Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: spotkanie podtopionych w OSP Skolimw
Autor: Baca (IP zapamiętane)
Data: 07.07.2010 - 17:22:32

W sprawie Grunwaldu + Cudu nad Wis to
Radni obniyli dotacje dla KDK o kilkaset tysiecy zotych.
Do podziau nie maj prawa si wtrca .
[color=#FF3333]Za kas za Grunwald dla Koakowskiego rozlicza naley Skowroskiego[/color]

--
Autor: unita (IP zapamiętane)
Data: 07.07.2010 - 20:47:37

no i co z tym spotkaniem ? kto z kim sie bedzie spotykal i po co ? bombel, chyba sie nie dowiemy, lepiej zostan tam gdzie jeste

--
Autor: Sotys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2010 - 08:54:03

Czy szanowni Pastwo maj kopoty z czytaniem.

[quote=SPOTKANIE W OSP SKOLIMW ul PUASKIEGO 72 [u]w sprawie podtopie[/u] z udziaem radnych][/quote]

Kto kiedy pyta czy bdzie nastpne spotkanie w sprawie jak w tytule wtku. Kto prosi o informacje gdzie i kiedy bo ogoszenia na przystankach s zaraz zrywane.
W tytule wtku widnieje [quote=Spotkanie podtopionych w OSP Skolimw][/quote]
Wedug ogoszenia bd Pan E.Dudek,Kierownik Wydziau drogowego p.Michalak, Pani z Wydziau Ochrony rodowiska UMiG

Jeli Pana czy Pani nie interesuje cel i temat spotkania to zapraszamy na pola Grunwaldu sobota 17 Lipca 2010 r. Tam znajdzie si wielu ktrzy maj zakute by.

Serdecznie przepraszam e omieliem si podzieli wiadomoci o terminie i celu spotkania w OSP Skolimiw.
Z wyrazami szacunku.
Sotys Skolimowa

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-07-08 09:21 przez Sotys Skolimowa.

--
Re: SPOTKANIE W OSP SKOLIMW ul PUASKIEGO 72 w sprawie podtopie z udziaem radnych
Autor: bombel (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2010 - 09:36:13

"w sprawie podtopie" - to nie jest aden cel, nic z takiego sformulowania nie wynika. Cel - to jest to, co chca zaatwic/ osiagn ludzie zwoujcy spotkanie. To chyba za trudne dla zakutych bw albo dla automatu, ktory nadaje swoje bez zwracania uwagi na merytoryke

--
Re: SPOTKANIE W OSP SKOLIMW ul PUASKIEGO 72 w sprawie podtopie z udziaem radnych
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2010 - 15:00:39

Sotysie, dzikuje za umieszczenie informacji o spotkamiu na naszej stronce. W miecie nie wida adnych ogosze o tym spotkaniu.

Kto chce to przyjdzie, a narzekaczom i tak nie dogodzisz, choby si przeczoga osobicie przez przepust celem odetkania.

Nie ma zawiadomienia le.
Jest wiadomoc te le.

--
Data: 08.07.2010 - 16:18:57

Panie Bombel.
[quote=co [u]chca zaatwic[/u]][/quote][quote=[u]ktory[/u] nadaje swoje bez zwracania uwagi][/quote]

Zainteresowani spotykaj si ju drugi raz. Wic chyba wiedz
[quote=co chca zaatwic][/quote]

Nikt Pana nie zmusza do uczestnictwa w spotkaniu. Powysza sprawa nie dotyczy mnie osobicie. Staram si pomc jeli mog.

Proponuj Szanownemu Panu duo spaceru i wypoczynku. To pomaga.

ycz zdrowia.
Sotys

--
Data: 08.07.2010 - 16:34:25

[quote mania]Nie ma zawiadomienia le.
Jest wiadomoc te le.[/quote]

jasne, e lepiej byc powiadomionym ni nie by - ale o czym ? o spotkaniu w/s podtopie ? racj ma Sotys, e to juz drugie spotkanie - ale o tym pierwszym nie mam adnych istotnych detali, tylko e sie spotkali i wyruszyli na "wizj lokaln" (po 3 tyg od zalania), eby ... no wanie, eby co ? Co z tamtego spotkania wyniko ? Po czym pozna, e si odbyo i e nie byo strat czasu ? Widze, e Sotys & Mania odbieraj moja dociekliwo, jako atak - a ja sie chce tylko dowiedziec. Tymczasem mam mgliste zawiadomienie autorstwa Sotysa (ktrego sprawa nie dotyczy i ktry powouje sie na info od "Zarzdu OSP" - a ja bym wola, eby mnie zaprosili organizatorzy radni i eby mi powiedzieli, po co mnie zapraszaj. Czy takie pytanie - to jest czepialstwo frustrata, ktremu Sotys ordynuje spacery i wypoczynek oraz towarzystwo innych "zakutych bw" ? hm .., czy Ty aby na pewno chcesz pomc ? jako powodzianin nie czuj sie wspierany, ale wpuszczany w .. przepust przez kogo suchego

--
Data: 08.07.2010 - 19:40:37

moim zdaniem takie ogoszenie/zaproszenie - jeli jest powane i ma skoni ludzi do przyjcia - powinno wyglda tak:

[b][color=#CC0099]Radni (nazwiska) zapraszaj podtopionych mieszkacw na spotkanie (miejsce, termin). Cele tego spotkania, to:
1
2
3
4

Sugestie i ustalenia wynike podczas naszego spotkania wykorzystamy we wsppracy z (osoby/instytucje decyzyjne i wykonawcze), by skutecznie TERAZ wesprze podtopionych mieszkacw poprzez (wymieni), a w PRZYSZOCI (terminy, kooperanci) zniwelowa rda niedawnej powodzi.

Zapraszamy ! Twj los - w naszych rkach ![/color][/b]

--
Autor: szturmowiec (IP zapamiętane)
Data: 08.07.2010 - 21:05:41

Ciekawe jak na tego posta odpowiedz Radni - to jest test.

--
Data: 08.07.2010 - 21:33:25

Radni pojechali na Kajmany lub gdzie indziej - maj teraz wolne od radzenia i moe od zagldania do forum - a do koca sierpnia

--
Autor: menel (IP zapamiętane)
Data: 09.07.2010 - 07:37:37

[quote mania]Radni pojechali na Kajmany [/quote]

no em nie stszyma, to one te radne z tych kajmanow pszyleco ? czy moze awatary pszylo na te "spotkanie w sprawie pottopie" ?! omatko ... tak em podejrzewa, e to wszysko to Cameron jest albo Kamerun :S

--
Data: 09.07.2010 - 12:36:55

Panie Unita
[quote=moim zdaniem takie ogoszenie/zaproszenie][/quote]

Tego typu ogoszenia wywieszono na przystanku w Skolimowie.

Setnie mnie pan tym postem ubawi.:)

W przyszych wyborach do rady powinien Pan kandydowa.
Nie wiem jak inni forumowicze ale ja na 100% bd na Pana gosowa
Pozdrawiam Sotys

--
Data: 09.07.2010 - 15:47:42

[quote Sotys Skolimowa]Tego typu ogoszenia wywieszono na przystanku w Skolimowie.
[/quote]

"tego typu" ? tzn. z konkretnymi celami ? no to gdzie problem ? czyby nie umia Pan przekaza wyliczonych w ogoszeniu celw i innych konkretw, tylko powtarza Pan, jak automat: "spotkanie podtopionych w sprawie podtopienia" ??

"na przystanku" ?? ani ja, ani nikt ze wspposzkodowanych nie bywa na przystankach - czyby KJ- radni i urzdnicy nie znali stanu komunikacji publicznej na wasnym terenie, a w Skolimowie szczeglnie ? Autobus co 90 min..!! Jak energetyka planuje wyczenie prdu, to wiesza ogoszenie wewntrz osiedla, a nie na przystankach, ktre s terenem bezkarnej dewastacji.

Prosz przekaza "organizatorom" przytoczon powyej moj sugesti nt "ogoszenia" - bo nas nie interesuje bicie piany czy bezproduktywne sprzyjanie jakim mgawicowym radnym, ktrzy chca sobie uciua trche punkcikw pokazujc, e " si spotykaj i sie interesuj". Sensowno "zainteresowania" wida po przygotowaniu spotkania, a nie po popiskiwaniu o spotkaniu powodzian w sprawie powodzi

--
Data: 09.07.2010 - 16:57:23

:) :) :)
Informacj o spotkaniu otrzymaem ustnie od czonka OSP Skolimw.
Ogoszenia wywieszono 3 godziny po mojej rozmowie.
Nie jestem pracownikiem UMiG ani bro boe Paskim.
Nie ja jestem organizatorem spotkania. Szczliwie woda mnie omina.
Pana sugestie prosz przekazywa organizatorom osobicie.
Przykro mi tylko e informacja skierowana do poszkodowanych wzbudzia tyle "bicia piany" na forum, ktre uwaam za BARDZO POTRZEBNE W NASZYM MIASTECZKU. Odnosz wraenie e Pastwa wypowiedzi s chyba nie na temat
Jeli zosta Pan poszkodowany przez powd to wspczuje. Jeli nie, to co pana to boli.
Z mojej strony bd si stara NIE INFORMOWA Pastwa o spotkaniach mieszkacw w Skolimwie bo widz, e nie ma to najmniejszego sensu.
Pozdrawiam serdecznie.:)
Sotys

Ps. Czasami wywieszam na tablicy ogoszenia o meczach Skry Obory.
Co wcale nie znaczy e jestem czonkiem klubu.Jeli mona to trzeba pomc.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-07-09 17:00 przez Sotys Skolimowa.

--
Autor: szturmowiec (IP zapamiętane)
Data: 09.07.2010 - 19:55:46

Sotysie
Masz racj. Jesli nasze emocje przykryj rozum - nie bdzie dobrze. Maa Polska jest bardzo wana. Jeli komu Dua Polska j przesania- we okulary przeciwsoneczne i olej... I pisz.
Pzdr

--
Autor: Baca (IP zapamiętane)
Data: 09.07.2010 - 21:34:33

Jak przebiego spotkanie , kto by i jakie mia sprawy i propozycje

--
w sam por...
Data: 09.07.2010 - 23:31:00

Nareszcie (prawie) wszystko jasne - [u]dzisiaj[/u] dostaam tak wiadomoc:

----- Original Message -----
From: administrator@naszemiasto-fmk.pl
To: m.pw@wp.pl
Sent: [u]Friday, July 09, 2010 4:41 PM[/u]
Subject: Ogoszenie

KONSTANCIN-JEZIORNA, DNIA 05.07.2010

OGOSZENIE

ZGODNIE Z USTALENIAMI NA POPRZEDNIM SPOTKANIU ZAPRASZAM W DNIU 09 LIPCA 2010 ROKU O GODZIENIE 18.00 NA SPOTKANIE KTRE ODBEDZIE SI W SIEDZIBIE STRAY POARNEJ W SKOLIMOWIE UL. PUASKIEGO 89 W SPRAWIE KANALU ZLEWNI RZEKI JEZIORKI PRZEPUSTU POD UL.PUASKIEGO. NA SPOTKANIU BDZIE KIER. WYDZIU DROGOWEGO P.MICHALAK ORAZ PANI Z OCHRONY SRODOWISKA UMiG

RADNY EDWARD DUDEK
I STOWARZYSZENIE NASZE MIASTO KONSTANCIN

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-07-09 23:32 przez mania.

--
Re: w sam por...
Data: 10.07.2010 - 07:23:18

[quote mania] W SPRAWIE KANALU ZLEWNI RZEKI JEZIORKI PRZEPUSTU POD UL.PUASKIEGO. NA SPOTKANIU BDZIE KIER. WYDZIU DROGOWEGO P.MICHALAK ORAZ PANI Z OCHRONY SRODOWISKA UMiG
RADNY EDWARD DUDEK
I STOWARZYSZENIE NASZE MIASTO KONSTANCIN[/quote]

.. a cele, to:
1. zebranie datkw wrd zebranych na nowy projekt
2. casting na ochotnika melioranta
3. ankieta wrd zalanych nt "Czy chcecie by nadal - [b]jak od lat[/b] - zalewani, czy raczej wolicie, bymy co z tym zrobili ?"
4. wideoprezentacja stanu faktycznego i stanu za rok
5. informacja o stanie wasnoci poszczeglnych kawakw terenu wokl Koobrzeskiej;

Zamierzone efekty spotkania:
1. postanowienie o wywaszczeniu powiatu i wojewdztwa na rzecz gminy KJ
2. ustalenie wymiarw ewentualnego nowego przepustu
3. wyonienie spord zebranych "grupy inicjatywnej i roboczej"
4. nawizanie wizi z poszkodowanymi
5. podanie adresw ponadgminnych instytucji z proba do zebranych, by monitowali osobicie te instytucje
6. postanowienie, by na nastepnym zebraniu zaprezentowa lokalny "hymn powodzian".

--
Autor: mieszkaniec 2 (IP zapamiętane)
Data: 10.07.2010 - 07:57:41

na zebraniu ot takie sobie pogaduszki nic nowego

--
Data: 10.07.2010 - 08:15:32

Panie Unita jest Pan wielki. :)

Niedoceniaem Pana. Ma Pan niebyway talent. :)

Polecam filiank pachncej gorcej kawy. To pomaga.
Z wyrazami szacunku
Sotys

--
Data: 10.07.2010 - 09:32:02

[quote mieszkaniec 2]na zebraniu ot takie sobie pogaduszki nic nowego[/quote]

Panie Sotys, oto powyej gos Powodzianina, bardzo a propos mojej dociekliwoci.

A tak w ogle to nie rozumiem, dlaczego bierze Pan na klat moje pytania i uwagi - wszak jest Pan tylko posacem :S Kawe wasnie pij, mocne espresso..., tylko nie wiem, na co - wg Pana - ma to pomaga .. :S A co Panu pomaga w mrocznych chwilach stresu ? Moe nordic walking ? Moe kiedy sprbujemy razem ? Ja bd sczy kaw, a Pan bdzie wymachiwa kijkami :)

--
Data: 10.07.2010 - 12:05:53

Osobicie rzadko jestem zestresowany. Pomaga mi w tym czste picie kawy po turecku. Mieszkaniec 2 ma niezbywalne prawo do swojej oceny spotkania. Nikogo swoj wypowiedzi nie obraa. Nie musi by redaktorem w Kurierze Poudniowym. :)
Nie pozbawiajmy forumowiczw prawa do wyraania wasnego zdania.

Sotys

Ps. Wol rower ni spacery z kijkami. Pask propozycj przebywania na wieym powietrzu zwaszcza w uzdrowisku popieram. :)

--
Autor: smerfetka (IP zapamiętane)
Data: 10.07.2010 - 12:14:19

[quote=unita].. a cele, to:
1. zebranie datkw wrd zebranych na nowy projekt
2. casting na ochotnika melioranta
3. ankieta wrd zalanych nt "Czy chcecie by nadal - jak od lat - zalewani, czy raczej wolicie, bymy co z tym zrobili ?"
4. wideoprezentacja stanu faktycznego i stanu za rok
5. informacja o stanie wasnoci poszczeglnych kawakw terenu wokl Koobrzeskiej;

Zamierzone efekty spotkania:
3. wyonienie spord zebranych "grupy inicjatywnej i roboczej"
4. nawizanie wizi z poszkodowanymi
5. podanie adresw ponadgminnych instytucji z proba do zebranych, by monitowali osobicie te instytucje
6. postanowienie, by na nastepnym zebraniu zaprezentowa lokalny "hymn powodzian".[/quote]

Proponuje doda pkt.7. Zapytanie radnego Dudka - Czy zagosujecie na mnie w najbliszych wyborach samorzdowych ? Bo ja fajne spotkania organizuje.

--
Autor: mieszkaniec 2 (IP zapamiętane)
Data: 10.07.2010 - 13:53:01

Zapytanie radnego Dudka - Czy zagosujecie na mnie w najbliszych wyborach samorzdowych ? Bo ja fajne spotkania organizuje.
[b]Na pytanie tak postawione , odpowiadam[/b] [color=#FF3333]jak wyej ot takie sobie pogaduszki nic nowego[/color]

--
Data: 10.07.2010 - 15:26:38

[quote Sotys Skolimowa] czste picie kawy po turecku. :)[/quote]

super !! i z kropelk brandy na upay ... Mmmmniaaaammm :)

--
Re: w sam por...
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 10.07.2010 - 19:09:14

[quote unita][...]
[/quote]

Zadanie "zmonitowania" instytucji powiatowych i wojewdzkich do tego, eby (wsplnie z gmin) rozwizay problem tzw. Rowu Jeziorki i odprowadzenia wd deszczowych ze zlewni Mysiada-Jzefosawia-Kierszka do Jeziorki - [b]naley do burmistrza i zarzdu gminy, nie do mieszkacw[/b]. Na zebraniu, skoro organizowao je Nasze Miasto, [b]powinien by pojawi si kandydat[/b], p. Jacek Tomaszewski, [b]i przedstawi swoj koncepcj rozwizania tego problemu wspart informacjami o rozmowach przeprowadzonych z owymi instytucjami[/b] i ich wstpnych deklaracjach lub ich braku. Jeli p. Tomaszewski jeszcze tego nie zrobi, jest pole do popisu, eby zrobili to inni - w kocu chodzi o gosy co najmniej kilkuset osb w nadchodzcych wyborach.

--
Data: 10.07.2010 - 19:36:59

Panie Jarku, doskonale wiem, co do kogo naley - ale najwidoczniej nie wiedz tego ci, do ktrych to naley (gdzies tu widziaem odp umigu na wniosek o udost. info publ. - i tam jest`czarno na biaym spychologia pierwszej wody). Moje nienajwyszego lotu arty wczaj mi sie wtedy, gdy gadanie serio jest gadaniem dziada do obrazu. A happeningi typu "Z wizyt u was" w peni satysfakcjonuj mieszkacw w rodzaju p.Sotysa Skolimowa: "spotkanie z powodzianami miao szczytny cel i byo w sprawie powodzi". No boki mona rwa, jak wiee winie

--
Autor: Hanna Wilhelm (IP zapamiętane)
Data: 11.07.2010 - 15:43:11

Nie rozumiem dlaczego kto wprowadza forumowiczw w bd. Zgodnie z ustaw o samorzdzie terytorialnym/wanie przeczytaam/ [b]reprezentowa gmin na zewntrz moe tylko burmistrz[/b] (lub wyznaczona przez niego osoba , np. jego zastpca lub radca prawny). Jarek Bielawski, Ola, ja, kady z mieszkacw oraz niestety rwnie radni takiego prawa nie maj. Proponuj bymy zaczli zbiera podpisy pod obywatelskim projektem zmiany ustawy o samorzdzie. Trzeba dziaa- wishful thinking nie wystarczy.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 11.07.2010 - 15:57:09

ale Pani Hanno, to nie zmiana ustawy jest nam potrzebna (bo w innych gminach - wymienionych na tym forum w rnych miejscach - sprawdza sie znakomicie), tylko zmiana burmiszcza, radnych oraz wiadomoci obywatelskiej. Kopot w tym, e nie ma wrd nas chtnych do realnej dbaoci o Kcin - a na ten brak adna ustawa nie pomoe, chyba tylko taka, ktra "odwie" miejsce zamieszkania od miejsca pacenia podatkw: ja bym sie chtnie podwizaa pod Lesznowol, ale stamtd do Wawy strrraszny dojazd.

ps. a kto - Pani zdaniem - powinien burmistrza dopilnowa w kwestiach "reprezentowania" na zewnatrz i we wszelkich innych kwestiach (zwaszcza finansowych) ?? Ustawa mwi o tym jednoznacznie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-07-11 16:00 przez ola.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 11.07.2010 - 23:46:46

ze wszystkich koniecznych zmian zmiana wiadomoci obywatelskiej moe okaza si najtrudniejsza... a brak chtnych do dbaoci o Konstancin? czyli ma by tyle naszego co sobie pogadamy? Krytykowa najatwiej...konkretnie dziaa faktycznie ju nie tak prosto...

--

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.