Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 14
Re: Uwagi, opinie i zaalenia n/t moderacji
Autor: Tata Bbr (IP zapamiętane)
Data: 01.06.2010 - 16:37:35

Nie jestem zachwycony wczeniem wtku "Wiosna na bagnach Bielawy" do wtku zdjciowego. Wtek by na zupenie inny temat, zawiera zacht do poznawania lokalnej przyrody i ochrony mokrade oraz polemik ze zwolennikami tradycyjnej melioracji. Zdjcia na prob Mani zostay zmniejszone. Oczywicie, prawo moderatora.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-06-01 16:41 przez Tata Bbr.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 02.06.2010 - 08:52:43

Tak, jak napisaem w wtku - temat bobrw proponuj kontynuowa w istniejcym temacie o bobrach: http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,12228,12414

Nie ma potrzeby zakada nowych, skoro istniej ju jakie w temacie.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 15.08.2010 - 01:30:39

Czy istnieje przepyw informacji miedzy moderatorami forum ?

--
Data: 15.08.2010 - 09:56:29

Istnieje. Ale pamitaj, e czasem jedno z nas nie spdza caego dnia przy komputerze. Twoj wiadomo odebraem dopiero dzi rano, miaem dobow przerw w kontakcie z internetem. Chyba moesz to zrozumie w przypadku pracy ochotniczej?

Tak, istnieje przepyw, ale ma przerwy, wic dziaamy zasadniczo niezalenie. Dlatego wanie s dwie osoby.

--
Re: droga mierci do Piaseczna
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 07:07:18

offtopic? Z "zasad forum":

[b]pkt 3.Na forum naley uywa jzyka oglnie uznanego za kulturalny
pkt 5.Posty wulgarne, pyskwki, posty nie na temat mog i bd kasowane bez ostrzeenia.[/b]

[quote Leki][ NIE WYCIERAJ SOBIE PRZY TEJ OKAZJI RYJA MOIM NICKIEM[/quote]

--
Data: 25.08.2010 - 08:26:27

No i, zdaje si, jest wszystko zgodnie ze sztuk?

--
Autor: Leki (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 10:59:43

wulgarnego jzyka uyem w sposb cakowicie zamierzony i przemylany, liczc si z kasacj. uwaam, e czenie kogokolwiek z przypadkow mierci niewinnych osb jest dokadnie tym, co napisaem w swoim pocie.

internet daje poczucie anonimowoci i sprawia, e ludzie przestaj odczuwa ciar odpowiedzialnoci za nieakceptowalny i niesprowokowany atak personalny, czasami potrzeba adekwatnie wulgarnej reakcji, eby przywrci pewne proporcje. co wicej, jeeli spotkam "szturmowca" w realu, nie miabym problemu z powiedzeniem mu tego samego w twarz.

jakby on si nie wywija w rzekomych analogiach, jest pewna granica pomidzy nawet ostr dyskusj, gdzie wykazuje si absurdalno argumentacji drugiej strony a cakowicie nieuzasadnionym atakiem personalnym bez ladu argumentacji.

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 11:15:06

Tak si skada, e dwch wybitnych profesjonalistw, na dodatek bezinteresownie zaangaowanych w istotne sprawy naszego miasta i gminy, wdao si w niefortunny spr z uyciem argumentw ad personam - zapewne z powodu rnic politycznych. Proponuj, eby Panowie podali sobie wirtualnie rce i obiecali zaprzestanie tej dyskusji. Mimo rnic wiatopogldowych moe si okaza, e na naszym konstanciskim podwrku bd Panowie jeszcze wsppracowa dla dobra naszej lokalnej spoecznoci. Pax midzy obywatelami !!!

--
Autor: szturmowiec (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 22:35:37

Nie bd si odnosi do adnych postw Pana Leki w bliszej i dalszej przyszoci. Ale nie o tym. O Moderatorze Bartku. Nie wykazuje si umiejtnoci czytania ze zrozumieniem. Wiersz o pomniku autorstwa Gaczyskiego zaklasyfikowa jako ciao obce w wtku "smoleskim" - "bo nie jest o Krzyu".No c,mog ubolewa. O Krzyu nie jest...
http://www.wiersze.annet.pl/w,,8040

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-26 22:38 przez szturmowiec.

--
Data: 26.08.2010 - 22:37:57

Widz, e Szturmowiec te nie umie czyta ze zrozumieniem.

W prywatnej wiadomoci WYRANIE napisaem, e wierszo polecia, bo nie mia nic wsplnego z katastrof. Czy to jest tak trudne do ogarnicia?

Krzy na Krakowskim na z katastrof sporo wsplnego. TEN JEDEN KONKRETNY.

Nie kady krzy i nie pomnik z wiersza. I nie kady wiersz.

Wypowied nie na temat - trudno zrozumie? To polecam ponown lektur.

--
Autor: szturmowiec (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 22:41:28

[quote Bartek]Widz, e Szturmowiec [b]te[/b] nie umie czyta ze zrozumieniem.

[/quote]
No to w sumie mnie satysfakcjonuje

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 23:01:21

W takim razie gwoli sprawiedliwoci prosz o usunicie take mojego wpisu o wieszczach i i ich portrecie Polakw, poniewa krzy pojawia si tam tylko jako przykad, a poza tym po zbanowaniu Tuwima i Gaczyskiego wpis ten nie ma ju sensu. Podobnie zreszt jak dywagacje o kebabach i kanapkach.

Ja niestety odniosem wraenie, e przynajmniej wiersz Tuwima by jak najbardziej na temat katastrofy smoleskiej i krzya - bo pokazywa spoeczestwo polskie w stanie miesznej i strasznej wojny z samym sob. Niby zupenie inne w tamtych latach, a jednak jakby takie samo.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-26 23:01 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 11.09.2010 - 13:55:25

[quote=Ola]pkt 3.Na forum naley uywa jzyka oglnie uznanego za kulturalny
pkt 5.Posty wulgarne, pyskwki, posty nie na temat mog i bd kasowane bez ostrzeenia.

Cytat:
Leki
[ NIE WYCIERAJ SOBIE PRZY TEJ OKAZJI RYJA MOIM NICKIEM[/quote]

Jednego w zacytowanej przez Ol wypowiedzi nie ma na pewno - wulgaryzmu. Patrz na t wypowied i co widz ? Grzeczn prob aby nickiem nie wyciera sobie ryja.
I przy okazji tak spytam ;- co ma winia , czyby twarz ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-11 13:56 przez Boruta.

--
Data: 11.09.2010 - 14:56:32

Zdaj si, e ta sprawa zostaa zamknita: chociaby oryginalna wypowied przetrwaa ju jedynie w cytacie, a wtek zosta wyczyszczony z pyskwki.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 11.09.2010 - 14:58:05

boruta ! co to jest i gdzie to serwuj ? to, co daje Ci takiego kopa :) czyby czyyk ? :S

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 11.09.2010 - 15:02:06

[quote Bartek]
A od kiedy Mania wypowiadajca si jest tosama z "moderacj"? Z caym szacunkiem, Trenerze, ale sowo moderacja oznacza zestaw czynnoci takich, jak upominanie, blokowanie wtkw i uytkownikw, przenoszenie postw i inne rzeczy. A nie wypowiedzi i ich tre.

Moe chciae uy innego rzeczownika? A tak, uoglniajc, walisz te we mnie, a ja nie widz prawdy w twojej wypowiedzi w takim ksztacie, w jakim ona aktualnie figuruje.[/quote]

Nie chciaem uy innego rzeczownika. Ani przymiotnika.
Jeli moderator forum, nawet wypowiadajc swoj opini, wymiewa si z kogokolwiek, to jest to po prostu enujce. Nie da si oddzieli mani moda od mani mani. Troch inaczej chyba postrzegamy funkcj moderacji. Ty - troch bardziej porzdkowo, ja - troch szerzej.

W moim, ale i nie tylko chyba moim poczuciu - moderatorem nie moe by kady. Ot, nawinie si kto, kto ma sporo wolnego czasu i dostp do internetu - bach, zostaje modem. Wg mnie, powinna by to osoba z pewnymi umiejtnociami, dotyczcymi moderacji - czyli prowadzenia forum w kwestii np utrzymywania porzdku (offtopy) czy agodzenia napi i pomocy w rozwizywaniu konfliktw.

"Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, naduyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, e wpisy nie bd powodowa ktni i rozstrzyganie sporw midzy uytkownikami."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_(internet)

Tysice komentarzy generowanych przez moda mani, mniej i bardziej na temat, mniej czy bardziej obraliwych i przemiewczych, jej zachowania edytorskie - wg mnie stoj w [b]jaskrawej[/b] sprzecznoci z funkcj moda. Poniewa, w skrcie - przyczyniaj si do powstawania konfliktw.

Ale c - to przecie prywatne forum i nikt tu nikogo pod karabinem nie trzyma. Tylko troch szkoda, e jest, jak jest.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 11.09.2010 - 15:12:57

Dyskusja nie jest nowa, zreszt o ile si nie myl, to ty kiedy chciae "odwoa" std mnie.

Ja akurat ze wzgldu na bardzo kameralny charakter tego forum postrzegam moderacj na nim jako kwesti czysto techniczn i oddzielam siebie-forumowicza od siebie-moderatora. Mania, o ile widz, robi to samo. e ma charakter rwnie trudny jak kilka innych osb, to wyglda to jak wyglda.

Nie do koca zgadzam si te ze stwierdzeniem, e funkcja wymusza kanony zachowa. W kadym razie nie funkcja takiej rangi.

Moglibymy wprowadzi znane mi i praktykowane rozwizanie, gdzie uwagi moderacyjne wpisywane s przez uytkownika innym kolorem, np. ja pisabym zawsze na zielono, gdybym akurat moderowa, natomiast zwyky tekst oznaczaby moje prywatne pogldy na spraw. W ujciu mojego pogldu na moderacj to by pasowao, chocia zdaj sobie spraw, e mona na moderacj patrze rnie.

Faktem jest, e z Mani dziaamy w porozumieniu ale w duym stopniu niezalenie. Chociaby z tego wzgldu, e bywamy i operujemy na forum w rnych przedziaach czasowych. Z tego chociaby wzgldu konieczne jest funkcjonowanie dwch moderatorw - jeden nie ma szans. Nie ma natomiast chtnych do penienia takiej funkcji, ani ja nie widz wrd aktywnych ostatnio osb nikogo, komu chciabym samorzutnie tak rol zaproponowa.

Podsumowujc - zaznaczam, e mwi w moim imieniu, Mania niech broni si sama - ja nie widz nic nadmiernie nagannego w fakcie, e uytkowniczka wyraa radykalne sdy w sposb radykalny. W sytuacjach, kiedy prowadzi to do niepotrzebnych konfliktw rozmawiam w taki sam sposb, jak z innymi uytkownikami. Ale dyskusje o relacjach wewntrz zespou moderacyjnego to akurat nie jest i nigdy nie bdzie temat do dyskusji publicznej.

Podtrzymuj zacht do zgaszania uwag - przygldamy si im, analizujemy i wycigamy wnioski. Wbrew pozorom.

--
Data: 11.09.2010 - 16:43:17

[quote trener][
W moim, ale i nie tylko chyba moim poczuciu - [u]moderatorem nie moe by kady[/u].[/quote]

racja, Trenerze ! Co wicej, podkrelona powyej Twoja - ze wszech miar suszna -teza pozostaje prawdziw po podstawieniu w miejsce "moderatora" kadziusiekiego zawodu/funkcji, a nawet powoania. No, nie moe - a jest. A wszystko przez brak szlachetnych wzorw do naladowania i/lub brak stosownego nadzoru. Z nadzorem/napraw prywatnej wasnoci jest ten kopot, e waciciel ma swoje wasne kryteria; natomiast co do szlachetnych wzorw, to chyba aden problem: daj namiar, najlepiej na forum, ktre sam moderujesz (lub moe posiadasz), albo ktre uznajesz za warte naladowania - nasi modowie na pewno s otwarci na wszystko, co podniesie jako ich spoecznej pracy. Sama chtnie skorzystam z Twojego namiaru -bo fora, do ktrych zdarza mi sie nieudolnie zaglda, nie nadaj si na takowy "wzorzec forowego metra".

--
Data: 12.09.2010 - 00:53:58

Czyli Olu chcesz nam powiedzie , e jakie forum taki moderator ? Uproszczenie to tematu wielkie.
W innym wtku juz napisaem :- nie powinien reyser by recenzentem swojego filmu .

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-12 01:16 przez Boruta.

--
Autor: pismak (IP zapamiętane)
Data: 12.09.2010 - 07:14:31

Pani Olu za trudne teksty pani pisze. Trzeba pisa takie eby zryzumial kady nawet kucharz wychowany na radiu Maryja

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 12.09.2010 - 08:37:48

nieeee no, ludzie, nawet ja przyprawa do potraff to skumaom:

[quote ] najlepiej na forum, ktre sam moderujesz (lub moe posiadasz),[/quote]

ciao !!

eby by modem to trzeba miec cierpliwosc i wyrozumialo, nie dajta sie ludziska trenowac trenerowi gitarowemu ! santana to on nie jest :( no ale spiewac i grac kazdy moze trochu lepiej i trochu gorzej

--
Data: 12.09.2010 - 09:27:37

Ludzie, nie rbcie zamieszania niepotrzebnie.

Osobicie uwaam, e "sied cicho jak nie umiesz lepiej" nie jest dobr zasad.

Natomiast, Boruto, kto, wedug ciebie, ma si odnie do uwag o moderacji, jeli nie moderator? Bo tak rozumiem uwag o filmie.

--
Data: 12.09.2010 - 09:49:45

[quote Bartek] Boruto, [u]kto, wedug ciebie, ma si odnie[/u] do uwag o moderacji, jeli nie moderator? Bo tak rozumiem uwag o filmie.[/quote]

nie jestem pewna trafnoci mojej interpretacji, ale wydaje mi si, e obydwu panom chodzi o - trzymajc sie analogii - producenta i/lub cenzora. Opcja zmiany kina, wzorowanie si na Warner Bros. lub bojkot Paramount na rzecz United Artists nie wchodzi w gr.

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 15.09.2010 - 18:11:21

ale wersal.., a facio ma chyba zwyczajnie spada, jak mu tu nie pasi, no nie ? moze on niezwyczajny takich okrznych komunikatw, moe mu trza kawe na aw, a o chyba mody mog ?

--
Data: 15.09.2010 - 20:29:20

Ale nikt mu spada nie kaza. Nie ma takiego powodu.

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 16.09.2010 - 09:26:06

kazac to chyba nikt nie zamieerza, ale jak ktos ciagle wybrzydza na forum i chce wywalac modw kilka razy w roku, to chyba jasna sytuacja jest

--
Data: 16.09.2010 - 09:37:18

Ale to b. stara sprawa jest. I to byo raz, nie kilka razy :D Chyba, e mwimy o innym przypadku.

--
Autor: magi-ski (IP zapamiętane)
Data: 21.09.2010 - 14:05:22

do modw: super ruch z przeniesieniem gieudy !
do wspforowiczw: nie mam nic wsplnego z wariacjami na temat mojego nicka

--
Data: 21.09.2010 - 15:11:22

Nic nie stoi na przeszkodzie, eby si zarejestrowa i dalej bra udzia w rozmowie. To co si dziao tutaj ju nie dawao nadziei na popraw.

--
Data: 21.09.2010 - 15:22:40

[quote Bartek]Nic nie stoi na przeszkodzie, eby si zarejestrowa [/quote]

oj, Bartku, przecie takie nielogowane moliwoci s bardzo cenne - wystarczy spojrzec na dynamik logo i nielogo ... Poza dynamik nic ich wszak nie rni, nawet tytuy trzech odrbnych wtkw wyborczych nie dostarczaj tego, co obiecuj.
Wyobraam sobie, e ich uporzdkowanie wg jakiegos klucza byoby wysikiem katornika, np: (1) Wybory - kandydaci rozmaici, (2) Wybory - programy powanych kandydatw, (3) Wybory - magiel :)

--

Idź do strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 14

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.