Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 10 z 14
Re: Uwagi, opinie i zażalenia n/t moderacji
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 09:06:46

[color=#FF0000]Dobrze, moi drodzy, na przyszłość zadbamy, aby komentarze trafiały do wątku o dyskusji, a nie do komunikatu. Rozumiem, że to załatwia tę sprawę. I naprawdę prosiłbym przytomne kijki o trzymanie się tematu, a nie o uwagi co do różnych użytkowników w tym temacie.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 09:20:45

[quote mania]
[b]Właściwym sposobem reakcji na zauważone nieprawidłowości jest zaraportowanie niezgodnego z zasadami forum posta do moderatorów przez wciśnięcie przycisku raportuj wiadomość, znajdującego się u dołu każdej wiadomości[/b][/quote]

Tak maniu. A udzielisz tutaj odpowiedzi, do kogo takie zaraportowane posty trafiają?

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 14.03.2011 - 09:42:03

[color=#FF0000]Do mnie zawsze. I w zależności od tego, kto dane forum moderuje to do nie także. To akurat powinieneś wiedzieć z własnych doświadczeń.[/color]

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 09:45:54

Bartku - dzięki za decyzję.
Przepraszam ,że tyle pisałam do jednej osoby :) , taki zmasowany atak to trudno wytrzymać a wydawało mi się ,że od razu czytelna była moja prośba o nie zamieszczanie komentarzy . Całą winę za potok słów biorę na siebie , no bo jak jaśniej nie potrafię to tak mam :(
Hanka

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-14 09:52 przez Hanka.

--
Data: 14.03.2011 - 09:52:04

OLU - tak było w moim pierwszym poście :

Bardzo proszę o niezamieszczanie interpretacji punktów posiedzeń komisji i sesji .Inaczej powinno się dopuścić innych forumowiczów do dyskusji.
Do tego służą wątki w innych forach / o ile rozumiem regulamin /i tam Maniu rozpocznij dyskusję .

w następnym ;
Poproszę w związku z tym faktem o wyjaśnienie , jak ma wyglądać ten dział forum - czy mają to być komunikaty czy komunikaty z przemyśleniami i przypisami moderatora

ale bez reakcji - aż do odpowiedzi trenera i decydującej Bartka

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-14 09:57 przez Hanka.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 10:10:16

[quote=mania]Właściwym sposobem reakcji na zauważone nieprawidłowości jest zaraportowanie niezgodnego z zasadami forum posta do moderatorów przez wciśnięcie przycisku raportuj wiadomość, znajdującego się u dołu każdej wiadomości[/quote]

To jest tylko jeden ze sposobów. Drugim ze sposobów jest napisanie konkretnej:
-[b]Uwagi i zażalenia n/t moderacji[/b]

Co też Hanka zgodnie z regulaminem uczyniła , a p.Bartek na podst. tej uwagi podjął jedynie słuszną decyzję.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 14.03.2011 - 10:14:39

Do mnie tez raport dotarł, ale otworzyłam poczte dopiero teraz.
Ponieważ moderator juz sie opanował, nie ma sprawy

--
Data: 14.03.2011 - 10:16:52

No to wszyscy są chyba zadowoleni. A dzień mamy piękny, swoją drogą! :)

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2011 - 22:24:07

Czy zegar systemowy działa poprawnie ?

--
Data: 19.03.2011 - 23:03:24

coś faktycznie nie tak z tym zegarem, może po trzęsieniu ziemi go trafiło. Napiszę do Bartka, żeby spojrza jak znajdzi chwilę

m

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 20.03.2011 - 07:31:16

uważam, że takie wpisy, jak poniższy, trzeba kasować; wieeeelki cytat i złośliwy komentarz "od czapy", co jest zresztą znakiem firmowym babet(a)

[color=#6600FF]Re: nowe mieszkania komunalne
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 19.03.2011 - 18:48:34

Cytat:
alicja
Film zrobiony dobrze ale komentarz p Zambrowicza powalajacy. Za co się ma ten człowiek za komisje za burmistrza za Pana Boga: pani zalega z opłatami to nie dostanie mieszkania o podwyższonym standardzie.
Może zamiast dolowac ludzi warto zbadać dlaczego zalega. Może nie ze złej woli, z przepijania każdego grosza Może nie ma na leki na jedzenie. Od tego jest gminna komisja.
Zambrowicz od początku korzysta z gminnych zasobów choć nie wyglada na chorego i biednego i stać by go było na wzięcie kredytu i zakup mieszkania jak robi to wiele osób które ledwie wiążą koniec z końcem. Pewnie ze wygodnie mieszkać w lokalu który wybudowala gmina na koszt podatników, nie martwić się o remont, zadać żeby zamalowano grafitti, mieć pozamiatane i wywiezione za niewielka opłata smiecie.

Po prostu żenada[/color]

[color=#CC0066]okazuje się , że masz alicja wielki problem , i co najgorsze to się pogłębia z wiekiem.[/color]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-20 07:41 przez ola.

--
Data: 20.03.2011 - 08:27:34

jestem skłonny do nie wpisywania komentzrzy" od czapy" i przeproszenia alicja ,kiedy alicja przerosi pana Zambrowicza i powstrzyma się od personalnych wycieczek ,a pozostanie przy argumentach .

--
Autor: kijek (IP zapamiętane)
Data: 20.03.2011 - 08:52:42

alicji "osobista wycieczka" była na temat - a tym tematem jest przydział mieszkań i kryteria; jesli wiek ma tu cos do rzeczy (a wg Ciebie, babet, najwidoczniej ma), to Ty wyglądasz w swoich postach na 3 do 4 razy starszego od alicji.
a "niewpisywanie" pisze się razem

--
Data: 20.03.2011 - 09:03:18

Tak jak i" bul"przez ó z kreską , jeśli zaś wspomniałem o wieku alicjii,to znaczyło to tylko tyle,że co wpis alicji to prywatna wycieczka do w/w.

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 20.03.2011 - 10:11:46

[quote ola]uważam, że takie wpisy, jak poniższy, trzeba kasować; wieeeelki cytat i złośliwy komentarz "od czapy", co jest zresztą znakiem firmowym babet(a)

[color=#6600FF]Re: nowe mieszkania komunalne
Data: 19.03.2011 - 18:48:34

Cytat:
alicja
Film zrobiony dobrze ale komentarz p Zambrowicza powalajacy. Za co się ma ten człowiek za komisje za burmistrza za Pana Boga: pani zalega z opłatami to nie dostanie mieszkania o podwyższonym standardzie.
Może zamiast dolowac ludzi warto zbadać dlaczego zalega. Może nie ze złej woli, z przepijania każdego grosza Może nie ma na leki na jedzenie. Od tego jest gminna komisja.
Zambrowicz od początku korzysta z gminnych zasobów choć nie wyglada na chorego i biednego i stać by go było na wzięcie kredytu i zakup mieszkania jak robi to wiele osób które ledwie wiążą koniec z końcem. Pewnie ze wygodnie mieszkać w lokalu który wybudowala gmina na koszt podatników, nie martwić się o remont, zadać żeby zamalowano grafitti, mieć pozamiatane i wywiezione za niewielka opłata smiecie.

Po prostu żenada[/color]

[color=#CC0066]okazuje się , że masz alicja wielki problem , i co najgorsze to się pogłębia z wiekiem.[/color][/quote]

zgodzę się jeśli wykasuje się oba zacytowane przez olę posty. Alicja (i nie tylko ona) mocno przegina ciągle wypominając p. Zambrowiczowi jego prawa do lokalu. Alicjo, ty również za kogo sie masz, za burmistrza? nie ty chyba jesteś od podważania czyjegoś prawa do lokalu.

naprawdę nudne są te wasze posty ciągle atakujące p.Zambrowicza. Uwagi merytoryczne są wskazane, ale ciągłe wycieczki osobiste które uskuteczniacie od dłuższego czasu powodują że większości tematów nie można już czytać, a te 'nieskażone' waszymi gorzkimi żalami można policzyć na palcach jednej ręki.

chyba nie macie znajomych skoro tak was interesuje czyjeś prywatne życie.

bez odbioru. bo i tak jesteście monotematyczni.

--
Data: 20.03.2011 - 10:16:32

[color=#FF0000]Proszę mi raportować konkretne wiadomości w tych wypadkach - nie zawsze jestem i nie zawsze mam czas szukać co gdzie i kto kiedy komu, a jak dostaję raport z "Raportuj wiadomość" to od razu mam linka i przechodzę do sedna.[/color]

--
Data: 20.03.2011 - 11:02:55

[quote pionek AGORY](...) nudne są te [u]wasze[/u] posty ciągle atakujące p.Zambrowicza. Uwagi merytoryczne są wskazane, ale ciągłe wycieczki osobiste które uskuteczniacie od dłuższego czasu powodują że większości tematów nie można już czytać (...)chyba nie macie znajomych skoro tak was interesuje czyjeś prywatne życie.[/quote]

"wasze" ? czyli czyje i które ? i które uwagi uważasz za "niemerytoryczne" ? Interesujący wydaje się też Twój postulat, by w wątku o mieszkaniach [u]komunalnych[/u] omijać czyjeś "prywatne życie". Jeśli postulat uznać za słuszny, to należy zlikwidować raczej cały wątek niż "taktownie" pomijać społeczne zasady przyznawania mieszkań komunalnych

--
Data: 20.03.2011 - 16:44:05

ponieważ ktoś uważa ,że post alicji jest na temat bo dot, mieszkań komunalnych i kryteriów - no to proponuję porównać wiedzę alicji i rozpiętość jej interpretacji przepisów prawa w świetle obowiązujących przepisów.

Nic tam nie ma o sytuacji finansowej najemcy po otrzymnaniu prawa do takiego lokalu jak również innych osób upoważnionych do zamieszkiwania w lokalu komunalnym.

http://www.informatorobywatelski.pl/pages/strona-glowna/podstrona-testowa/mieszkania-komunalne#section49c2ab56-1864-445f-a43e-20c8c395e18e

w wątku o mieszkaniach komunalnych na str 7 podawałam ten link ale alicja nie skorzystała :( .

Oli polecam także .Nic taktownie pomijać nie musi :)

--
Data: 20.03.2011 - 17:06:44

[quote Hanka]
Nic tam nie ma o sytuacji finansowej najemcy po otrzymnaniu prawa do takiego lokalu [/quote]

no to super ! wzbogacony wygraną lub ciężką pracą najemca mieszka w komunałce dożywotnio a potem pokoleniowo meldunkowo, a kolejka nie wzbogaconych i nie wygranych rośnie - słuchajcie, wyborcy ! fajnie, no nie ? :) i wara gminie od takiego słusznego i sprawiedliwego prawa !

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 20.03.2011 - 17:44:13

[quote mania]

...Mi nie zależy czy ktoś czyta co ja napiszę...

[/quote]

To w takim razie jaki jest cel pisania? To z czystej ciekawości i bez żadnej złośliwości.
(a swoją drogą to jest okropne, że od razu trzeba sie tłumaczyć za własny wpis - "be złośliwości". Jak my tu rozmawiamy? Poziom dziecka, niestety)

--
Data: 20.03.2011 - 19:33:50

No to kijek - do roboty - zmień prawo , zbieraj podpisy pod inicjatywą obywatelską w sprawie zmiany ustawy itp.
Ale w tej chwili czynienie tego co ma tu miejsce wygląda na jakąś paranoję .

--
Data: 20.03.2011 - 20:20:50

A co to ma wspólnego z moderacją wszystko, prócz fragmentu dotyczącego Alicji?

--
Data: 20.03.2011 - 21:05:37

zupełnie nic nie ma ;) - przenieś nas proszę do wątku o mieszkaniach komunalnych

--
Data: 20.03.2011 - 21:17:54

AK:

[quote=mania

...Mi nie zależy czy ktoś czyta co ja napiszę...

][/quote]

Nie odpowiem, bo zdanie wyrwane z kontekstu i nie pamiętam czego dotyczyło

--
Data: 25.03.2011 - 07:12:28

wiem, że "moderator forum", to nie jest to samo, co moderator np. panelu czy burzy mózgów, ale czy w każdej moderacji nie mieści się pilnowanie gadania na temat i zbliżania się tym gadaniem do jakiegokolwiek celu ? I nazywanie tego celu ? Ja jestem tylko kijek i tyle mam rozumu, ile może się zmieścić w cienkim patyku, ale kompletnie nie kumam, o co chodzi w wątkach o parku czy o zabytkach czy o mieszkaniach komunalnych. To nie jest wymiana myśli czy poglądów - to jest [b]walka[/b], czyje na wierzchu z pozorowaniem chęci zrobienia czegoś, ale o tym wstydliwym konkrecie ani słowa. Np. mnie interesuje, jak pan AZ pomoże lokatorom komunalnym, co zrobi ze swoją wygraną w walce o juz ustalona, zaklepaną i realizowaną przeróbke parku i.t.d , co zrobi w realu, jak juz wszyscy we wszystkim zgodza się że wygrał na gadane i co on w ogole może, bo wytyka innym że tylko pisza na forum a ja nie słyszałem by on poza pisaniem cos ugrał, no ale może to tylko ja nie słyszałem. No na pewno ugrał lans

--
Data: 25.03.2011 - 11:13:01

[color=#0033CC]A o co dokładnie chodzi kijkowi w kwestiach moderacyjnych? Bo to, że nie pała miłością do AZeta i lansując swoje stanowisko przy okazji niby uwag do moderacji, to widać. Jeśli masz kijku pytania do wyżej wymienionego, to zadawaj je w odpowiednich wątkach.[/color]

--
Data: 25.03.2011 - 11:33:02

moderatorze/trenerze, poniżej cytat z kijka, który chyba odpowiada Na Twoje wątpliwości

[quote kijek] (...) ale czy w każdej moderacji nie mieści się pilnowanie gadania na temat i zbliżania się tym gadaniem do jakiegokolwiek celu ? I nazywanie tego celu ? [/quote]

w moim odczuciu nie jest to jakieś zakamuflowane pytanie do p.AZ, tylko [u]uwaga[/u] nt moderacji

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-25 11:38 przez ola.

--
Data: 25.03.2011 - 11:41:42

[color=#0033CC]Umiem czytać Olu. Wdzięczny jednak będę za odpowiedź samego kijka. Chyba, że macie ze sobą coś wspólnego? Jeśli kijek domaga się konkretów od innych, również o nie poproszę. Najchętniej wraz ze wskazaniem w odpowiednich miejscach, zgłoszeniem postów do moderacji itp itd.[/color]

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 11:57:15

[offtopic]
[quote ola] w moim odczuciu nie jest to jakieś zakamuflowane pytanie do p.AZ, tylko [u]uwaga[/u] nt moderacji[/quote]

Olu,a co powiesz o drugiej (dłuższej) części wypowiedzi kijka dot. AZ?

[quote=kijek] Np. mnie interesuje, jak pan AZ pomoże lokatorom komunalnym, co zrobi ze swoją wygraną w walce o juz ustalona, zaklepaną i realizowaną przeróbke parku i.t.d , co zrobi w realu, jak juz wszyscy we wszystkim zgodza się że wygrał na gadane i co on w ogole może, bo wytyka innym że tylko pisza na forum a ja nie słyszałem by on poza pisaniem cos ugrał, no ale może to tylko ja nie słyszałem. No na pewno ugrał lans [/quote]

tutaj też nie widzisz pytania do p.AZ? o_O
[/offtopic]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-25 11:57 przez pionek AGORY.

--
Data: 25.03.2011 - 12:14:25

[color=#FF0000]Ja myślę, że druga część jest retoryczna i jest ilustracją problemu zgłoszonego moderacji w części pierwszej.

Osobiście uważam, że trudno jest moderować ten poziom dyskusji, ale na obecnym etapie można albo pozwolić toczyć jej się tym trybem, albo ją ubić, z czego to drugie jest mniej pożądane.

Można też poświęcić niewyobrażalną ilość (nie posiadanego) czasu na bieżące monitorowanie zagadnienia i rozdawanie kopów, co w ostatecznym rozrachunku prócz doprowadzenia do urzeczowienia dyskusji spowoduje także jej zgon (ze względu na wspomniany poziom rzeczonej, który sprowadza się w pewnej mierze do forsowania poglądów i udowadniania racji, a gdy to zostanie przystopowane, straci sporo na atrakcyjności).

Słowem, dyskusja jest jaka jest. Niedomaga. Czasem odrzuca. Ale jej poziom zależy obecnie od dyskutantów i ich podejścia raczej niż od stanowiska i działań moderatora.[/color]

--

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 10 z 14

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.