Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
EMERYTURY ZAGROONE
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 27.08.2010 - 01:17:58

Wspomina Bartek o minimalnym choby szacunku do JELIT ! Nawet wtedy kiedy nam si do naszych pienidzy dobieraja ?

Brudne apy won od mojej kasy !

http://www.blogpress.pl/node/5355

--
Re: EMERYTURY ZAGROONE
Autor: Jarema (IP zapamiętane)
Data: 27.08.2010 - 07:02:18

RCE PRECZ OD KOREI!
Chyba powinien Boruta startowa na posa z PiS - godna reprezentacja gminy. Alicja Sobkow startowaa w ub wyborach to czemu nie Boruta?

--
Data: 27.08.2010 - 13:52:05

Pewien pan spacerowal sobie kiedys (wczesne lata 50-te ubieglego wieku) ulicami Warszawy z rekami wysoko uniesionymi do gory.Zainteresowal sie nim patrol Milicji Obywatelskiej:"A dlaczego to obywatelu tak paradujecie z uniesionymi rekami?"-zapytali groznie."A bo przed chwila wdzialem plakat z haslem "Rece precz od Korei!"."No i co z tego?"-dopytuje sie pan milicjant."A ja mam w d***e Koree" wytlumaczyl obywatel.

Tylko co to ma wsplnego z emeryturami ?

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 11:06:24

a co nam do koreanskich emerytw ?? mie interesuje to, zeby autobusem nie kierowa 65-letni kierowca z zacma naprzyklad i zeby moich dzieci nie uczyla 65-letnia nauczycielka (bo po 45 latach juz nie ta cierpliwosc) i zeby mnie nie leczyl ledwo zipiacy doktor. a poza tym jak emeryci beda kimac do 70tki na etatach, to co z mlodymi ? etatow sie namnozy ? czy mlodych sie wysle za robota na bahamy ?? :) a moze sie wywali wszystkie kompy i recznie sie bedzie liczyc,skrecac, kombinowac itd

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 11:43:11

Emeryci czsto zajmuj wane stanowiska doradcze. A modych ludzi zatrudniaj po to by obsugiwali za nich komputer.

Wiem bo widziaem w poprzedniej pracy taki wydzia. Same emeryty plus jeden mody :)

--
Autor: urzdnik (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 12:00:34

korek:

[quote=czy mlodych sie wysle za robota na bahamy ?? a moze sie wywali wszystkie kompy i recznie sie bedzie liczyc,skrecac, [u]kombinowac[/u] itd][/quote]

kombinowania to w PRL uczyli, wic to dowiadczenie "moe sie przyda" - emerytom oczywiscie

Cho czy tylko emerytom? Niektrzy w naszej gminie - jeszcze nie emeryci kombinowa potrafi ale do wczenia komputera wzywaja umylnego

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 12:28:16

[quote Hammer]Emeryci czsto zajmuj wane stanowiska doradcze. A modych ludzi zatrudniaj po to by obsugiwali za nich komputer.Wiem bo widziaem w poprzedniej pracy taki wydzia. Same emeryty plus jeden mody :)[/quote]

hamer, Ty to jestes aparat..., wazne staniowiska zajmuja fachowcy, a nie emeryci Fachowiec jest chyba bez wieku, a statystyczny obywatel po 65-ce to raczej tylko fachowiec na dziace (i nie jest to dziaka gandzi :)

--
Data: 31.08.2010 - 13:15:57

Statystyczny tak.

Ale ten niestatystyczny niekoniecznie. Moja matka w ZUSie pracuje i widzi, e emeryt ze "skromn" emerytur 3-4 tys. z przynosi zawiadczenie, e on cigle pracuje i ma drugie tyle.

A pracuje w ministerstwie, spdzielni czy innym urzdzie.

W miejscu w ktrym pracuj jest 10 stanowisk kierowniczych, z czego poowa jest zajta przez emerytw.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 16:58:57

a, emerytura 3-4 tys + drugie tyle pensji ? razem ... niech policz ... 8 000 !!dziwne, e w przekaziorach dominuj info o emeryturach zwanych godowymi.., kurcze, ile mona zje za 8 tys pln ! a potem raban, e otyo nam zagraa ...:P

--
Data: 31.08.2010 - 19:23:28

Korek ma fobi na starych nauczycieli, kierowcw (chociaz ci zdaje si musz raz w roku przej testy) i lekarzy. I bardzo susznie e ma. A gupi premier ma w swych niecnych zamiarach podnie wiek emerytalny , kobitkom te. I co Ty Korku na takie projekty ? Rzd bidny jak mysz kocielna kombinuje , jak tu si dobra do kasy ktr obracaj OFE , czyli krtko mwic , zabra funduszom i da ZUS-owi. A e ZUS jest pastwowy to i kaska ju jakby nasza , kolesiowska. Pjdzie kasa z funduszy do OFE , zbudujemy ZUS-owskie paace , a co niech wiat widzi jakie my pany ! A jak nam ZUS zacznie emerytury wypaca to klkajcie narody. Co tam przy nasz Japoczyki co na emeryturze w domu nie siedza (w Japonii nie ma ZUS-u ) tylko jeda po wiecie zwiedzaja i nie wiedz co z kas robi. My to dopiero z nasz ZUS-owsk emerytur zaszalejemy -wycieczki miedzyplanetarne , wycieczki w czasie i przestrzeni , cay KOSMOS nasz !!!

A co do starych pracownikw . No jaki sposb si znajdzie ,jaka oglna utylizacja dla kazdego po 70-ce ? Moe banicja ? A moe zakaz wychodzenia z domu a do mierci ? Co tam komu najbardziej pasuje.
Tylko gwoli przypomnienia , kochani modzi jest taka piosenka (stara) - " Nic nie moe wiecznie trwac " - wasza modo rwnie. I Wasze dzieci mog by jeszcze okrutniejsze dla Was.
Kocz , bo tyle tu ciekawych wtkw e grzechem jest tylko na jeden temat pisac.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-08-31 19:24 przez Boruta.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 01.09.2010 - 09:27:53

Boruto, " banicja" i "utylizacja" tylko dla chtnych :) Dla innych chtnych i potraficych sprosta biecym wymaganiom - praca wg kwalifikacji; dla jeszcze innych chtnych (a raczej niechtnych) - emerytura wg jasnych i znanych przynajmniej od 5 lat kryteriw (5 lat wstecz -liczc od ustalonej dolnej granicy wieku emerytalnego). Zero branowych/ politycznych przywilejw przy jasnym i restrykcyjnie przestrzeganym programie dla starzejcych sie ludzi, uwzgldniajcym ich fizjologi w relacji do wykonywanego od dekad zawodu.
"Zakaz wychodzenia z domu az do mierci" - ?? Hm.., a znasz taki kraj, gdzie obowizuje podobny kanon ? Wielu starych ludzi (do niedawna - take ludzi modych, a niepenosprawnych) nie wychodzi z domu mimo braku formalnego zakazu - wystarczy brak warunkw/okolicznoci (za opieka med + niskie dochody = uwizienie, bo jak 70-latek po wylewie wyjdzie z domu, jesli mieszka sam na 3 pitrze bez windy).
W szerokim wiecie podwyszenie wieku emerytalnego, to systemowa operacja (wdroenie konkretnych dziaa na [u]rnych[/u] frontach) lub rytua (najstarszy syn bierze rodzica na plecy i zachca go, by doczy do innych seniorw umieszczonych na najwyszym drzewie w okolicy; nastpnie liderzy trzs tym drzewem..; kto nie spadnie - ten ma przed sob kolejny rok...).
... a my - jak zwykle: ani rytuaw, ani strukturalnego podejcia, tylko gra w rubryczki :P

--
Data: 01.09.2010 - 09:39:04

Wikszo osb Olu ma wanie pensje po kilkaset zotych, moe 1,5 tys. Ale Ci zwykle sobie nie dorabiaj bo wikszo czasu pracowali fizycznie i nie maj siy i do pracy jako sprztaczka itp.

A taki ktry ma niez emerytu (to mia i dobr pensj), czyli raczej fizycznie nie pracowa i teraz moe sobie spokojnie posiedzie.

--
Autor: urzdnik (IP zapamiętane)
Data: 01.09.2010 - 10:46:23

[quote=jak tu si dobra do kasy ktr obracaj OFE , czyli krtko mwic , zabra funduszom i da ZUS-owi.][/quote]

Ostatnio OFE rozpuciy si jak dziadowski bicz i zamiast stara si o zwikszenie zasobw inwestujc rozumnie, odwalaj robot, tak jak ZUS.
Przycicie "ogona" ma im pomc oprzytomnie.

Boruto jeste "ekonomist" rodu z PRL - pastwo ma podarowa wszystkim wszystko, czy si stoi czy sie ley, nawet OFE, ktrym wygodniej lee do gry brzuchem i nic nie robi.

Twoje pienidze tam wpacone powinny procentowa, a nie tkwi w skarpecie.

--
Data: 01.09.2010 - 13:37:12

Olu ! Ciesz si bardzo e tym razem nie kazaa mi zaznacza , co jest , a co nie , sarkastycznym pisaniem :)
Co do podwyszania wieku emeryt. Ja temu przeciw nie jestem. Ale jak sysze te jeki (jeki- raczej starszych to przypado ) i narzekania modziezy jak to im starsi ,dostep do intratnych stanowisk blokuj , to si pytam raz jeszcze , a czemu to takie niezadowolenie z decyzji Soca Peru ? To Wasze , modych i wyksztaconych gosy zdecydoway , e Soce w blasku penym !

[quote=urzdnik]Boruto jeste "ekonomist" rodu z PRL[/quote]

Aaa ,komplement to dla mnie niezasuony ! Zawsze to lepiej takim ekonomist byc , ni zadnym .
Pastwo niczego funduszom nie podarowao. To w swym wiadomym wyborze zadecydowaem , e cz mojej skadki znajdzie si w rekach fachowcw a nie ignorantow ZUS-owskich. OFE po pierwsze instytucj nadzorcz ma a po drugie dzikuje za Tw trosk o moje pienidze. Ja nie troszczc si o Twoje , domyslam si , e Ty w czasach kryzysu masz same sukcesy inwestycyjne !?
Jesli pastwo przestanie wtrca si do OFE to te jako instytucje finansowe w sensie stricte , bdac nastawione na zysk , zysk i dla mnie wypracuj. Mnie w czasach studenckich nawet na zajciach z ekonomii socjalistycznej uczono , e po okresie kryzysu , koniunktura przyj musi.
O wiele lepiej by to pastwo soneczno-peruwiaskie zrobio gdyby gorset inwestycyjny funduszom poluzowao. Niech si pastwo lepiej martwi kto na tych emerytw pracowa bdzie . Bo z prokreacj u nas cieniutko , oj cieniutko. Nie umi ta modziez czy c ?
Urzedniku polecam zanim co o OFE jeszcze raz napiszesz przeczytaj:

Ustawa z 28 sierpnia 1997 r. o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (tekst jednolity), Dz.U. z 2004 r. nr 159 poz.1667

Ustawa z 13 padziernika 1998 r. o systemie ubezpiecze spoecznych (tekst jednolity), Dz.U. z 1998 r. nr 137 poz. 887

Ustawa z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpiecze Spoecznych (tekst jednolity), Dz.U. z 1998 r. nr 162 poz. 1118

Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych, Dz.U. z 2004 r. nr 116 poz. 1205

Mody to gupi . A dlaczego gupi ? Bo mody ! :)

Zmieniany 4 raz/y. Ostatnio 2010-09-01 13:44 przez Boruta.

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 01.09.2010 - 14:04:03

Boruto -prosz odblokuj skrzynk

--
Data: 01.09.2010 - 14:16:40

Si robi !

--
Data: 01.09.2010 - 14:18:13

Danie pienidzy ZUSowi oznacza wydawanie ich na biece emerytury i zapisanie przy naszych nazwiskach "temu Panu/Pani prosz kiedy wypaci te pienidze".

Bo ZUS nie inwestuje naszych skadek tylko je od razu wypaca. I tu si system opiera na zaufaniu. Bo musimy zaufa, e jak my pjdziemy na emerytur to kto inny bdzie pracowa i te przekazywa skadki, ktre bd wypacane nam. Take konto w ZUSie jest kontem wirtualnym.

OFE natomiast dziaaj jak rodzaj banku do ktrego wkadamy pienidze na lokat. A jak pjdziemy na emerytur to z naszego uzbieranego kapitau bd nam wypaca pienidze.

Istnieje jeszcze co takiego jak Fundusz Rezerwy Demograficznej, ktry by stworzony po to, aby gdy bedzie za mao tych ludzi opacajcych na bieco emerytury mc je jednak wypaca. I ten fundusz inwestuje gwnie w obligacje.

Ale nasze kochane Soneczko musi teraz przeksigowa tene FRD do biecego budetu bo tak wietnie mu id zapowiadane reformy.

Chodzi o to, aby brakujcych pienidzy na Fundusz Ubezpiecze Spoecznych nie musie poycza od bankw. Czyli aby teoretycznie obniy deficyt budetowy przekazuj gorcego kartofla tym co przyjd za 20 lat. Bo to wtedy znowu trzeba bdzie skd wytrzasn te pienidze.

A tak przy okazji ze skadki emerytalnej ZUS paacw nie buduje. Z innych podatkw to robi.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-01 14:20 przez Hammer.

--
Data: 01.09.2010 - 14:45:11

[quote=Hammer]A tak przy okazji ze skadki emerytalnej ZUS paacw nie buduje. Z innych podatkw to robi.[/quote]

A zatem tak czy i siak ,za nasze pieniadze buduje !?

Mam nadzieje Hammerze , e Urzdnikowi bdzie si chciao poczyta o OFE . Przecie w modych tego kraju nadzieja.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.