Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
Dozynki w Opaczy
Autor: Mao rolny (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 14:49:34

Dzi gminne dozynki w Opaczy. Na goci czekaj auto zastawione stoy ale nie dla tych co cay rok si trudzili eby ywno wyprodukowa. Stoy w namiocie s dla VIP-w goci burmistrza. Niestety nie burmistrz kupi te specjaly ale zoyli si wszyscy ktrzy paca podatki take rolnicy. Oni wstpu do namiotu nie maja. Ciekawe ile kosztowa katering?

--
Re: Dozynki w Opaczy
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 18:18:53

widziane na wasne oczy: namioty pene areka, a u drzwi dzieciaki zagldaj i linka im cieknie, kurcze, jak w czasach "dworu" i "czworakw" (gdy we dworze sta wieo uszlachcony plebejusz z zadciem na panisko). Dla spragnionych - wdeczka na szklaneczki, no chyba te dar Boy. Pana w czarnej sukmanie i miesznej czapce z kartonu nie byo wrd spracowanego ludu, moe szuka kropida ..??

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 18:35:09

A delegacja chopw zgitych w pas z chlebem i sol i muzyk - i mod pann mod, coby pan z prawa pierwszej nocy mg skorzysta - bya?

I czy po dzisiejszej biesiadzie nadwilascy rolnicy nadal wierz, e burmistrz jest swj chop i po ich stronie? (Jeli w ogle kiedykolwiek mogli w to uwierzy.)

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 19:12:41

Byem na doynkach, na szczcie do namiotu nikt mnie nie zaprasza.Osobicie jestem przeciw namiotowym praktykom.

--
Autor: Kasandra (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 19:32:54

Szkoda, ze informacja o doynkach w Opaczy pojawia si tak pno w internecie.

--
Autor: Mao rolny (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 21:15:25

To bya impreza dla tych co panstwo burmistrzostwo kochaj. Jakby si trafi jaki niezadowolony podtopiony to by jeszcze zorganizowa ekip i podkopal si rowem melioracyjnym pod namiot i zezarl frykasy a trunki wypil

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 22.08.2010 - 21:24:29

No dobrze, a czy - oprcz namiotowego skrytopijstwa - co si jeszcze dziao ? Nie mogem dojecha niestety ale chtnie relacj obiektywn bym przeczyta ...

--
Autor: gosia1 (IP zapamiętane)
Data: 23.08.2010 - 21:45:12

co si jeszcze dziao ? Dyskoteka do chyba 2 - giej w nocy . Po sowach, ktre "mialam wraenie, e wypowiada mj lubny do mojego ucha, tak dokadnie je byo sycha - " jeste szalona ooo, jeste szalona ooo " , zadzwonilimy na policj, bo to byo ewidentne zakcanie ciszy nocnej. Usyszelimy, e tam s policjanci i e do nich zadzwoni, by sprawdzi, czy jest pozwolenie na tak gon imprez..
Dodam - z niedzieli na poniedziaek , a rano do pracy. Muzyki nie ciszono wic dokumenty byy w porzdku ???? Do cholery, naprawd mona wyda zgod na tak niebywale gon imprez w godzinach nocnych, w rodku wsi ???
To ja bardzo prosz o wczeniejsza info - wezm wolny dzie w pracy, bo dzisiaj nie byam w stanie w ogle pracowa ze zmczenia.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 23.08.2010 - 22:31:38

Gosia , nie przesadzaj ! Ludzi na mocie w Jeziornie wrzucaj do Jeziorki . Samochody w Skolimowie same skrecaja , trzy ofiary miertelne. Bandziorw wypuszczaj z "puda" ! A Ty nie chcesz - Jestes szalona - ? No szalona jestes !:)

--
Autor: gosia1 (IP zapamiętane)
Data: 23.08.2010 - 23:03:32

[quote Boruta]Gosia , nie przesadzaj ! Ludzi na mocie w Jeziornie wrzucaj do Jeziorki . Samochody w Skolimowie same skrecaja , trzy ofiary miertelne. Bandziorw wypuszczaj z "puda" ! A Ty nie chcesz - Jestes szalona - ? No szalona jestes !:)[/quote]

Boruto - diaba zaiste czuam za skr tej nocy :-). I miaam mord w oczach, gdy okazao si, e wszystko dzieje si w majestacie prawa. Chocia nadal mi trudno w to uwierzy, e wydano tak gupie zezwolenie. Ja rozumiem, e ktos si tam dobrze bawi,ale nikt nie pomyla, e to jest noc, a okoliczni mieszkacy nastpnego dnia id do pracy, albo maja mae dzieci, ktre w nocy obudzone robia konkurencyjn wyjc dyskotek.
A o tych samochodach w Skolimowie to nie rozumiem ? Bo o reszcie , niestety wiem ;-(. Szczeglnie o tych z puda, cholera jasna.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 23.08.2010 - 23:15:40

Dzis rano by wypadek http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1670389,0,,tragiczny_wypadek_w_konstancinie__trzy_osoby_nie_zyja,wiadomosc.html

A ci z "puda" wasnie tak w Ciebie rozrabiali. Wraca temat bezsilnoci policji. Lub jak kto woli , nieudolnoci. Respektowanie prawa , poszanowanie prawa , obowiazujacych norm . Strasznie mi przykro , ale bdzie jeszcze gorzej.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 08:43:19

Boruta, nie ten wtek. Co ma wsplnego wypadek (o ktrym ju mwimy) z Doynkami?

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: enua (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 10:36:01

Byem ma doynkach okoo godziny. Impreza podzielona tak jak pisali przedmwcy "na p". Tumaczc z polskiego na nasze - na rwnych i rwniejszych. Ogrom ludzi woy mas pracy w przygotowanie caej imprezy i ... wysza KICHA!
Ceny z kosmosu (ja wiem e sprzeda wie zarabia na "co tam" ale bez przesady).
Nie wiem co byo wieczorem bo "taktycznie si wycofaem" ... . Organizatorzy z racji tego e byem jednym z gwnych sponsorw ... zapomnieli o umieszczeniu mojej firmy na licie sponsorw. Upokorzenie i zaenowanie MAX ... szkoda sw. Wida e CELOWE DZIAANIE ( bo z prywatnego "dochodzenia" wychodzi na to e pominicie mnie byo zaplanowane i celowe) osigno skutek ... al tylko pienidzy ktre poszy na imprez bo t kwot mgbym przeznaczy na imprez na ktrej kto byby w stanie wpisa nazw mojej firmy na list darczycw ... hmm... chyba nie wymagaem za duo ??

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 10:40:21

wychodzi na to, e impra bya w porzo - [b]ludziska bawili sie do rana ![/b]!! i o to chodzi, to zostanie w pamieci.
Na miejscu Sponsora bym zabral kase i zrobil czrny pr organizatorom - oni moga nie fer, to ty tez mozesz

--
Data: 24.08.2010 - 11:03:24

Te o tym mylaem ... Ale co z uczestnikami imprezy ? Ludzie nie s niczemu winni. Sponsorowaem nagrody na loterii ... i co mam teraz nie wydawa nagrd ktre zostay wylosowane ?? To by by cios wymierzony w samych uczestnikw a nie o to tu chodzi ... Ale dziki za "solidaryzacj"

--
Data: 24.08.2010 - 12:08:41

racja, nagrody przepady, ale zosta czarny pr Nie podpisaes adnej umowy sponsorskiej ? no to gapa jestes

--
Data: 24.08.2010 - 14:39:59

Umowy nie podpisywaem bo ... wicie przekonany susznoci sprawy i szczytnym celem zadziaaem impulsywnie i ... wyszo jak wyszo. Jest nauczka na przyszo :(

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 15:44:14

[quote enua] Upokorzenie i zaenowanie MAX ... [/quote]

enad rozumiem, ale upokorzenie ..?? Ja bym si porzdnie wcieka. Moe oni chcieli Cie z jakichs powodw upokorzy czy wyzyska, a Ty zagrae w ich karty

--
Data: 24.08.2010 - 16:12:09

... a ja (i pewni inni forumowicze, co to nie mogli dojecha) dalej nie wiem, jaki by przebieg tego wydarzenia ... a liczyem - naiwnie - e kto opisze.
Bo - sorry - ale to enua pisa o tym, e sponsora nie wymieniono. I to raczej wydarzenie nie jest.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 16:48:20

[quote BB]... a ja dalej nie wiem, [b]jaki by przebieg tego[/b] wydarzenia [/quote]

no ale taki, jak opisuja ci, co byli ! i ci, co korzystaja z forum. Innych brak. Co sie czepies sponsora, dla niego takie pominiecie bylo wydarzeniem. Masz pojecie, jaka by byla zadyma, jakby coca cola wywalia kase i by zabraklo jej znaku na bandzie boiska ? bo sponsor - jesli nie jest B.Gatesem, to cos chce za swoj wklad

--
Autor: $$$$$$$ (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 18:53:49

[b][color=#FF3333]Imprezka kosztowaa podatnikw naszej gminy 67000z
w tym poczstunek VIP ok 17000[/color][/b]A kasa pusta.
Non conents

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 24.08.2010 - 20:21:50

Nie le!!!

Nie ma kasy na chociaby lifting szkoy w Opaczy, przeniesienie UMiGu zgodnie z decyzj Pastwowej Insp. Pracy - i jedni i drudzy bd sie inhalowali oparami grzyba.

Nie ma pienidzy na remont kuchni w szkole na eromskiego. Teraz na gwat gmina usiuje zaatwi latering. Szkoda e juz nie ma "wytwrni kebabw" na centralnym - byoby taniej.

Do przychodni na wareckiej strach wchodzi.

Ale na bajery kasa zawsze si znajdzie.

A c to za aroczne VIPy odwiedziy nasz gmin, e a tyle kosztowa poczstunek? Wszystko dali rad pochon?

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 12:07:53

to to nieze weselisko mona za to przygotowa

--
Autor: Janek_Klarysew (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 12:41:35

Igrzyska dla ludu w ramach roku wyborczego. Ciekawe kiedy bd walki gladiatorw?

Szukajmy i mobilizujmy si wok jednego, nowego kandydata na Burmistrza, eby wyrwa Konstancin z chocholego taca nad nowo stawianymi obeliskami.

--
Data: 25.08.2010 - 13:07:08

Wielka wyerka dla VIP-w w oddzielnym namiocie to nie s igrzyska dla ludu. Igrzyska byy do pnej nocy poza namiotem. To, co dziao si w namiocie, moe raczej wpyn na list sponsorw kampanii wyborczej obu obecnych burmistrzw i na ewentualny podzia upw po wygranych wyborach. Byoby bardzo ciekawe pozna list zaproszonych do namiotu goci. Kto by w rodku i rozpozna twarze goci?

--
Data: 25.08.2010 - 14:19:19

[b][i]Relacja oficjalna:[/i][/b]

"Z tradycyjn pieni na ustach rozpocz ludowy zesp Kawczynianie Gminne Doynki 2010 w Opaczy, prowadzc uroczysty korowd przebogatych wiecw i potnych chlebw doynkowych z wikszoci soectw znajdujcych si na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna. W barwnym pochodzie przeszli sotysi i przedstawiciele wsi: Bielawy, Cieciszewa, Ciszycy, Czernide, Dbrwki, Gassw, Habdzina, Kawczynka, g, Opaczy i Somczyna.[...]

We wspaniaym wicie podw rolnych 2010 uczestniczyy najwysze wadze Konstancina-Jeziorny: [...] Byli rwnie przedstawiciele obecnej koalicji rzdzcej: pose Janusz Piechociski i Minister Tadeusz Zajc - Gwny Inspektor Pracy."

Pena relacja na konkurencyjnym forum: http://www.konstancin24.eu/news.php?extend.379.2 . Charakter tego funkcjonujcego od kilku tygodni forum prosz ocecie Pastwo sami.

--
Data: 25.08.2010 - 14:50:36

Abstrahujc od jzyka tej relacji (no i braku relacji penej - ani sowa o namiotowej imprezce ;)) strona wydaje si by jakby nieco ... hmm ... bardziej ywa ni nasza (sorry koledzy ...). Na konstancin24.eu [b]jest jednak jaka relacja[/b] ... a z ogldzin pobienych forum wynika, e - pki co - nie ma tam [b]ani frustratw ani "politykw".[/b] Zobaczymy, w jakim kierunku si potoczy jej rozwj. Mam nadziej,e w susznym ... tzn. nakierowana bdzie na rzetelne informowanie o sprawach lokalnych a rnice pogldw nie bd podnosi cinienia dyskutantw na ich forum. Bo u nas - ju podnosz i to bardzo ...

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 15:08:09

[quote=Minister Tadeusz Zajc - Gwny Inspektor Pracy][/quote]

Ciekawe czy widzia po drodze UMiG, z ktrego do koca sierpnia mieli sie wynie pracownicy (decyzja PIP)?

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 15:32:48

Fajnie kolorowo, tylko e aden z odwiedzajcych nie dowie si o mizerii zwizanej z oczyszczalni i kanalizacj, asfalciarni, brakiem wodocigw, drg, kopotami z melioracj i Jeziork, brakiem chodnikw, kopotami szk z ich remontami, mieciami walajcymi si, etc. Takie podejcie... z umiechem, do wszystkiego.

Przypomina mi si wieszcz znakomity,

"Wol polskie gwno w polu, ni fijoki w Neapolu"

--
Data: 25.08.2010 - 16:34:04

[quote Klaudiusz]Fajnie kolorowo, tylko e [b]aden z odwiedzajcych nie dowie si[/b] o mizerii zwizanej z oczyszczalni i kanalizacj, asfalciarni, brakiem wodocigw, drg, kopotami z melioracj i Jeziork, brakiem chodnikw, kopotami szk z ich remontami, mieciami walajcymi si, etc. Takie podejcie... z umiechem, do wszystkiego.

[/quote]

no a my sie tu dowiadujemy i co z tego mamy ? nawt wladze bolu glowy nie maja z tej wiedzy

--

Idź do strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.