Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14
Uwagi, opinie i zażalenia n/t moderacji
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 09.04.2010 - 09:49:29

Poniewa� takie si� pojawiaj�, to proponuj� mieli� je w jednym w�tku, aby nie za�mieca� innych, po�wi�conych konkretnym zagadnieniom.

Wszystkie opinie zostan� przeczytane, pewnie z wielu wyci�gniemy wnioski, ale prosz� pami�ta�, �e to nie jest koncert �ycze� i wiele rzeczy si� nie zmieni - robi�c co� od lat wypracowali�my pewne schematy, kt�re zwykle si� sprawdzaj�.

Ch�tnie wi�c podyskutuj�, o ile jaki� temat nie by� ju� wiele razy wa�kowany ;)

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-11-12 09:40 przez Bartek.

--
Re: Uwagi, opinie i zaalenia n/t moderacji
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 10.05.2010 - 02:25:02

Bartku - pewnie by wakowany :)ale wida cigle nas nurtuje i co jaki czas powraca jak czkawka .

Cytuj :

1. Forum Konstancin.com suy dzieleniu si opiniami, uwagami i spostrzeeniami dotyczcymi spraw mieszkacw. Kady ma prawo wypowiedzie swoje zdanie, pod warunkiem, e postpuje zgodnie z niniejszym regulaminem. Wypowiada si w istniejcych wtkach maj prawo wszyscy internauci, do zakadania nowych tematw maj prawo osoby zarejestrowane. Niedozwolone jest posiadanie wicej ni jednego zarejestrowanego konta - w przypadku naruszenia tej zasady dodatkowe konta mog zosta skasowane bez ostrzeenia.

Bartku - temat trudny - od dawna istnieje i nie jeste w stanie tego co napisae wyegzekwowa . Robienie "tumu " popierajcego jedyn suszn wypowied pod postaci dyurnych nickw - to manipulacja , nieetyczna.W dodatku przykad idzie z gry.

-------------------------
Cytuj :

7. Wszystkie publikowane wypowiedzi s prywatn wasnoci ich autorw, a internauci ponosz wyczn i cakowit odpowiedzialno za swoje wypowiedzi. Wyraone opinie nie musz i czsto nie odzwierciedlaj pogldw redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeenia do wypowiedzi / opinii powinny by kierowane do ich autorw.

Redakcjo Serwisu
- no i bardzo dobrze ,e nie musimy ani nie odzwierciedlamy Waszych pogldw.Przecie wszystkich ich nie znamy:) Jeli zastrzeenie skierujecie zgodnie z wasnym wasnym regulaminem do ich autora - to dobrze. .Sugerowana zmiana forum to przesada. To si kojarzy ze sowem -.... a strach wypowiada -- bo dostan czerwon kartk :)
Nie moemy wszyscy myle tak jak moderator,ktry wybierze nam lepsze , poprawne tematy do dyskusji w dodatku kuriozalnie to uzasadniajc .Przy okazji chyba dosownie stosuje pierwszy punkt regulaminu - sprawy mieszkacw - czyli nosa poza gmin nie wychyla ? Kanalizacja , Hugonwka i mpzp ..itp .
Moim zdaniem - im mniej takiej moderacji - tym lepiej .

-------------------

Moim zdaniem - tylko pomwienia / niestety s na forum bez reakcji , mod pi / , wulgarne sowa ,brak podwjnych nickw -to podstawowe zasady moderacji .Z ewentualn iloci gupot przez nas/ forumowiczw / wypisywanych damy sobie rad sami -albo temat padnie albo si poprztykamy .Osobicie wol Wolno Wypowiedzi a nie kko racowe / przepraszam - ale to takie powiedzenie , niezrczne ale tak si potocznie mwi -eby mi si Kto nie obrazi , nie byo to moim zamiarem /.

-----------------

Odnonie pewnej rozmowy forumowej :

-" trener "wyoni si z niebytu :) - to pod jaki paragraf podpada aby sugerowa mu niewypowiadanie si ? Bartku ,tego doprawdy nie rozumiem ,stoisz na stray - tylko czego ? A jakby pochwali Mani to ju moe ? .I jak czsto trzeba pisa aby "by " ? W kocu nie wiem - pisae to jako prywatna osoba czy moderator - ale to i tak dziwne .Ja te wicej czytam ni pisz i akurat ma takie zdanie jak trener ale nie miaam wtedy czasu na pisanie i dyskusj i odpuciam temat .

-----
Bartku - z racji wieku - ja pamitam prawdziw cenzur .
I ta dyskusja nie jest bez przyczyny .Mam uczulenie ?
Moderuj i .......... wrzu na luz :) .

Pozdrawiam
Hanna Budnicka
tylko jeden gos na forum , jak mnie " nikt " nie poprze , to nie szkodzi , nie zabij si :)

--
Autor: orze (IP zapamiętane)
Data: 10.05.2010 - 08:37:03

Brawo Pani Hanno!

[quote Hanka]Bartku - pewnie by wakowany :)ale wida cigle nas nurtuje i co jaki czas powraca jak czkawka .

-----
Bartku - z racji wieku - ja pamitam prawdziw cenzur .
I ta dyskusja nie jest bez przyczyny .Mam uczulenie ?
Moderuj i .......... wrzu na luz :) .

Pozdrawiam
Hanna Budnicka
tylko jeden gos na forum , jak mnie " nikt " nie poprze , to nie szkodzi , nie zabij si :)[/quote]

ja niestety z racji wieku i pracy te pamitam i
[color=#FF3333]to co i w jakim stylu napisa do mnie Bartek-Moderator zniechcio mnie do pisania na Forum[/color]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-05-10 11:59 przez orze.

--
Data: 10.05.2010 - 09:05:52

Hanko!

Tam, gdzie mog udowodni podwjne nicki - tam je blokuj. Czsto jednak s to tzw. "dynamiczne IP" i chocia istnieje poszlaka (patrz wtek o katastrofie) to nie mam pewnoci, wic nie reaguj.

Co do przykadu z gry - naprawd nie wiem, o czym mwisz - wska przykady, sprawdz, jeeli faktycznie znajd na to dowody, to poblokuj.

Nie reaguj w ogle na forum otwartym, gdzie kady niezarejestrowany moe mwi, co chce - tam zdarza nam si upomnie, zdarza nam si milcze. Tak jest wolna amerykanka, stworzona na prob m.in. trenera - jak si to w praktyce sprawdza, to pewnie kady z nas ma inne zdanie. Tam wikszo zasad jest zawieszona.

Co do uwagi pod adresem trenera - to bya moja osobista prywatna uwaga w stylu "nie mam ochoty ci sucha", i zaznaczyem, e nie jest to uwaga moderatorska, wic nie jest przedmiotem dyskusji. To tak, jakby ktokolwiek inny komukolwiek innemu powied "nie gadaj ju". Odnosio si to zreszt nie do wypowiedzi w dyskusji, tylko do lunych uwag n/t innych wypowiedzi / uytkownikw, jakie czasami czyni - co zreszt i tak na przekr zrobi - ta uwaga nie wniosa nic do samej rozmowy.

Cenzura, cenzur - wietnie. I rozumiem, e pewne dziaania budz tak obaw. Ale jest zbyt duo na tym forum ludzi, ktrzy wrzeszcz "cenzura" i dr szaty, kiedy po prostu sklejamy watki, kasujemy duble i czycimy stare mieci - nie odrniaj sytuacji zwracania uwagi na wypowiedzi od sytuacji normalnego sprztania. Dr si na cay gos "cenzura", gdy my wymiatamy zeszoroczne gnijce licie.

Wic gdy widz taki gos, jak twj, konkretny i merytoryczny - to go analizuj, gdy widz bzdurne gadanie mionika zamtu, mietnika i baaganu - to najzwyczajniej w wiecie ka mu siedzie cicho.

Wikszo ludzi nie widzi rnicy midzy zwykymi dziaaniami moderacyjnymi a faktycznym ingerowaniem w rozmow. To tak, jakby zrwnywa wyrzucenie z autobusu brudnego bezdomnego bez biletu i pasaera z biletem - jest rnica.

Nie ukrywam te, e duo bardziej ceni ludzi, ktrzy s zarejestrowani - s dla mnie wiarygodniejsi, po prostu. Dlatego w HP, gdzie masa jest "jednorazowcw" i dubli (w zeszym tygodniu ju nawet sam automat wychwytywa jedn osob wypowiadajc si pod 5 rnymi nickami) - tam pozwalam sobie na osobiste, mocniejsze uwagi.

BB zreszt na pewno dopowie par ciekawy sw oglnie o moim stylu bycia i wypowiedzi - zarzuca mi notorycznie nadasertywno ;)

Reasumujc - na HP nikt nikogo nie cenzuruje, a jeli kto, kto na innym forum jest moderatorem si wypowiada - to si wypowiada. I ma takie samo prawo mwi co mu si zywnie podoba, jak inni, w pewnych granicach.

Jeli kto jest gupcem, to trzeba mwi, e jest gupcem.

Jeeli kto widzi podwjne nicki, ktrych my nie widzimy - powinien pisa Prywatn Wiadomo i podpowiada - ja to wszystko bd sprawdza i reagowa. Serio.

Pozdrawiam,

Bartek

--
Autor: menel (IP zapamiętane)
Data: 10.05.2010 - 10:18:17

jak w tej dziesiontce piszoncych forumowiczw so takie z potrjnymi ksywami, to znaczy sie tak naprawde pisze tu max 5 osob ? i dla tej piontki asz taaaka debata o regulach i zasadach ??? kiedys em podsuchal w kszaczorach, e takie cos sie nazywa przerost formy nad trecio, ale moe le em podsucha i w ogule za gupi jesdem na takie uczone i mondre forum5

--
Autor: Hanna Wilhelm (IP zapamiętane)
Data: 10.05.2010 - 12:15:57

Panie Bartku
Co Pan wypisuje za androny, mam prawie 60 lat i przeyam cenzur ,a Pan troch wplata si w t epok
Rozumiem reagowa na ukad, przejrzysto, porzdek, kultur jzyka ale kto ile razy wchodzi i z jakiego niku to jak CB....
PYTAM KULTURALNIE

[color=#FF3300]A co ma zrobi czteroosobowa rodzina z jednym komputerem gdy wszyscy chc napisa na forum - uzgodni wsplne stanowisko jak za komuny[/color]

Bo ycz sobie tego Moderatorzy

--
Data: 10.05.2010 - 12:25:50

Pani Hanno!

Czym innym jest czteroosobowa rodzina, ktra ma jedno IP, czym innym s rni ludzie robicy klak - to, wbrew pozorom, wida i mona odrni, chociaby bo wzorcach wypowiedzi i zachowa.

W tym pierwszym wypadku nie reagujemy.

Jeszcze czym innym jest dokadnie ta sama osoba prbujca napisa to samo pod rnymi nickami kilka razy.

Wtedy reagujemy. Albo robi to automatycznie samo oprogramowanie, zatrzymujc takie wypowiedzi do moderacji.

Samo IP jest wywietlane moderatorom "z systemu" to adne CB, nikt nikogo nie ciga. Troch mechanizm na zasadzie "rozmowy z konsultantem mog by nagrywane". Dane te, co zreszt wielokrotnie podkrelalimy, nie s dostpne. Mog jedynie zosta udostpnione Policji, w uzasadnionym przypadku - taki nigdy nie nastpi.

Ja akurat cenzur pamitam sabo, bo miaem 12 lat jak by okrgy st. Pamitam raczej nagie haki.

Odpowiadajc kulturalnie - czteroosobowa rodzina z jednym IP ma spokojnie pisa jak dotd.

Caa sprawa gona, ale nie wiem, czy to potrzebne - od dawna nie byo sytuacji blokowania - zawsze staram si jednak rozpatrywa kwestie na korzy i pytam, jeli mam wtpliwoci. W sytuacji rzeczonej - nie zdarzyo si niewinnego ukrzywdzi.

Pozdrawiam!

--
Data: 10.05.2010 - 15:05:21

Bartku - nie wymiataj lici tak zamaszycie :) , bdziesz mia mniej pracy :) i mniej dyskusji o cenzurze.
No i tak moderujcie abymy widzieli czy to rozmowa czy co innego , ja czasami si nie mog poapa .
Najczciej jest to jednoczesne - wida to po tym ,jak temat "cenzorski "powraca. I nie ma zwizku z wymiataniem i sprztaniem .

Z tymi nickami to przyznaj , sprawa skomplikowa.
Jak przyjlibycie Pastwo , gdybym teraz na poparcie swojego stanowiska wpisaa si jako X ,Y ,Z ? I tak czynia po kadej swojej wypowiedzi ? Po pewnym czasie sami si zorientujecie co robi ,od stylu i osobowoci itp si nie ucieknie .Mnie si co takiego nie podoba .
Ale to ju s czyste dywagacje - kady ma tu swoje wnioski , ja mog si myli w ocenie sytuacji . Zabroni te nie mona , nie ma paragrafu :) , mona potraktowa jako folklor konstanciski - o wanie :) .Ale skoro napisae taki regulamin to si mcz :) aby dziecka z kpiel nie wylewa /ad p.H.Wilhelm /.

pozdrawiam
Hanka

--
Data: 10.05.2010 - 15:40:34

Hanko, gdybym zobaczy, e wypowiadasz si pod kilkoma nickami, to najpierw bym ci upomnia na PW. Po upewnieniu si, e faktycznie ty, co nie jest a tak proste.

A potem drogi dwie - konta zarejestrowane - zostawiam najstarsze, kolejne blokuj. Chyba, e ustal z uytkownikiem, e zmienia nazw, to tez jest do zrobienia. Moe zaoy nowe / mog mu zmieni.

W przypadku anonima jest trudniej, blokowane jest IP, przy IP dynamicznym blokowana jest podsie, albo pewne charakterystyczne elementy - tu trudniej, ale te jest to moliwe.

Ale najczciej, cho nie zawsze, zaczyna si od PW do delikwenta. Szczeglnie, jeli wypowiada si kilka nickw z jednego IP, ale wszystko wskazuje, e to jednak inne osoby.

Kady moder zreszt ma swoje schematy zachowa. Pracowaem kiedy (zawodowo) moderujc ogromne forum (kilka tysicy uytkownikw, kilka tysicy postw dziennie) - tam zesp by duy, zasady bardzo ostre, co dzie "leciao" mnstwo wtkw i kilku uytkownikw w tygodniu. Ale wszystko si krcio. Wydzielony Hyde Park natomiast nie nadawa si do czytania :D

--
Data: 10.05.2010 - 16:57:29

[quote Bartek] konta zarejestrowane - zostawiam najstarsze, kolejne blokuj. Chyba, e ustal z uytkownikiem, e zmienia nazw, to tez jest do zrobienia. Moe zaoy nowe / mog mu zmieni.
(...) blokowane jest IP, przy IP dynamicznym blokowana jest podsie, albo pewne charakterystyczne elementy - tu trudniej, ale te jest to moliwe.
[/quote]

dizuz, tyyle zachodu, ebym np. ja mug se powypisywa to i owo ? Ja to lubie zwienzo i nic nie kumam z tych dugachnych wywodw Pani Hanki:) i Pana Bartka, o co sie w tym skplikowanym pisaniu roschodzi ?? o to, eby pisac wedle ordungu - to kumam, ale CO i O CZYM ? Co i o czym pisze Pani Hanka ?? jaki jest tego bottom line, point oraz cel i ss ostateczny ?
W karzdym razie rozumi, e jesli nie obrarzam krlowej, to w HP moge obraa nawet gramatyke i ortografi, co wydaje mi sie mniejszym zem ni obraanie poczucia chumoru oraz zwykego rozsondku

--
do Hanki
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 10.05.2010 - 18:23:32

ju nie pierwszy raz udziela mi p. Hanka reprymendy, nie wgbiajc sie w zagadnienie. Cenzury (czyli ciach) nie byo. Bya natomiast [u]proba[/u] - moja [u]prywatna[/u] o umiar, cytuj:

"Ludzie juz maja dosy rozwaa o tym co byo. Straszna tragedia, [u]przez szacunek dla ofiar, dla ich rodzin[/u] - naley przesta snu intrygi - kto, kogo, dlaczego i poczeka na wyniki sledztwa, albo przenie si na inne forum...."

Po prostu wymikam po tym, gdy mi ktos przysal do opublikowania zdjcie Lecha Kaczyskiego w trumnie - [u]tragiczne[/u] z gupawym komentarzem nt. kto mu to zrobi.
Moe zbyt ostro zareagowaam, ale trudno - stao si.

--
Data: 10.05.2010 - 19:34:17

skonsultowaem sie z ziomalami w sprawie, "co ator mia na mysli", czyli o co sie roschodzi w duuuugich wypracowaniach PaniHanki:) . No i jeden ziomal wyrazi podejenie, e roschodzi sie o wolno, ale drugi ziomal sie spoja znaczonco i spyta czy o wolno do czego, czy raczej od czegos. Jusz em myla, e cos skumam, a tymczasem - nic, zero, nul. A jak ktos czegos nie kuma, to tego czegos jakby nie ma, no nie ? Wiens jak dla mnie PaniHanka:) sama sie zcenzurowaa i zmoderowaa hermetyczn bendonc - i jak dla mie to PanBartek straci okazj :D

--
Data: 10.05.2010 - 21:21:35

Menel, na boga, nie przeszkadzaj w dyskusji. Wypowiadasz si nie na temat. Toleruj ci, chocia za gwacenie jzyka powinno si ci wbi na pal, ale nie przeszkadzaj i nie zaciemniaj, kiedy ludzie powanie si pytaj.

Potraktuj to jako wskazwk moderatorsk.

--
Data: 11.05.2010 - 01:54:04

Menel , chyba si spocie od tego mylenia :)

Chodzi o to aby spokojnie i bez trzaskania drzwiami podyskutowa o pewnych sprawach , zmikczy i przekona przeciwnika :) / Bartku to o Tobie i nie tylko :) /

Kilka osb odeszo z forum .
To zawsze strata
Moe czas na wnioski.

--
Data: 11.05.2010 - 09:31:19

Hanko, wnioski wycigam na tym forum od 2003 bodaje. Na razie - wszystko dziaa. Ludzie przychodz i odchodz, szkoda niektrych, ale ludzie przychodziliby i odchodzili take, gdyby tu by moderator z innym podejciem.

Ja cieni sobie uwagi, ale pewne rzeczy si nie zmieni. A na nostalgiczne przywoywanie cenzury w najmniej odpowiednich miejscach jestem uczulony. :D

--
Apel rodzin ofiar katastrofy pod Smoleskiem
Data: 11.05.2010 - 23:11:17

Jeli nadal niektre osoby nie pojmuj i moje uwagi (prywatne) potraktoway jako cenzur - nich przeczytaj [b][color=#660099]Apel rodzin ofiar katastrofy pod Smoleskiem[/color][/b] w watku: http://www.konstancin.com/forum/read.php?21,56614,56834,page=2#msg-56834

--
Data: 12.05.2010 - 09:40:30

[quote Bartek]Menel, na boga, nie przeszkadzaj w dyskusji. Wypowiadasz si nie na temat. Toleruj ci, chocia za gwacenie jzyka powinno si ci wbi na pal, ale nie przeszkadzaj i nie zaciemniaj, kiedy ludzie powanie si pytaj.
[u]Potraktuj to jako wskazwk moderatorsk.[/u][/quote]

no to moderujesz to forum czy nie ? za wysokie progi na moje kulasy, chocbym sie nie wiem jak spoci, to nie skumam tych njuansw, nawet nie kumam, na czym polega ta dyskusja, w kturej pszeszkadzam. Kumam natomiast, e moje miejsce pod mostem jest i na Natura 200000. Padam do nuek, ronczki szanownych panstwa caje

--
Data: 12.05.2010 - 09:53:28

Gdyby moderowa, to zamiast prosi ci o nie miecenie po prostu bym wyci te wypowiedzi. A teraz ponownie prosz ci - nie przeszkadzaj w rozmowie, bo wypowiadasz si tu kompletnie nie na temat i bez wartoci merytorycznej.

--
Data: 14.05.2010 - 10:34:47

Bartku - bilans to Ci si zgadza -/ przychodz i odchodz /
Wiesz ,e nie o to mi chodzi. Przychylam si w kierunku pogldw H.Wilhelm .

--
Data: 14.05.2010 - 11:43:54

Ktrych podgldw, Hanko? eby nie sprawdza, czy kto nie dubluje nickw?

Czy tych o kulturze?

Bo ja tam w tej wypowiedzi innych pogldw nie widz.

--
Data: 14.05.2010 - 22:49:50

Chodzi mi o wypowied nt moderowania - wycinanie wulgaryzmw itp.
Tu na forum tego nie ma , ludzie odchodz z innych powodw i dyskusja jak dzisiejsza powraca.Moe ujm to tak -nie powinno si ustawia forumowiczw w karnym szeregu :) bo forum wanie nie do tego jest powoane .

Z tymi wpisami z jednego komputera - to kij ma dwa koce .Przyznaj , nie pomylaam o tym , e pisze rodzina. To po co taki punkt regulaminu , skoro godzi w wolno wypowiedzi ? ycie pisze swj scenariusz.
Jedna osoba z kilku komputerw i nikw ? - no to te samo ycie .Nie lubi i nie pochwalam - ale co robi :( .Moesz tylko apelowa :)

--
Data: 15.05.2010 - 10:39:27

Taki punkt nie godzi w niczyj wolno. Chodzi w nim o t drug sytuacj i tak jest on napisany.

Ten sam adres IP to jedynie co najwyej poszlaka i nigdzie nie jest napisane, e nie wolno pisa w kilka osb z tego samego komputera, prosz, czytajcie ten regulamin zanim go skrytykujecie.

Napisane jest, e jedna osoba nie moe posiada kilku kont.

--
Autor: Sotys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 20.05.2010 - 13:43:09

Dlaczego wtek ... Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Obywatelskich zaprasza do wsppracy... na ktrym ostatni post by dwa lata temu w sierpniu , pokazuje si w pierwszej dziesitce? To absurdalne. Jak zmieni ustawienia przegldarki eby trafi do postw z 2008 roku?

--
Data: 20.05.2010 - 13:56:11

Bo wtek jest "przyklejony". Tak, jak kilka innych. To jest wszystko w regulaminie wyjanione, wystarczy si zapozna.

Nic absurdalnego w tym nie ma, wystarczy wykaza si znajomoci zasad.

--
Data: 20.05.2010 - 15:19:49

Dzikuje serdecznie za wyczerpujc informacj. Rozumiem e [quote=ze wzgldu na zawarte w nim wane informacje, lub po to "aby nie zagin"]

[/quote] Znaczy si, chodzi o to, bym nie zapomnia e w Konstancinie od 2008 roku Klub Obywatelski nic dla mieszkacw nie zrobi. Ale chcemy [quote="aby nie zagin"][/quote]

Jeszcze raz dzikuje.

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 20.05.2010 - 15:20:56

Zrobi zrobi. Ale moe Sotys ze spoecznej pracy SKIO nie skorzysta? Jego strata.

--
Data: 28.05.2010 - 11:12:20

Czy Wtki?

Hieny z pis
Gobie z PO
Kampania wyborcza za pienidze podatnikw

Czy to jest kampania wyborcza czy nie ?
Bo nie bardzo rozumiem mod m.

Pozdrawiam

--
Data: 28.05.2010 - 11:21:03

Jest rnica. Tam jest (jaka) dyskusja, tutaj byo zwyke namawianie. Takie jest moje zdanie, mod m. moe si sama wypowiedzie w tej kwestii.

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 28.05.2010 - 11:25:41

Dodam e wtek kampania wyb. za pienidze podatnikw (mieszkacw Konstancina) jest bardzo na miejscu. Ja wiem, e wszystkie podstawowe potrzeby mieszkacw s zaspokojone (cyt. M.Skowroski) ale wolabym samorzdowych pienidzy nie wciska w kampani prezydenck, adnego kandydata.

--
wykasowane wtki na yczenie autora
Data: 29.05.2010 - 14:56:40

eby nie byo na mnie
m

[b]Kasowanie[/b]
Od: [b]Sotys Skolimowa[/b]
Do: [b]mania[/b]
Data: 2010-05-29 12:20

Prosi bym o wykasowanie wtkw
Ratujcie Bronka
szczepienie psw
Serdecznie dzikuje
Pozdrawiam

--

Idź do strony: 1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 1 z 14

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.