Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Kabaty bus
Autor: Kasandra (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 12:48:17

Widziaam dzisiaj ogoszenie koo targowiska, e od 1 wrzenia z Konstancina do Kabat - do stacji metra ma jedzi buc. Cena biletu 4 z. Czy kto moe potwierdzi t informacj?

--
Re: Kabaty bus
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 13:19:20

Pewnie prywatna inicjatywa.

--
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 15:24:51

Na targu mwili ze zasponsorowal Skowronski. Do wyborw 2 miesice, kiesze wytrzyma. Na szybach maja by plakaty fundatora

--
Autor: topic (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 19:36:22

to znaczy e z prywatnych pienidzy zasponsorowa? bo jeeli z naszych to raczej nasze podobizny powinny ozdabia owego busa

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 19:43:20

[quote Klaudiusz]Pewnie prywatna inicjatywa.[/quote]

czyli prywatny posiadacz busa bez konkursu fuch zapa za gminn kas ?? no niele, niele, a RM jeszcze na wywczasach ??? ale fajnie bdzie dojecha szybko do metra, bez dwch zda

--
Data: 28.08.2010 - 21:08:20

No ale jeli masz miesiczny za 116 z na komunikacj MZk to bdzie to dodatkowy koszt. A ja chciaabym czasem pojecha komunikacj miejsk do Gassw nad Wis. I co? Nic z tego. Dlaczego?

--
Autor: Meteor (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 21:42:20

[quote Kasandra]No ale jeli masz miesiczny za 116 z na komunikacj MZk to bdzie to dodatkowy koszt. A ja chciaabym czasem pojecha komunikacj miejsk do Gassw nad Wis. I co? Nic z tego. Dlaczego?[/quote]
[color=#FF3333]A o to spytaj swego sotysa .
Wielbicego piew skowronka[/color]

--
Autor: Bogusław Komosa (IP zapamiętane)
Data: 28.08.2010 - 21:48:47

Przecie jeli to prywatna inicjatywa to nie potrzebne adne pozwolenia burmistrza czy RM.Bus jedzi ludzie maj wygod.

--
Autor: urzdnik (IP zapamiętane)
Data: 29.08.2010 - 10:46:57

[quote=od 1 wrzenia z Konstancina do Kabat - do stacji metra ma jedzi buc.][/quote]

chyba e "buc", bo aden bus sie tam nie zmieci. Ledwie sie mijaj dwa osobowe.

--
Data: 29.08.2010 - 12:11:00

W niektrych wsiach wogle nie ma sotysa od lat. Gdy by te nic nie robi. Mao go to interesowao.

--
Data: 29.08.2010 - 17:19:43

W gminie nie jest realizowana zasada zrwnowaonego rozwoju, dlatego na wie id nike nakady.Dlatego te w niektrych wsiach:g,Kawczyn nie ma chtnych na sotysa.W innych wsiach: np. Piaski,Obrki,Kpa Oborska,Kierszek,Cieciszew,Borowina,Kawczynek niewiele si dzieje.Takie ukady.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 29.08.2010 - 18:50:08

Chyba na prowadzenie takiej dziaalnoci, jak regularny transport potrzebna jest zgoda gminy, ale pewien nie jestem.

--
Data: 29.08.2010 - 19:25:01

[quote Bogusaw Komosa]W gminie nie jest realizowana zasada zrwnowaonego rozwoju, [/quote]

uhahaha !!! :P A jaka zasada JEST realizowana ? Za wyczerpujc odpowied - nagroda: nominacja na burmistrza

--
Data: 29.08.2010 - 20:03:20

Co najmniej dwie: wygra po trupach oraz MB ale W.

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 29.08.2010 - 22:18:34

Na plakatach nowej linii, rozwieszonych po caym miecie, mona znale adres strony internetowej: http://buskonstancin.pl/

Od czasu zamieszczenia informacji na stronce zmienio si tylko tyle, e bilet kosztuje niestety 4 z, a nie trzy.

Troch niepokojca jest informacja o 7-osobowych busikach (ale za to wida, e przewonik chce dziaa zgodnie z przepisami i respektuje ograniczenia tonau). Takie 7-osobowe busy s wygodne, zwrotne - a przy odjazdach co dziesi minut myl, e nie powinno zabrakn miejsc, tym bardziej, e wiele osb nie skorzysta ze wzgldu na dodatkowy koszt. Z ceny wynika, e jest to prywatna inicjatywa niefinansowana przez gmin - zreszt, gdyby gmina dofinansowywaa przedsiwzicie, to by si tym ju dawno pochwalia. Nie bardzo chce mi si wierzy w forumow plotk, e jest to element kampanii MS za jego fundusze. Gdyby tak byo, to cena zostaaby inaczej skalkulowana. 7x4 = 28 z do Kabat to jest prawie tak, jak za takswk - i moe si opaca, o ile pasaerowie nie zawiod.

Na plakatach (i stronce) jest take dodatkowa informacja, e po okresie prbnym busy maj kursowa take w godzinach nocnych i odbiera pasaerw z kadego wieczornego pocigu metra, a take - z odleglejszych przystankw. Ponadto - moliwo zakupu biletu online.

DLA MNIE BOMBA - NARESZCIE PORZDNA PRYWATNA INICJATYWA BEZ OGLDANIA SI NA GMINNY MARAZM I BAAGAN. A co do portretw takiego czy innego kandydata - jestem przekonany, e prywaciarz za odpowiedni opat powiesi podobizn kadego kandydata - mam nadziej, e si nie myl. Zreszt sam zamierzam sprawdzi to w najbliszych tygodniach, bo bd mia materiay do rozprowadzenia. Gdyby upiera si przy jednym kandydacie, to bdzie wiadczyo, e rzeczywicie kto go ostro sponsoruje finansowo - i wtedy obawiam si, e wielu mieszkacw nie skorzysta z usugi, bo ich portret odstraszy. Mdry biznesmen nie daby si zmanipulowa w taki sposb.

Nie mam pojcia, kto i z czyjej inicjatywy zainwestowa w ten biznes, ale proponowabym ostronie skorzysta. By moe, jeli interes si rozwinie, powstanie realna konkurencja dla ZTM i PPKS i wtedy tamci przewonicy take bd musieli przemyle swoje warunki.

Pozdrawiam prywatn inicjatyw - bez niej nic by w tym miecie nie byo.

--
Data: 29.08.2010 - 22:35:42

Na stronie wskazanej przez Jarka: http://buskonstancin.pl/ stoi napisane, e linia dziaa od 10 maja, jakos to dziwnie wyglda - szanujca firma powinna wprowadzic korekt.
Na stronce nie ma adnego kontaktu. Zobaczymy?

--
Data: 29.08.2010 - 22:39:27

No wanie - zobaczymy.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 30.08.2010 - 08:44:55

Na plakatach wprowadzili korekt, e od 1 wrzenia. To znaczy przyczepili karteczk ktra zasania "od 10 maja" :)

I korektorem jest poprawiona cena. Pewnie z tych 3 z.

--
Data: 30.08.2010 - 21:40:02

A co, mieli drukowa nowe plakaty i ich koszt doliczy do ceny biletw? Co nie wypalio w maju - zdarza si w biznesie. Zabrako jakich papierkw albo funduszy. Ale stron internetow rzeczywicie powinni uaktualni - i wanie od wczoraj ju to zrobili. Fajnie by byo, gdyby gmina tak szybko reagowaa.

Na tej "nowej" stronce jest bardzo szczegowy opis i uzasadnienie organizacji linii oraz ceny biletw, szczegy dotyczce planw na przyszo, a take kontakt telefoniczny i mailowy. Jest take kontakt dla osb chccych umieszcza w busach reklamy (o czym bya wczeniej w tej dyskusji mowa).

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-30 21:47 przez Jarek Bielawski.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 00:37:19

Bardzo dobry ktos mia pomys. Tyle lat urzdnicy nadwyrali rozumy i nic nie wyszo, a trafili si (chyba) modzi gniewni i mamy dojazd do Kabat. BRAWO !!!

--
Autor: Zelazna Lejdi (IP zapamiętane)
Data: 31.08.2010 - 10:14:58

ale tak w oglnym rozrachunku to nie jest to wcale tani interes. Podejrzewam, e na pocztku bdzie wielkie o, a potem emocje opadn

--
Data: 02.09.2010 - 15:06:41

dzi np jechaam PKS i z "mojego" przystanku do Metra Wilanowska 2 zeta. To rozumiem, ale 4 to mi sie wydaje lekk przesad

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 02.09.2010 - 15:41:34

Wiesz, PKS dostaje dotacj z miejskiej kasy, i dlatego bilet kosztuje 2 zeta. Prywaciarz nie dostaje...

--
Data: 02.09.2010 - 20:14:27

Bilet jednorazowy normalny do Kcina (1 i 2 strefa) kosztuje 4,20. Jeli kto jedzi okazjonalnie to warto busikiem. Mozna jeszcze zaryzykowa 40 min, ale nie wiadomo czy po korkach sie dojedzie za 2,80, albo 60 min za 4 z.

Sanochodem - jak obliczalimy w domu - podr do wawa i z powrotem to ok 10 z, a jeszcze trzeba doliczy parkometr.
Zobaczymy jak si kopmunikacja rozwinie, a widzia kto i korzyst z Kabaty busa?

--
Autor: ja (IP zapamiętane)
Data: 03.09.2010 - 12:18:37

A z ktrego przystanku bdzie jedzi ten bus? Czy jest jaki rozkd jazdy - jeli tak - to gdzie go znajd? To jest super rozwizanie dla modziey!!! Nareszcie! A polityka mnie nie interesuje - bus jest bardzo potrzebny.

--
Data: 03.09.2010 - 12:51:21

[quote ja]super rozwizanie dla modziey!!! A polityka mnie nie interesuje - bus jest bardzo potrzebny.[/quote]

suchajcie, politycy, gosu swojej przyszoci !!! Bo to jest zdrowe i normalne, a tzw politycy zapomnieli, e po to w ogle s, eby zaatwic m.in. autobus

--
Data: 03.09.2010 - 18:52:16

Rozkad, moe inaczej - opis trasy. lokalizacja przystankw i czstotliwo kursowania 8 osobowych pojazdw mozna byo obejrze na tej stronie: http://buskonstancin.pl/

Niestety stronka si nie otwiera, moe przerabiaj.
Pamitam e "zawrotka" miaa bu na ul. Piasta i dalej samochody miay kursowa w kier Wawa ul. Pisudskiego

--
Data: 06.09.2010 - 10:28:10

informacje widziaam na przystanku w Klarysewie, oraz ulotki w sklepie u Adama, w Jeziornie. Nie ma rozkadu. Busiki sa oznakowane. Ja osobicie jeszcze na asne oczy nie widziaam takowego na ulicy

--
Data: 07.09.2010 - 09:23:51

Dzi w Dzienniku Gazeta Prawna, wyczyta mona ciekawy artyku o tym, e Burmistrz w postpowaniu administracyjnym jest organem panstwa. streszczajc spka zozya wniosek o zezwolenie na regularne przewozy osb w krajowym transporcie drogowym. Prezydent miasta wniosek oddali, gdy powinien on jego zdaniem trafi do innego organu ktremu powierzono wydawanie zezwole na wykonywanie takich usug. Przepisy mwi jednak, e w tej sprawie powinien mie zastosowanie art 18 ust 1 pkt 1 lit d, ustawy o transporcie drogowym, zgodnie z ktrym prezydent miasta na prawach powiatu w uzgodnieniu z waciwym starost wydaje pozwolenia na wykonywanie przewozw na liniach komunikacyjnych przebiegajcych na obszarze miasta i ssiedniego powiatu. Moe std te zdjcia naszego Pana na busach ;)

--
Data: 07.09.2010 - 11:27:05

jakiego pana, na jakich busach?

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.