Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5
DOPALACZE w KONSTANCINIE
Autor: Kazimierz Janczuk -dyrektor Zespolu S (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 14:06:08

Po wczorajszyzh wieczornych telefonach postanowilem osobiscie sprawdzic przekazane mi informacje.

Dnia 28 wrzesnia o godzinie 12,30 udaem sie na ul. Pisudskiego 12 (teren parkingu), gdzie stoi drewniana budka. Na drzwiach widnieje napis: Portos s.c.,artykuly kolekcjonerskie. Dopalacze czynne w godzinach 14 - 2,00 . Dostawa w 24 h i jest podany telefon komorkowy.

Nie wierzc wasnym oczom, udalem sie do Ratusza, do Pani kierownik M. Mikuszewskiej, ktra odpowiada za wydawanie pozwole na prowadzenie dzialalnoci gospodarczej. Poinformowala mnie, e UMiG nie dokonal w tej sprawie wpisu do ewidencji gospodarczej co nie oznacza, ze nie wyda tego inny urzd (waciwy dla miejsca zamieszkania wnioskodawcy). UMiG nie ma informacji, e tam istnieje sprzeda dopalaczy. Stra Miejska te nie otrzymala od nikogo takiego zlecenia, bo nie pracuje w godzinach nocnych (skandal)

[b]17 wrzesnia br. Pani M. Mikuszewska zwrocila sie do Komendanta Komisariatu Policji aby sprawdzono czy w tym miejscu jest prowadzona sprzeda dopalaczy i czy sprzedajcy posiada wpis do ewidencji.
[u]Dzisiaj jest ju 28 wrzenia. Urzd w tej sprawie nic nie zrobil[/u].[/b]

[b][color=#FF0000]Do ratusza trafilo tez pismo Wojewody, ktore zostalo 8 wrzenia zadekretowane do Pana P.Stankiewicza i Pani M. Mikuszewskiej. Wojewoda zwraca si do wladz samorzadowych, aby wnikliwie monitorowaly problem dopalaczy[/color].[/b]

Jako dyrektor szkoly i wieloletni nauczyciel jestem zbulwersowany i protestuj przeciw przyzwoleniu na taka dzialalnosc.

W naszej gminie jest 6 szk podstawowych, 5 gimnazjow, moje liceum, prywatna szkola i inne placowki. Za wszelk cen - wspolnie: wszyscy dyrektorzy szk , Rady Rodzicw, rodzice i wszyscy, ktrym dobro naszych dzieci nie jest obojtne musimy powstrzymac taka dzialalnosc.

Gdzie jest burmistrz?

[u]- W rodku najwiekszego osiedla Grapa, przy dogodnym dojezdzie z kazdej strony, w gminie uzdrowiskowej przez cala noc mozna kupi dopalacze[/u].
Bez wzgledu na to jaka jest ich definicja i szkodliwo, nie dopuszczalne jest abymy - my dorosli - nie widzieli tego ogromnego zagroenia. atwo wej w nag - tylko z chcci sprbowania, ale bardzo trudno z niego wyj. Chromy wszystkie dzieci i modzie. Skutki dla rodziny i te spoleczne s nieodwracalne.
[b]Apeluj: badzmy w tej sprawie razem![/b]
Jutro skladam pisemny protest do burmistrza jako dyrektor szkoly.

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-09-28 16:41 przez mania.

--
Re: DOPALACZE w KONSTANCINIE
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 15:54:28

[quote Kazimierz Janczuk -dyrektor Zespolu S] W srodku najwiekszego osiedla Grapa [u]przy dogodnym dojezdzie z kazdej strony[/u] , w gminie uzdrowiskowej przez cala noc mozna kupic Dopalacze [/quote]

no super, diler zna sie na rzeczy ! chciec to mc!!( to wietny tekst na ulotke wyborcz, moe diler wystartuje ) ha ha hehe !!szacun za sprawno w swoim fachu ! a co ze sprawnocia rnych urzdow, samorzdow, policji i innych strazy ?? nie sa w stanie dac rady jakiemus faciowi w budce na parkingu ?! he he he he he ! no nie moge, to PO CO one w ogole s ? PO CO NAM BUR i cale to kosztowne wycieczkowe towarzycho ? na pewno te dopalacze znajduja sie na jakims przebiegu drogowym nalecym do starosty albo wojewody, wiec to nie gminy brocha, ale jak pan, Panie Dyrektorze, zostanie burmistrzem, to na pewno to sie zmieni !!!

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 16:04:53

Budka z dopalaczami znajduje si na terenie prywatnym.

--
Autor: Magi-strat (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 16:24:57

Na zadna policj ani na stra miejsk nie ma co liczyc. Tylko zmasowana akcja protestacyjna np. rodzice , kazdy osobno pisz list protestacyjny do umigu a w zasadzie do burmistrza. Tresc listu moe by jednakowa w kadym.
Liczy si ilo . Mysl e p. dyrektor Jaczuk jako pierwszy moe w swojej szkole taka akcj przeprowadzi. Chyba zaden "normalny" rodzic nie odmwi , w trosce o swe dziecko , wysania takiego listu.
Oczywicie jeszcze lepiej i taniej jest zoy takie pismo w kancelarii na dziennik. W tym przypadku naley oczywicie wzi potwierdzenie zoenia.
Jeli Pan Jaczuk zacznie , to myl e rodzice z innych szk zrobi to samo.

Warto dobrze zredagowa tre listu-pisma !

--
Autor: smerfetka (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 16:37:53

A swoja drog mimo e budka stoi na terenie prywatnym , to warto sprawdzi czy zostaa tam postawiona na podstawie .... no wanie - czy pozwolenia na budow , czy moe tylko zgoszenia. W kadym bd razie nie moga tam stan ot tak sobie.
Osobicie sprawdz to jutro w Starostwue.
Rzecz kolejna , jak kazdy obiekt handlowy podlega dziaaniom kontrolnym takich suzb jak sanepid czy straz poarna . Ciekawe np. czy jest wyposazona w ganic.
Idmy dalej kontrola zakadu energ. Czy instalacja zostaa zaoona przez uorawnionego instalatora. Czy zostaa odebrana.

Generalnie ,trzeba t bud nka na wszelkie moliwe sposoby.

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 17:06:41

Obawiam si, e wszystkie pozwolenia i wyposaenie budka ma.
Postawcie mu monitoring przed firm. Zdjcia opublikowa w internecie. Kady rodzic po kurtce i butach swoj pociech pozna (Nawet z wyretuszowan twarz) :)
Prawnymi rodkami nikt z dopalaczami jeszcze nie wygra. Albo co z tym zrobimy, albo trzeba bdzie dla naszych dzieciakw kupi kilka czarnych ..... :(

Kosiarz

PS Przepraszam za ostre sowa, ale tu idzie o ycie.

--
Data: 28.09.2010 - 17:15:37

[quote=Kazimierz Jaczuk]17 wrzesnia br. Pani M. Mikuszewska zwrocila sie do Komendanta Komisariatu Policji aby sprawdzono czy w tym miejscu jest prowadzona sprzeda dopalaczy i czy sprzedajcy posiada wpis do ewidencji.
Dzisiaj jest ju 28 wrzenia. Urzd w tej sprawie nic nie zrobil.

Do ratusza trafilo tez pismo Wojewody, ktore zostalo 8 wrzenia zadekretowane do Pana P.Stankiewicza i Pani M. Mikuszewskiej. Wojewoda zwraca si do wladz samorzadowych, aby wnikliwie monitorowaly problem dopalaczy.[/quote]

Tam gdzie M.Mikuszewska - tam beznadzieja.

I przy tej okazji pytanie do wszystkich kandydatw na burmistrza .

Czy jesli zostanie pan/pani wybrany(na) , to na zbt twarz wyrzuci pan/pani z urzedu takich nieefektywnych urzdnikw jak p.Mikuszewska wanie ?

--
Data: 28.09.2010 - 18:31:30

(magi-strat, nie podczaj sie pod moja ksywe ! np: du... - bler :P )

ludzie, to total bezsens jest ! listowa maswka ? a moe zbiorowa proba do dilera ? to za komuny sie pisao do towarzysza sekretarza czy jakos tam, a teraz mamy w a d z , to nasz bur jest i nasi radni, wszyscy kurde drogocenni jak jasna cholera. A kosiarz doradza "zrbcie, postawcie" - do kogo ta mowa, kosiarz ? chyba do rodzicw i wspolokatorw zjadaczy wypijaczy dopalaczy ? ale oni pac na utrzymanie tych tumw nieruchawych impotentw ! sami sobie moemy poradzi - najlepiej po ciemku (monitoring jak wiadomo jest - na witaczu :P), nie ma ju wierkowej, teraz "instalacja siada" w Koomyi, a na bude nie ma mocnych ?
I co dalej - tak po kolei mamy odwalac robote za tych, ktrych esmy pozatrudniali, bo zote gry i laswegasy naobiecywali nam, jak jakims durnym dudkom ??!! listy sac owszem, ale do wszystkich wszyciusienkich mieszkancow wyborcw, niech wiedz, kogo wybrali i niech sie pukn w gowy nastepnym razem przy urnie

--
Data: 28.09.2010 - 21:42:18

[quote=magi]jak jakims durnym dudkom ??!! [/quote]

O , to mi si podoba ! Durnym dudkom :)

Zgos sie magi do dudka on Ci pomoe. Bo na razie to nie wiem czy Ty chcesz bud podpali , czy w powietrze wysadzi umig !?
Generalnie co zrb , bo jeszcze troch i zabulgoczesz si na mierc. Niekoniecznie w zupie ! :)

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 22:01:19

S w naszej gminie inwestycje wywoujce protesty spoeczne, ktre powstay dzieki wielokrotnym potwierdzonym przez najwysze pastwowe urzdy (Min. Zdrowia, NIK) naruszeniom prawa - i mimo to dziaaj bez przeszkd. Dotyczy to nie takich niewielkich i chyba niestety "granicznie legalnych" biznesw jak narkotyki z luk prawn, ale te duych dochodowych przedsiwzi: wytwrnia mas bitumicznych, lotnisko w Oborach. Rol dobrego burmistrza jest wykorzystanie wszystkich dostpnych (legalnie) rodkw prawnych i administracyjnych do tego, eby dziaalno takich inwestorw uniemoliwi lub maksymalnie utrudni. Nie sdz, eby potrzebowa do tego listy kilkuset podpisw zbulwersowanych mieszkacw - wystarczy dobra wola i konsultacja prawnicza.

Natomiast byoby nie od rzeczy, eby kampani przeciw dopalaczom zorganizowaa w naszym miecie sama modzie (licealna i gimnazjalna) - i tak wanie form akcji spoecznej (liceum Reymonta, szkoy amerykaskiej i gimnazjw gminnych oraz Montessori) zaproponuj panu Jaczukowi oraz absolwentom naszej szkoy (dzi ju studentom), ktrzy wstpnie wyrazili zainteresowanie poprowadzeniem tej akcji. Np. pod hasem "ycie jest pikne - odjazd bez haju". Najlepiej bez nachalnego udziau dorosych, chocia rozsdna moderacja bdzie niezbdna.

Tomasz Zymer, Stowarzyszenie Uzdrowisko Dzieciom, AEE Montessori

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-09-28 22:08 przez Jarek Bielawski.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 22:08:30

[quote Kosiarz]Albo co z tym zrobimy, albo trzeba bdzie dla naszych dzieciakw kupi kilka czarnych ..... :([/quote]

Ja si pewnie nie znam, bo moje starsze niedawno trzy lata skoczyo, a modsze dopiero w drodze, ale widz, e tu wszyscy rodzice chralnie zakadaj, e szatan i trzeba wytpi, a dzieci ich wasne gupie, bezmylne i bezwolnie pjd si otru, bo przecie o tym, e nie warto, to na pewno rodzice powiedzieli i wytumaczyli dlaczego.

Czy si myl? Jasne, e chroni, ale moe warto od wytumaczenia dziecku zacz, a nie pomysy bezpieki "po kurtce zidentyfikuje"... Wos mi si jey, jak myl, e chcecie swoje wasne dzieci ledzi, zakadajc z gry, e to idioci i kady otru si sprbuje. Albo nie macie wiary w swoje zdolnoci rodzicielskie, albo po prostu co zaniedbalicie?

eby nie byo, sam nie korzystam z dopalaczy i na istnieniu budy mi nie zaley. Tylko widz jak paniczn nagonk do witej wojny, a to zawsze si le koczy.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 28.09.2010 - 22:17:35

Bartek ma racj - nie zakazywa. Owoc zakazany staje si od razu niezwykle podany. Nasza cywilizacja atakujc nadmiarem informacji i oczekiwa (kultura "ludzi sukcesu") prowokuje sabsze osobowoci do sigania po uywki i narkotyki. eby zniechca do nich, trzeba promowa inne wartoci - pozakonsumpcyjne, wiat bez cigej rywalizacji, poczucie wsplnoty, zarwno wieckiej, jak i religijnej, co kogo bardziej przekonuje.

W miejsce uywek i eksperymentw na wasnym umyle - promowa alternatywne style ycia: trzewo i rozumny dystans wobec wiata; samorealizacj przez sport oraz dziaanie dla innych i dla otoczenia; koncentracj na rodzinie i drugim czowieku jako przeciwiestwo postaw yuppisowskich; dobrze prowadzone kluby modzieowe z KAD muzyk i bez adnych uprzedze co do stroju i jzyka. Zadanie dla szk, dla aktywnych modych ludzi, a wierz, e i koci chtnie si wczy.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-28 22:30 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 28.09.2010 - 22:26:40

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Smierc-po-imprezie-z-dopalaczami,wid,12104300,wiadomosc.html?ticaid=1af7e

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8387576,Zatruci_dopalaczami.html

http://wyborcza.pl/1,75478,8393426,Mlodzi_o_dopalaczach__problem_to_glupota_ludzi.html

O jakiej wietej wojnie mowa ?

Jesli tak jak twierdzisz , rodzice nie potrafi dzieckiem odpowiednio pokierowa , to do jasnej cholery nie powinno si pozwala tym ktrzy t sabo rodzicw wykorzystuj , na czerpamie krociowych zyskw z tej saboci .

Czy w ten sposb pomagamy , my jako spoeczestwo tym "nieudolnym" rodzicom ?

Nawet jeli istniej tzw. rodziny patologiczne , to czy nasze przyzwolenie na handel tym gwnem spowoduje ze raptem bdzie ich mniej , czy moe wprost przeciwnie ?

wita wojna ! Dobre sobie .

--
Autor: gosia1 (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 22:29:19

Myl Bartku, e nie chodzi tu o dokonanie wyboru midzy nkaniem urzdnikw czy wacicieli owych budek z dopalaczami, a "uwiadamianiem dzieci", czym s narkotyki/dopalacze. Dla mnie rozwizaniem s obie drogi, pod warunkiem, e s zgodne z prawem i zdrowym rozsdkiem. Par miesicy temu ( chyba Newsweek), "wyprodukowa " wietny artyku, ktrego tytu, o ile pamitam, brzmia - "to nie hormony, to mzg". Dzisiaj niestety mj net zbyt muli, bym przeszukaa sie, bo pewnie gdzie ten artyku jest dostpny. Jest o tym, na ile nastolatek jest wrcz fizjologicznie gotw ( a raczej - na ile nie jest )do tego, by zadba o siebie czyli skorzysta z wiedzy, ktra mu si podaje np. na temat niebezpieczestwa wynikajcego z brania narkotykw itd.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-28 22:31 przez gosia1.

--
Data: 28.09.2010 - 22:44:24

Pomoge Gosi bo mdrze prawi !

http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/1188/to-mozg--nie-hormony,57654,1

--
Autor: idiota (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 23:00:05

To nie jest kwestia wiedzy - to jest kwestia perspektyw i wartoci. Sam wiedz si godnej duszyczki na pustyni nie nakarmi. Mechanizm ucieczki przed tym, co mnie przerasta i przeraa jest czym zupenie naturalnym i oferta typu "musisz przyj wiat takim, jaki jest i odnie w nim swj prywatny sukces" kompletnie nie rozwizuje problemw nastolatka. Trzeba pozwoli modemu czowiekowi i na bunt i niezgod, i na ucieczk, i na destrukcj - tylko delikatnie sugerujc, jak zachowa si i ludzk godno podczas tej ucieczki i tej destrukcji.

Uczc bezsensownoci buntu i rezygnacji z naturalnej agresji zachcamy modzie do poszukiwania sztucznej "adrenalinki". Spor cz zasugi za popularno tzw. substance abuse i dopalaczy naley przypisa: wycigowi szczurw i kultowi konsumpcji oraz przyjemnoci dla niej samej. Zamiast torturowa dzieciaki "zdrowym rozsdkiem", sprbujmy zrezygnowa z promowania wiatopogldu, ktry zachca do sigania po dopalacze.

--
Data: 28.09.2010 - 23:30:06

W pierwszej czci wpisu zgoda co do buntu, niezgody i ucieczki. Zastanawiam sie nad destrukcj ....bo oby to nie byla autodestrukcja . Spowodowana wanie dopalaczami. (linki stosowne przytoczyem)

Ale juz cz druga , czyli wycig szczurw i rozbuchana konsumpcja !? U kogo ? U dzieci !? Jaka cz spoeczestwa ma zrezygnowa z niesusznego wiatopogldu ? Jaka cz taki wiatopogld posiada ?
Idc tym tropem moemy dotrze do konkluzji , e niezadugo niemowlaki bd si domagay butli z mlekiem + dopalacz , poniewa niemowlak ssiad ma adniejsza koysk.

Przy uznaniu e i bunt itd. jest modym ludziom potrzebny jak rybie woda , podsuwajmy im nie dopalacze , lecz boiska , obozy , kluby i inne miejsca w ktrych bd mogli spala te emocje . Zarwno dobre jak i ze.

Ale dopalacze sprzedawane do drugiej w nocy na pewno w tym nie pomog .

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 28.09.2010 - 23:31:33

presja jest obecnie na modziey wcale nie maa.... powszechny konsumpcjonizm nie pomaga... jednak, gdyby umoliwi choby
[quote]samorealizacj przez sport[/quote]
to modziey (rwnie tej tuajcej si po przystankach) byoby zdecydowanie atwiej...
wierzy nalezy, e nowy samorzd bdzie wiedzia co dla modziey dobre i nie bdzie si przejmowa, e w tego typu dziaalnoci ciko policzy zwrot z inwestycji....

--
Data: 29.09.2010 - 07:55:30

[quote Magi-strat]
Generalnie co zrb , bo jeszcze troch i zabulgoczesz si na mierc. Niekoniecznie w zupie ! :)[/quote]

du...bler, jakbys sie wysili na czytanie ze zrozumieniem, to bys sie sam utopi, no ale w magistracie siedza same dobre pywaki niezatapialne i kumate w zasiegu swojego nosa i nosa bossa. wszystkie te wpisy (poza Twoim) mi pasuj, ale nie pasuje mi pogld ebysmy odwalali robote za patnych pracownikow niepenosprawnych w swojej robocie i zebysmy nic nie robili, zeby powywalac tych niemogcych. Ja sie chetnie dolacze do protestu modziey, ale jak ja mam wyrastac na mdrego obywatela, jak widze i czytam, co robi "mdrzy obywatele". Widziaes du...bler, jak sie skonczyly protesty anty asfalciarniane ? zadymy byy, a asfalciarnia dymia i dymi jeszcze bardziej - dlatego, e ci od ktoirych zalezy stanie budy czy asfalciarni, nadal maja wadze i beda mieli na trzecia kadencje, bo znow wcisn kit a dudki go kupi

--
Data: 29.09.2010 - 08:59:31

A ja nadal jestem zdania, e modzie, ktra ma rozsdnych rodzicw potrafi nie siga po dopalacze. Jak ja byem nastolatkiem to narkotyki te byy dostpne, posiadanie marihuany nie byo nielegalne w maych ilociach, kupi mona byo praktycznie wszdzie, to samo dotyczyo browna, grzyby halucynogenne mona byo znale na ce przy Wojska Polskiego i jako nie wiem, nie wpadem w nag.

Walczy? Jasne, ale jak czytam tu o nasyaniu stray, energetyki, o robieniu zdj klientom i wyszukiwaniu na tych zdjciach wasnych dzieci - to mi si wos na gowie jey. Serio. Zacznijmy od dou - od uwiadomienia dzieciom, e robi sobie dziury w mzgu, nie od ledzenia ich.

A ludzie od dopalaczy w wietle obecnego prawa niestety prowadz legalny interes - nie da si pj z pochodniami i podpali im tej budy. Wic pomysy na nkanie i zniechcanie jako mi tu si nie widz. Lepiej ju sprbowa wczy si w jakie majce szans powodzenia dziaania legislacyjne zmierzajce do delegalizacji tych rodkw. S grupy dziaajce na rzecz tego wanie, lepiej z nimi si kontaktowa, ni zasypywa biurko bezuytecznych urzdnikw bezuytecznymi skopiowanymi listami (jaki jest na to u nas odzew kady wie), a energi spoytkowa, nie zmarnowa.

I nadal podkrelam - z dziemi rozmawia, nie ledzi i zakazywa. Jarek Bielawski chyba jako jedyny dobrze odczyta moje intencje proponujc sensowne alternatywy dla nagonki.

Nagonk, to mona co najwyej polowanie na lisa urzdzi.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 10:03:23

"dobry dom" jest najlepsz szczepionk przeciw licznym patologiom; ludzie szczliwi i dobrze czujcy si w swojej skrze nie popadaja w autodestrukcyjne okolicznoci (niszczce zwizki, naogi, agresja etc); panowanie nad wasnym yciem jest twrcze - w przeciwiestwie do ycia pod presj zakazw i kar.
... ale zawsze z tego dobrze zsynchronizowanego obrazka wyskakuj jakie ... kontrowersyjne fakciki, z ktrymi nie wiadomo, co zrobi (liczne experymenty psychologw i socjologw, np synny experyment Millgrama [karanie prdem za sabe wyniki w nauce], "studium posuszestwa" w zbrodniczych celach [stranicy i winiowie] etc) - i z tej bezradnoci wobec faktw wyrastaj systemy filozoficzne i legislacyjne, a u podstaw wci tli sie starozytne pytanie o "natur czowieka", a mieszne wobec postpu rnych nauk - bo czowiek jest tak samo niejednoznaczny, jak materia: ni to fala, ni to czsteczka ;) a z fizyk kwantow raczej si nie polemizuje.
...z tzw. "dobrych domw" czasami wyrastaj przestpcy, bo kolejna niewiadoma, to relacja genw i rodowiska czy ewolucyjnie starych czci mzgu i nowej kory :)
... po co to moje chrzanienie ? po to, by dotrze do puenty (ju odpuszcz opozycyjn "natur" przyrody i kultury): prawo, wadza, administracja wykluy si w reakcji na niemozno wdroenia prostych zalenoci typu: tworz warunki - mam zamierzone efekty, bo [u]bezlik[/u] zmiennych poredniczcych dziaa jak kij w szprychach. Std restrykcje, redukujce w bezlik do jasnych regu.
No pewnie, e sia osobowoci wyniesiona z dobrego domu - to paszport na dobre ycie, ale czy znacie wiele takich przypadkw ? Ja znam tylko par. Wanie dlatego - dla ludzi, ktrzy takiego paszportu nie maj i ten brak przekazuj drog spoecznego dziedziczenia - potrzebna jest wadza (samorzdowa, nie "obca") i prawo. Jeli ta wadza traktuje prawo i ludzi w sposb instrumentalny, nie speniajc swoich elementarnych zada, wwczas naley najpierw zmieni t wadz - eby zadziaa JU i u rde i eby mie korzyci na POTEM, np w postaci zmian w programach edukacyjnych (ktre powinny uczy, jak zyje czowiek w rznych uwikaniach i jak ma sobie z tym radzi - bo chebia modra, owszem, jest poetycko cudna, ale niespecjalnie wana dla ludzi, ktrzy edukacje kocz umiejtnoci pisania z bdami i czytania z wybirczym rozumieniem). Howgh ! :D

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 11:36:59

[quote=z dziemi rozmawia][/quote] Oczywicie e tak:)

Mam pytanie ile zna Pan przykadw na wyprowadzeni dziecka z narkomanii, [u]przy pomocy rozmowy z rodzicami[/u] ?
Zanim wyedukujecie w szkoach abstynentw. W Konstancinie przybdzie ze dwie setki osb stale szprycujcych si "produktami kolekcjonerskimi"
Obym si myli :(

Kosiarz

--
Data: 29.09.2010 - 11:56:21

Oczywicie e si mylisz ! Bo to nie bd dwie lecz cztery setki.

Przed chwil w TVP INFO podali e kolejne picioro dzieci zatruo si dopalaczami.
Byy to osoby nieletnie , a wic takie ktrym nie wolno dopalaczy sprzedawa.

Bartek krytykuje metody zaproponowane przez niektrych , majce na celu uprzykrzenie zycia tym ktrzy dopalaczami legalnie handluj. Ale poza wezwaniem do spalenia budy , wszystkie inne metody te s legalne.

Bardzo na miejscu bdzie przytoczenie dzisiejszej wypowiedzi M.rody w Rzepie

[color=#FF0000]Polsk trzeba modernizowa. Jedn z przyczyn zapaci cywilizacyjnych. w jakiej si znajdujemy jest to, e prywatnie wyznajemy takie wartoci jak Bg, Honor, Ojczyna, Rodzina a s to wartoci tkwice w XIX wieku[/color] - tak w dzisiejszej Rzepie diagnozuje etyk i filozof, prof. Magdalena roda.
Modernizujmy si wic, Panie i Panowie! Przejdmy przez XXIw. nowoczenie , na dopalaczach.

ps. M.roda jest za parytetem

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-29 11:57 przez Boruta.

--
Data: 29.09.2010 - 12:05:40

[quote Kosiarz]Zanim wyedukujecie w szkoach abstynentw. W Konstancinie przybdzie ze dwie setki osb stale szprycujcych si "produktami kolekcjonerskimi"
Obym si myli :([/quote]

Cedowanie edukacji na szko pomysem jest niestety zym. Wychowanie i wartoci wynosi si z domu. Jeli rodzic nie ma czasu dla dziecka, to niech nie dziwi si, e ma ten czas ulica. Jeli nie moe si dzieckiem zaj, to oczywiste, e chce zniszczy ulic, ale to nie prowadzi do niczego.

Chorob si leczy najlepiej zapobiegajc. Albo leczc rdo. A nie likwidujc objawy.

W tym wypadku "wykurzenie" jednej budy skoczy si postawieniem jej w innej lokalizacji - i tak do usranej. Tu trzeba zadba eby:

a) dzieci nie byy zainteresowane,
b) nie byo prawnych warunkw do stwarzania zagroe.

Ten pierwszy punkt polega na tym, e rodzice spdzaj czas z dziemi, zamiast pisa pozbawione sensu listy i szpiegujc swoje pociechy. Ten drugi to szeroko zakrojona, rozsdna i majca szanse powodzenia akcja na skal ogln. Nie za dorane podjazdowe wojenki.

Oczywicie, e wolno legalnie uprzykrza ycie wacicielowi budy. Ale jeli wierzycie, e to co da, to wierzcie w to dalej.

Lepiej idcie z dzieciakami do kina, zamiast tu gada po prnicy. Ja wieczorem nie moderuj, bo jestem zajty. Rysowaniem kredkami.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 12:10:36

[quote Kosiarz]Mam pytanie ile zna Pan przykadw na wyprowadzeni dziecka z narkomanii, [u]przy pomocy rozmowy z rodzicami[/u] ?
Zanim [b]wyedukujecie[/b] w szkoach abstynentw. W Konstancinie przybdzie ze dwie setki osb stale szprycujcych si "produktami kolekcjonerskimi"
Obym si myli :(
Kosiarz[/quote]

Kosiarzu, moesz sie nie podpisywa pod kadym postem, bo w nagwku zawsze widnieje autor.
...a co do meritum, to rozmow nazywa si interakcje od [u]gadki pod budk z piwem (lub dopalaczami) po dialogi Platona.[/u] Ty tez rozmawiasz z forowiczami swoimi postami. Kady z nas, rozmawiajc, daje wiadectwo nie tylko swojemu domowi (tego, z ktrego wyszed i tego, ktry sam stworzy), ale te wyraa swoje postawy - dobierajc sowa i argumenty, odnoszc sie/nawizujc do innych forowiczw, szanujc ich odrbno lub nie szanujc itede.
Ciekawa jestem, co - Twoim zdaniem - mog da rodzice dzieciom poza rozmow (i wzorem, oczywicie). Bo wikt i opierunek, to usuga raczej hotelowa.

to pisaam ja, Ola :P

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 12:21:00

[quote=Mam pytanie ile zna Pan przykadw na wyprowadzeni dziecka z narkomanii, przy pomocy rozmowy z rodzicami ?][/quote]

wyprowadzi z narkomanii rozmowami sie nie da, ale trzeba rozmawia i by z dziemi zanim sign po rodki zastpcze. Chyba to mia Bartek na mysli.

Niestety teraz jest taka moda, e dzieci hoduja sie same, a rodzice yj wasnym yciem i nie maj czasu na rozmow - nawet o byle czym, na bycie w domu.

--
Data: 29.09.2010 - 12:42:06

Z powodu braku prawnej definicji, trudno zakaza ich sprzeday. Urzdnicy tumacz, e wanie z tego powodu ciko z nimi walczy. Bo gdy jedna z substancji trafi na czarn list, producenci natychmiast wymieniaj j na inny psychoaktywny rodek. Walka z dopalaczami do tej pory przypominaa walk z wiatrakami. Ma si to zmieni i to wkrtce, ale takie zapowiedzi te nie s niczym nowym.

Tu cao http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,8437544,Dopalacze__ustawa_do_konca_roku__Trwaja_prace_nad.html

Bdmy dobrej myli. Chyba e za dopalaczami znowu stoja Mira , Zbycha i Rycha.

--
Data: 29.09.2010 - 12:57:32

[quote Kosiarz]Mam pytanie ile zna Pan przykadw na wyprowadzeni dziecka z narkomanii, [u]przy pomocy rozmowy z rodzicami[/u]?[/quote]

Jeden.

I kilka tysicy ludzi, ktrzy dziki rozmowom z rodzicami nie wpadli w narkomani. Ja mwi o zapobieganiu. Przed gryp si chronimy szczepionka, nie lekami przeciwgorczkowymi.

A na pewno nie znam nikogo, kogo rodzice ledzili, kto dobrze na tym wyszed, a i takie poronione pomysy tu pady w tym wtku.

[quote Magi-strat]Z powodu braku prawnej definicji, trudno zakaza ich sprzeday. Urzdnicy tumacz, e wanie z tego powodu ciko z nimi walczy. Bo gdy jedna z substancji trafi na czarn list, producenci natychmiast wymieniaj j na inny psychoaktywny rodek. Walka z dopalaczami do tej pory przypominaa walk z wiatrakami. Ma si to zmieni i to wkrtce, ale takie zapowiedzi te nie s niczym nowym.

Tu cao http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,8437544,Dopalacze__ustawa_do_konca_roku__Trwaja_prace_nad.html

Bdmy dobrej myli.[/quote]

Jasne, ale kto w kocu si zorientowa i zaczynaj si ruchy w tym kierunku. I to warto wspiera, pisa listy i monitowa o przyspieszenie TYCH prac, a nie o usunicie jednej budy, ktra nastpnego ranka bdzie staa rwnie legalnie ulic dalej.

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 14:32:56

[quote Magi-strat]
Bdmy dobrej myli. Chyba e za dopalaczami znowu stoja Mira , Zbycha i Rycha.[/quote]

to i w Kcinie oni dziaaj ? no chyba nie. mamy swojich Maruchw i jego kolesiow. do krajowych sie nie dorwiesz, magistrat, ale do swojskich mozesz

czy mieszkacy nie moga nie chce takiego przybytku w swoim miecie ? przew rady miejskiej i dyrektor szkoly pan Jaczuk wczesniej nie wiedzial, ze problem jest z dopalaczami ? wszedzie tylko nie w kcinie, bo to gmina uzdrowiskowa z asfalciarni

--
Data: 29.09.2010 - 15:07:14

DO KORKA:

Istnieje rnica midzy sytuacj, kiedy mody czowiek musi pojecha po dopalacze do Piaseczna albo na ptl Wilanowska (tam te jest taki kiosk), a sytuacj, kiedy wystarczy w nocy wyj przed wasny blok "do kolegi". Przypadkowa okazja i moda rodowiskowa graj du rol przy uzalenieniach. Nie jestemy w stanie na szczeblu gminnym zmieni krajowych ustaw ani uszczelni prawa dotyczcego substancji uzaleniajcych. Moemy natomiast stara si, poza propagowaniem alternatywnych stylw ycia, zredukowa wanie ilo owych okazji dostpnych na miejscu. Mody czowiek czsto dziaa pod wpywem impulsu, ktry szybko ustaje. Te p godziny autobusem na Wilanowsk (i to tylko do pnocy) daje przynajmniej troch czasu na ochonicie i zastanowienie si.

--

Idź do strony: 12345-->
Bieżąca strona: 1 z 5

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.