Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Dozynki w Opaczy
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 16:45:24

[quote BB]). konstancin24.eu nakierowana bdzie na [b]rzetelne informowanie[/b] o sprawach lokalnych [/quote]

raczej nie sdze, przejrzaem i tam bardzoej pasuja otwarte ogrody niz tu, wystarczy poleciec po watkach

--
Autor: Mieszkaniec2 (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 18:50:16

Wedug mej wiedzy aden z radnych nie zosta zaproszony do namiotu, a czy radni byli nie wiem

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 20:56:43

Na doynkach widziaem radnych:R.Machaka,W.Wojdaka,St.Szena,A.Naleytego,K.Jaczuka,W.Bka,K.Kucharskiego,J.Tomaszewskiego oraz radnego powiatowego J.Wojdaka oraz czonka zarzdu powiatu Stefana Dunina.

--
Autor: mieszkaniec2 (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 21:36:11

[quote Bogusaw Komosa]Na doynkach widziaem radnych:R.Machaka,W.Wojdaka,St.Szena,A.Naleytego,K.Jaczuka,W.Bka,K.Kucharskiego,J.Tomaszewskiego oraz radnego powiatowego J.Wojdaka oraz czonka zarzdu powiatu Stefana Dunina.[/quote]
By na Doynkach to wrcz powinno radnego, ale kto skorzysta z "namiotu VIP" i objada si pysznociami za nasze wsplne podatki

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 22:47:56

[quote]Imprezka kosztowaa podatnikw naszej gminy 67000z
w tym poczstunek VIP ok 17000[/quote]

A czy mozna prosi o rdo powyszej informacji ?

Duo tu si pisze frykasach w namiocie. Jednoczenie okazuje si e nikt tych frykasw nie kosztowa , bo go nie poczstowali. To skd w takim razie wiadomo , co w namiocie popijano i jadano ?

Czy jesli ja napisz e w namiocie po wielkim arciu odbya si dzika orgia , cho mnie na niej niestety nie byo , to znaczy bdzie e orgia zapisze si w annaah ?

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 25.08.2010 - 23:26:17

Boruto, jak sdzisz: Czy osoba, ktra chciaaby skompromitowa obecne wadze rozpowszechniajc niesprawdzone ploty o popijawie podawaaby dokadne sumy, ryzykujc, e ktry z radnych obejrzy rachunki i zaneguje te informacje? Czy naprawd sdzisz, e Magi i Mao-rolny nie mogli zajrze do namiotu, zobaczy uginajcych si stow i wdki w szklankach? Co, BOR otoczy namiot kordonem i nikogo nie dopuszcza?

I czy naprawd sdzisz, e wrd tych pijcych zdrowie burmistrza w namiocie i objadajcych si "frykasami" nie byo wielu takich, ktrzy pierwsi podstawiliby mu nog i wbili n w plecy? I takich, ktrzy korzystajc z aski paskiej ju widz, e ajba tonie i szykuj si do abordau na inny statek?

Fajnie by byo, gdyby na tej szachownicy byy tylko biae i czarne figury - czasem to nasze forum jest takie wanie czarno-biae. Sk w tym, e wikszo jest szara, a spora cz - kameleonowata. Myl, e moglibymy si niele zdziwi, gdyby kto tu opublikowa zdjcia z tego "namiotu rozpusty". Nie sdz te, eby bycie do niego zaproszonym byo od razu czym habicym. Burmistrz byby kompletnym idiot, gdyby zaprasza tylko swoich klakierw i sta klientel. Sdz, e teraz zabiega o wzgldy wszdzie, gdzie tylko widzi jak korzy wyborcz. Nala komu wdki i pobrata si nad kieliszkiem - staropolski obyczaj. Gorzej, e burmistrz 99% naszej spoecznoci w ogle nie dostrzega, jakby istniaa tylko ta zaczarowana szachownica z figurkami. I to moim zdaniem go zgubi.

--
Autor: wieniec (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 05:10:55

Panie Jarek Bielawski doynki to wito rolnikw i to Sotys danej Wsi zaprasza do namiotu a nie burmistrz

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 09:29:50

Sotys zaprasza a mieszkacy caej gminy finansuj... tez bym tak chcia.

--
Data: 26.08.2010 - 09:47:17

Sotys moe zaprasza - jeeli poczstunek przygotowali i sfinansowali mieszkacy tej wsi. Kade doynki maj tradycyjnie swoich "starostw", ktrymi mog by i sotysowie - ale co innego starosta doynkowy, a co innego - organizator poczstunku. Z podanych wyej informacji wynika, e za sam poczstunek VIP-w kady z mieszkacw gminy zapaci okoo zotwki od ebka. Czyli do namiotu to "zapraszaem" ja i wszyscy mieszkacy, a nie - sotys wsi.

Prosz zatem, eby wieniec przedstawi(a) dowody wiadczce, e biesiada VIP=w nie odbya si na koszt ogu podatnikw, lub te, e istotna cz "poczstunku" (nie mam na myli symbolicznego bochenka chleba) zostaa przygotowana przez mieszkacw wsi z ich wasnych rodkw. Np. gmina Odrzyw zoya w zeszym roku nastpujce owiadczenie: "W zwizku z pojawiajcymi si kamliwymi informacjami dt. kosztw organizacji doynek gminnych w Cetniu 30.08.2009r. uprzejmie informuj, e Gmina Odrzyw nie ponosia jakichkolwiek kosztw posikw i stou produktw regionalnych przygotowanych dla goci i mieszkacw." Po czym nastpuje szczegowy wykaz kosztw, z ktrego jasno wynika, e gmina pacia tylko za ochron, wystpy zespow i fajerwerki na koniec, za "Koszty obiadu dla goci pokryy prywatne osoby w tym Przewodniczcy Rady Gminy i Wjt." Koszt sumaryczny dla tamtej gminy wynis jedn trzeci tego, ktry podano w naszym wtku dla doynek w Opaczy. Szczegy: http://www.odrzywol.ug.gov.pl/aktual_strony/dozynki_2009.htm

Przejrzaem kilkanacie informacji gminnych o kosztach doynek i jest podobnie, jak w przypadku wielu inwestycji i kosztw staych w naszej gminie, to znaczy - przebicie wynosi ok. 300% w stosunku do redniej krajowej. Strasznie droga ta takswka - proponuj zmieni firm.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-08-26 10:08 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 26.08.2010 - 10:22:05

i co z tego ze jest przebicie 300 % drozej - jak umig nawet tego nie wie i nikt mu tego nie powiesi na nosie. Nie wiem, po co sa radni, jak nawet kasy nie pilnuja.Byla jakas afera z wydawaniem naszej kasy? nie slyszalem. No ale za glupi jestem zeby byc burmistrzem czy radnym i tak rzadzic i wydawac kase na duperszwance. On chyba ludziom imponuje, ze taki bezczelny, to go wybieraja, bo kazdy by tak chcial, a nie kazdy moze

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 10:49:37

[quote korek][quote BB]). konstancin24.eu nakierowana bdzie na [b]rzetelne informowanie[/b] o sprawach lokalnych [/quote]
raczej nie sdze, przejrzaem i tam bardzoej pasuja otwarte ogrody niz tu, wystarczy poleciec po watkach[/quote]
Korku szanowny, zajrzyj gdziekolwiek (moe do Wikipedii /;)) i przeczytaj uwanie co oznacza sowo "cytat" ...
A o Otwartych Ogrodach rzeczywicie nie pisz. Moe nie wiedz ? Niemniej jednak wida, e strona update'owana codziennie i przejrzysta dosy. Kto powica sporo czasu (a by moe take - pienidzy) na ni.
I dobrze.

--
Data: 26.08.2010 - 11:08:02

off top

taa, pytanie czy to aby nie jaki oficjel finansuje, by ciep stron miasta obaczy :D

--
Data: 26.08.2010 - 11:32:28

wiem, az taki glupi nie jestem, ale nie wiem, co jest zlego z tym cytatem, no i poco maja "rzetelnie informowac", bo tu niby te informowanie jest, ale by go mogl;o nie byc i dziura w niebie by sie od tego nie zrobila.
tu jest informowanie o dozynkach, sa 2 zrodla (te i kon24), a ty chcesz jeszcze jakis opisow ?to sie zapytaj w prost o to co chcesz wiedziec, to moze ci ktos odpisze

--
Autor: BB (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 13:25:57

To co oznaczye jako mj cytat [b]nie jest cytatem[/b] tylko zmanipulowanym zdaniem sugerujcym, e napisaem,i [quote=konstancin24.eu nakierowana bdzie na rzetelne informowanie o sprawach lokalnych][/quote] co oznaczaoby, e w imieniu konstancin24.eu skadam tak deklaracj... a ja nie skadam !
Gdyby chcia wiernie odda moje sowa, zacytowaby [quote=Zobaczymy, w jakim kierunku si potoczy jej rozwj. [b][u]Mam nadziej[/u][/b],e w susznym ... tzn. nakierowana bdzie na rzetelne informowanie o sprawach lokalnych][/quote]
Czujesz rnic ? :)

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 14:33:53

Zacie wtek powicony portalowi Konstancin24, a tu wracamy do doynek. Szybko i sprawnie.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 15:15:36

fajna imprezka "w obiektywie kamery", menu nieznane, biesiadnicy te, jedyna wiadomoc z pierszej reki to ta od enui. Hej organiztorzy i smakosze, no dajcie gos ! bo w Tarocie ciagle mi wychodza sieroty we mgle :(

--
Data: 26.08.2010 - 16:01:16

rolnicy te pac podatki i nie pytaj za czyje pienidze bawi sie w parku miastowe, doynki s raz w roku i jeszcze bedziem piec kartofle lub ziemniaki jak kto woli,a w parku cae lato trwa biesiada

--
Autor: Don SalCesone (IP zapamiętane)
Data: 26.08.2010 - 17:24:29

miastowe tez si wkurzaj na wydawanie kasy na bajery w parku, gdy tyle potrzebnych spraw czeka na realizacj. pac spore podatki, zusy (nie krusy) i nie maj si gdzie leczy, bo na Wareckiej syf z malari, w przedszkolach brak miejsc, wchaj smrd asfaltu i niedugo potopi si w ciekach. Wsiowe przynajmniej maj szamba i wiee powietrze

--
Data: 26.08.2010 - 17:29:14

Wiecu ! A z Tob chopie , ta co porobio sie ? A ! To w parkowym amfitejatrze rolniki te bawi si mog. Jak ju stworzeniu dadz , oczywicie.

Pieczone ziemniaki smak cudny maj. A jeli o biesiady parkowe chodzi , to chyba te nocne ? Modzieowe takie bardziej.

A swoj drog to jakie wielgachne namioty teraz robi , skoro si wszystkie rolniki w nich ze swymi podatkami zmiesci mog . A na zdowie chopy , na zdrowie :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-26 17:30 przez Boruta.

--
Data: 26.08.2010 - 18:11:04

Boruta widze e dola rolnika Ci obca mamy nie tylko stworzenia ale i inne zajcie na polu a tak nawiasem mwic to w nocy chop pi a wpolu mu ronie eby mug witowa w doynki czy wieto ziemniaka a nie szlaja sie po parku
namioty wielgachne bo maszyny mamy wielkie unijne i sie je tam chowa na zime

--
Data: 26.08.2010 - 20:01:36

Dola i praca rolnika obca mi nie jest. Umiem kosi , wiem do czego suzy sierp , wydoj krwk , widami obornik na polu rozrzuc , snopki w kopce ustawiaem i na zabaw "na dechach" tez by czas. To teraz jak takie cudne , unijne maszyny rolnik ma , to na koncert do parku wybrac si moe . Chcie trzeba. A nie miastowym wypomina.

Acha , ora si nigdy nie nauczyem . Zawsze mi lemiesz na wierzch ziemi wyazil i sie skiba nie odkadaa. Pozdrawiam wszystkich duo i maorolnych na tym forum.

--
Data: 27.08.2010 - 04:18:43

wic nie wypominajmy rolnikom e sie bawi za podatnikw pienidze bo to te ich pienidze a wielu miastowych sie bawio na doynkach
Boruta bardzo dobrze e nienauczye sie ora ziemi wystarczy e orzesz na forum

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 27.08.2010 - 11:24:57

Nie chodzi o rolnikw, nikt im kasy nie zauje - to bardzo pikna impreza, adniejsza ni niejedne w parku, mimo e za kilkadziesit tysicy kada.

Chodzi o to full wypas dla VIPw w namiocie. Nikt by zego sowa nie napisa eby to arcie byo dla wszystkich, ktrzy trudzili sie przez cay rok, a nie tylko dla niewielkiej grupki, ktra kandydatw na burmistrzw.

Korony by VIPom z gw nie pospaday jakby siedli razem z rolnikami i wszyscy zjedli skromniej ALE RAZEM. Kiedy nawet dziedzic i jego gocie ucztowali z chopami podczas dozynek, a tu w Kcinie jak za PRL gdy przyjecha I sekretarz.

--
Data: 27.08.2010 - 11:34:31

Ciekawi mnie sprawa tego namiotu. Nie byem na doynkach, ale z relacji osoby ktra jednak tam si pojawia, w namiocie nie byo nic szczeglnego, byo po prostu - chodniej, i tam si schadzali prelegenci, wg osoby tej wyerki i napojw tam nie byo....

--
Data: 27.08.2010 - 14:09:42

[quote=wieniec]wic nie wypominajmy rolnikom e sie bawi za podatnikw pienidze bo to te ich pienidze[/quote]

O przepraszam . A gdzie ja cokolwiek rolnictwu szanownemu wypominaem ? A bawcie si bo si Wam nalezy jak kotu spyrka !

Namiot mj widz ogromny , chciaoby sie strawersowa sowa poety. A tym namiocie cuda na kiju. Jedni , ktrzy nie byli maj przekaz od tych ktrzy byli i podejrzeli , e frykasw namiot peen by. Drudzy , ktrzy nie byli ,te maja przekaz , ale zgoa odmienny. Namiot cienia by tylko peen. Komu wiare dac ?

Kiedy pytam o rda przedstawianych kosztw dozynek , jestem zbesztany przez Jarka.

To ja docz do "przekazicieli" ( kiedy to sie na nich mwio plotkarze ) otz kto kto by na doynkach , widzia ogromny namiot. A w tym namiocie wykopana bya sadzawka . A w tej sadzawce pyway zote rybki, duzo pywao , a co , jak full wypas to full. Kazdy ( VIP- oczywiscie) mg sobie taka rybk zapa , trzy zyczenia wypowiedzie , a rybka je speniaa.
Teraz czekam na przkazanie mi , jakiej tresci zyczenia byy. Jak przekaz do mnie dotrze , podzieli si nieomieszkam.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-27 14:10 przez Boruta.

--
Autor: Jarema (IP zapamiętane)
Data: 27.08.2010 - 14:20:51

W kacie namiotu podobno siedzia pan i rozkladal karty Tarota. Kady VIP mg si dowiedzie co go czeka. Wieniec, kto to by?

--
namiot dla VIPw
Data: 27.08.2010 - 21:20:49

zdjecie przyslane przez bawicego sie na doynkach mieszczucha

[URL=http://img822.imageshack.us/i/doynki2010opacz.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img822/7447/doynki2010opacz.jpg[/IMG][/URL]

co byo w rodku onadal nie wiemy

--
Data: 29.08.2010 - 22:25:13

Z artykuu w Kurierze Poudniowym: http://www.kurierpoludniowy.pl/?wyd=pno&page=artykul&id=6018 - nie wynika, jakoby bya tam jaka specjalna impreza tylko dla VIP. Wynika za to, e koszt by mniejszy, ni w poprzednich latach.

Kurier to zazwyczaj solidna firma. Zaczynam si zastanawia, w lad za Klaudiuszem, czy w legendarny namiot nie urs na skrzydach forumowej plotki. Z powyszego zdjcia wynika tylko, e byo kilka miejsc parkingowych dla VIP-w i jaka adnie udekorowana jurta...

--
Data: 29.08.2010 - 22:51:04

w/g oficjalnego pisma burmistrza - odpowiedzi na zapytanie radnego J Tomaszewskiego, dozynki kosztoway 67 tys

[b][color=#FF0000]tu ile kosztoway gminne imprezy[/color]:[/b] http://www.konstancin.com/forum/read.php?4,37486,page=4

oficjalna wiadomoc z UMiGu

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-01 11:24 przez mania.

--
Autor: Maro (IP zapamiętane)
Data: 01.09.2010 - 09:04:17

Mi bardzo podobaa sie imprezka nocna:) To byy kolejne doynki z pobliskich wsi gdzie gra ten sam zesp i z imprezy na impreze bardziej mi sie podobaja,,, Ma kto do nich namiary? bardzo bardzo prosze...

--

Idź do strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.