Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Dbek z wyrokiem
Autor: urzdnik (IP zapamiętane)
Data: 23.09.2010 - 22:59:14

starosta skama pod przysig

"Nad Wis" 23 wrzenia 2010

http://www.nadwisla.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4296&Itemid=147

--
Re: Dbek z wyrokiem
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 25.09.2010 - 13:12:11

Czy jeli kto znalaz dla mnie kupca na moj parcel, to naley mu si jakie kopytkowe czy nie ? Bo kama pod przysig niewolno nikomu. Tego jestem pewien.

Kosiarz

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 25.09.2010 - 16:26:15

no nie wiem czy ktos [b]powanie i dosownie[/b] traktuje rzne przysigi, przykazania i rne takie tam ... Prawo, kary, mandaty i "odosobnienie" - i owszem. Tylko u staroytnych Grekw rzdzili Mdrcy, ktrzy kierowali sie tym, co mieli w rodku, bo to wyszy poziom wiadomoci jest czy cos w tym rodzaju. A temu facetowi z Krlewca to tak sie powiedziao, e jak nie masz prawa w sobie, to tak oberwiesz, e niebo gwiadziste zobaczysz :D

--
Data: 25.09.2010 - 18:33:48

Jeli w tym kraju przestrzegano by cile,praw, nakazw, przepisw. To z caym szacunkiem. Po 123 latach zaborw polski by nie byo :(

--
Data: 25.09.2010 - 18:49:26

znaczy sie Polska bezprawiem stoi ??!! Ty to chyba jeste "kosiarz umysw". No i jaka ulga - e ten cay syf, to nasze dobrodziejstwo jest, bo ciemne sprawki bura, starosty i rnych pomniejszych macherw he he samorzdowych trzymaja nas w kupie - a w przeciwnym raze znw nas rozbior ...
Kosiarz, chyba es sie Goebbelsa naczyta albo i nasucha :D

no przecie od jakis 20 lat sami sobie stanowimy prawo, nie ? i sami go nie przestrzegamy, nie ? to jakies gupie jest, przynajmniej na pierwszy rzut mojego kaprawego oka .. :P

--
Data: 27.09.2010 - 08:32:45

Polecam rozejrzyj si po okolicach Skolimowa :)
[quote=od jakis 20 lat sami sobie stanowimy prawo][/quote]
Prawo w tym kraju ustala si na korytarzach Mariotu. Jeste zamieszana w jak aferk, to zrobi ci marszakiem. Pytaem kiedy forumowiczw, co myl o granicach strefy A.(Cisza w eterze :) ) Nikt nie podskoczy panom K.
Ostatnio oddany w kraju odcinek autostrady ju dano w zarzd Panu K
[quote=znaczy sie Polska bezprawiem stoi ??!!][/quote]

Masz cakowit racje. Mio si rozmawia z inteligentnymi ludmi. :)

Kosiarz
PS Goebbelsa nie czytaem :)

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 27.09.2010 - 08:49:36

[quote=Kosiarz]Czy jeli kto znalaz dla mnie kupca na moj parcel, to naley mu si jakie kopytkowe czy nie ?[/quote]

Jeeli najpierw si umwisz na jak konkretn kwot i warunki (ew. podpiszesz umow) to si z tob zgodz.

Bo inaczej moe by tak, e porednik sam sobie wyznaczy swoj prowizj, a ty tak chtnie j wtedy zapacisz?

Bo wg. relacji prasowej tak to wyglda.

--
Data: 27.09.2010 - 09:21:58

oj Kosiarz, no to jak w kocu jest z tym prawem bezprawiem ? przestrzega ? - le, bo rozbiory. Nie przestrzega ? - niby dobrze, bo je uoyli kolesie "na korytarzach Mariotta" (biedulki, kaski brako na pokoik ..;) ), no ale innego prawa nie mamy, wiec moe zabory rozbiory lepsze ? inni narzuca prawo i sie bdzie mona wzburza, powstawa i buntowac do woli, no ale jak przypadkiem jakis bunt sie uda, to znw kolesie nam poukadaja, niestety nie nasi kolesie :) No kana po prostu, deprecha i d, nic tylko popenic zbiorowe samobjstwo, jak wieloryby

--
Data: 27.09.2010 - 09:50:28

Faktycznie tak to wyglda. Mi chodzi o to, czy sprzedajcy winien odwdziczy si porednikowi za uatwienie kontaktu z kupcem. Co do kwot i warunkw sprawa jest do dyskusji.
Porednik przyprowadza do mnie kupca i ja ciskam mu w podzice prawic :)
Co chyba nie tak. (Nawet jeli wczeniej nic nie planowaem, i nie daem oficjalnego zlecenia sprzeday)
Odnosz wraenie e ze strony sprzedawcy nie jest to gra w krgle, tylko gra w .....
Kosiarz

PS Kama pod przysig niewolno !

--
Data: 27.09.2010 - 16:48:08

[quote Kosiarz]
PS Kama pod przysig [b]niewolno[/b] ![/quote]

nie wolno tez pisa "nie" razem z "wolno", nie wolno ...- patrz przykazania gwne, kocielne i kilkanacie innych oraz kodeks karny, drogowy i Boziewicza oraz podrcznik gramatyki, e o rznych Pliniuszach nie wspomn. No niby nie wolno, a sie dzieje ! Bo gdyby si nie dziao, toby te kodeksy i przykazania w ogle nie powstay, a w Krzaku Ognistym nie leayby kamienne tablice, tylko na ten przykad taca z jogurcikami (ju wtedy mleko kiso, zwaszcza kozie). To taka odwieczna gra, Kosiarz, w "policjantw i zodziei" ... Niestety, "zodzieje" jako zawsze sa gr, wic powstaja nowe przykazania nakazania kodeksy manifesty, jakby sie od tego miao zodziejom odechcie wasnego powoania.
jest nadzieja, e starosta odpowie przed sdem. ostatecznym (nie mw falszywego swiadectwa przeciw blizniemu swemu) i pojdzie do pieka. Ale co to zmieni w Kcinie?

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.