Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 11 z 14
Re: Uwagi, opinie i zażalenia n/t moderacji
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 12:20:18

[color=#0033CC]A ja myślę, że druga część jest clou, a pierwsza jest tylko przykrywką dla niej. Takie alibi dla kolejnego dopieprzenia. :)[/color]

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: kijek (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 12:56:01

to jest dyskusja o moderacji, no nie ? własnie mi wpadło takie dobre określenie "subiektywność percepcji" - co chyba znaczy, że każdy widzi i słyszy to, co mu pasuje ale nikt nie ma monopolu na słuszność :D

--
Data: 25.03.2011 - 13:03:37

[quote pionek AGORY]
[quote=kijek] Np. mnie interesuje, jak pan AZ pomoże lokatorom komunalnym, co zrobi ze swoją wygraną w walce o juz ustalona, zaklepaną i realizowaną przeróbke parku i.t.d , co zrobi w realu, jak juz wszyscy we wszystkim zgodza się że wygrał na gadane i co on w ogole może, bo wytyka innym że tylko pisza na forum a ja nie słyszałem by on poza pisaniem cos ugrał, no ale może to tylko ja nie słyszałem. No na pewno ugrał lans [/quote]

tutaj też nie widzisz pytania do p.AZ? o_O
[/offtopic][/quote]

ja tu o nic nie pytałem, widzisz tu gdzieś jakiś pytajnik ? czy to takie dopieprzające, że bym chciał wiedzieć co może w realu pan Jędruś poza takim gadaniem jak moje? :(

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 13:16:16

miałem ci Kijek odpisać (nawet już zacząłem wklepywać w klawiaturę) ale uznałem że szkoda mojego czasu bo i tak wiesz swoje i dyskusja z mojej strony jest zbędna.

tak samo traktuję niektóre zaczepliwe posty Boruty/AZ (w sensie 'zlewam'), żeby nie było żem z obrońców Boruty... wkurza mnie tylko że uwzięliście się na jedną osobę. Naprawdę nie dostrzegasz podobnego postępowania jak borutowe u innych forumowiczów?
I większość wątków na tym forum kończy się przepychanką słowną po czyjej stronie racja. Więc może lepiej w ogóle zlikwidować to forum? Albo kasować wszystkie zaczepki z obu stron? (ale wtedy połowa wątków by wyleciała ;)

dobra,nieważne... szkoda mojego czasu.
pozdrawiam i bez odbioru.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 13:18:06

[quote pionek AGORY]Albo kasować wszystkie zaczepki z obu stron? (ale wtedy połowa wątków by wyleciała ;)[/quote]

[color=#FF0000]Słowo.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 13:33:02

[quote pionek AGORY]większość wątków na tym forum kończy się przepychanką słowną po czyjej stronie racja[/quote]

Nie do końca się zgadzam. Jest wymiana poglądów, można poznać inne opcje i zobaczyć własne opinie w krytycznym świetle, poznać słabe punkty własnych pomysłów, uzupełnić wiedzę, doszlifować argumenty, które mogą przydać się później np. przy argumentacji przed Radą czy burmistrzem. Zatem według mnie większość dyskusji jest konstruktywna, nawet, jeśli przerywane są one złośliwostkami i osobistymi zaczepkami. W sumie forum jest nadal ogromną inspiracją. Nawet pan burmistrz Jańczuk często powtarza, że czytuje forum i cytuje, co tu piszą.

--
Data: 25.03.2011 - 14:13:29

[quote pionek AGORY] dyskusja z mojej strony jest zbędna.[/quote]

dyskusja o czym ? o moderacji ? czy o pokerowej zadymie, w której sie fajnie licytuje dopóki ktoś nie palnie "sprawdzam" ? a nie przyszło Ci do głowy, że jestem z komunalnego i zwyczajnie i calkiem po prostu chciałbym wiedzieć, co bedzie dalej? ale widze ze sie nic nie dowiem, bo nikt tu nie umie dac prostego wyjasnienia tylko demaskuje jakies ataki, a ktos tu nawet wpadl na pomysl że kijek=boruta

--
Data: 25.03.2011 - 18:51:37

[color=#FF0000]Akurat kijek to nie Boruta, to mogę potwierdzić. A teraz proszę, aby nie przepychać się tu i nie kłócić czyja jest racja najmojsza, tylko robić to w jakichś wątkach. A ten zostawić TYLKO na uwagi do zespołu moderacyjnego.

I żadnych ad vocem ani komentarzy. W tym potakujących. Proszę.[/color]

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 19:24:06

czy mogę zapytać skąd ta pewność ,że [b]kijek[/b] nie jest [b]borutą[/b]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-25 21:33 przez babet.

--
Data: 25.03.2011 - 19:51:58

[color=#FF0000]Z analizy adresów IP. Boruta ma inny węzeł. No chyba, że ma dwa domy i dwa internety, wtedy mnie zmylił.[/color]

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 20:43:25

Bartku, ja mam jeszcze do Ciebie małą prośbę - jeśli masz pewność że np. ktoś pisze pod dwoma lub więcej nickami (jeśli to np ewidentnie widać) to pisz proszę np w tym wątku o moderacji żebyśmy wiedzieli kto się bawi w takie gierki ([b]dla mnie[/b] np taka osoba byłaby skreślona jako wiarygodny dyskutant i taka informacja cenna by była do podjęcia decyzji o moim ewentualnym nie wchodzeniu z nią/nim w dysputy :)
Jeśli to możliwe do zrealizowania to będę wdzięczny :)

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 20:59:28

[quote pionek AGORY]Bartku, ja mam jeszcze do Ciebie małą prośbę - jeśli masz pewność że np. ktoś pisze pod dwoma lub więcej nickami (jeśli to np ewidentnie widać) to pisz proszę np w tym wątku o moderacji żebyśmy wiedzieli (...)[/quote]

... i to będzie kres pięknej idei HP trenera

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 25.03.2011 - 21:34:44

[quote Bartek][color=#FF0000]Z analizy adresów IP. Boruta ma inny węzeł. No chyba, że ma dwa domy i dwa internety, wtedy mnie zmylił.[/color][/quote]Czy to jest niemożliwe

--
Data: 25.03.2011 - 23:50:54

[quote ola][quote pionek AGORY]Bartku, ja mam jeszcze do Ciebie małą prośbę - jeśli masz pewność że np. ktoś pisze pod dwoma lub więcej nickami (jeśli to np ewidentnie widać) to pisz proszę np w tym wątku o moderacji żebyśmy wiedzieli (...)[/quote]

... i to będzie kres pięknej idei HP trenera[/quote]

[color=#0033CC]Oj Olu, nie bój się aż tak. Ideą HP jest wolność. W tej idei mieści się również prawda o podwójnych użyszkodnikach. Dziękuję za uznanie w każdym razie.[/color]

--
Data: 26.03.2011 - 10:43:04

[quote pionek AGORY]Bartku, ja mam jeszcze do Ciebie małą prośbę - jeśli masz pewność że np. ktoś pisze pod dwoma lub więcej nickami (jeśli to np ewidentnie widać)[/quote]

[color=#FF0000]Z przykrością muszę odmówić. Takie nicki są banowane w myśl regulaminu, a posty zwykle kasowane.[/color]

[quote babet][quote Bartek][color=#FF0000]Z analizy adresów IP. Boruta ma inny węzeł. No chyba, że ma dwa domy i dwa internety, wtedy mnie zmylił.[/color][/quote]Czy to jest niemożliwe[/quote]

[color=#FF0000]Jest możliwe, ale nie sądzę, żeby nawet jemu się chciało uprawiać taką partyzantkę.[/color]

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 26.03.2011 - 15:43:01

Ilu jest moderatorów w dziale -Mieszkańcy i ich sprawy- ?

Jeśli wiecej niż jeden , to kto jest najważniejszym ?

--
Data: 26.03.2011 - 15:47:42

[color=#0033CC]Jest trzech: Bartek jako główny mod wszystkiego, mania, jako mod większości i ja, jako mod tylko tego podforum.[/color]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-26 15:47 przez trener.

--
Data: 27.03.2011 - 22:44:24

Czy istnieja jakaś niepisana zasada , że jesli moderator/ka coś usuwa to powinno pojawic się uzasadnienie ? Taki bon-ton forumowy ?

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 27.03.2011 - 22:53:39

[color=#9900CC]Zasady forum:
http://www.konstancin.com/forum/read.php?21,66168

5. (...)

[b]Posty wulgarne, pyskówki, [u]wycieczki osobiste[/u], posty nie na temat mogą być kasowane bez ostrzeżenia.[/b]

mod m[/color]

--
Data: 27.03.2011 - 23:13:14

Akurat pytałem Trenera. Ale fakt nie zaznaczyłem.

Dlatego dalej go proszę o odpowiedź, ponieważ powyższe wyjaśnienie jest nie na temat.

--
Data: 28.03.2011 - 09:01:59

[quote A.Zambrowicz]Czy istnieja jakaś niepisana zasada , że jesli moderator/ka coś usuwa to powinno pojawic się uzasadnienie ? Taki bon-ton forumowy ?[/quote]

[color=#FF0000]Nie ma takiej zasady. Zależy to od uznania moderatora.[/color]

--
Autor: mix (IP zapamiętane)
Data: 28.03.2011 - 09:12:01

to nie moze tak byc zeby mod kasowal wolnosc slowa wedlug swojego widzimisie. proponuje zrobic osobne podforum dla "A.Zambrowicz" i "trener" i moderowali by sie na zmiane wedlug nie pisanych zasad bontonu czy pontonu

--
Data: 28.03.2011 - 14:54:05

[color=#0033CC]Zgodnie z regulaminem, jak pisała mania - "Posty wulgarne, pyskówki, wycieczki osobiste, posty nie na temat mogą być kasowane bez ostrzeżenia". Zgodnie z nim mógłbym zresztą wyciąć sporo maniowych postów :D

Moim zdaniem, wycięcie postu, zawsze powinno wiązać się z podaniem powodu. Oczywiście - nie musi wg regulaminu, ale wydaje mi się oczywiste, że mało piękne jest wycinanie bez uzasadnienia, eufemistycznie mówiąc. A wycinanie tylko po to, by pokazać, że może się wyciąć, to już jest bardzo brzydkie. Cały czas mówiąc eufemistycznie.[/color]

Modedit: kolorek :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-28 14:54 przez trener.

--
Data: 29.03.2011 - 11:17:55

Dzieki.

Troje moderatorów i trzy różne (i bardzo dobrze) odpowiedzi. Niech każdy sobie wybierze tę , która mu najbardziej odpowiada. Ja wybrałem :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-29 11:18 przez A.Zambrowicz.

--
Data: 29.03.2011 - 13:05:42

Z tego co ja widzę, to odpowiedzi są identyczne - jedna po prostu rzeczowa i pozbawiona osobistego komentarza, a druga wyłącznie cytująca zapis.

--
Autor: pompa (IP zapamiętane)
Data: 29.03.2011 - 15:11:40

ale odp Trenera jest najlepsza dla A.Zambrowicza ! wiec może jednak niech maja we dwojke swoj podforum, zreszta widac jaki kierunek jest w ich postach - docelowo wywalic manie i bartka i robic swoje forum na swoich zasadach, takie kulturalne i dobrze wychowane

--
Data: 29.03.2011 - 15:23:52

[color=#FF0000]Jezu, już dajcie spokój.

Wywalenie mani i mnie może się udać tylko jednej osobie na świecie, zresztą były już próby odsunięcia mnie od moderacji, które skończyły się na chęciach. Możemy do tego nie wracać, bo chyba każdy ma świadomość nierealności, więc wpieranie komuś takich zamiaru to traktowanie go jak głupca.[/color]

--
Data: 10.04.2011 - 17:41:39

[color=#FF0000]Poleciał offtop.[/color]

--
Data: 15.04.2011 - 13:05:54

duży szacun, Bartek, za mistrzowskie posunięcie (nowe podforum dla nowego mainstream'u, jak "Legia Pany")

--
Data: 15.04.2011 - 13:10:14

Pomysł nie mój, przekażę gratulacje.

--

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 11 z 14

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.