Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: DOPALACZE w KONSTANCINIE
Autor: trener (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 15:49:24

Zabawne jest jednak to, e na co, co dziaa zgodnie z prawem, nasya si urzdy skarbowe, policj i wszelkie inne kontrole.

http://www.radiownet.pl/republikanie/trener

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 16:00:02

E tam, wszyscy wiemy, e nie kade prawo dobre i mdre ;)

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 29.09.2010 - 16:10:52

No jasne, ale tego typu dziaania aparatu pastwowego, przeciwko czemu co samo uznaje za legalne, s kuriozalne. Przed wszystkim kieruje si energi pastwa na kontrol i nkanie - a imho nie tdy droga.
Znalazem w necie dobry tekst, ktry do dobrze oddaje moje stanowisko w tej kwestii:

http://ccosh.salon24.pl/233903,czy-wolno-legalnie-kupic-bron-nie-posiadajac-zezwolenia

EDIT:

Poza tym - ju niedugo problem chyba bdzie bardziej kontrolowalny:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/264536,Dopalacze-zostaja-Nowy-projekt-ustawy

"Samorzdy bd wydawa zgod na to, czy na ich terenie powstan sklepy z dopalaczami, tak zakada projekt poselskiej ustawy o obrocie i reklamie dopalaczy."

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-09-29 16:12 przez trener.

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 17:02:34

Na haju
[url=http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Na-haju-w-naszym-kraju---skad-popularnosc-dopalaczy,wid,12710125,wiadomosc.html?ticaid=1af91]< wiadomosci.wp.pl >[/url]

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 17:31:09

[quote Jarek Bielawski]DO KORKA:

. Moemy natomiast stara si, poza propagowaniem alternatywnych stylw ycia, zredukowa wanie ilo owych okazji dostpnych na miejscu. Mody czowiek czsto dziaa pod wpywem impulsu, ktry szybko ustaje. [b]Te p godziny autobusem[/b] na Wilanowsk (i to tylko do pnocy) daje przynajmniej troch czasu na ochonicie i zastanowienie si.[/quote]

dokladnie o to mi chodz

--
Autor: gosia1 (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 17:41:03

Bartku - rozmawiam z dzieckiem i ono wie , czym s dopalacze,co to znaczy substancja psychoaktywna i jaki jest jej wpyw na mzg i nie tylko. Rysowaam swego czasu i wylepiaam ptaszki,domki itd. Mam nadziej, e moje dziecko ominie dopalacze chocia pewnoci nie mam - staram si trzyma rk na pulsie. Wiem te, e wikszo rodzicw, ktrych dzieci signie po dopalacze i nie tylko, to nie ci, ktrzy , nawet gdyby byy takie kamery monitorujce wspomniane w tym wtku budki, byliby zainteresowani ogldaniem tego zapisu. Z tego te powodu,chocia nie tylko, to rozwizanie nie jest wedug mnie skuteczne i sensowne. Natomiast dla mnie wane jest przejcie si wanie tymi dziemi, ktrych rodzice si nimi nie przejmuj. I to pewnie nikt z nas, ktrzy czytaj ten wtek.
Oczywicie wane jest , by takich zaniedbujcych swoje dzieci wesprze w nauce wychowywania dzieci, ale ...jeeli si nie naucz to co ? Z ich dziemi ? Ja nie chc ich nie wiedzie.
ps. w zwizku z trafieniem kolejnych dzieci - 12 i 13-latw, do szpitala ,bo wzili dopalacze, znowu nasz rzd ruszy tyek i ten temat.

--
Autor: szturmowiec (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 18:44:44

[url=http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8441800,Bydgoszcz_mowi__nie__dopalaczom__Jest_uchwala.html]gazeta[/url]

Moe to pomys. Niech wytocz 500 spraw przeciw miastom,gminom,powiatom.Ale to zajmie troch czasu..

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 21:25:52

[quote=trener]No jasne, ale tego typu dziaania aparatu pastwowego, przeciwko czemu co samo uznaje za legalne, s kuriozalne. Przed wszystkim kieruje si energi pastwa na kontrol i nkanie - a imho nie tdy droga.[/quote]

Interes z dopalaczami jest legalny tylko dziki niedoskonaym regulacjam prawnym .
I jakby wszyscy sobie z tego zdajemy spraw.
Kontrole , czyli jak Ty to zgrabnie okreslasz , dziaania aparatu pastwowego nie musz by prowadzone , ale jednoczenie nie ma takiego zapisu ktry by mwi e prowadzi ich nie wolno.
Moe wanie dziki (przy zachowaniu wiadomoci istnienia niedoskonaego prawa) tej energii pastwa ,skierowanej tylko i wycznie w kierunku prawidlowego , zgodnego ze wszystkimi zasadami prowadzenia dziaalnoci gosp. powoduj , e dzi w Konstancinie mamy nie dziesi takich budek a jedn ?
I nie oszczdzajmy tak bardzo tej energii pastwa , bo wedug mnie mamy jej niewykorzystanej w nadmiarze. Niech ta energia wie za co pensje bierze.:)

Korku ! Miro , Rycho i Grzecho dziaaja wszdzie . W Konstancinie te . A moe nawet szczeglnie w Konstancinie.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 29.09.2010 - 22:08:46

raczej si okae, e uchwaa bydgoskich radnych to faktycznie jedynie [quote]gos sprzeciwu przeciwko bezradnoci pastwa w sprawie dopalaczy[/quote]
popieram tych co mwi, e bardzo istotna jest rola rodzicw/wychowawcw i wszystkiego na pastwo zrzuci si nie da...
istotne jest jednak rwnie to by dziecko - przede wszystkim to pozostawione samemu sobie - miao wybr... jaki klub sportowy, drobne kinko, klubik taneczny...cokolwiek odrywajce dzieciaka od gupot w czasie wolnym...
wiat pdzi do przodu a tu mlodzie okupuje przystanki... szczeglnie na wsiach nie wyglda to najlepiej... z miasta to jeszcze przynajmniej 710 do stolicy pojad...a na wiosce? wiele do poprawy, wiele...

--
Autor: korek (IP zapamiętane)
Data: 30.09.2010 - 07:44:17

[quote Boruta]
Korku ! Miro , Rycho i Grzecho dziaaja wszdzie . W Konstancinie te . A moe nawet szczeglnie w Konstancinie.[/quote]

Ty mwisz w przenoni, a ja dosownie: e na tych macherw krajowych niespecjalnie moemy zadziaac, ale na tych [b]wasnych[/b] jak najbardziej tak - i pan przewodniczacy RM kcinskiej moe wywalic nie chciany interesik z granic kcina, co bedzie utrudnieniem dla sprawgnionyvh, o czym pisa jarekbielawski.
Jak wywalic ? korki i boruty nie musza znac sposobow, bo po to maja madrych radnych, zeby oni te sposoby znali i zeby sie nas pytali, jak dziela kase - a nie namawiali nas do no nie wiem, do czego nas pan janczuk namawia konkretnie

--
Data: 30.09.2010 - 12:09:54

Nawet si Pan Przewodniczcy i radni nie musz za bardzo wysila. Radni z Bydgoszczy ju pokazali e mona. Trudno mi uwierzy , e wojewoda im tego nie klepnie.

http://lex.pl/?cmd=artykul,6867,title,bydgoscy-radni-uchwalili-zakaz-handlu-dopalaczami

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 30.09.2010 - 18:46:46

[quote Boruta]Nawet si Pan Przewodniczcy i radni nie musz za bardzo wysila. Radni z Bydgoszczy ju pokazali e mona. (...)[/quote]

..i nie jest to pierwszy przykad, dostarczany naszym samorzdowcom wraz z linkami i nr telefonw do samorzdowcw, ktrzy dali rad (sprawa smieci - to tylko jeden z takich totalnie zlekcewaonych przykadw, wsparty ponadto deklaracj udziau mieszkacw; modelowa sprawa !). Kciski przew. RM pyta "GDzie jest burmistrz ??", a dyr szkoy zapowiada wysanie pisma do burmistrza. Moe za 2-3 lata co sie rozstrzygnie. A moe sie nie rozstrzygnie, zaguszone kulturaln ofert spod amfi.
Przew. RM i dyrektor szkoy w jednej osobie formuuje apel do mieszkacw "Bdmy razem w tej sprawie [budy z dopalaczami]". Odpowiadam entuzjastycznie i z nadziej: Bdmy !!! ... i co dalej ? Co Pan proponuje ? Jak Pan rozdziela zadania w tej krucjacie przeciw budzie ? Pisanie listw i zbieranie podpisw juz przerabialimy wielokrotnie z wiadomym skutkiem i wiadomym poparciem naszych reprezentantw.
Jasne, e w prawdziwej spoecznoci lokalnej samorzd dziaa wesp w zesp ze swoimi wyborcami, ale to radni maj do odegrania rol liderw, bo po co - jesli nie po to wasnie - dali si wybra ?
Ani na tym forum, ani w BIPie nie potrafi znale adnej entuzjastycznej relacji w rodzaju: wyborcy mieli problem, radni pomogli w jego sformuowaniu i nadali bieg rozwizaniom. Znajduj tylko enujce i anonimowe relacje z komisji oraz deklaracje bezradnoci.

Zero sprawozda bodaj jednego radnego,np: moi wyborcy zwrcili sie do mnie z kopotem, zrobiem rozeznanie, przedstawiem na komisjach wraz z wasnymi sugestiami, obradowalimy nad tym i tym i tym, radni X i Y zaproponowali, a radny Z odrzuci. Nastpnie podjem takie siakie dziaania na rznych frontach/szczeblach, szukaem sojusznikw, znalazem (dokumentacja) i od (data) rozpoczn si konkretne zmagania z kopotem wyborcw.

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 30.09.2010 - 22:52:39

tiaaaaaa.... zdaje si, ze wszyscy wiemy jak to powinno (choby w przyblieniu) wyglda....i zdaje si, ze wszyscy swymi wyborami przyczyniamy si, e nie wyglda....

--
Data: 01.10.2010 - 02:12:41

Panie dyr.Jaczuk ! P.przewodniczcy Rady Miasta ! Co Pan zamierza , co Pan robi , czy wykorzystuje Pan przysugujace Panu prawa ?

Czy tylko poepatowa nas Pan swoim wpisem ?

--
Data: 01.10.2010 - 12:01:50

Zasyszane: "eby nie byo: jestem za delegalizacj dopalaczy, ale jeli co robi wod z mzgu, to konsekwentnie zdelegalizujmy TVN"
Pena zgoda :)

--
Data: 01.10.2010 - 12:50:23

[quote Artek_Bartek]tiaaaaaa.... zdaje si, ze [u]wszyscy wiemy jak to powinno[/u] (choby w przyblieniu) wyglda....i zdaje si, ze wszyscy swymi wyborami przyczyniamy si, e nie wyglda....[/quote]

i tu sie mylisz: wikszo nie ma o tym pojcia - i ten brak pojcia, czyli pustk, wypenia wyborczy kit.
... i nawet tzw. opozycja nie stawia na informacj/ edukacj obywatelsk, bo ma najwidoczniej inne cele (nawet sie [u]nie[/u] domyslam, jakie)

--
Autor: Kazimierz Janczuk (IP zapamiętane)
Data: 01.10.2010 - 13:33:34

Szanowni Panstwo,
Cieszy mnie bardzo fakt tak duego zainteresowania tematem DOPALACZY - a to oznacza, e wszyscy jestemy ywo zainteresowani prawidowym oddzialywaniem i wplywem nas doroslych na modzie. Sa tutaj rne opinie na ten temat i to bardzo dobrze, ale wybaczcie nie mam zwyczaju wchodzi w jakakolwiek polemik -wszystkie opinie bardzo szanuj.

Jakie podjem dziaania w obliczu niemocy prawa w tej kwestii - tylko te, ktre w moim przekonaniu s obecnie moliwe:

1/ w moim liceum, w padzierniku dwie godziny wychowawcze zostana przeznaczone na rozmowy pedagoga i psychologa szkolnego z mlodzie na temat dopalaczy.

2/ w dniu 12 pazdziernika na zebraniu z Rad Rodzicw szczegowo omwi tematyk dopalaczy i ich wplywu na zdrowie oraz oglnej potrzeby bliszego kontaktu ze swoimi dziecmi w obliczu zagroenia, ktre pojawilo sie na naszym terenie.

A na zewnatrz:

1/ wystapilem do burmistrza gminy aby podj wszelkie moliwe kroki zmierzajce do wyeleminowania tego zagroenia

2/ wystosowaem apel do wszystkich dyrektorw szk zlokalizowanych na naszym terenie, by szeroko wczyli sie w edukacyjn akcj profilaktyczn ukazujc szkodliwo dopalaczy i jednoczenie podjli problematyk promowania zdrowego styla zycia modych dziewczt i chlopcw

3/ wystapilem do Przewodniczacego Komisji BOKiS Rady Miejskiej aby zwoa posiedzenie powicone problemowi dopalaczy i zaprosi do wsplnej dyskusji dyrektorw szk i placwek owiatowych , podagogw i psychologw szkolnych, dyrektorw KDK i GOSiR, przedstawicieli klubw sportowych , lekarzy, komendantw policji i stray miejskiej, przedsawicieli UMiG oraz przedstawicieli duchowienstwa

4/ przeprowadziem rozmow telefoniczn z kierownicz biura prawnego Wojewody Mazowieckiego dotyczc prawnych aspektow uchway Rady Miejskiej zakazujcej sprzeday dopalaczy na terenie naszej gminy

5/ podejm wszystkie czynnoci, aby Rada Miejska w dniu 18 pazdziernika podja uchwa zakazujc sprzeday dopalaczy na terenie naszej gminy

Na zakonczenie wszystkim chce powiedziec i w podjciu tego tematu nie mam i nie miaem adnego spektakularnego celu.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-01 14:03 przez mania.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 01.10.2010 - 14:38:42

[quote Kazimierz Janczuk]
Na zakonczenie wszystkim chce powiedziec i w podjciu tego tematu nie mam i nie miaem adnego spektakularnego celu.
[/quote]

Nie no, ochrona zdrowia i ycia dzieci to cel jak najbardziej spektakularny.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 01.10.2010 - 16:42:55

to sie chyba nazywa wyczucie czasu ..? albo intuicja ..?

--
Data: 01.10.2010 - 17:25:27

Ech, wybory powinny by przynajmniej raz do roku. Si uaktywniaj, oczywicie cakiem przypadkowo, politycy od siedmiu boleci.
zwikszenie bazy leczniczej i turystyczno-rekreacyjnej - mwi Kazimierz Jaczuk, przewodniczcy Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny. "

EDIT: Za daleko idca dywagacja :)

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-01 19:45 przez trener.

--
Autor: Kazimierz Janczuk (IP zapamiętane)
Data: 01.10.2010 - 18:10:33

Informuje Panstwa , ze dzisiaj tj. 1 pazdziernika okolo godziny 16,30 podpisalem zaproszenie na sesje Rady Miejskiej, ktora odbedzie sie 18.10 2010 roku a wsrod materialow ktore otrzymaja radni projekt uchwaly Rady Miejskiej " w sprawie zakazu wprowadzania do obrotu tzw. dopalaczy na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna : gdzie cztamy -w ceku ochrony zycia i zdrowia obywateli oraz dla zapewnienia porzadku , spokoju i bezpieczenstwa publicznego wprowadza sie zakaz wprowadzania do obrotu tzw. dopalaczy na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 01.10.2010 - 18:17:59

A czy OCTAVA ma cos wsplnego z dopalaczami ?

Czy miao by w innym watku ?

--
Data: 01.10.2010 - 18:21:06

W tym wtku, w tym. Ale na marginesie.
Poniekd - jakim wspaniaym dopalaczem s wybory!

--
Data: 01.10.2010 - 18:29:41

...... noooo, nie sdziam e zdarzy mi sie zaniecha wypowiedzi na jaki interesujcy mnie temat - a tymczasem wanie to si dzieje: po kilku powyszych postach wol si wylogowa

--
Pisma dyr. K. Jaczuka ws. DOPALACZY
Data: 01.10.2010 - 18:57:26

[URL=http://img638.imageshack.us/i/dopalacze2.jpg/][IMG]http://img638.imageshack.us/img638/7244/dopalacze2.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img693.imageshack.us/i/dopalacze1.jpg/][IMG]http://img693.imageshack.us/img693/2894/dopalacze1.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img199.imageshack.us/i/dopalacze3.jpg/][IMG]http://img199.imageshack.us/img199/2465/dopalacze3.jpg[/IMG][/URL]

--
Jestem nie gramotna, nie kumata, alzheimer, staro
Data: 01.10.2010 - 19:07:52

Prosz janiej. Rozumiem e z dopalaczami OCTAVA nie ma nic wsplnego, ale co ma p. K.J. -zaozyciel tego wtku z OCTAV ?

Kogo, czego dotyczy ten cytat z nm-fmk?

--
Re: Jestem nie gramotna, nie kumata, alzheimer, staro
Data: 01.10.2010 - 19:18:12

[quote mania]Prosz janiej. Rozumiem e z dopalaczami OCTAVA nie ma nic wsplnego, ale co ma p. K.J. -zaozyciel tego wtku z OCTAV ?

Kogo, czego dotyczy ten cytat z nm-fmk?[/quote]

pewnie tego co zwykle - czyli mieszania wszystkiego ze wszystkim.

szacun dla p. JK - fajnie jest poczytac o takim zbornym zadziaaniu nawet jesli "cel nie jest jakis spektakularny"

--
Data: 01.10.2010 - 19:47:13

[quote mania]Prosz janiej. Rozumiem e z dopalaczami OCTAVA nie ma nic wsplnego, ale co ma p. K.J. -zaozyciel tego wtku z OCTAV ?

Kogo, czego dotyczy ten cytat z nm-fmk?[/quote]

Ok, skasowaem. Istotnie, nie miao to bezporedniego zwizku.

--
Data: 01.10.2010 - 20:50:54

[quote trener] nie miao to [u]bezporedniego[/u] zwizku.[/quote]

no wasnie, musiaes napisa, e "bezposredniego" nie miao... , chyba cos dajesz do zrozumienia ? fuj

--
DOPALACZE w KONSTANCINIE
Data: 01.10.2010 - 22:20:35

Panie Przewodniczcy , dzikuj za odpowied . Cel jakim jest wyplenienie tego wistwa jakim s dopalacze , jest priorytetem . I nie ma najmniejszego znaczenia w jakim czasie takie dziaanie ,jakie Pan prowadzi si odbywa.

Jeli dojdzie do gosowania uchway , to ciekaw jestem czy bdzie chocby jeden gos przeciw.

----------------------------------------------
Boruto, przywrciam tytu wtku, bo to e jestem nie kumata i td. nie ma znaczenia wobec wanych spraw tu poruszanych
m

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-01 22:44 przez mania.

--

Idź do strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.