Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Otwarte Ogrody 2010 + zdjcia na str 2
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 30.05.2010 - 19:07:53

Zapraszamy do Otwartych Ogrodw 2010

Trzeci Konstanciski Festiwal Otwartych Ogrodw odbdzie si 4 i 5 wrzenia

Serdecznie zapraszamy do wsporganizowania ogrodowych spotka oraz spacerw ich szlakiem.

Wicej informacji :

[www.konstancinjeziorna.pl]

W imieniu organizatorw
Hanna Budnicka
Klub Inicjatyw Obywatelskich

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-04 21:40 przez mania.

--
Re: Otwarte Ogrody 2010
Data: 11.08.2010 - 00:07:38

Zapraszamy do Ogrodw - program ju jest , teraz zaatwiamy pogod :)

http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-11 00:08 przez Hanka.

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 11.08.2010 - 12:06:01

[quote Hanka]Zapraszamy do Ogrodw - program ju jest , teraz zaatwiamy pogod :)

[/quote]

Powiedz tylko jak chcesz, a pogadam z kim trzeba :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 12.08.2010 - 18:01:39

Dziki, kady na swj sposb niech si stara :) , tak czy inaczej przyj trzeba koniecznie , bdzie mio :)

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 17.08.2010 - 23:17:44

Jak donisl TW, pan Burmistrz te przygotowa niespodziank - wraz z radnymi koalicji bdzie w swoim ogrodzie wyplata z mchu, wonnych zi i paproci podobizn kota Alika

Ma to mniej wicej wygldac tak
[URL=http://img265.imageshack.us/i/att00012n.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img265/7723/att00012n.jpg[/IMG][/URL]

--
Data: 18.08.2010 - 00:25:07

Koty popieram zawsze i wszdzie , bez wzgldu na rodowd :)
Moe by utkany z mgy i paproci
moe by sam umiech kota
a moje dwa chodz za mn jak psy - no i grzej mi kolana w te upay :(

--
Autor: mieszkaniec Kocielnej (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 08:12:49

Cytat z wtku - Gieda wyborcza 2010
Hanka
Zajmuj si organizowaniem Otwartych Ogrodw - uwaam ,e jest to okazja do uczestniczenia w lokalnych wydarzeniach kulturalnych , z daleka od polityki - ale jednoczenie [b][color=#FF3333]te ogrodowe spotkania pozwalaj na poznanie ssiada , zawizania znajomoci i nici sympatii i tym samym budowania naszej maej zwartej spoecznoci - to jest mj wkad w lokalne spoeczestwo obywatelskie[/color][/b] .

Deklaracja ideowa cudo
[color=#FF0000]Cieszy nas bardzo Pani inicjatywa ale odnosz wraenie ,e to tylko na pokaz.
Pani Hanko jak si do tego wszystkiego ma Pani szczelny drewniany, kompletnie nie pasujcy do okolicy, POT w Pani posiadoci[/color]
Tak szczelny ,ze sw podmurwk , ze adne zwierze nie przeslizgnie si .
Takie mae getto
Pozdrawiam ze smutkiem patrzc dzie w dzie na pot :( :( :(

--
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 10:11:03

pot szczelny jest tylko z jednej frontowej strony - mona si byo o tym przekona spacerujc w ramach Otwartych Ogrodw po UDOSTPNIONYM DLA WSZYSTKICH ogrodzie Pani Hanny.
A czemu inni mieszkacy ulicy Kocielnej, z ogrodzeniami 'otwartymi' na okolic, nie wyrazili chci uczestnictwa i nie wpucili nikogo?

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 12:22:27

[quote=pionek Agory]A czemu inni mieszkacy ulicy Kocielnej, z ogrodzeniami 'otwartymi' na okolic, nie wyrazili chci uczestnictwa i nie wpucili nikogo?[/quote]
Jeli tak jest rzeczywicie , to ja wiem dlaczego

Takie (nasze) mae getto jest.

A powanie to sdze i potu p. Hani nie opisywa aden mieszkaniec Kocielnej , tylko jaki sfrustrowany zazdronik , ktry codziennie w drodze do pracy np. , mijajc posesje przez siebie opisywana , myli -[color=#FF0000]"cholera , dlaczego ja sie takiego pieknego potu nie dorobiem ? O ogrodzie nie wspominajc."[/color]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-18 12:23 przez Boruta.

--
Data: 18.08.2010 - 22:32:40

Pot od strony ulicy jest rzeczywicie niedostpny dla wszystkich zwierzt/ chocia pod bram i furtk przejd / ale pozostae strony dziaki ju nie - bez problemu odwiedzaj mnie zwierzta - mam jee ,jaszczurki i aby /moje koty s leniwe / , nornice , kret si rzdzi we wszystkich ktach ,tydzie temu odwiedzi mnie rano lis o 8.30 i wcale si nie spieszy :) , a rnej maci obce koty i dwukrotnie w dachu budynku mieszkay kuny , ktre odowiam do klatki i wypuciam do lasu . Mam kilka profesjonalnych budek dla ptakw i wiewirek - no to ju koniec chwalenia si .
Zapraszam , bram szeroko otwieram 4 i 5 wrzenia .

Wracajc do ideii Otwartego Ogrodu - nie ma obowizku ani przymusu :) uczestniczenia w takiej imprezie , zapraszam tylko i jak si pomys podoba to bardzo dobrze ale jeli kto odmawia to nawet nie pytam dlaczego tylko po prostu zapraszam do odwiedzania innych ogrodw jeli ma czas i ochot .
To nie jest tak ,e jak kto odmawia to jest " be " :) , niech kady yje tak jak mu si podoba we wasnym domu .Nie ma moim zdaniem getta a ci co otwieraj ogrd nie s " lepsi " .
Prosz - otwierajc ogrody nie twrzmy podziaw -niech kady robi to na co ma ochot .Po prostu.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 23:08:06

To taka typowo polska cecha, jak si komu cos udam to mu trzeba przyoy - po co si taki/ taka wychyla?

--
Data: 18.08.2010 - 23:33:21

Piekna postawa p.Haniu !!!

O ile sie orientuje to nie pierwszy raz OGRODY bed otwarte. Ja obiecuje przyj i mam nadzieje czego sie nauczy , co podejrze.:)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-18 23:33 przez Boruta.

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 23:35:08

To zapraszam na kaw na punkt informacyjny, jak szefowa pozwoli do dooymy z kolegami do kawy nieco prdu :D

--
Data: 18.08.2010 - 23:38:19

Kawkusia i do tego troszke prdu ....mniam ! Partycypuje w rachunku za prd :)

--
Autor: Don SalCesone (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 23:46:52

[quote=Partycypuje w rachunku za prd][/quote]

tylko uwaza trzeba, zeby jeden z radnych nie "podaczy sie" do tego pradu

--
Data: 19.08.2010 - 00:35:53

A gdzie prawda uniwersalna: - "spragnionego napoi ?"
A jesli upa bedzie to tylko wielbd pi nie musi.
Salcesonie Ty sie lepiej martw aby ten radny zagrychy nie zarzda ! A pono wybredny nie jest.:)

Post nie na temat . Do kasacji.

--
Data: 19.08.2010 - 00:51:58

Klaudio - nic nie sysz nic nie widz :)

--
Data: 19.08.2010 - 08:24:09

Nie byo moj intencj dzieli mieszkancw Kocielnej na 'lepszych' - udostpniajcych swe ogrody, i tych 'gorszych'. Wasno prywatna jest wita, i jeli kto nie ma ochoty z jakiegokolwiek powodu bra udzialu w Otwartych Ogrodach - nic mi do tego.
Chciaem tylko sprowokowa eby 'mieszkaniec kocielnej' (jeli jest nim faktycznie) zastanowi si co pisze. Zarzuca Hance e jej sowa 'te ogrodowe spotkania pozwalaj na poznanie ssiada , zawizania znajomoci i nici sympatii i tym samym budowania naszej maej zwartej spoecznoci - to jest mj wkad w lokalne spoeczestwo obywatelskie' mijaj si z rzeczywistoci, e s na pokaz.
Drogi mieszkacu kocielnej - nawet gdyby Hanka miaa ogrd otoczony niskim poteczkiem, ale nie udzielaa si w aden sposb, nie rozmawiaa z ssiadami, nie zapraszala nikogo do siebie przez te 2 dni trwania festiwalu, to Twoim zdaniem lepiej przyczyni si do budowania tutejszej spoecznoci, tzw spoeczestwa obywatelskiego?
Na kadego mona znale jaki hak, tylko potem nie dziw si e w tym miecie nikt nic nie chce robi :)

--
Data: 19.08.2010 - 08:38:12

aha, i jeszcze jedno... bo wy tylko o ogrodach... przez was nikt nie przyjdzie na moj 'wystaw'! ;)
Jeli komu ze zwiedzajcych ogrody od nadmiaru wieego powietrza zakrci si w gowie, to zapraszam w ramach tego festiwalu do odwiedzenia zamknitego pomieszczenia - filii Konstanciskiego Domu Kultury na Grapie. Bd tam przyblia za pomoc ok 40 zdj fenomen tutejszych kapliczek i krzyy przydronych. Dodatkowo dostpny bdzie (za darmo ;) 14stronicowy folder na ten temat :-)
serdecznie zapraszam i mam nadziej e jaka zbkana dusza si zjawi :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-19 08:39 przez pionek AGORY.

--
Data: 19.08.2010 - 23:44:16

Pionku Agory - Wiem ,e tak nie mylisz ale wydawao mi si ,e dyskusja moe pj w tym kierunku . Rozumiem i przyjmuj do wiadomoci ,e si komu mj pot nie podoba , moe nie przemylaam pewnych kwestii zwizanych z otwartoci na zwierzcy wiat .Natomiast dalszych wnioskw " ssiedzie z Kocielnej" nie rozumiem ,
zapraszam wic w czasie Otwrtych Ogrodw , poznamy si , mam nadziej ,e zmienisz zdanie .

PS - a ja ju :) czytaam folder ,bardzo ciekawy materia i zdjcia pikne -polecam gorco .

--
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 20.08.2010 - 21:41:29

Na ten prd to i ja bym si zapisa... :)

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Data: 22.08.2010 - 07:26:01

http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=534&menu_id=0

Newsy Otwartych Ogrodw ...

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 08:22:55

SUPER ! a co, jak ktos (zwyky lud) ma may ogrdek na peryferiach i te chciaby go >otworzy< w celach towarzyskich ? nadmieniam, e niestety koperek zdech, ostrki pady upem limakw, ale za to perukowiec zakwit - ale jaka to atrakcja :(

--
Data: 22.08.2010 - 23:05:56

Zwyky lud jest obecny w dotychczasowych wszystkich edycjach Festiwali" Otwarte Ogrody ". Ogrdek nie jest taki wany :) , limak i kret potrafi narozrabia - ale czowiek jest potg i basta :) - wic zapraszamy a peryferie nie istniej - mieszkam w KJ od niedawna - no i prosz jak rozrabiam :) , jak na swoim :).

--
Data: 23.08.2010 - 23:36:58

Hej ,Hanko ! Pisz by moe "od czapy" , ale dzi zastosowaem sposb na komary. Otz mj znajomy ustawia w miejscu w ktrym sobie np. siedzi, paskie naczynie z octem ! Albo takie dwa. Komary uciekaja . Ja to dzis u siebie na dziace sprawdziem !Dziaa ! Jeszcze lepiej dziaa w domu , na parapecie , przy otwartym oknie.
Oczywicie e ocet po pewnym czasie wyparuje. Ale to tak po mniej wicej czterech godz. I warunek jeden , trzeba samemu tolerowac opary octu. Ale co lepsze ? Kwasny zapach , czy kwasna mina od ukasze ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-23 23:37 przez Boruta.

--
Data: 24.08.2010 - 17:23:17

http://www.konstancinjeziorna.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=535&menu_id=0

Pojawiy si mapki na stronie gminnej, gdyby kto chcia wersj drukowan to w dniach OO bd u nas na punkcie informacyjnym, ewentualnie moe niektrzy znajd w skrzynce lub w punktach na terenie miasta. (urzd, KDK, moe niektre sklepy)

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 18:23:25

[quote Hanka]limak i kret potrafi narozrabia - ale czowiek jest potg i basta :) [/quote]

Mylaem, pani Hanko, e chciaa Pani napisa odwrotnie - czowiek potrafi niele narozrabia, ale na szczcie natura potg jest i basta. ;)

[quote licho polskie]Otz mj znajomy ustawia w miejscu w ktrym sobie np. siedzi, paskie naczynie z octem ! Albo takie dwa. Komary uciekaja.[/quote]

Nieco bardziej radykalny rodek zastosowa papie Klemens VI w czasie epidemii Czarnej mierci (Awinion 1348). Rozpalono cztery ogromne supy ognia. Papie usiad midzy nimi i tak pozosta przez cae tygodnie, a ywno podawano mu na tyczkach. Sdz, e ten radykalny rodek dziaa take znakomicie na komary. :)

Musimy pamita, e w ostatecznym rozrachunku to my, a nie komary, krety i limaki, jestemy najbardziej niebiezpiecznym szkodnikiem na wiecie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-24 18:25 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 25.08.2010 - 16:33:30

Napisaam - w sensie , e czowiek tak tylko myli ,e jest potg - dlatego daam :)
Co do szkodnika najwikszego - to si te zgadzam .

--
Data: 03.09.2010 - 21:16:16

No! To zapraszamy od jutra ;)

--
Data: 03.09.2010 - 23:02:38

Gdzie diabe , ktory doskonale przewiduje pogod , ma pojawic sie w pierwszej kolejnoci ? Pamietajcie ze karczmy co sie "RZYM" nazywa w Konstancinie nie ma :))))

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.