Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Foto historia XX wieku - zob. zdjcia Konstancina
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 01.08.2010 - 11:03:46

http://www.fotohistoria.pl/main.php
do wyszukiwarki trzeba wpisa "konstancin" - jest okoo 80 zdj z lat 1947-1979

m.in na str 1 jest Hugonwka w caej okazaoci i adnotacja:
Tytu: 1986_14
Opis: Konstancin, 1947-11-03. W Instytucie Ludowym Polskiej Partii Robotniczej prowadzone s szkolenia aktywu partyjnego. Nz. gmach szkoy.
mw
PAP

Nawet nie wiedziaam e tam bya szkoa partyjna. Dopiero potem byo kino. Teraz ju chyba nic nie bdzie, bo niedugo pozostanie kupka gruzu. Z caego budynku zdjto dach, ciany mokn. Z budowy znikny maszyny, nie wida ywego ducha

Dzikuje Diabowi za przysanie namiaru.
m

--
Re: Foto historia XX wieku - zob. zdjcia Konstancina
Autor: Sotys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 03.08.2010 - 21:27:53

Fajne zdjcia. :)
Na dziale pakowania (nazywao sie to "kapowaniem" czyli zawijaniem w duy sztywny szary papier "kap") w fabryce pracowaa moja babcia. Nie ma jej niestety na zdjciach. :)

Syszaem, e w konstancinie oprcz drukarni NOWej, w stanie wojennym bya drukarnia LOSu z Laminy i WOLI Warszawskiej

Sotys

--
Re: Foto historia XX wieku - zob. zdjcia Konstancina
Autor: pionek AGORY (IP zapamiętane)
Data: 08.08.2010 - 19:25:06

kiedy ju chyba podsyaem ten link w wtku o literaturze i stronach internetowych dotyczcych Konstancina i okolic.
a do owej szkoy partyjnej podobno uczszcza jaki tam brat mojego pradziadka. Moe siostra mojej babci go pozna na ktrym ze zdj ;)

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.