Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
GOSUJMY GDZIE ZAMIESZKUJEMY!
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 23:02:43

Nadchodzce wybory bd okazj by przekona si na ile dojrzelimy by nazywa si spoeczestwem obywatelskim, na ile licz si dla nas problemy lokalne tj. wystpujce w naszej maej ojczynie, z ktr jestemy zwizani miejscem faktycznego zamieszkania a nie zameldowania.
Ordynacja Wyborcza daje nam tak moliwo by uczestniczy w wyborach na terenie innej miejscowoci/okrgu ni miejsce naszego zameldowania na pobyt stay. Wystarczy wypeni i dostarczy do Urzdu bezpatny wniosek/owiadczenie

[b]Wzr wniosku Konstancin[/b] [u][i][url=http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/21/95/21958/Wniosek_o_wpisanie_do_rejestru_wyborcow__-_Czesc_A.pdf] z konstancin.eobip[/url][/i][/u]

[i][url=http://www.srodaslaska.pl/www/upload_module/enclosure/wniosek_a_pdf.pdf]Wzr wniosku o wpisaniu do rejestru wyborcw w czci A (link!)[/url][/i]

Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2010-11-11 15:21 przez Artek_Bartek.

--
Re: GOSUJMY GDZIE ZAMIESZKUJEMY!
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 20.10.2010 - 23:16:17

Dzis procedur przerabiaam w naszym UMiGu.
Synowa wypenia wniosek, a ja miaam zoy - poniewa nie moe osobicie.
Z powodu korkw wyjeda do pracy o 7 i wraca ok 18, a wtedy urzdnikw ju nie ma.

Okazao si, e figa z makiem, bo skadajc owiadczenie musi si okaza dowodem osobistym i wasna fizjonomi, a na dodatek musi na miejscu napisa owiadczenie jak dugo zamieszkuje w uzdrowiskowej.

--
Data: 20.10.2010 - 23:38:03

dowd jest raczej zrozumiay - cho wydaje mi sie, e powinna by moliwo okazania tego dowodu wraz z owiadczeniem osoby pt. upowaniam Xiskiego legitymujcego si dokumentem tosamoci o numerach do zoenia w moim imieniu wniosku...'
danie owiadczenie o dugoci zamieszkiwania raczej nie znajduje oparcia w przepisach...

[i][url=https://ewnioski.pl/formularze/wniosek-o-wpis-do-rejestru-wyborcow/informacje]Tu opis (link)[/url][/i]

[quote]Powodem odmowy wpisania wyborcy do rejestru prowadzonego przez dan gmin moe by [b]ustalenie[/b], e wnioskodawca w rzeczywistoci nie zamieszkuje (nie przebywa) stale na obszarze tej gminy.
Stae zamieszkanie oceniane jest w oparciu o art. 25 Kodeksu cywilnego, ktry mwi, e "miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowo, w ktrej osoba ta przebywa z zamiarem staego pobytu". [b]Oceniany jest zatem sam fakt przebywania na terenie gminy[/b], jak rwnie okolicznoci wiadczce o tym, e w miejscu pobytu koncentruj si wane interesy yciowe, majtkowe i inne danej osoby[/quote]
nic tu nie ma o tym jak dugo fakt ten trwa!!!
Biorc pod uwag, e na decyzj Urzd ma 3 dni to pewnie im si wydaje, e jak rzuc par kd pod nogi to si ludzie zniechc... ;)

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-20 23:40 przez Artek_Bartek.

--
Moe wypowie si kto biegy w prawie
Data: 21.10.2010 - 00:01:01

Prbowaam przekona panie przyjmujce wnioski, e mam dowd wnioskodawczyni, e mam mj, e napisz jakie oswiadczeni, albo e jutro wnioskodawczyni napisze owiadczenie e mi daje penomocnictwo i d..., czyli beton "ma by wnioskodawczyni osobicie" i koniec.

Ale znalazam w Internecie, na stronie jednej z gmin tak informacj:

[b]Wniosek o wpisanie wyborcy do rejestru wyborcw w czci A - dla obywateli polskich[/b]

Z wnioskiem o wpisanie do rejestru wyborcw w czci A wystpuje wyborca:
stale zamieszkujcy na obszarze gminy bez zameldowania na pobyt stay,
nigdzie niezamieszkay, stale przebywajcy na obszarze gminy,
zamieszkujcy na obszarze gminy pod innym adresem ni jego adres zameldowania na pobyt stay.

Wymagane dokumenty:

Wniosek, dokument stwierdzajcy tosamo.

Opata skarbowa:

brak

Opaty administracyjne:

brak

Termin i sposb zaatwienia:

Decyzj o wpisaniu lub odmowie wpisania osoby do rejestru wyborcw wydaje Prezydent Miasta w terminie 3 dni od dnia wniesienia wniosku. Wyborca wpisany do rejestru wyborcw zostanie skrelony z rejestru wyborcw w jego ostatnim miejscu zameldowania.

[b]Wniosek naley wnie osobicie lub przez penomocnika, albo za porednictwem poczty.[/b]

A jeli wyl poczt - ja, nie wnioskodawczyni to bdzie OK? Jaka paranoja.

--
Re: Moe wypowie si kto biegy w prawie
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 00:13:33

Jak sie nazywaa ta komisja Paligupa , ktra miaa co usprawnia ?

--
Data: 21.10.2010 - 00:39:47

Z informacji, ktra znalazam na stronie innej gminy wynika, e usprawnia:

[b]Wniosek naley wnie osobicie lub przez penomocnika, albo za porednictwem poczty.[/b]

tylko w naszym UMiGu nadal redniowiecze

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 21.10.2010 - 13:50:21

Bardzo dobra inicjatywa.
Osoby niezameldowane mieszkajce w Konstancinie, chodz po tych samych chodnikach, wdychaj ten sam tlen. Maj prawo do decydowania o ksztacie swojego otoczenia.
Szkoda tylko, e gdy chodzi o pacenie podatkw czy opat ubezpieczenia samochodu. Wybiera si Suwaki. Wtedy zapa przyjezdnych, do integrowania si z Konstancinem drastycznie spada :(

Wszystkim ktrzy mieszkajc w Konstancinie i pac u nas podatki ycz trafnych typowa :)

--
Wniosku nie trzeba skada osobicie
Data: 21.10.2010 - 15:00:05

Redaktor Grazyna Matusik-Tomaszewska zasigna jzyka u p. Ireny Krasnopolskiej - sekretarz gminy K-J, panie w pokoju 7 chciay byc lepsze od papiea.
We wszystkich urzdach miejskich, gminnych i dzielnicowych

[b]Wnioski mozna zozyc osobicie lub przez penomocnika, albo za porednictwem poczty, adne dodatkowe oswiadczenia w rodzaju: od jakiego czasu wnioskodawca mieszka tam gdzie zamierza gosowa nie sa wymagane [/b]

Panie z pok 7 zostay przez p. Krasnopolsk upomniane.

Wnioski mozna take zoy w kancelarii urzdu (pok. 4)

--
Data: 21.10.2010 - 15:34:16

[quote]Szkoda tylko, e gdy chodzi o pacenie podatkw czy opat ubezpieczenia samochodu. Wybiera si Suwaki[/quote]
opata ubezpieczenia samochodu jest powizana z adresem zameldowania (dla niektrych lepiej bo po prostu taniej...) a podatki by nie musz.

Jednak zorganizowana akcja przekonywania niezdecydowanych, e warto swoje podatki powierza w zarzdzanie lokalnej wadzy to temat na okres 'po wyborach'...

--
Autor: eeetam (IP zapamiętane)
Data: 26.10.2010 - 11:05:07

gosujmy, ale na kogo ? nie mam pojecia na kogo, a jak juz bedzie wysyp roznych ulotek, to w kazdej bedzie to samo, co od laat. Chrzanie, nie glosuje, strata czasu na palantow, a takim mondralom jak ja to sie nie chce

--
Listy kandydatw na radnych juz s w PKW
Data: 26.10.2010 - 13:50:07

PKW musi posprawdza i zostana opublikowane. Zarejestrowao si 11 komitetw wyborczych, co warci kandydaci - nie wiemy. Zobaczymy, moe nazwiska co nam powiedz. Ze znanych (z dobrej strony), pojawi si jak co roku osoby, ktre zasiaday w RM. Niektrzy tak si przyzwyczaili, e mimo marnych efektw wybieraja si zosta radnymi po raz 4. lub 5.

Burmiszcze jeszcze sie nie ujawnili - narazie siedz w ukryciu, czas zgaszania kandydatw mija jutro (w srod) o godz. 24. I znowu poczekamy kilka dni na "powieszenie" ich na stronach PKW.

Tak wic [b]eeetam[/b], chwila cierpliwoci.

Mysl e jednak trzeba gosowa, eby wybra mniejsze zo. Najlepiej popyta ssiadw, poszuka w Internecie, bo w ulotkach bd sie chwali ponad miar.

Ja czytam ulotki w drodze od skrzynki do kuba, najczciej bez okularw.

W interesie kandydatw powinno by, aby ulotki byy napisane jasnym, zrozumiaym tekstem, krtko i duz czcionk.
Niestety wikszo pisze poematy ku czci...

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 26.10.2010 - 15:31:19

o may wos nie wjechaam dzis do rowu retencyjnego (szczliwie jest zarosnity i zasypany rznociami i przed powodzia nie ochroni, ale przed dachowaniem - i owszem) - na Puaskiego przy Koobrzeskiej NAD PRZEBIEGIEM DROGI zawis popoudniow por transparent z portretem kandydata p.Rutkowskiego i hasem: "Nie obiecuj - dziaam !". I tak sie zadumaam nad t zwiz informacj, nad tym, co kandydat zrobi dla mojego miejsca zamieszkania, e a mi rce opady z tej zadumy (a raczej z kierownicy) - i nieszczcie gotowe. No, prawie - bo uratowa mnie rzeczony rw :) Wywlekajcy mnie stamtd ssiedzi tez popadli w podobn zadum, w kocu zrobi sie niezy karambol, ludzi przybywao, a kady popada w zadum .... Czy kto moe ten zadumany tum wyrwa z zadumy bodaj jedn konkretn informacj ..??

--
GOSUJMY GDZIE ZAMIESZKUJEMY - wnioski do 11 listopada
Data: 27.10.2010 - 21:17:41

Nareszcie (po interwencji) pojawi sie druk wniosku o dopisanie do Rejestru Wyborcw, tu: http://www.konstancin.eobip.pl/_gAllery/21/95/21958/Wniosek_o_wpisanie_do_rejestru_wyborcow__-_Czesc_A.pdf

ws. gosowania przez penomocnika - sw kilka tu:

http://www.konstancin.com/forum/read.php?22,65114

--
Autor: ciekawy (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 20:30:34

drczy mnie ilu chtnych by walczyo o miano radnego gdyby ta funkcja bya funkcj czysto spoeczn bez diet . Ilu by si ujawnio prawdziwych spoecznikw tak naprawd mylcych o Konstancinie.

--
Autor: wyborca (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 20:36:01

ciekawe - ja stawiam e dwie, trzy osoby. reszta sobie dieta dorabia. W tym jedna na zagrych i nadal bdzie, bo to swj chop i zabawny jak po sesji po krzakach bdzi

--
Autor: magi (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 20:45:18

dieta to jest jakies 2 tys na rke, spory grosz, nie jeden nie ma tyle na przezycie miesica

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 20:52:12

2 tysice? Nie w naszej gminie.

--
O diecie radnego gminy
Autor: Jarek Bielawski (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 20:59:19

Jak mwi ustawa o samorzdzie gminnym: "wysoko diet przysugujcych radnemu nie moe przekroczy w cigu miesica cznie ptorakrotnoci kwoty bazowej, okrelonej w ustawie budetowej dla osb zajmujcych kierownicze stanowiska pastwowe". Wspomniana w ustawie kwota bazowa na 2010 r. wynosi za 1835,35 z, czyli maksymalnie radny mgby otrzyma nawet 2700 z.

Nie wiem, jakie konkretnie diety otrzymuj radni w Konstancinie-Jeziornie. Na pewno mniejsze od maksymalnie dopuszczonych ustawowo.

[b]Deklaruj, e jeli zostan wybrany, poow mojej diety radnego przeznacz na cele organizacyjne i spoeczne zwizane z funkcjonowaniem gminy, kultury, owiaty i ochrony rodowiska w gminie oraz statutowe cele lokalnych NGO - ktr to kwot bd rozlicza odpowiednimi rachunkami.[/b]

Tomasz Zymer
Kandydat na radnego, okrg 3
http://tomaszzymer.blogspot.com

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-29 21:16 przez Jarek Bielawski.

--
Ile wynosiy diety radnych
Data: 29.10.2010 - 22:47:42

- mona zobaczy w owiadczeniach majtkowych, tu:http://www.konstancin.eobip.pl/bip_konstancin/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=179&news_id=3085&layout=1&page=text

troch wieksze dostaj sprawujcy funkcje w RM (przew i wiceprzewodniczcy oraz szefowie komisji)

Jak wida s znacznie mniejsze od tych przewidzianych w ustawie, za to burmistrzowi dobrzy radni dali dodatek do pensji najwyszy z mozliwych.

--
Re: Ile wynosiy diety radnych
Autor: Magi-strat (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 23:17:31

[quote]ciekawe - ja stawiam e dwie, trzy osoby. reszta sobie dieta dorabia. W tym jedna na zagrych i nadal bdzie, bo to swj chop i zabawny jak po sesji po krzakach bdzi[/quote]

Ludzie Wam zazdro wypala szare komrki. Akurat ten radny ma ziemie w centrum miasta (z dziada pradziada) wart kilka milionw dolarw.
A wartoci ziemi juz sprzedanej nie chce mi si oblicza . Saby jestem w wielkich liczbach.
Owszem mozemy poddac ocenie to bdzenie po krzakach .Ale czy to ma jaki sens ?

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 23:33:01

Jeli chodzi o diety to moje zdanie jest takie ,e skoro mamy takie prawo to nie moemy komu czyni zarzutu ,e z niego korzysta .
Mam wraenie ,e si tu co na kim wymusza.
Kady z nas ze swoich dochodw moe przeznaczy cz na jakie cele spoeczne -ale to jest autonomiczna decyzja i nie moe podlega naciskom rnych "witych".
Chyba najlepiej to si darowuje cudze pienidze :)

--
Autor: idiota (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 23:43:04

Kto na Pani naciska, pani Hanko? Wymuszenia? Szanta?
Proponuj zgosi do Prokuratury Rejonowej - oni ju sobie poradz z tymi "witymi". Hosanna Umarzanna !
Ze szczerymi pozdrowieniami - Idiota

--
Autor: Magi-strat (IP zapamiętane)
Data: 29.10.2010 - 23:49:41

Pani Hanko , ludzka zazdroc ......jaka ona ludzka ! :(

--
Autor: Hanka (IP zapamiętane)
Data: 30.10.2010 - 00:25:29

wyjaniam janiej :)
Nikt na mnie nie naciska ale nie uwaam za waciwe tworzenie klimatu ,e branie wynagrodzenia za sprawowan funkcj radnego - skoro mamy takie prawo , jest jakie naganne, podejrzane i nie licuje z byciem spoecznikiem .

Odniosam wraenie ,e Pan Tomasz Zymer podda si takiemu myleniu . Za chwil dobior si do pozostaej poowy wynagrodzenia :).Panie Tomaszu ,nie dajmy si zwariowa .

--
Data: 30.10.2010 - 00:41:36

Nikt na mnie nie naciska. Jestem pewnie naiwnym idealist i funkcj radnego traktuj jako sub spoeczn. Wynagrodzenie pobieram za prac zawodow - nauczyciela i tumacza. Nie jest oszaamiajco wysokie, ale wystarcza mi i mojej rodzinie. Poza tym - nie chc bra duych sum za co, na czym si jeszcze nie znam, czego si dopiero ucz. Czysty pragmatyzm - gorliwemu amatorowi czasem si jeszcze wybacza bdy, profesjonalicie z pensj - ju bardzo rzadko.

Moe kiedy praca w samorzdzie stanie si w Polsce profesj i ludzie j podejmujcy bd do niej naprawd przygotowani i bd j traktowali jako karier zawodow. Na razie jednak tak nie jest - przynajmniej w wikszoci przypadkw - a zatem traktowanie jej przez og spoeczestwa jako pracy zarobkowej moe wyj radnym tylko na ze, bo bd oceniani jak patni wykonawcy usugi, a nie - jak wybieralni przedstawiciele spoeczestwa. Moim zatem zdaniem diety robi wicej szkody ni poytku, bo przycigaj do wyborw nieudacznikw yciowych zamiast osb pragncych rzeczywicie dziaa na rzecz swojej spoecznoci lokalnej.

--
Data: 30.10.2010 - 01:40:22

[quote] Moim zatem zdaniem diety robi wicej szkody ni poytku, bo przycigaj do wyborw nieudacznikw yciowych zamiast osb pragncych rzeczywicie dziaa na rzecz swojej spoecznoci lokalnej.[/quote]

Wybacz Jarku , kasujemy diety i do rady kandyduj prawdziwi spoecznicy ? I na dodatek wyborcy sa juz pozbawieni wszelkich odruchw ocennych ?
Czy nie pogniewasz si jesli powiem , e to bzdura ? I to na tzw. resorach !

Jesli Ty masz szczere zamiary dziaac uczciwie (w co absolutnie nie watpi) na rzecz tego wyjatkowego miasta i jego mieszkacw , a przy tym jeszcze chcesz przeznaczy na szczytne cele poow diety , to chwaa Ci .
I niestety nic wicej.
Inny , te zamierzajacy uczciwie pracowa w radzie kandydat , wcale nie musi takich deklaracji skada. I nie powinien by za to przez innych dyskredytowany.
W tej materii generalnie nie ma prostych przeoze. A bo to mao bogatych ludzi jest w Konstancinie ?
A jak si oni garn do kandydowania ? Jesli juz , to znamy takie przypadki , e robia to po to aby sobie zaatwia partykularne interesiki.
Nie daj Boe aby praca w samorzadzie staa si kiedykolwiek profesj. Mamy juz w tej radzie paru "zawodowcw" , lecz w adnym momencie nie mozna o nich powiedziec , e s ideowcami. No moe z maymi wyjatkami.
A zatem , pamietajcie wszyscy obecni i przyszli radni - dieta nie jest dana na zawsze i nie jest to sposb na ustawienie si w yciu.
Na pocztku i na kocu stoi wyborca i opinia publiczna , ktra jak myn kulowy , miele wolno , ale zmiele wszystko !

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-10-30 01:43 przez Boruta.

--
Autor: menel (IP zapamiętane)
Data: 30.10.2010 - 08:00:10

no ludzie, ale podobno jest tak e "po czynach poznacie ich" - wiens chiba po tym, co rrzne radne robio to wida, czy one so spoeczniki czy one so co innego. Jak sie tak siedzi w kszaczorach, to sie syszy to i owo, jeden chce by radnym dla kaski, inny dla wpyww, a jeszcze inny bo mu kobita kazaa. em se zrobi ranking i mie wyszo, e max 1 na 5 zamiaruje chociarz sprubowac zrobi to co naobiecuje, no a reszta to chiba dla wuadzy, bo podobno wuadza jest seksi :D

--
Data: 30.10.2010 - 10:34:14

[quote]Deklaruj, e jeli zostan wybrany, poow mojej diety radnego przeznacz na cele organizacyjne i spoeczne zwizane z funkcjonowaniem gminy, kultury, owiaty i ochrony rodowiska w gminie oraz statutowe cele lokalnych NGO - ktr to kwot bd rozlicza odpowiednimi rachunkami.

Tomasz Zymer[/quote]

Bardzo to pikne. Ale ja mam chyba lepszy pomys. Porwnajmy- poowa diety Jarka to ok. 750,00z.
Ja ,natomiast jesli radnym wybrany zostan , wystapi z inicjatywnym wnioskiem , aby wszyscy radni (bez wyjatku) ze swej diety , na cele wymienione przez Jarka , oddali 15% miesicznego dochodu osiaganego z racji bycia radnym.
Tak "na oko" wychodzi mi , e moze to byc ok. 5000,00z. I jest to kwota na tyle spora , e po prostu jest si czym porzdzi a co za tym idzie mozna za ni zrobi o wiele wicej ni za poow diety Jarka.
Z tym - bez wyjatku - to oczywicie jest tak , e jesli kto si nie zgodzi , to musu nie ma.
Nie traktuj swego pomysu jako element swej kampanii wyborczej. Tym bardziej , e nie podpisuj si pod nim imieniem i nazwiskiem. Wrd forowiczw jest kilka osb , ktrym sie przedstawiem, i te osoby zawsze mog mnie z wyej zoonej deklaracji rozliczy.

--
Data: 30.10.2010 - 10:50:13

Fajny punkt programu wyborczego. Z tym, e do pewnego stopnia zgadzam si z Hank - rezygnacja z czci osobistego dochodu powinna by autonomiczn decyzj kadego samorzdowca. Jeli wprowadzisz zasad dobrowolnoci (piszesz "musu nie ma"), to w istocie po prostu nakaniasz innych, zeby zrobili to, co ja ju zrobiem.

--
Data: 30.10.2010 - 11:00:38

Zgadzam si - autonomiczna. Ale trudno spodziewa si , e nagle wszyscy jednoczesnie wpadn na podobny pomys.
W imi pewnego susznego celu , mona to co ja nazywam wnioskiem , nazwa podsuniciem pomysu. Skorzysta z niego kto bdzie chcia.
A mysl e jednak chtnych bdzie wielu , tak e per saldo dla tych wmienionych przez Ciebie celw , uzyskana zostanie znacznie wieksza kwota.

Ja tego pomysu nie rezerwuj dla siebie. Polecam go pod rozwage kazdemu kto sie radnym stanie.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-10-30 11:01 przez Boruta.

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.