Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
BEZPATNY ODBIR ODPADW SEGREGOWANYCH - czyli jaja z PODATNIKW
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 23:02:57

Od prawie roku trwa walka z urzdnicz machina, aby tak jak w innych gminach (np. Gra Kalwaria, Piaseczno) wprowadzi bezpatny odbir recyklingu. Na spotkaniu ws zamiecenia w lutym br (http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,53812,page=1) burmistrz Rutkowski obieca ze mieszkacy bd mogli pozbywa sie ww. odpadw za darmo.

Zosta ogoszony przetarg. Wygraa firma, ktra zayczya sobie [u]za p roku 76 tys z[/u] ([u]w Grze Kalwarii[/u] gmina przeznacza z kieszeni PODATNIKW [u]60 tys/ rocznie[/u]).

Radny J.Tomaszewski zapyta we wniosku co dalej- czyt. http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,37486,page=3 .Otrzyma odpowied burmistrza Rutkowskiego, ktra nie bya zadowalajca, bo nie wiadomo czy i gdzie s te pojemniki. Nie ma te adnej informacjina str gminnej i w BIP. Dlatego p. Redaktor G.Matusik-Tomaszewska udaa si do ratusza, zeby si dopyta o lokalizacj segregatorw.

I... [b]dostaa od kier. Wydz. RiO - M. Rewuckiego[/b] [u]urzdowe pisemko[/u], ktre widz Pastwo niej.

[URL=http://img840.imageshack.us/i/segregatory.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img840/7513/segregatory.jpg[/IMG][/URL]

Dodam, e wikszo tych pojemnikw stoi za ogrodzeniami , na terenach nalecych do szk, spdzielni mieszkaniowych i trudno sobie wyobrazi e waciciel smieci nie mieszkajcy na osiedlu,w soectwie, nie uczszcajcy do szkoy podjedzie lub przytaszczy worki i wrzuci ryzykujc e gospodarz terenu wyskoczy z miot, siekier, drgiem i pogoni.

[b]Przypominam p. Rutkowskiemu, e za wywz pac wszyscy PODATNICY i nie wypada robi tylko niektrym dobrze[/b]

--
Re: BEZPATNY ODBIR ODPADW SEGREGOWANYCH - czyli jaja z PODATNIKW
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 18.08.2010 - 23:23:01

O kuwa ! To sie nazywa dokument ?

To ja powiem Wam i jest on nieprawdziwy. Osobicie wiem o zestawie takich trzech poj. ! A nie sa one w tym mieciu-dokumencie wymianione. Jutro ustale czy powinny by w powyszym ujete. Jesli tak , to spytam czemu nie s.

Dla mnie skandal. Pomijam pki co fakt e takie cs , to ja w kadej chwili wyprodukuje w exelu. Dlaczego na tym czym nie ma adnego podpisu ,piecztki ?

--
Data: 18.08.2010 - 23:39:19

ja tez widziaam zestawy kolorowych pojemnikw przy domach zasiedlonych przez gmine: na Zeromskiego, na Jasiowej. Pojemniki wida te idc uliczk wzdu Parku Zdr na posesji - wejcie od ul. Pisudskiego oraz w osiedlu na Grapie - na tyach d. sklepu Zorza

--
Data: 19.08.2010 - 00:29:39

Z powyszego wynika moga dwa wnioski.

Po primo dokument jest niekompletny , czyli mona nim sobie ...itd.
Secundo - jest jakby spreparowany (brak na nim cech uwierzytelniajacych) na potrzeby nie wiem czyje .
Tertio- jest g...no wart.

--
Autor: Urzednik (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 01:05:38

Czy masz lepszy wykaz miejsc postoju pojemnikw ?

--
Data: 19.08.2010 - 01:28:06

Rozumiem , e ten zaprezentowany , jest perfect ? I nie ma sie czego czepiac ?
Mimo iz Mania wskazuje jego niekompletno , a i tak o pewnych miejscach nie wie ?
Mimo i ten "dokument" z dokumentem ma tyle wsplnego co ja z YOU CAN DANCE.?

Moe inaczej. Ile Ci potrzeba lepszych wykazw ? Piszesz i masz .

Tylko prosze wczesniej mnie nie rozmieszaj !

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 07:43:00

mam nadziej, e pani Redaktor opublikuje ten wistek na caej stronie NM - z odredakcyjnym nagwkiem:

GMINA POWANIE TRAKTUJE OCHRON RODOWISKA I NASZE PIENIDZE

...a pod spodem: [u]medal z kartofla dla szefa RiO ![/u]

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-19 07:44 przez ola.

--
Autor: Sotys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 08:07:44

Ciekawi mnie dlaczego na tym wistku. Jest wie Cieciszew, Wie Gassy ,wie ...., a nigdy niema Wie Skolimw. Czyby Skolimw wie przyczyli do Piaseczna ? Bez powiadomienia sotysa ? :)

Sotys Skolimowa

--
Data: 19.08.2010 - 08:27:16

widocznie Skolimowianie nie gosowali jak trzeba i olano.

Czarnw gosowa poprawnie, ale moe sie teraz zbuntowa.

--
Data: 19.08.2010 - 08:33:24

[b]Boruta[/b]
[quote=dokument...[u]jest jakby spreparowany[/u] (brak na nim cech uwierzytelniajacych) [u]na potrzeby nie wiem czyje[/u] .
][/quote]

Brawo, nasz tropiciel - po spisku (zamach na Prezydenta RP), wytropi kolejny - zamach na kier RiO, na Rutkowskiego?
Czy to znowu dzieo PO?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-19 08:36 przez mania.

--
Autor: Sotys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 08:39:06

Dawny wiceburmistrz ten od boksu i choroby sercowej, co to przed zwolnieniem chcia ucieka "bez okno". Mieszka w Skolimowie, i std mia tu wiksze poparcie :)
Teraz jest na placwce zagranicznej. Mylaem e wie odkupia swoje grzechy. Okazuje si e nie.

Sotys

PS . Z caym szacunkiem pani Maniu. Wie pani ile s warte dokumenty bez pieczci i podpisu. Kto nas mieszkacw robi w konia :)

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 08:54:13

[quote Sotys Skolimowa] Kto nas mieszkacw robi w konia :)[/quote]

dopiero teraz to zauwaye ? kiedy masz to "na pimie" ?! :P

--
Data: 19.08.2010 - 09:39:21

[quote=Mania]ja tez widziaam zestawy kolorowych pojemnikw przy domach zasiedlonych przez gmine: na Zeromskiego, na Jasiowej. Pojemniki wida te idc uliczk wzdu Parku Zdr na posesji - wejcie od ul. Pisudskiego oraz w osiedlu na Grapie - na tyach d. sklepu Zorza[/quote]

To czemu tego nie napisaa "wrzucajc" ten pseudo dokument ?

[quote=Mania]Brawo, nasz tropiciel - po spisku (zamach na Prezydenta RP), wytropi kolejny - zamach na kier RiO, na Rutkowskiego?
Czy to znowu dzieo PO?[/quote]

W zwizku zpowyszym , wycofuje sie z moich wczeniejszych obietnic zajecia sie spraw. Nie chce by cigle postrzegany jako odkrywca zamachw.

Co nie zmienia mojego zdania i wstawianie takich "dokumentw" to te pewnego rodzaju produkcja mieci.

--
Data: 19.08.2010 - 09:57:23

[quote=To czemu tego nie napisaa "wrzucajc" ten pseudo dokument ?][/quote]

Nie napisaam o pojemnikach, ale o ich dziwnej lokalizacji poinformowaam redakcj Naszego Miasta - std pewnie wizyta p. Redaktor w ratuszu, ktra - tez na przno szukaa wzmianki na str gminnej, w BiP oraz na tablicach ogoszeniowych czy w gminnej tubie.

--
Autor: Jarema (IP zapamiętane)
Data: 19.08.2010 - 11:33:21

Czego si nie dotknie Rutkowski, to spieprzy. Po nieudanych sprawach z inwestycjami Skowronski odsun go choc jeden wart drugiego Pamitamy hugonowke, amfiteatr, remonty drg.
Trudno uwierzy ze taki nieudacznik ma zamiar kandydowa na burmistrza konstancina

--
Data: 20.08.2010 - 01:02:39

http://picasaweb.google.com/lh/photo/6n_C4phPUvK2L5B9n-eXSL8tSfpz6mhjxUtfeGgL64o?feat=directlink

[quote=Urzednik]Czy masz lepszy wykaz miejsc postoju pojemnikw ?[/quote]

Nie wiem czy lepszy ! Na pewno czytelniejszy i wiarygodny.

Pozycja 1 , 3 , 24 - pojemniki "urzedowe"

Istniej jeszcze pojemniki ZGK-owskie. Mania nawet wskazaa ich lokalizacje.
S te na tyach (od strony parkingu) dawnego "Hotelu Grapa" , chyba te wymienione w/w pozycjach + te ZGK , s oglnodostepne.

Nie wypowiadam sie co do kwestii szczegowych ,np. co kto spieprzy z ustaw smieciow. Chodzi mi tylko o rzetelno informacji.

--
Data: 20.08.2010 - 10:54:03

Rzeczywiscie jest czytelniejszy, dziekuj.

Niestety nadal nie wiem gdzie mog swoje posegregowane plastiki(umyte), butelki i... czasopisma umieszcza - bez naraania sie na miot ciecia.

Na "darmowa" zbirk idzie kasa z moich podatkw.

Dokadam ze swoich po 8 z za kady worek z odpadami.

--------------------------------------
Ustawa mieciowa jest przygotowana i moe by przyjta przez Sejm, ale awanturuje sie UOKiK zatroskany o los firm wywozowych. Minister rodowiska nalega, a oni swoje. Skoczy sie to paceniem kar naozonych przez UE - ju w 2011 r, a w 2013 bd to kary dolegliwe.
Tylko Polska i Wegry nie maj uporzdkowanej gosp. smieciowej. We wszystkich innych krajach UE odpadami gospodaruj gminy.

[b]Euro na mietnik. [u]Za kady dzie 40 tys. euro kary[/u] [/b] http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8259910,Euro_na_smietnik.html

-------------------------------------
Gmina moga i powinna zrobi referendum mieciowe, ale kto to zrobi - majc taki zarzd i takich pracownikw RiOS jak teraz ? Radni swoje, mieszkacy swoje, a UMiG te swoje wie.

--
Data: 20.08.2010 - 13:13:35

[quote]Niestety nadal nie wiem gdzie mog swoje posegregowane plastiki(umyte), butelki i... czasopisma umieszcza - bez naraania sie na miot ciecia.[/quote]

To ja powtrz. Te z wykazu , poz.1 ; 3 ; 24 oraz "dzwony" obsugiwane przez ZGK

stojce przy ul. Wilanowskiej 9 - z tyu dawnego hotelu i przy Wilanowskiej 10 - za

dawnym sklepem " ZORZA" , obecnie apteka.

W tych miejscach mieta ciecia nam nie grozi.:) Sdz e nie nie bdziemy "zamieceni" take przzy innych lokalizacjach, np. dzwony w Oborach , Parceli czy na os. Porbka.

--
Data: 20.08.2010 - 15:12:07

To powiedz, dlaczego na stronie gminnej, w BIP, w gminnej tubie, czy nawet w SE(na ktry Skowroski nie auje kasy) nie ma wzmianki, e Kowalski z Kociubdzisk mog przynosi recykling do pojemnikw zlokalizowanych w... i tu wykaz.

Jesli mamy nierozgarnity zarzd gminy, to przecie o tym moe pomysle szeregowy pracownik RiO (cho jeden spord 7)
- Po co utrzymujemy takie stado leni ?

Chyba im najbardziej powinno zalee eby lasy, ki nie tony w smieciach ?

--
Data: 20.08.2010 - 17:00:36

[quote mania]
Po co utrzymujemy takie stado 7 leni w RiO ?
Chyba [u]im najbardziej powinno zalee[/u] eby lasy, ki nie tony w smieciach ?[/quote]

ale dlaczego ? robi to, co robili, kaska leci, szefo pyta tarota o losy gminy i pewnie mu wychodzi, e bdzie ok. "Tarot" - tak ma ksyw w umigu szef rio

--
Data: 21.08.2010 - 00:08:16

[quote=Mania]To powiedz, dlaczego na stronie gminnej, w BIP, w gminnej tubie, czy nawet w SE(na ktry Skowroski nie auje kasy) nie ma wzmianki, e Kowalski z Kociubdzisk mog przynosi recykling do pojemnikw zlokalizowanych w... i tu wykaz.[/quote]

Rozumiem , e mnie pytasz ? A zatem odpowiadam - DLATEGO !

[color=#FF0000]1
Bk Wacaw
247
58
Stowarzyszenie Centrum

2
Dembiski Sawomir Wodzimierz
131
64
Porozumienie Obywateli K-J

3
Dudek Edward
84
53
Stowarzyszenie Centrum

4
Grzegorzewski Adam Jzef*
94
52
Prawo-Rodzina-Sprawiedliwo

5
Gobiowski Ignacy
91
65
Stowarzyszenie Centrum

6
Januszko Sebastian
82
29
Platforma Obywatelska

7
Jaczuk Kazimierz
73
60

8
Kafara Andrzej Marek
118
46

9
Komosa Bogusaw
180
48
Nasza Gmina-Nasz Powiat

10
Kucharski Krzysztof Wiesaw
120
60
Stowarzyszenie Centrum

11
Lalik Wojciech
296
46
Platforma Obywatelska

12
Machaek Ryszard
166
51

13
Naleyty Andrzej
246
53
Platforma Obywatelska

14
Potentas Piotr Stefan
107
32
Platforma Obywatelska

15
Siudziski Zbigniew
132
48

16
Sowiska Jadwiga
134
60

17
Stankiewicz Piotr**
139
28

18
Szen Stanisaw
117
65

19
Szewczyk Stanisaw Wiesaw
99
59

20
Tomaszewski Jacek Tomasz
48
54
Nasza Gmina-Nasz Powiat

21
Weiss Bartosz Ignacy
84
28

22
Wojdak Wodzimierz Andrzej
291
59

* Adam Grzegorzewski wszed w skad Rady w zwizku ze zrzeczeniem si mandatu przez Piotra Stankiewicza.

** Piotr Stankiewicz zrzek si mandatu z dniem 31 grudnia 2008 r. w zwizku objciem stanowiska zastpcy burmistrza od 1 stycznia 2009 r.[/color]

A to towarzystwo wzajemnej adoracji pi ? Radnym by , to suzy tym , ktrzy sw niech do chodzenia do urn pokonali i gos swj cenny oddali. Zego urzednika mona z pracy zwolni. A zrobi to moe tylko ten ktry go zatrudni. Radnego() zatrudnilismy MY , wyborcy. I ci nasi wybracy s od tego aby urzdnikom siedzie na gowach i nie pozwala si im upaja ciep posadka !

A swoj drog . Czy wyobraasz sobie Maniu , e szeregowy pracownik urzedu zrobi co na co nie ma akcepyu przeozonego ? A przeozonym radnego jestemy MY . I to MY dajemy mu akcept na dbanie o NAS , akcept na dziaanie w naszym wsplnym interesie. Ja wiem , e pewnym naduzyciem z mojej strony jest to i wymieniem wszystkich radnych hurtem. Ale w tym przypadku , jesli dobrze odczytuj Twoje pretensje o brak informacji , aden si nie popisa. Rozliczymy ( mam nadziej ) w najbliszych wyborach to cae towarzystwo. Z gospodinem na czele.

[quote=Ryszard Machaek][color=#FF0000][b]W trakcie penienia swojej funkcji maj obowizek kontaktowa si z wyborcami i reprezentowa ich interesy - czsto, w przypadku niewaciwego funkcjonowania administracji, interweniowa.[/b][/color] [/quote]

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-08-23 09:27 przez Boruta.

--
Autor: Don SalCesone (IP zapamiętane)
Data: 21.08.2010 - 11:21:56

Co znacz te liczby pod nazwiskami? Nad to chyba lp.?

Dobry ten cytat w ramce, zwaszcza o kontaktowaniu sie z wyborcami, miechu warta deklaracja. Cho moe przypadkiem mona spotka radnego na targu.

--
Data: 22.08.2010 - 08:32:44

a moe zoymy w umigu i RM te ... no.. memorandum o smieciach z nagwkiem "obywatelska interpelacja" i zadamy konkretw z powoaniem sie na Lesznowole ? bo wzory np niemieckie nie przejd jeszcze: komposter i poj na recykling w zasigu max 300 m od kadego osiadla, dzielnicy.
Moe burmistrz nie wie, e RiO czerpie inspiracje z Tarota zamiast z wizji lokalnej ? :)
A jak nikt nie zareaguje na interpelacj, to osiedla sie skrzykn, zakupi kompostery i recykling i rachunki przedstawi umigowi

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 10:03:03

Odwane :D

Wszystkie te informacje byy podane w tzw. petycji mieciowej, zoonej wraz z pakietem informacyjnym, instruktaowym "jak to si robi gdzie indziej" chyba 3 lata temu. Niestety, nie udao si...

edit: link

http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,27863

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-22 10:03 przez Klaudiusz.

--
Autor: Baca (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 11:19:53

Bo oprcz inicjatywy mieszkacw potrzeba jest mdrego gospodarza.
Gospodarza suchajcego mdrych podpowiedzi :S

--
Autor: Dociekliwy podtopiony (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 11:38:52

Niestety przymierzajcych sie do burmistrzowania: Skowroskiego i Rutkowskiego do grona madrych i gospodarnych zaliczyc nie mozna.
Podpowiedzi te nie suchaj, bo sa - przekonani w swojej nieomylnoci.

Tak to jest z ludmi, ktrych awans spoeczny uczyni panami.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 12:04:46

[quote Klaudiusz]Odwane :D Wszystkie te informacje byy podane w tzw. petycji mieciowej, zoonej wraz z pakietem informacyjnym, instruktaowym "jak to si robi gdzie indziej" chyba 3 lata temu. Niestety, nie udao si...
edit: link
http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,27863[/quote]

... bo za szybko odpuciymy - nie zadbaymy o tzw. 'poparcie spoeczne", nie molestowaymy gminy wystarczajco dugo, trza nam byo sa pisma+fotki do gazet i wszystkich partii oraz wszystkich moliwych samorzdowych instytucji ponadgminnych oraz miast bliniaczych. Mylaymy nieszczsne, e od takiej konkretnej iskierki zajm sie ogniem antysmieciowym kolejne ogniwa, no ale wyszo, jak zawsze. Nasza wina. Pieski szczekaj, a umig zatyka uszy. Nie mam pojcia, dlaczego RM toleruje RiO. Moe razem graj w tego tarota ..??

--
Data: 22.08.2010 - 15:27:56

nooo, tocie dali ciaa..!! "nie udao si" ?? gospodarz sie nie odezwa, bo chyba nie sucha i co innego go zajmuje, trzeba byo chyba hukn i postraszy; a forum jakos zareagowao ?? "petycja mieciowa", to przecie gotowa strategia. Gdzies mi tu migno, e jacys urzdnicy/radni jedzili do Holandii chyba, eby podpatrzec wzory recyklingowe i oglnosmieciowe (och rodoiska). I co ? Podpatrzyli ? Delegacje rozliczyli ?
Ostatnio wpad mi w oko cytat JP 2 o "cikim grzechu wobec rodowiska" - moe wic do proboszcza ?? albo od razu do prymasa ?! papiea !?
Moja kumpela mi sie zwierzya ostatnimi czasy, e ma kopoty z wiar w to, e Bg traktuje nas serio ... - bo przeciez gdyby traktowa serio, to by pozwalnia z roboty tych samozwaczych posrednikw, co Mu tu z pras robi

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 23:23:55

Olu - piszesz ,e za szybko odpuciymy - no to prawda - ale jeli inteligentnym ludziom - naszym wybranym radnym oraz burmistrzowi przedstawiymy konkretny problem wraz z propozycjami jego rozwizania i nic z tego nie wyszo poza cmokaniem z zachwytu nad piknymi zdjciami mieci i stwierdzeniami radnego ,e namawiamy do amania prawa - no to sorry , szkoda czasu i papieru na ponowne mwienie o tym samym po raz ktry z kolei,wysyania do gazet i do trybunau - jakby nie wiedzieli ,e jest problem , ktry sam by moe ich dotyka albo mieszkacw gminy , hukn i postraszy ? ale czym :) - ja ju dawno odpuciam , bo wiem ,e jak za pierwszym razem nie ma reakcji to znaczy ,e .........sami tego nie chc . Koniec ze zudzeniami.
Mania nie odpuszczaa wielokrotnie - na forum i w rnych wystapieniach w realu - no i co ?
Zmczya si tylko :(
Jedyna nadzieja,e zmieni prawo w Sejmie .

--
Data: 22.08.2010 - 23:54:06

Prawa nie zmieni. Minister rodowiska zrozpaczony. Okoniem stoi UOKiK, broniacy interesw firm wywozowych.
niedawno wklejaam art http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8259910,Euro_na_smietnik.html
wrzucam link jeszcze raz, bo teraz pieczka naley do RM, ktra moe uchwali referendum smieciowe - wprawadzenie staego podatku smieciowego i tu jest sk, bo pozbywajcy sie odpadw w lesie i mieszkacy blokw majcy wliczona w czynsz niewielka opat za wywz (zdaje si e 8 z/mies) nie zagosuj.

eby referendum byo ono wane, musi w nim zagosowa – co najmniej 30% uprawnionych do gosowania. Aby z kolei podatek mieciowy mona byo wprowadzi, musi opowiedzie si za nim ponad poowa gosujcych.

PS.
Ciekawe ile posesji zostao sprawdzonych na okolicznoc posiadania umw i pacenia rachunkw za wywz odpadw oraz ile wypisano mandatw?
Czy ktos w gminie nad tym panuje, czy wry z Tarota?

--

Idź do strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.