Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 12 z 14
Re: Uwagi, opinie i zażalenia n/t moderacji
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 15.04.2011 - 13:25:53

No, muszę powiedzieć, że mi też się podoba :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 17.04.2011 - 22:29:31

[quote=Bartek][color=#CC0000]Ponieważ po Ruchu Poparcia już nawet ślad w tym wątku nie został, a jest wzajemne opluwanie się, to wątek się już z nami żegna.[/color][/quote]

Po tym watku raczej welu płakac nie bedzie.

Mnie interesuje tylko , w kontekście uwagi moderatorskiej. Czy można kogos opluć , cytując jego własną wypowiedź ?

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 17.04.2011 - 23:14:23

[color=#FF0000]Można. I nie widzę potrzeby tłumaczyć panu nic, bo zadaje pan pytania retoryczne i doskonale pan o tym wie.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 17.04.2011 - 23:41:43

Alez ja o żadną wykładnię nie prosiłem.

Dlatego dziekuję za odpowiedź.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 20.04.2011 - 13:04:26

Nie tyle do moderacji co do konstrukcji forum.

Nie wiem czy to konkretne forum ma takie funkcje, ale mnie się wydają przydatne:

- ignorowanie danego wątku - czyli już nie widzimy statusu "nowe" w danym temacie którego i tak nie czytamy.

- po załadowaniu się strony widok zostaje przesuniety do pierwszego postu ze statusem "nowe".

--
Data: 20.04.2011 - 13:13:44

[color=#FF0000]Ignorowanie - o ile wiem, nie. Ale mogę poszukać, być może są do tego wtyczki.

Co do drugiego - niestety nie, albo któraś ze stron, albo ostatnia wiadomość - i co do tego wiem, że nie ma wtyczek.

W dalszej perspektywie jest "przesiadka" na nową wersję forum (w sporo dalszej, bo to kilka dni pracy jest), sprawdzę, czy są w nowej takie możliwości - jeśli tak, będzie to kolejny argument za przyspieszeniem prac w tej sprawie.[/color]

--
Data: 20.04.2011 - 13:19:59

[color=#FF0000]Mała poprawka: nie ma modułu ignorowania - jest moduł "pierwsza nowa wiadomość. Jest zainstalowany, trzeba go potestować trochę. Teoretycznie kliknięcie na znacznik "nowe" powinno przenieść do pierwszej nowej.[/color]

--
Data: 23.04.2011 - 22:10:56

[quote=Bartek]Z jaką manipulacją, babecie? Z wycięciem offtopicu? Czy manipulacją jest wycięcie prośby, żeby przymykać oko na twoją nieznajomość rodzimej ortografii? [/quote]

Skad tyle nieżyczliwości wobec kogoś , kto byc może cierpi na przypadłość zwaną dysortografią ?

Wydaje mi sie , że przymknięcie oka w tym przypadku nie powinno boleć.

--
Data: 23.04.2011 - 22:13:26

[color=#FF0000]babet nie zadeklarowała/a (nie jestem w stanie ustalić płci ostatecznie) samodzielnie, adwokatów też nie potrzebuje najwyraźniej. I nie o tym była tam rozmowa.[/color]

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 25.04.2011 - 11:14:15

z wiadomych przyczyn/notoryczne robienie błedów / wolę wklejanie linków http://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-04-25 11:35 przez babet.

--
Data: 25.04.2011 - 11:52:06

Tak tak, ja wiem, tęsknicie wszyscy za tym. Tylko szkoda, że mylicie cenzurę z własną niezdolnością do prowadzenia rozmowy. Skoro babet tak biegle posługujesz się wiki, to znajdź i spróbuj zrozumieć hasło moderacja, zamiast próbować groteskowo naginać pojęcia.

--
Data: 25.04.2011 - 12:20:51

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_moderacji to tak dla przypomnienia moderatowi , może się zatrzyma się i pomyśli sam bez pomocy sponsorów .A tak nawiasem mówiąc co masz przeciwko wykorzystywaniu internetu jako zródła zdobywania informacji ?

--
Data: 25.04.2011 - 12:33:22

[color=#FF0000]1. Nie mam sponsorów, to jedno. Zanim coś powiesz, to pomyśl, czy nie mówisz bzdur.
2. Skąd pomysł, że mam coś przeciw wykorzystywaniu internetu jako źródła informacji? Rada ta sama.

Odnośnie linku - pierwszy akapit tekstu rozwiewa wszystkie wątpliwości, jakie ktoś mógłby mieć odnoście systemu moderacji na tym forum. Jeżeli ten link miał poprzeć jakąś twoją tezę, to nie wiem nawet, czy ją poparł, bo nie została sformułowana. Natomiast świetnie wspiera moje podejście.[/color]

--
Data: 25.04.2011 - 12:38:53

o i po co to na czerwono , to podobno ja babet mam "niezdolność prowadzenia rozmowy"?

--
Data: 25.04.2011 - 12:42:53

Na czerwono, bo to było pytanie do mnie jako do moderatora. Więc czułem się w obowiązku odpowiedzieć i zając stanowisko z pozycji funkcji, a nie własnej, prywatnej opinii. Teraz jasne?

--
Autor: polo (IP zapamiętane)
Data: 26.04.2011 - 13:30:28

w poprzednim zyciu babet chyba sie nazywal smerfetka ?

--
Autor: Asfalt (IP zapamiętane)
Data: 26.04.2011 - 13:47:49

A według mnie mania to babet ! Czy tak mozna ?

--
Autor: pudło (IP zapamiętane)
Data: 26.04.2011 - 13:57:52

[quote polo]w poprzednim zyciu babet chyba sie nazywal smerfetka ?[/quote] pudło

--
Data: 26.04.2011 - 15:17:19

[quote Asfalt]A według mnie mania to babet ! Czy tak mozna ?[/quote]

[color=#FF0000]Nie można. Ale tak akurat nie jest.[/color]

--
Autor: Hanka 1 (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 01:44:24

Nie mogę się zalogować od dłuższego czasu więc wyjaśniam ,że nie podszywam się pod Hankę tylko nią jestem.
No cóż – można tu zacytować słowa przyśpiewki „ nic się nie stało ..” Tym prostym zabiegiem z Anonimem moderator chce wymazać czyjeś nazwisko , z którym wiele osób tu dyskutowało ? Zresztą system jest zawodny , w wielu miejscach jeszcze jest azambrowicz ,

Metody tu stosowane są świadectwem jego niezrozumienia stosowanych regulaminów i nawet zasłanianie się prywatnością forum nie załatwia sprawy , nie jest w żadnym przypadku usprawiedliwieniem.
Wymazanie czyjegoś nazwiska czy nika świadczy tylko o nieumiejętności stosowania nie tylko regulaminu ale także nieumiejętności podporządkowania własnych ambicji i uprzedzeń sprawowanej funkcji. Oprócz regulaminu , którego interpretacja wielokrotnie nie znajdowała zrozumienia wielu forumowiczów istnieją nadrzędne zasady o których powinien wiedzieć biorąc się za moderację forum .Wieloletnie „doświadczenie” ma się niestety nijak
do rezultatów .
To już nie jest zablokowanie dostępu do forum .To jest kłamliwa manipulacja, kradzież wypowiedzi poprzez przypisanie jej innej osobie.
Muszę przyznać zresztą ,że zupełnie nie rozumiem, czemu to ma służyć. To pytanie retoryczne, gdyby ktoś miał niezauważyć .

Ponieważ nie zgadzam się z taką praktyką , będę przypominać ,że Anonim to A.Zambrowicz , można przeczytać jego wypowiedzi na blogu http://azamber.bloog.pl/?podglad&ticaid=6c331

--
Data: 27.04.2011 - 07:45:21

[color=#FF0000]Hanko, ależ możesz przypominać.

Przy okazji przypominaj, także wypowiedzi w stylu "chory debilu moderatorze" i "ktoś cię hołoto kultury nauczy".

Warto, jak to mówisz, nie być selektywnym i pamiętać o wszystkim.

Mnie nie wypada - bo o nieobecnych źle się nie mówi, ale skoro proponujesz izbę pamięci, to spełnij własne postulaty :)

Od kiedy masz problem z logowaniem, to sprawdzę, co się zmieniło w tym czasie?[/color]

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 07:53:55

nie znam się na technicznych aspektach forum, ale może A.Zambrowicz to było nowe konto Boruty, i po jego wykasowaniu samoistnie powstało 'Anonim' (tak się dzieje np na różnych portalach społecznościowych po usunięciu konta)... może to nie wina Bartka z tą zmianą nazwy tylko wina aspektów technicznych?

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 07:54:22

[quote Bartek][color=#FF0000]
Przy okazji przypominaj, także wypowiedzi w stylu [b]"chory debilu moderatorze" i "ktoś cię hołoto kultury nauczy".[/b]
[/color][/quote]

trzeba było nie kasować tych "kulturalnych inaczej" wypowiedzi - w końcu one nie tylko wyrażają przynależność autora do kulturowej niszy, ale też naruszają dobra osobiste adresata.

--
Data: 27.04.2011 - 08:41:16

[quote pionek AGORY]nie znam się na technicznych aspektach forum, ale może A.Zambrowicz to było nowe konto Boruty, i po jego wykasowaniu samoistnie powstało 'Anonim' (tak się dzieje np na różnych portalach społecznościowych po usunięciu konta)... może to nie wina Bartka z tą zmianą nazwy tylko wina aspektów technicznych?[/quote]
[color=#FF0000]
Tak było. Ale to oczywiście moja wina, bo to ja skasowałem te dwa i kilka innych kont p. Zambrowicza.[/color]

[quote ola]trzeba było nie kasować tych "kulturalnych inaczej" wypowiedzi - w końcu one nie tylko wyrażają przynależność autora do kulturowej niszy, ale też naruszają dobra osobiste adresata.[/quote]

[color=#FF0000]Dobra są moje i ja sobie daję z tym radę, a nie chcę nikogo na takie "nauczanie kultury" narażać, więc wszelkie takie wypowiedzi będą nadal wylatywać z forum. I tego, i z moderowanych, i z całej reszty.[/color]

--
Autor: Pacman (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 11:49:32

[quote][color=#CC0000]Przy okazji przypominaj, także wypowiedzi w stylu "chory debilu moderatorze" i [b]"ktoś cię hołoto kultury nauczy"[/b].[/color][/quote]

A czy mozna poznac autora wyżej cytowanych wypowiedzi ?

Bo autorka wypowiedzi poniżej znana jest chyba wszystkim.

[quote=mania][b]Ale to się gawiedzi podoba...[/b][/quote]

Skoro wypowiedzi o hołocie są be , to czemu te o gawiedzi są cacy ?

[quote=Ola]w końcu one nie tylko wyrażają przynależność autora do [b]kulturowej niszy,[/b] ale też naruszają dobra osobiste adresata.[/quote]
No proszę ! I któż nam trafił do niszy kulturowej ?

http://megaslownik.pl/slownik/synonimy_antonimy/5443,gawied%C5%BA

--
Data: 27.04.2011 - 12:00:10

[quote Pacman]A czy mozna poznac autora wyżej cytowanych wypowiedzi ?[/quote]

Nie miał odwagi się podpisać nazwiskiem, chociaż cudzymi lubi szafować namiętnie. Ponoć zabrania mu tego przysięga, którą wolontariusze składają przyjaciołom i nie chce ich zdradzić.

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 12:21:01

a czemu Pacman wytłuścił tylko tę 'kulturalniejszą' wypowiedź?
faktycznie, ja tu widziałem niedawno post 'chory debilu moderatorze'... i za takie komentarze powinien być ban.
nieważne czy post byłby dziełem Boruty, Mani, Oli, Hanki czy kogokolwiek innego - osoba używająca na forum publicznym takiego języka powinna być za to piętnowana.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 14:14:01

Jasne, tylko, że najczęściej takie teksty rzucają anonimy, na forum ogólnodostępnym.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 20:09:57

"Ale to się gawiedzi podoba..."

określenie "gawiedź" odnosiło się [u]ogólnie[/u] do osób o prymitywnym zapotrzebowaniu na estetykę - nie koniecznie mieszkańców Kcina, ale jeśli któryś z mieszkańców uważa że to było o nim, to widać takie ma o sobie mniemanie.

Natomiast wypowiedzi o moderatorze (wyróżnione na czerwono) dotyczyły konkretnej osoby

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 27.04.2011 - 20:38:41

Po raz pierwszy widzę taką blokadę konta - zresztą połowiczną w skutkach więc po co ?
Nie widziałam cytowanych wypowiedzi na forum.Podpisał się pod nimi AZambrowicz ?

Po ponownym dopuszczeniu do forum w swoich wypowiedziach A.Z nie odbiegał znacząco od reszty forumowiczów dlatego nie znalazłam powodu do bana.

--

Idź do strony: <--|<-...4567891011121314-->
Bieżąca strona: 12 z 14

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.