Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Szkoa Montessori ul. Mirkowska - jakie ceny ?
Autor: Magi-strat (IP zapamiętane)
Data: 04.10.2010 - 12:51:18

Max - wyluzuj chopaku , chopcze , chopie !:)

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 04.10.2010 - 14:20:36

[quote=moe troch wicej kultury][/quote]
Faktycznie troch le si wyraziem. Chodzio mi oczywicie o Lesbijk nie o lesb. :(
Duo dobrego syszaem o tej szkole. Od kogo kto tam pracowa przed laty. Zwaszcza jeli chodzi o klimat, w ktrym ucz si dzieci. Tyle si pisze o narzucaniu przez mniejszo swojego zdania wikszoci (w szkoach te ). Mam nadziej, e w Montessori w dalszym cigu kontynuuje swoje tradycje.

O to chodzio Panie Maxim (wczeniej Ola pisaa "o dobieraniu szkoy przez rodzicw" ) niestety umkn panu cytat z tego postu.

Wiem e najlepiej aby na forum pisay tylko osoby mylce tak jak ja, albo jak Maxim. To nierealne :)

Wyluzuj czowieku. O przepraszam...
Prosz puci to w niepami :)

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 04.10.2010 - 15:22:06

Oprcz ceny wana jest jako wykonanej pracy. Zwaszcza jeli chodzi o dzieci.
Sam sposb nauczania, ktry rozwija ch poznawania. Nauka z wasnej nieprzymuszonej woli. Podobno dzieci zalknione staja si aktywne i otwarte na wiat. Same chc dowiedzie si wicej....
Montessori to sposb nauczania. Niezalenie od ceny w prywatnej szkole, [u]trzeba zapozna si z zasadami nauczania[/u].

O cen mona zapyta telefonicznie. Tylko e to nic nie daje.... :)

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 05.10.2010 - 09:23:38

A ja mam pytanie do Jarka, bo z tego co piszesz to masz kontakt z absolentami, to jak si oni znajduj potem na kolejnych szczeblach edukacji (liceum, studia), ktre odbiegaj od modelu edukacji w szkole Montessori?

Nie jest to atak, a zwyka ciekawo.

--
Autor: SYLWIA33 (IP zapamiętane)
Data: 05.10.2010 - 11:12:31

Wysaam do szkoy dwie wiadomoci z prob o podanie cennika i informacje na temat przyjcia dziecka do pierwszej klasy szkoy podstawowej od przyszego roku szkolnego - ale bez odzewu.

--
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 08.10.2010 - 23:58:47

[quote Hammer]A ja mam pytanie do Jarka, bo z tego co piszesz to masz kontakt z absolwentami, to jak si oni znajduj potem na kolejnych szczeblach edukacji (liceum, studia), ktre odbiegaj od modelu edukacji w szkole Montessori?

Nie jest to atak, a zwyka ciekawo.[/quote]

Radz sobie rnie. Wielu z nich jest w znanych pastwowych liceach warszawskich, na UW czy Politechnice. Maj znakomite wyniki egzaminu gimnazjalnego, wic z przyjciem do tzw. "dobrego" liceum nie ma kopotu.

Co do Montessori w naszej szkole, jest tak:
- Przedszkole i klasy 0-3: pena metoda Montessori, ale z wprowadzeniem nauczycieli-specjalistw (tzw. "przedmiotowcw" po studiach i z praktyk z danego przedmiotu) OBOK nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej po kursach Montessori ("przedmiotowiec" i nauczyciel e.w. wsplnie w parach prowadz zajcia).
- Klasy 4-6: Elementy Montessori (tygodniowy i miesiczny plan pracy wasnej, wasny wybr materiau, tematw, czasu, indywidualny ukad i tempo pracy) oraz nauczanie zintegrowane-interdyscyplinarne przedmiotw (tzw. bloki tematyczne), jednak w tym samym programie jest miejsce na klasyczne lekcje przedmiotowe, sprawdziany (z ocen ksztatujc) i stopnie (wymg kuratoryjny).
- Gimnazjum: nauczanie klasyczne wzbogacone o metod projektw badawczych i indywidualne "tutoriale". Montessori w grupach gimnazjalnych jest na razie dopiero w fazie dyskusji i planowania (to by zreszt gwny temat kongresu Montessori w Bad Honnef, z ktrego wanie wrcilimy).

Maria Montessori, psycholog, lekarz-pediatra i pedagog, stworzya niezwykle spjn koncepcj faz rozwojowych dziecka oraz odpowiadajcych im sposobw poznawania wiata, nauki i samorozwoju. Koncepcja ta zostaa dobrze przetestowana w praktyce - takie szkoy Montessori, jak amsterdamskie Lyceum, pracuj metodami montessoriaskimi a do wieku licealnego ju od z gr 75 lat, a wczeniej metod t pracoway ju liczne placwki dla dzieci w wieku 3-6 oraz 6-12 lat.

Tym niemniej, wiat idzie do przodu, a wszelki dogmatyzm nieuchronnie prowadzi do skostnienia, zwyrodnienia i sekciarstwa. [b]Najwaniejsza jest sama montessoriaska idea samodzielnego zdobywania wiedzy i umiejtnoci w odpowiednio przygotowanym i uporzdkowanym otoczeniu; szczegy mona i naley dopracowywa i uzupenia w zgodzie ze wspczesn pedagogik i technologi.[/b] Dlatego nasza Akademia nie jest dogmatyczn "ortodoksyjn" szko Montessori zamknit na inne koncepcje i wpywy. Przeciwnie - Montessori to sposb mylenia i kierunek, ale konkretne rozwizania i techniki czerpiemy z ogromnego dorobku wspczesnej pedagogiki i psychologii oraz (co niezwykle wane) z udanych praktycznych dowiadcze innych szk w Niemczech, Holandii, Wlk Brytanii i Polsce, ktre odwiedzamy i z ktrymi wsppracujemy.

Bierzemy take pod uwag realia polskiego systemu edukacji - czego dowodem s wyniki sprawdzianu VI-klasisty i egzaminu gimnazjalnego, najlepsze w powiecie i znacznie powyej redniej warszawskiej. Mona osiga sukcesy w typowym liceum i na tradycyjnych studiach wcale nie bdc kujonem, konformist i typem pasywnego "odtwarzacza" podanych wiadomoci. Zadaniem szkoy jest pomc uczniowi zbudowa samodzieln, twrcz osobowo, pewn wasnej wartoci i niezalen od cudzych pochwa i nagrd, tak, ktra nie stanie si tylko biernym konsumentem rzeczywistoci, ale bdzie odczuwa potrzeb jej zmiany i przywracania wiatu jego pikna utraconego przez gupot i egoizm poprzednich pokole.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-09 18:32 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 09.10.2010 - 00:03:15

[quote SYLWIA33]Wysaam do szkoy dwie wiadomoci z prob o podanie cennika i informacje na temat przyjcia dziecka do pierwszej klasy szkoy podstawowej od przyszego roku szkolnego - ale bez odzewu.[/quote]

Dyrektor i wacicielka szkoy byli z grup nauczycieli przez tydzie na kongresie Montessori i wizytacjach w Niemczech. Prawdopodobnie sekretariat czeka z odpowiedzi na powrt dyrekcji, bo tylko ona moe umwi dziecko i rodzicw na dni prbne i rozmow o warunkach przyjcia. e nie przesali cennika - dziwi si. Przekazuj spraw pani dyrektor, ktra najpniej w poniedziaek odezwie si do Pani.

Tomasz Zymer, naucz, jz. angielskiego, Akademia Montessori

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 09.10.2010 - 00:24:24

Nobody's perfect !

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-09 13:34 przez Boruta.

--
Data: 09.10.2010 - 18:55:35

Uzupeniem jeszcze powyej odpowied na pytanie Hammera.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 09.10.2010 - 19:17:34

Wczeniej tylko z grubsza syszaem o systemie Montessori, daltego spytaem, jak si uczniowie odnajduj w polskiej rzeczywistoci.

I nie dziwi si teraz, e tu odbywaj si prbne lekcje majce sprawdzi i dziecko i szko. Bo chyba taka szkoa wymaga jeszcze wikszego zaangaowania samych rodzicw w proces edukacji. A moe si myl.

--
Data: 09.10.2010 - 19:38:33

Nie mylisz si. Chocia nie oznacza to bynajmniej odrabiania z dziemi (lub co gorsza - za dzieci) prac domowych po nocach (co niektrzy rodzice niestety z uporem maniaka praktykuj wbrew wyranym wskazwkom nauczycieli). Zaangaowanie rodzicw polega raczej na wsparciu wasnej pracy dziecka oraz penieniu funkcji "eksperta", "doradcy" w tych dziedzinach, na ktrych dany rodzic dobrze si zna. Polega take na czytaniu informacji zwrotnych (m.in. w ramach oceny ksztatujcej) oraz ewentualnie pomaganiu dziecku w odpowiednim wykorzystaniu tych informacji, ktre wskazuj na punkty mocne, sabe, oraz sposoby uzupenienia brakw. W tym roku szkolnym rodzice bd take wspomaga dzieci w ukadaniu i realizacji okresowych planw pracy, czego nasze dzieci bd si uczyy poczwszy od drugiego psemestru.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-09 19:40 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 11.10.2010 - 12:36:20

Szanowna Pani Sylwio33,

Dostaem dzi z sekretariatu szkoy nastpujcego e-maila w odpowiedzi na moje pytanie:

"Nic od tej Pani do nas nie dotaro. Sekretariat odpisa innym rodzicom i umwi na spotkanie w tym i przyszym tygodniu. W spamie te nie ma wiadomoci od tej Pani. Spam jest codziennie sprawdzany.

J.G."

Akademia Aktywnej Edukacji Montessori
ul. Mirkowska 39
05-520 Konstancin Jeziorna
tel. 22 756 44 26
fax. 22 754 32 82
sekretariat@aktywnaedukacja.pl
www.aktywnaedukacja.pl

Wysabym do Pani prywatn wiadomo, ale nie ma Pani konta na forum. Jeli nadal jest Pani zainteresowana informacjami o szkole, prosz albo o ponowne wysanie e-maila na wyej podany adres, albo o przesanie mi w prywatnej wiadomoci Pani numeru telefonu - wwczas dyrekcja oddzwoni do Pani dzi lub jutro i umwi na termin spotkania.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Zymer

PS. Znalazem Pani e-mail we wczeniejszym pocie (przepraszam, wczeniej nie zauwayem) i wysaem do Pani wiadomo mailow. TZ

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-11 14:59 przez Jarek Bielawski.

--
Re: Szko�a Montessori ul. Mirkowska - jakie ceny ?
Autor: nika (IP zapamiętane)
Data: 19.11.2010 - 15:26:24

niestety na stronie szkoły nie ma planu lekcji (albo nie znalazłam), trudno się zorientować ile jest godzin np języków w poszególnych klasach. A i sekretariat nie jest z tych skorych do komunikacji

--
Data: 19.11.2010 - 15:32:25

Plan lekcji w naszej szkole jest na stronie szkoły w tej zakładce:

http://www.aktywnaedukacja.pl/moodle/

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Zymer, nauczyciel angielskiego w klasach 0-6

Liczba godzin języka angielskiego: od przedszkola do gimnazjum - 5x45 minut w tygodniu

Drugi język zachodni: 2x45 minut od klasy czwartej

Plan wymaga komentarza - jest dośc skomplikowany. Proponuję napisać do nauczycieli z klas I-III na adres montessori@aktywnaedukacja.pl . Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

--
Re: Szkoła Montessori ul. Mirkowska - jakie ceny ?
Autor: Aleksandra Polaczek (IP zapamiętane)
Data: 19.11.2010 - 20:17:15

Przenielismy naszego syna do tej szkoly w 4 klasie. I dziś uważamy, że to była najlepsza decyzja jaką moglismy podjąć. Syn polubił szkołę, wcześniejszej nienawidził. Ma świetneg Wychowawcę - Nauczyciela historii - o takim dla niego marzylam:). Nauczyciele są rewelacyjni - pełni pasji i chęci, oni po prostu lubią dzieci i lubią uczyć. Mam porównanie z kilkoma szkołami i ...nie ma porówania.
A te kilka dni adapcyjnych jest świetne. Bo prawda jest taka, że każde dziecko jest inne i nie każdemu t samo odpowiada, różnie sa potrzeby i oczekiwania .

--
Autor: nika (IP zapamiętane)
Data: 22.11.2010 - 07:49:16

Drugi język zachodni: 2x45 minut od klasy czwartej

Plan wymaga komentarza - jest dośc skomplikowany.

Rzeczywiście plan jest trudny do rozszyfrowania. Mnie interesują mnie klasy 4-6. Czy mogę przynajmniej liczyc na informację, ile w planie 4 klasy tyg jest godzin polskiego i matematyki. A korzystając z okazji i czy mogę też dowiedzieć się jaki był Wasz wynik sprawdzianu po 6 klasie w 2010 r. ?
Z góry dziękuje.

--
Autor: łukasz (IP zapamiętane)
Data: 03.12.2010 - 20:25:21

pozdrawiam wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców AM
Łukasz Dyakowski

--
Re: Szkoła Montessori ul. Mirkowska - jakie ceny ?
Data: 03.12.2010 - 23:34:45

Łukaszu, co u Ciebie? Napisz do mnie: exams@orange.pl . Bardzo chciałem Cię wciągnąć w jeden projekt historyczny na temat, który nas obu tak bardzo zajmuje... Odezwij się. Tomek Zymer

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-12-03 23:36 przez Jarek Bielawski.

--
Data: 06.12.2010 - 16:50:24

[quote nika]Drugi język zachodni: 2x45 minut od klasy czwartej

Plan wymaga komentarza - jest dośc skomplikowany.

Rzeczywiście plan jest trudny do rozszyfrowania. Mnie interesują mnie klasy 4-6. Czy mogę przynajmniej liczyc na informację, ile w planie 4 klasy tyg jest godzin polskiego i matematyki. A korzystając z okazji i czy mogę też dowiedzieć się jaki był Wasz wynik sprawdzianu po 6 klasie w 2010 r. ?
Z góry dziękuje.[/quote]

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem Pani pytanie na forum.

[b]Wynik średni sprawdzianu po klasie szóstej wyniósł w naszej szkole 34,7 pkt na 40 możliwych.[/b] Najsłabsza osoba uzyskała 28 punktów, sześć osób miało wynik powyżej 36 pkt. Dla porównania: średnia krajowa wyniosła 24,56 pkt, średnia w powiecie piaseczyńskim - 26, 83 pkt. Oznacza to, że najsłabsza u nas osoba miała wynik lepszy od średniej powiatowej. Jeśli przyjmiemy średnią powiatową za 100%, to nasz średni wynik wyniósł 129,3%. Był to najlepszy wynik w powiecie. Klasa VI liczyła w tamtym roku 12 osób, w tym roku - 17 osób.

W klasie czwartej dzieci mają pięć godzin lekcyjnych jęz. polskiego i 5 godzin matematyki. Dodatkowo dzieci przychodzące z zaległościami mają bezpłatne zajęcia wyrównawcze po lekcjach. W klasie piątej - podobnie, z tym, że jedna z godzin matematyki poświęcona jest na wprowadzenie podstawowego materiału programowego w języku angielskim. To ze względu na fakt, że część dzieci wybiera się do dwujęzycznych gimnazjów.

Spotkałem niedawno mamę ucznia, który przeszedł od nas do gimnazjum w Powsinku. U nas był uczniem dwójkowym i słabotrójkowym, tam - jest jednym z najlepszych, także, jeśli chodzi o język angielski. A zatem jakaś różnica poziomów istnieje. Oczywiście, nie należy generalizować.

Proponuję szczegółowe pytania jednak zadawać na adres mailowy: tomekz@aktywnaedukacja.pl, żeby uniknąć sugestii, że prowadzimy reklamę szkoły na forum.

--

Idź do strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.