Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
lobek w Konstancinie- przechowalnia dzieci czy wojsko dla maluchow
Autor: jajurek (IP zapamiętane)
Data: 02.10.2010 - 16:24:16

od jakiego czasu moje dziecko chodzi do pastwowego obka w Mirkowie. Poruszony jestem zasada dziaania tej instytucji. to e na liczca 25 maluchw grup przypadaj 2 opiekunki to mao.Jest jeszcze jeszcze bardzo niemia pani dyrektorka ktra bardzo lubi odpowiada: "jak si nie podoba.." na wszystkie pytania.
Pani dyrektor czuje ,e rodzice skazani s przez bardzo wysokie ceny obkw prywatnych na jej wielk lask jak nam czyni. Dziwimy si wraz z ona ,e nigdzie w internecie niema komentarzy na ten temat.
Pretensji nie mona mie do pa ktre tam pracuj bo czsto mimo szczerych chci nie mog wykonywa swojej pracy jak by same chciay.
Spraw ktre irytuj jest cae setki.np:
- 3 dzie w obku.dziecko plcze w niebo glosy i w kolko powtarza ze nie chce tu zosta .Pani opiekunka zostaa zoliwie pouczona e dzieci si nie odbiera od rodzicw z raczek-na raczki bo nikt ich tam nie bdzie nosi. I na naszych oczach p.opiekuna zacigna plczce dziecko za rczk na sale
- Nie mona tez dowiedzie si o przebiegu dnia i zachowaniu naszego malucha w wojsku poniewa zajmuje si paniom czas ktry musz podzieli na wszystkie dzieci ale...

--
Re: lobek w Konstancinie- przechowalnia dzieci czy wojsko dla maluchow
Data: 02.10.2010 - 16:35:03

- Na zebraniu organizacyjnym bya taka sytuacja: jedna z mam zwrcia uwag na niska temperatur jaka rzeczywiscie bya na sali.Odpowiedz brzmiaa : a pani gdzie mieszka?w domku jednorodzinnym.(strach si przyzna bo mona usysze ze jak cie sta na domek to sta cie i na prywatny obek) to moe pani sobie nagrza ile pani chce ,a u nas jest teraz martwy sezon i nie grzej. Za to jak zaczyna to tu jest 30 st i trudno wytrzyma.Nic si z tym nie da zrobi bo na grzejnikach niema kapilar .Gdyby nawet takie zaoy-Ogrzewanie jest przepywowe to oznacza ze jak si w obku przykrci to w przedszkolu obok jest zimno.Czyli eby w przedszkolu byo pokojowe 22st to tu musi byc 30st.

--
Data: 02.10.2010 - 16:43:12

Mj komentarz jest taki ,e skoro da si wygospodarowa pienidze na park i wszelkie w nim inwestycje,na darmowe koncerty za ogromne pienidze itp.Moze by uszczypn z nich troszk na modernizacje przechowalni dzieci i zrobi z niej obek

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 02.10.2010 - 16:56:49

[quote jajurek] Dziwimy si wraz z ona ,e [u]nigdzie w internecie niema komentarzy[/u] na ten temat. [/quote]

nieee no, gdzies na pewno jakie s, ale czy od "komentarzy w internecie" zmieni si "niemia pani dyr", to raczej wtpi. Wspoczuj Waszemu dziecku

--
Autor: mama ukasza (IP zapamiętane)
Data: 02.10.2010 - 19:42:25

Mj ju wyrs, do obka nie chodzi, ale pamitam ile byo paczu, gdy poszed do przedszkola. Na szczcie byy dobre ciocie, ktre dzieciaczki przytulay, nosiy.

Chyba 2 lata temu ku bya mowa o pani dyr. gminnego przedszkola -podobny charakter, zrobio si wielkie halo i ta pani musiaa odej. Moe te warto pokrzycze.

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 03.10.2010 - 18:41:13

[quote jajurek]Mj komentarz jest taki ,e skoro da si wygospodarowa pienidze na park i wszelkie w nim inwestycje,na darmowe koncerty za ogromne pienidze itp.Moze by uszczypn z nich troszk na modernizacje przechowalni dzieci i zrobi z niej obek[/quote]

Chyba sobie artujesz! Ty mylisz, e te kilka sztuk ludzi, co maj akurat dzieci, to si liczy? Tum pragnie igrzysk, a nie jakich obkw. Pjciem na rk modym rodzicom wyborw si nie wygrywa.

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Autor: rodzic (IP zapamiętane)
Data: 11.10.2010 - 20:09:22

Ludzie-o czym Wy piszecie!Przeczytaam komentarze i przyznam,e to co piszecie jest bardzo krzywdzce dla Pa ,ktre tam pracuj.obek to nie placwka,,jednego czowieka".
Jestem mam dwjki dzieci,ktre chodziy do obka(najpierw do grupy modszej,pniej starszej)iprzyznam,e byam bardzo zadowolona a nawet zachwycona opiek nad moimi pociechami.Z kimkolwiek z rodzicw nie rozmawiaam-zawsze syszaam bardzo pochlebne opinie.Moje dzieci chtnie chodziy do tej placwki,gdzie panie zawsze witay ich z umiechem.
Czy syszelicie powiedzenie ,,aby cudze dzieci chowa"?Przyznam szczerze,e ogarn tak liczn grup(nie mwic o wszystkich czynnociach pielgnacyjnych typu:przewijanie,mycie,ubieranie,karmienie etc)graniczy z cudem.Wol swoj posadk ,gdzie w ciszy (cho na twardym stoku)mog przy okazji poslucha radia.Dlatego podpisuje si obydwiema rkami i nogami pod stwierdzeniem,e ze spokojnym sumieniem moecie zostawi w obku swoje dzieci.
Dodam tylko,e to system jest winny,e grupy licz tak duo dzieci.Gdyby byo ich mniej atwiej byoby i dzieciom i paniom.
Mama przedszkolakw

--
Data: 12.10.2010 - 07:59:34

ja nie twierdze wcale,ze ta praca jest latwa -wrecz przeciwnie.To prawda ze winny jest system w jakim pracuje zlobek,przez co panie sa przemeczone i maja gdzies wszelkie konwenanse jak w stosunku do rodzicow to i pewnie do dzieci tym bardziej.
Po tekscie jednej z pa w 1 dniu (czyli jedynym dniu w jakim mozna bylo wejsc do srodka i zobaczyc jak to wszystko wyglada i dziala) opadly nam rece i cale pozytywne nastawienie . Mianowicie jedna z pan opiekunek powiedziala cos takiego -I znowu zacznie sie ciagly placz i bol glowy,ale co tam 20 lat czlowiek pracuje...
i prosze niech mi pani nie pisze, ze nie mozna wymagac wiecej.!te dzieci sa przyszloscia.wszedzie na swiecie juz zrozumieli ze wychowanie dzieci to inwestycja.

--
Data: 12.10.2010 - 08:19:29

A jeszcze co do komentarzy rodzicow.Oczywiscie pod zlobkiem spotyka sie tez pozytywne opinie,ale takich jak pani jest naprawde malo i chyba tworzycie jakis tajny fanklub.
Raczej jestesmy zmuszeni a nie chetni do zostawiania tam dzieci. Pozatym wszelkie zgromadzenia pod ta instytucja sa przeganiane przez sz.p.dyr zdaniem "jak macie czas tu stac to i dziecmi mozecie sie zajac,za robote sie wezcie "

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 12.10.2010 - 09:42:53

Polecam pastwu. Wzi jeden dzie wolnego. Przez ten dzie popilnowa dzieci w obku (swoich te). Sprawdzi ile kasy otrzymuje za taki dzie wychowawczyni. Nastpnego dnia opowiedzie na forum swoje wraenia. :)
Jestem bardzo ciekaw.
Pozdrawiam
Absolwent obka w Mirkowie :D
( W moich czasach od poniedziaku do pitku, non stop :( )

--
Data: 12.10.2010 - 09:58:07

Wszystko dobrze, ale tumaczenie "cika robota za marn kas" nie jest tumaczeniem.

Ja pracowaem w szkole, jako nauczyciel. Robota bya wstrtna, paca uwaczajca. Zamiast robi byle jak, przekwalifikowaem si byskawicznie. Teraz mam robot, w ktrej stosunek nakadu pracy do pacy mnie satysfakcjonuje. Wykonuj j dobrze, nie mwi, e jestem biedny, niedopacony, uciniony i dlatego odwalam popelin.

To nie jest usprawiedliwienie.

Sytuacja jest chora, ale nie wolno zwalnia z zawodowej odpowiedzialnoci z tego wzgldu.

--
Data: 12.10.2010 - 13:32:08

oj Bartek, takie brutalne rzeczy wypisujesz - jak mona tak bezpardonowo pozbawia ludzi rnych ekskjuzw ;) No przeciez jakby sie wszyscy niezadowoleni poprzekwalifikowywali, to kto by wykonywa t porzucon przez nich robot ?! :D To troche tak, jak z kcinskimi samorzdowcami - rw si do wyborw, a potem sie mazgaj, e nic nie mog, bo ich hipnotyzuje jakis bazyliszek ... I tak sie bidulki mcz latami, zamiast si przekwalifikowa... - ale na co ?

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 13.10.2010 - 10:49:27

[quote=jak macie czas tu stac to i dziecmi mozecie sie zajac][/quote]
Panie Jajurek.
Pracownikom obka te chodzi o dobro dzieci. Czy Pan wie co czuj dzieci pozostawione obcej osobie przez rodzicw. Zapewniam e 2 latek dokadnie rozpoznaje gos swojej Mamy, dyskutujcej z koleank w szatni. Nie wiem czy pan wie co wtedy czuje ( Bo ja wiem, byem tam)
Chyba o to chodzio Pani dyrektor :(
Kady moe mie pretensje do pracownikw takiej placwki.
Syszaem o pewnym Panu ktry ([u]pierwszego dnia po wakacjach[/u]) przyprowadzi do zerwki synka " z glutem do szyi " (Musia i do pracy, nie mia go z kim zostawi)
Jaki czas po wyzdrowieniu chopczyk zaapa infekcj od innego dziecka (" z glutem ") Rodzic mia wielk pretensj do wychowawczy ( " [u]ZNOWU[/u] zarazilicie mojego synka " :)
Pozdrawiam wszystkich rodzicw :D

--
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 13.10.2010 - 19:44:09

niestety nigdy wszystkim sie nie dogodzi - a wspczenie oczekiwania niektrych szybuj wysoko w gr

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 13.10.2010 - 20:04:58

[quote Bartek]Ja pracowaem w szkole, jako nauczyciel. [b]Robota bya wstrtna, paca uwaczajca. Zamiast robi byle jak, przekwalifikowaem si byskawicznie.[/b] Teraz mam robot, w ktrej stosunek nakadu pracy do pacy mnie satysfakcjonuje. Wykonuj j dobrze, nie mwi, e jestem biedny, niedopacony, uciniony i dlatego odwalam popelin.[/quote]

W imieniu wszystkich nauczycieli w wigili Dnia Edukacji pozdrawiam naszego byego koleg i dziekuj za tak wspaniay obraz naszego zawodu, z ktrego, nota bene, ja akurat zdoaem dla rodziny dom wybudowa i jeszcze po wielu latach dostaj wdziczne listy od swoich uczniw. A syszae kiedy o zej tanecznicy?

--
Data: 13.10.2010 - 20:46:49

[offtopic]
Oczywicie, e syszaem :)

I ja pierwszy przyznam, e ja si nie nadaj do nauczania, nawet si nie kryj.

Ale paca bya uwaczajca. Ja wtedy dostawaem w pastwowym liceum za p etatu mniej, ni zasiek dla bezrobotnych wynosi. Serio.

A w prywatnym niestety uczyo mi si le. Jak usyszaem kiedy "prosz temu chopcu zaliczy semestr, bo rodzice zapacili za dwa lata z gry czesne" - to poczuem, e to nie jest miejsce dla mnie.
[/offtopic]

--
Data: 13.10.2010 - 20:53:24

Te takie dictum usyszaem - dwa razy w swoim yciu: raz w prywatnym liceum na Mokotowie, drugi raz - na znanym prywatnym uniwersytecie w stolicy. W pierwszym wypadku zwolniem si po okresie prbnym, w drugim - odmwiem dalszego prowadzenia lektoratw. Ja si zmiany miejsca pracy nie boj, co wida w moim CV - a pewnych kompromisw nie toleruj. Jestem belfer pracujcy, adnej pracy si nie boj :) - tyle, e w farsie edukacyjnej uczestniczy nie zamierzam.

Co do pacy - bywa oczywicie bardzo rna. Co kto lubi - za godziwe pienidze do pnych godzin wieczornych i czsto z weekendami, czy za znacznie mniejsze do drugiej-trzeciej popoudniu. Ale mwic szczerze: nie zamienibym si z nikim na biuro, garnitur i a nine-to-five job. Prbowaem - to mnie po prostu bardzo nudzi. Poza uczeniem, tylko prowadzenie wycieczek autokarowych mi si jeszcze podobao, i tumaczenia z wyjazdami to tu, to tam, czym zreszt od czasu do czasu nadal si zajmuj. Naprawd wszystko zaley od charakteru i dowiadcze. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-13 21:06 przez Jarek Bielawski.

--
Autor: rodzic (IP zapamiętane)
Data: 13.10.2010 - 21:17:31

[quote Kosiarz]Polecam pastwu. Wzi jeden dzie wolnego. Przez ten dzie popilnowa dzieci w obku (swoich te). Sprawdzi ile kasy otrzymuje za taki dzie wychowawczyni. Nastpnego dnia opowiedzie na forum swoje wraenia. :)
Jestem bardzo ciekaw."

Brawo Kosiarz!Od razu wida,e nie raz,nie dwa opiekowae si swoimi dziemi.A tak na serio-jeszcze si taki nie urodzi...itd.W yciu jak to w yciu-s tacy,ktrzy potrafi doceni i tacy(pieniacze),ktrzy wbiliby w ziemi.A w tym zawodzie nie chodzi przecie o pienidze-po prostu trzeba lubi dzieci.

--
Data: 14.10.2010 - 10:27:11

no ale mona sobie wybrac opieke dla dziecka - tak samo, jak mona zmienic prace, z ktorej jest za maa kasa; tzw. spoleczenstwo mobilne wymusza jakoc usug wszelakich

--
Data: 14.10.2010 - 10:30:10

[quote rodzic]A w tym zawodzie nie chodzi przecie o pienidze-po prostu trzeba lubi dzieci.[/quote]

no chyba artujesz, z lubienia cudzych dzieci nie wykarmi sie wasnych ! "lubienie" nie figuruje na adnej licie kompetencji !!!

--
Data: 14.10.2010 - 10:43:16

Niestety, i tu na pewno Jarek Bielawski mnie poprze, w edukacji SZCZEGLNIE trzeba lubi swoj prac i swoich podopiecznych.

Bo swoj prac po prostu trzeba lubi. Bez tego koczy si tak jak ja - przekwalifikowujc si. Ja bardzo lubi informatyk, jestem teraz kierownikiem dziau IT w firmie mediowej. I pracuje mi si z duo wiksz przyjemnoci, chocia nadal nie lubi ludzi :)

--
Data: 14.10.2010 - 12:09:07

ok, lubienie jest warunkiem koniecznym, ale daleeeeeeece niewystarczajcym; tzw. "dobre ciocie" typu "tju tju tju" lubi dzieci tak dugo, jak dugo te dzieci s "grzeczne" - potem sie konczy lubienie i zaczyna mobbing "wrednych bachorw"

--
Data: 14.10.2010 - 21:24:24

Wane s jasne zasady, jednakowe dla kadego dziecka i dla kadego nauczyciela - zachowujemy si tak a tak, mamy takie prawa i takie obowizki. Te zasady ewoluuj z powodu zmian sytuacji w szkole i s poprawiane na podstawie dowiadcze, ale generalnie na dany rok powinny by niezmienne. Szczeglnie maemu dziecku daje to poczucie porzdku i bezpieczestwa. Tu nie ma "lubi - nie lubi": zasady s jednakowe dla wszystkich.

Na przykad: w okresie pracy wasnej w ciszy (wyznaczonym na tablicy z podaniem liczby minut) nie rozmawiamy, nie zaczepiamy innych, nie podnosimy gosu, kady skupia si na swoim planie pracy. W razie pyta podnosimy rk i spokojnie czekamy na podejcie nauczyciela. Kto tego nie przestrzega, ponosi konsekwencje: zwrcenie uwagi, przesadzenie na inne miejsce, a trzeci i najwiksz jest umieszczenie w innej sali na jaki (krtki) czas, czyli pozbawienie moliwoci pracy w swojej grupie. To "przeniesienie" ma suy wyciszeniu ucznia oraz eliminacji bodcw utrudniajcych koncentracj. W Niemczech kada szkoa ma sale wyciszenia, z kocami i poduchami, pod ktre mona si schowa, z przyciemnionym wiatem i wyguszeniem - nas jeszcze na to nie sta, wic dziecko wdruje po prostu z wiczeniem do innej grupy, pracuje z boku poza grup (ale pod kontrol) i wraca, kiedy skoczy zadanie.

Czy to jest mobbing? Mam nadziej, e nie. Kademu zdarzy si ze zmczenia czy zdenerwowania straci panowanie nad sob, rzuci jak ostrzejsz uwag czy by dla dziecka przez chwil szorstkim. Jeli to byo niezgodne z zasadami, to trzeba przeprosi. I dzi wanie przeprosiem jednego ucznia, 8-latka: "Twoje zachowanie byo ze, wiesz o tym, ale ja niepotrzebnie si uniosem, powinienem by spokojniej zareagowa." Czy takie przeprosiny ze strony nauczyciela (tak samo, jak ucznia), s do przyjcia w szkole? Pewnie to bardzo kontrowersyjna zasada, ale skoro mymy j przyjli, to musimy j stosowa. Nie moemy ama wasnych zasad. To tyle.

--
Autor: Nila10 (IP zapamiętane)
Data: 15.10.2010 - 19:36:47

Widz, e wtek rozwin si w dysput nad wychowaniem. Bagam Was, w tym wszystkim nie chodzio o te biedne Panie wychowawczynie i ich podejcie do dzieci("Pretensji nie mona mie do pa ktre tam pracuj bo czsto mimo szczerych chci nie mog wykonywa swojej pracy jak by same chciay"- cytat z pierwszego postu). Chodzi tu o zarzdzanie tym obkiem! Drodzy jego wielbiciele- czy macie moe skonnoci masochistyczne??? Lubicie by jako rodzice traktowani jak przestpcy albo ludzie niszej kategorii, mimo, ze (w wikszoci przypadkw ;) ) na to nie zasugujecie?? Kademu chyba zaley na dobru dziecka i interesuje si jego losem - to nie przestpstwo i ma do tego pene prawo. To powd dla ktrego ma wysuchiwa poniajcych i zbywajcych uwag??!!! To, e zaprowadza si dziecko do Pastwowego obka, bo nie pi si na yle zota to nie znaczy od razu, e chce si by traktowanym gorzej. Niestety nasza "Pastwwka" zatrzymaa si chyba na czasach PRL-u i to pod wzgldem podejcia do "petenta" jak i moliwociami technicznymi ( dot. m.in. ogrzewania, ktre- przyznajcie sami, ze ma wpyw na zdrowie dzieci). I tu kolejne zdanie , z ktrym si zgadzam : "Mj komentarz jest taki ,e skoro da si wygospodarowa pienidze na park i wszelkie w nim inwestycje,na darmowe koncerty za ogromne pienidze itp. Moe by uszczypn z nich troszk na modernizacje przechowalni dzieci i zrobi z niej obek" Po rozmowach z ludmi, ktrzy maj dzieci w innych Pastwowych obkach i przedszkolach w innych miastach, wos na gowie mi si jey- tam takie sytuacje s nie do pomylenia. Jedynym argumentem za tym, by nie przenie tam dziecka jest to, e s stanowczo za daleko! Ok, mona w to jeszcze wczy wzgldy finansowe i lubiane przez dzieci opiekunki :)
Oczywicie- s rodzice, ktrzy "trzs" si nad dzieckiem i wywouj niepotrzebne nieporozumienia i dyskusje, ale wikszo rodzicw jest od tego daleka i mwi o tym co ich boli.

--
Data: 15.10.2010 - 21:44:06

Jest szansa, e do Rady Miejskiej wejdzie kilku nauczycieli i pracownikw owiaty (z rnych opcji i list) i wtedy (mam nadziej) uda si i [b]zwikszy nakady na modernizacj / remonty szk, przedszkoli i obkw i postara si wyeliminowa ten PRL[/b], ktry, zgadzam si cakowicie, nadal czai si w naszym kraju czsto tu za rogiem: w administracji budynkw, na poczcie, na kolei, w urzdzie i w innych miejscach niestety te.

--
Autor: beret-duamama (IP zapamiętane)
Data: 16.10.2010 - 12:12:48

Wracajc do tematu a odbiegajc od "politykowania" drogi Panie jajurku. Doskonale Pana rozumiem, bo na pocztku przy pierwszym dziecku miaam te same odczucia co Pan w stosunku do P. Wyleziskiej. Ale wanie co skoczyo edukacj obkow moje drugie dzieci i mog powiedzie jedno:
WICEJ ZAUFANIA - bo w tej chwili wiem, e chyba nie byoby lepszej dyrektorki dla tej instytucji. egnajc si miaam zy w oczach i olbrzymi wdziczno w sercu. Poodejewam ,e z adnego prywatnego oba nie byabym bardziej zadowolona. Ale to przyszo z czasem...a wczeniej wiele miaam alu i pretensji. Wic uszy do gry - krzywda dziecku si nie dzieje)
Pozdrawiam

--
Data: 17.10.2010 - 01:44:09

Myl,ze ma pani troch racji.Dziecku nie dzieje si tam krzywda.Mimo ,ze panie opiekunki pracuj w pocie czoa i machny ju pewnie dawno rk na jako opieki a po prostu robi swoje-to lubi troch te dzieciaki.Nawet si jeszcze umiechaj czasem gdy odbiera si dziecko.Niestety myl tez,e te dobre opinie wyraone wyej wynikay z przyzwyczajenia i faktu ze z ta placwk ju nic pani i pani dzieci nie czy.Trzeba wymagac troche wiecej niz minimum jakie mozna otrzymac.Nie cieszyc sie z resztek.
Mozna cieszy si z kadego ogryzka pki nie zobaczy si co naprawd nam si naley i czego powinno si wymaga. Mielimy okazje (tez dziki naszemu obkowi,bo nasze dziecko nie dostao si tam rok temu z tysica miesznych powodw) skorzysta ze bka prywatnego w pobliskim Piasecznie.Nie chce robi reklamy paniEM(kto zna wie o jakim obku mowa) bo nie wiem teraz sam ,czy trafilimy w miejsce szczeglne czy zwykle-takie jakie powinno by kade w tej profesji.Dziecko bylo zadbane,lubilo chodzic "do dzieci"i rozwijalo sie z dnia na dzien intelektualnie i spolecznie. Za duzo na raz? Tu cala krzywa rozwoju jest po stronie spolecznej.Nasze dzieci wychowuja te silne psychicznie,najwazniejsze w grupie na ktorych popisy patrzy cala reszta i chlonie zamiast z dobrych zrode uczy sie od silniejszych.(ja tarzan ty bedziesz moja dziewczyna)a 2 panie adko maja czas posiedziec w tej dzungli.

Panu Jarkowi Bielawskiemu bardzo dziekuje za zyciorys.Niestety nie ja decyduje kto bedzie nastepnym dyrektorem lobka.nawet nie walcze o to zeby owa dyrekcja sie zmienila tylko zeby sie przynamniej "[b]ogarna[/b]" i zaczela sama wymagac od gminy a nie siedziec w miejscu od szeregu lat.Za to gdyby pan zechcial zostac byrmistrzem ...

--
Autor: rodzictrjkidzieci (IP zapamiętane)
Data: 18.10.2010 - 16:04:46

Do kogo masz pretensje i o co? Jeli uwaasz, e dziecko jest le traktowane w obku to czym prdzej go z niego zabieraj!!! Na co jeszcze czekasz? Co z Ciebie za rodzic!? Szkoda czasu nas wszystkich na zajmowanie si Twoim postem. Chyba si urwae z choinki. obek podlega pod ministerstwo zdrowia. Jeli chcesz to moesz zrewolucjonizowa polsk sub zdrowia. Moe Ci si uda. Mamy naprawd szczcie, e jest ten obek w Konstancinie i s tam opiekunki jakie s. W wielu gminach nie ma w ogle obka i wszyscy rzdzcy maj to w gbokim powaaniu co maj zrobi rodzice. Nikt nie kae nikomu przyprowadza dziecka do obka jeli uwaa, e dziecko jest nie dopilnowane. Sam mwie wczeniej , e bye belfrem i nie podobao Ci si to co robisz, lub jak musisz robi bdc podwadnym MEN, zmienie prac. Czemu tam nie walczye z systemem. Dziwny z Ciebie go. Nie wiesz jakie s realia w tym kraju? Jeli chcesz zrobi co pozytywnego dla tej instytucji to nic nie stoi na przeszkodzie eby si przedstawi, napisa pismo do gminy, e nie jeste zadowolony z pracy obka i napisz co trzeba zrobi wedug Ciebie eby by zadowolony. Do dziea bohaterze. A nie tutaj jtrzysz i czepiasz si pierd. Jeli masz pomysy to podziel si nimi z nami a jeli bd godne uwagi na pewno je poprzemy. Jeli chcesz zmian to miao, s wybory do samorzdu. Moesz pokaza co potrafisz.
A panie opiekunki s naprawd ok. Im na pewno nic nie mona zarzuci. Oj jurek, jurek, wiat nie dostosuje si do Ciebie, taki duy a naiwny.

--
Data: 18.10.2010 - 16:27:29

Ja, osobicie, akurat wolabym co poprawi, ni cieszy si, e jest cokolwiek.

Moja chodzia akurat do prywatnego obka, midzy innymi dlatego, e nie bralimy pod uwag miejscowego ze wzgldu na sab opini. Ale jak w obku co byo nie tak, to si nie cieszylimy, e jest obek, tylko dalimy poprawy niedocigni od dyrekcji.

Ciesz si czowieku, e yjesz w wizieniu, bo by mg nie y - to jest tego typu argumentacja.

--
Autor: rodzictrojkidzieci (IP zapamiętane)
Data: 18.10.2010 - 16:42:09

Ciekaw jestem jednego, skoro nie brae pod uwag miejscowego obka ze wzgldu na z opini to DLACZEGO posae tam swoje dziecko? Dlaczego, wytumacz to. Mam propozycj, wiesz jakie s korki w Konstancinie, pomimo, e jest teren uzdrowiskowy dziaa asfalciarnia, opieka medyczna - szkoda gada, dopalacze, blokersi, narkotyki itp problemy, ktre NAPRAWD s istotne. Zgo "niedocignicia do dyrekcji" moe ci kto posucha.
Najlepiej "wyy" si na tych, ktrzy nie potrafi "odda" i najlepiej anonimowo. Chopie, miej jaja i porozmawiaj z Kierownictwem obka albo w gminie. Bo to co robisz na forum to puszczanie bkw - za przeproszeniem. Po co si alisz? We sprawy w swoje rce.

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.