uwaam e caa kwota blisza jest 100tys.z. , lub nawet wicej.

Co by tu nie mwi skandal.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-14 18:27 przez Boruta.

--
Data: 14.09.2010 - 14:48:14

Tak, radni potwierdzili e lekko liczc to 100 tys zl, bo jeszcze koszt ochrony, koszt energii - nagonienie na cay kurort, eby w Czarnowie tez syszeli.

A bya taka adna inicjatywa radnych - zanim wpaci Golcom, eby zamiast na koncert, pienidze przeznaczyc dla jednej z zalanych gmin, ktra prosia Kcin o wsparcie.

Tam nieszczcie, a tu bajery.

--
Data: 14.09.2010 - 18:26:00

A czy moesz powiedzie , ktrzy radni wystapili z taka inicjatyw ? I czy zostaa ona przedstawiona burmistrzowi na pimie ?

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 14.09.2010 - 21:05:48

Wielokrotnie o tym mwiem publicznie, zwracaem si te o sesj nadzwyczajn, powicon sprawom powodziowym.Nic z tego.Niewielu si zainteresowao.Wstydz si nasza gmina jako instytucja nic nie pomoga powodzianom.Nie daa grosza, nie przyja dzieci na wakacje.

--
Data: 14.09.2010 - 21:14:10

Brawo p.Bogusawie.

Mania wspominaa co prawda o inicjatywie radnych w liczbie mnogiej , z zatem czekam , moe jeszcze doda co do tematu.

Istotny jest kazdy lad pisany , moe znajduje sie to w jakim protokole ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-15 00:05 przez Boruta.

--
Data: 14.09.2010 - 21:45:39

O tej inicjatywie powiedzia mi p. Szen, wydawao mi si e mwi w liczbie mnogiej, ale moe le usyszaam, albo pomys mia kilku ojcw.
Chyba byo mwione na poprzedniej sesji. Postaram sie dopyta.

Nie wane kto wymysli, wane, e sprawy ludzkie stawia si za bajerami.

Dostaam do szczegowe sprawozdanie z sesji od jednego z mieszkacw. Jeszcze nie miaam czasu go na spokojnie przeczyta. Zaraz wklej w wtku sesje/komisje, czyli tu: http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,20549,63176,page=22#msg-63176

Warto przeczytac ten niby protok, eby si zorientowa jak lekko traktuja nasze
PODATNIKW sprawy niektrzy radni i zarzd gminy

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-14 22:15 przez mania.

--
Data: 15.09.2010 - 12:08:14

Dzisiaj wkleiam uadzone przez autora sprawozdanie z sesji - w watku sesje/ komisje.
Mysl e atwiej si bdzie czyta ni poprzednie
m

--
Data: 16.09.2010 - 10:21:59

Niedugo dowiemy sie ile bdzie PODATNIKW kosztowa wystp Golcw, radny Tomaszewski zoy wniosek. Dotd deklaracje byy "na gb", teraz bdzie czrno na biaym.

We wniosku: http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,37486,63278,page=4#msg-63278 wane zdanie, eby UMiG przesya korespondencj mailem zamiast marnowa papier, koperty, znaczki oraz zawraca poczcie gow - za pienidze PODATNIKW

--
Data: 16.09.2010 - 15:29:19

A ja nosz sie z pomysem zozenia wniosku z zapytaniem , czy kto w Urzedzie zna (choby w przyblieniu) sum kosztw utrzymania jakie wygeneruje Hugonwka . Wyremontowana oczywicie .

Czy kto to policzy ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-16 15:29 przez Boruta.

--
Ruiny Hugonwki woaj o pomst do Nieba
Data: 16.09.2010 - 17:29:35

Dobry pomys, bo tyle spaskudzili e nie wiadomo czy nawet UE zdoala by ponie koszty rewitalizacji Hugonwki.

Tak wygldaa [b]Hugonwka w padzierniku 2005[/b]

[img]http://www.konstancin.com/forum/images/01.jpg[/img]

Na filmiku przysanym przez p. W.P. mozna obejrze jak wygldaa [b]Hugonwka w lecie 2009[/b]

http://www.youtube.com/watch?v=C8AhWfhysJk

A tak byo na pocztku remontu - [b]w kwietniu 2010[/b]

[URL=http://img706.imageshack.us/i/hugonwkazmn.jpg/][IMG]http://img706.imageshack.us/img706/8004/hugonwkazmn.jpg[/IMG][/URL]

A tak wyglda teraz - [b]we wrzeniu 2010[/b]

[URL=http://img693.imageshack.us/i/08315438.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img693/382/08315438.jpg[/IMG][/URL]

--
Data: 14.10.2010 - 10:29:52

Wobec braku odpowiedzi odnonie wszystkich kosztw zwizanych z koncertem Golcw, radny Tomaszewski zozy kolejny wniosek do burmistrza Skowroskiego

http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,37486,64436,page=5#msg-64436

Jeeli nie uzyska odpowiedzi, podejmie dalsze kroki.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 14.10.2010 - 10:32:07

bo to jest naprawianie poprzez rujnowanie, czyli dezintegracja pozytywna :P

--
Data: 15.10.2010 - 03:46:44

Proponuj nada radnemu Tomaszewskiemu tytu: - URODZONY BY WNIOSKOWA-

--
Autor: magilla (IP zapamiętane)
Data: 15.10.2010 - 07:53:41

Cha, Cha, Cha ale mieszne :(
[b]A co zrobi Boruta oprcz mdralowania[/b]
No moe poprze M.Mioduszewsk ktra wraz ze skazanym Dbkiem zafundowaa na asfalciarni.
Gratuluje wyborw

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 15.10.2010 - 09:12:26

Niestety argument "sam nie zrobie lepiej" to nie argument.

[b]Dlaczego radni wnioskuj po fakcie, zamiast wzi si do roboty, za ktr im z wasnej kieszeni pac i zapobiega takim faktom?[/b]

TO jest pytanie.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: wyborca (IP zapamiętane)
Data: 15.10.2010 - 10:05:35

radnym powiedziano, e kostka z Mirkowskiej zostanie zawieziona do ZGK i tam bedzie czeka na wykorzystanie do budowy drogi czy chodnika [u]gminnego[/u], a pniej gdy bya potrzebna okazao si e kostki nie ma.

Radni nie sa policjantami ani cieciami, eby dobytku gminnego pilnowa.

Podobnie byo z cega z rozbirki Hugonwki. Przez rok leaa za ogrodzeniem i pilnowa jej dozorca, teraz jest za potem i kady bierze skolko ugodno.

Radnym pacimy za rozumne zarzdzanie gmin i reprezentowanie interesw wyborcw ok 1200 z do 2000 z (jesli sprawuje w RM jak funkcj)

Boruta zoci sie, e radny skada wnioski, a nie widzi nawalonego jak piec innego radnego, ktry bierze kase i nawet nie wie o czym mowa na sesji

--
Data: 15.10.2010 - 10:21:42

[quote wyborca]Radni nie sa policjantami ani cieciami, eby dobytku gminnego pilnowa.[/quote]

[quote wyborca]Radnym pacimy za rozumne zarzdzanie gmin i reprezentowanie interesw wyborcw ok 1200 z do 2000 z (jesli sprawuje w RM jak funkcj)[/quote]

Troch mi si kc te dwa stwierdzenia.

Dla mnie zarzdzanie gmin rwnie obejmuje pilnowanie dobytku. I nie wane, ile im pac - podjli si pracy za t pac, to powinni si wywizywa.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 15.10.2010 - 10:55:35

Tylko, e radni stanowi wadz "ustawodawcz" w gminie, a burmistrz "wykonawcz".

Tak samo moemy mie pretensje do posw, e ministerstwo czego nie dopilnowao.

--
Data: 15.10.2010 - 11:19:56

Nadzr. To jedno sowo.

--
Data: 15.10.2010 - 11:25:25

Po tzw. kolei .

Magila pyta mnie co ja oprcz mdralowania zrobiem. W zasadzie mgbym zachci Magil do dokadnego czytania wtku o amfiteatrze i na tym zakoczy odpowied.
Ale poniewa mam watpliwoci czy si Magili bdzie chciao , wic mu/jej pomog
i pozwol sobie zacytow samego siebie

Autor: Boruta (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12.09.2010 - 19:31:23

25-09-2010r. w amfiteatrze odbdzie sie koncert zespou GOLEC ORKIESTRA .

Niby nic nadzwyczajnego w tej wiadomosci nie ma. Ot nic bardziej mylnego.
Ot wcale nie w amfiteatrze , tylko w parku na specjalnie na te okazj wybudowanej scenie. A dlaczego tak ? Ano dlatego e burmistrz juz nie chce sucha psioczenia ludzi : e nic nie widz , e amfiteatr za may jest , e co za idiota co takiego zbudowa . Sam na wasne uszy syszaem takie teksty podczas ostatniej imprezy.
No a teraz mamy tak oto sytuacj , jest amfiteatr , ktry nie do e wybudowany za absurdalnie due pienidze , amfiteatr , ktry generuje astronomiczne koszty utrzymania i mamy nowa scen w parku. Chyba bdziemy jedynym miastem w Polsce , ktre moe sobie pozwoli na takie luksusy. Ale czego si nie robi dla kultury. Kady wie e bracia Golcowie to baaardzo kulturalni ludzie . A i nie najtasi jak wida tez. Ciekawe ile bdzie kosztowao zbudowanie sceny extra ? Moe kto spyta w gminie . Salceson np. Albo moe Magi ? koniec cytatu.
Zr Magilo sw uwag na dat zamieszczenia przeze mnie tego postu , a co za tym idzie przekazania zawartych w nim informacji. Radny Tomaszewski swj pierwszy wniosek skada 12-09-2010r. I ja mam czelno sdzi , e inspiracj do jego zoenia by wanie mj post. Ja nie mam pretensji do radnego Tomaszewskiego , e on te wnioski skada , ja mu si dziwi e pozwala sobie na takie traktowanie siebie , radnego, przez urzdnikw.

[quote=wyborca]Boruta zoci sie, e radny skada wnioski, a nie widzi nawalonego jak piec innego radnego, ktry bierze kase i nawet nie wie o czym mowa na sesji
[/quote]

A jak mam widzie skoro ja na sesjach bywam baaardzo rzadko ? Na tych na ktrych byem nie zauwayem adnego "nawalonego" radnego. Pecha miaem czy szczcie ?
Rozumiem e Wyborca widzia i kogo trzeba , z policj wcznie poinformowa ?

Hammer , ale radni to nie tylko lokalna wadza "ustawodawcza" , wedug mnie powinni patrze wadzy wykonawczej na rce. Szczeglnie jeli chodzi o sposb wydatkowania grosza publicznego . Jeli widz e jest on marnotrawiony , powinni bi na alarm. Najlepiej przed a nie po fakcie.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-16 00:24 przez Boruta.

--
Data: 16.10.2010 - 23:50:50

[quote]bi na alarm. Najlepiej przed a nie po fakcie.[/quote]
tak z czysto logicznego punktu widzenia wydaje mi si to nieco trudne...
jeli zostaje ustalone co ma by robione, po czym jest robione co innego bez poinformowania, e bdzie czynione inaczej to...moemy sobie jedynie yczy by kiedy ten magiczny krg przerwa....
Konsultacje spoeczne, jasne decyzje, otwarte informacje o realizacji kluczowych zada i podziale rl...wtedy nie powinno by problemw z ocen jaka jest rzeczywista rola wadzy ustawodawczej i wykonawczej na poziomie samorzdu...
,

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 18.10.2010 - 07:54:34

[quote Artek_Bartek][quote]bi na alarm. Najlepiej przed a nie po fakcie.[/quote]
tak z czysto logicznego punktu widzenia wydaje mi si to nieco trudne...
[/quote]

niby czemu ? czy ci co teraz bija na alarm, to siedzieli zamknieci w jakiej piwnicy, gdy sie to wszystko dzialo ? nie interesowali sie ? nie widzieli ? disus, przeciez kcin to jest maa dziura anie jakis njujork, w pol godziny mozna ten kcin objechac wzdu i wszerz. No ale komu by sie chcialo ? sanie wnioskow po fakcie - to juz jest gruba manipulacja ciemnymi wyborcami

--
Czy dopacimy Fartexowi za amfiteatr?
Autor: urzdnik (IP zapamiętane)
Data: 18.10.2010 - 10:51:45

Janusz Kieczykowski, waciciel firmy Fartex, ktra wybudowaa amfiteatr w konstanciskim Parku Zdrojowym (na zdjciu), zoy w piaseczyskim sdzie pozew przeciwko gminie Konstancin o zapat okoo [u]60 tysicy zotych za roboty dodatkowe[/u].

http://nadwisla.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4318&Itemid=148

A kto zapaci gminie za niedorby?

--
Re: Czy dopacimy Fartexowi za amfiteatr?
Data: 18.10.2010 - 14:41:38

Dobre pytanie.
A przeciez jeden z radnych (juz nie bd wymienia nazwiska eby nie mwi , e si na niego uwzie,) podobno interesowa si spraw niedorubek , lub jak kto woli fuszerki "Fartexu" . Przecie amfiteatr objty jest gwarancja. Myl e istnieje co takiego jak kwota zatrzymana . Wlanie na poczet ew. wykrytych wad.

Jako nie potrafie sobie wyobrazi aby trzeba byo jeszcze dopaca do tego "cudeka".

--

Idź do strony: <--123456-->
Bieżąca strona: 5 z 6

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.