Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Petycja ws. ukarania gówniarza, który wprowadził psa pod pociąg
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 18.01.2011 - 11:23:11

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6370

tu opis zdarzenia, i formularz petycji do Prezydenta RP o ukaranie zwyrodnialca.
Temu się udało - sąd darował, bo co tam głupi pies, nie uciekł to go przejechało. Nie wzięto pod uwagę dlaczego nie mógł uciec i jeszcze ten filmik, chyba nie da się oglądać, ja wyłaczyłam gdy zobaczyłam zajawkę

--
Re: Petycja ws. ukarania gówniarza, który wprowadził psa pod pociąg
Autor: AK (IP zapamiętane)
Data: 22.01.2011 - 22:41:12

Zwyrodnialców należy surowo karać. Podczas potwierdzania swoim podpisem zasadności petycji skierowanej do Prezydenta RP, obraz p.Komorowskiego jako myśliwego pojawia się w mojej głowie. Ech....

--
Autor: alicja (IP zapamiętane)
Data: 22.01.2011 - 23:05:27

[quote]obraz p.Komorowskiego jako myśliwego pojawia się w mojej głowie. Ech[/quote]

a rzeznika zarzynajacego cielaczka lub jagnie, to nie?

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 22.01.2011 - 23:39:20

[img]http://img52.imageshack.us/img52/3905/komoraijele.jpg[/img]

Rzeźnik czy myśliwy ? Wybór nalezy do Was.

--
Autor: jacekkk (IP zapamiętane)
Data: 23.01.2011 - 21:23:38

Czytając ostatni wpis w tym wątku i zadane pytanie ja nie mam wątpliwości , że widzę myśliwego . Uzasadniając , ja nie jestem zwolennikiem myślistwa , mój tata był myśliwym i zawsze miałem do niego o to żal , ale nigdy sobie nie stawiałem pytania czy był myśliwym czy rzeźnikiem . Każdy ma wybór jak spędzać wolny czas i ja czasami wyskoczę na rybki do Habdzina. Stawianie takiego pytania w tym wątku i sugerowanie , że ten człowiek jest na takim samie poziomie jak ten zwyrodnialec na torach i miał takie same zamiary , jest niestosowne i trochę złośliwe .

Jeśli i ja mam odpowiedzieć złośliwie to pytam czemu poprzednik tego Pana z foto nie wydał dekretu i nie zdelegalizował wszystkich kół łowieckich traktując je jako (Zbrodnicza Organizacja Przestępcza ) działająca na terenie R.P.

Myślę , że nie można mieszać polityki do takich zdarzeń.
Serdeczne pozdrowienia dla Boruty

--
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 23.01.2011 - 22:39:15

[color=#FF0000]Ja też bym prosił, żeby polityki do tego nie mieszać i wrócić do zasadniczego tematu.[/color]

Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

--
Data: 23.01.2011 - 23:09:01

Za serdeczne pozdrowienia, równie serdeczne podzękowania.

Szczególnie serdecznie dziękuję za wpis jako taki. Dotyka ciekawych spraw.

Na wstępie ustalmy :- [b]JESTEM ABSOLUTNIE ZA JAK NAJSUROWSZYM I DOTKLIWYM KARANIEM TYCH KTÓRZY DRĘCZĄ ZWIERZĘTA ![/b]

O wędkarzach. Nigdy nie pojmę tych pseudo humanitarnych . Złapią i wypuszczają. I pewnie jeszcze by chcieli żeby im ryba podziekowała , a najlepiej żeby trzy zyczenia spełniła. Bo przeciez ryba nie powie :- co za sk...syn przyczynił się do zadania jej cierpienia dwa razy. Raz kiedy jej się hak wbija w rybi pyszczek a drugi raz kiedy ten hak jest wyrywany. I robi to ktoś tylko po to aby ją za chwilę wypuścić.
Jeszcze mogę zrozumieć tego, który po złowieniu rybę natychmiast głuszy i zabiera ja do domu w celu skonsumowania.
Mogę a w zasadzie mógłbym zrozumieć tych którzy poluja z głodu. Tu sie nie ma co uśmiechać. Są w Polsce rejony takiej biedy , że upolowana zwierzyna stanowi istotne wzbogacenie tego co ci ludzie jedzą. Ale juz nie pochwalam tych prymitywnych metod kłusowania. Jakieś wnyki , jakieś okrutne samozatrzaskujące się żelastwa.
Ale nie znajduję tez żadnego , ale to żadnego usprawiedliwienia dla tych ,którzy zabijają jak ten mysliwy ze zdjęcia ,dla trofeów . Przeciez on głodny z całą pewnościa nie był. Jedyny głod jaki mógł odczuwać , to głód władzy.
Ajuż nie wiem co tymi ludźmi kieruje , że tak lubują sie w robieniu sobie takich zdjęć z ubitą zwierzyną. Czy chcą pokazać jacy to oni wspaniali? Jacy supermani?
A wyszedł by taki jeden z drugim na polowanie bez strzelby czy innegi sztucera. Głowę dam , że przy pierwszym spotkaniu z grubszym zwierzem , po lesie roszedł by się smród okrutny. W gaciach było by pełno.
Bardzo dobre pytanie o poprzednika , a w zasadzie o wszystkich poprzedników. Ja bym taki dekret wydał . A już z cała pewnością wprowadził bym zakaz polowań dla dewizowców.
Natomiast zarzut o wprowadzanie polityki o tyle przesadzony , że tu absolutnie nie o politykę chodzi.Tylko o problem. A akurat zdjęcie Komorowskiego ,bardzo działa na wyobraźnię. Zreszta on sam już chyba nie poluje. Tak przynajmniej twierdzi. I zapewne nie dlatego , że zmądrzał , tylko dlatego , że głosy przeciwników zabijania zwierząt są o wiele liczniejsze niż głosy myśliwych. Ci zreszta zarzucili mu zdradę.

A rzeźnicy ? Przeciez to jeden z najstarszych zawodów. Osobiście lubię dobrze pojeść , i trudno żebym sobie sam świnkę zabijał , żeby zjeśc golonkę. Poza tym teraz są stosowane (o ile można tak powiedziec) humanitarne metody uboju.

I tyle w temacie, wcale nie politycznym.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-01-24 09:19 przez Boruta.

--
Autor: and (IP zapamiętane)
Data: 26.01.2011 - 19:20:21

Kązde życie jest cenne bez wzgledu czy do istota myslaca (wg naszego kryterium) czy tez nie , co innego jest zabicie w celu zdobycia jadła a co innego z powodu jakiegoś nie określonego "kaprysu" , myśliwi podobno ( nie należę do żadnego kółka ) zabijają zwierzęta tylko te które sa stare chore , kalekie itp ,

--
Autor: Myśliwy z nad Wisły (IP zapamiętane)
Data: 26.01.2011 - 19:39:40

[quote Boruta].... Mogę a w zasadzie mógłbym zrozumieć tych którzy poluja z głodu. Tu sie nie ma co uśmiechać. Są w Polsce rejony takiej biedy , że upolowana zwierzyna stanowi istotne wzbogacenie tego co ci ludzie jedzą. Ale juz nie pochwalam tych prymitywnych metod kłusowania. Jakieś wnyki , jakieś okrutne samozatrzaskujące się żelastwa. .[/quote]
Wpis powyższy świadczy o kompletnej nie znajomości zagadnień.Myślistwo jest drogie dlatego w przestrzeni wieków nie polowało pospólstwo.
A kto dziś karmi zwierzęta w lasach i płaci tym biednym za szkody ? Myśliwi
Właśnie Ci biedni i głodni stosują wnyki i żelastwa

[quote Boruta].... Poza tym teraz są stosowane (o ile można tak powiedziec) humanitarne metody uboju. .[/quote]

Gratuluję a jak zabijane są zwierzątka do zaopatrzenia kebabu ...HUMANITARNIE

--
Data: 26.01.2011 - 22:07:13

And , no niestety nie jest tak jak piszesz. To są nasze pobozne zyczenia aby tak było. Czyli odstrzał tych chorych osobników. Mam w gronie swych znajomych kolku myśliwych, żremy sie na spotkaniach towarzyskich aż miło. Wielokrotnie proponowano mi wstapienie do klubu czy koła mysliwskiego. Wystarczyło że pojechałem raz w celach towarzyskich na polowanie , abym zrozumiał , że to nie dla mnie i będę wszędzie wyrazał swą dezaprobatę dla mysliwstwa jako "sportu".

Nie chcę więcej sie rozpisywać na ten temat , ponieważ jestem tu niereformowalny. Nie ma takiego argumentu , który by mógł zmienić mój ogląd sprawy.
Mam tez oczywiście swiadomośc tego , że duzo jeszcze wody w rzekach upłynie , zanim człowiek nie będzie polował tylko po to aby sobie w domu powiesić spreparowany łeb dzika.

EOT

--
Data: 27.01.2011 - 08:13:35

[quote Boruta] Wielokrotnie proponowano mi wstapienie do klubu czy koła mysliwskiego. Wystarczyło że pojechałem raz w celach towarzyskich na polowanie , abym zrozumiał , że to nie dla mnie i będę wszędzie wyrazał swą dezaprobatę dla mysliwstwa jako "sportu".

Mam tez oczywiście swiadomośc tego , że duzo jeszcze wody w rzekach upłynie , zanim człowiek nie będzie polował tylko po to aby sobie w domu powiesić spreparowany łeb dzika.
[/quote]
Panie Boruta włosy stają dęba co za androny pan wypisuje. W jakim środowisku się pan obracasz. To żadni myśliwi a zwyrodnialcy i mięsiarze i takich powinno się eliminowac z grona myśliwych. Cóż mając "takie wzorce" nie dziwię się takim wpisom.
Pisanie o myślistwie jako o sporcie jest już dalekim nadużyciem.
A jaki myśliwy preparuje głowę dzika...to chore .
Oreż tak ale głowę
A na koniec nie ma czegoś takiego jak wstąpienie do koła myśliwskiego. .Aby być członkiem koła trzeba być myśliwym , odbyć roczny staż, przejść szkolenie, zdać kilka egzaminów, i być zdrowym na ciele i duchu i tu miałby pan zapewne spore kłopoty.

--
Autor: Kosiarz (IP zapamiętane)
Data: 27.01.2011 - 09:10:17

Bezsensowne zwyrodnialcze zachowanie właściciela psa. Przecież jeśli pies był młody to można go było oddać do wietnamskiej restauracji. Z ryżem i sosem słodko-kwaśnym bardzo smaczne jedzenie. Po co niszczyć. :(

--
Data: 27.01.2011 - 10:25:55

Nie znam procedur związanych z moozliwością zostania członkiem koła myśliwskiego.
Pewnie gdybym się zdecydował nim pozostać to zapewne jakieś etapy tych procedur musiał bym zaliczyć.

Tu coś o preparowaniu. http://www.trofealowieckie.pl/portal/

A tu o tym , że mysliwstwa to jakoby nie sport: http://www.poznan.pl/mim/public/sport/object.html?id_cz=6055&id_klasy=82&id_obiektu=27319&lang=pl&lhs=chapters&rhs=search

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://www.peta.org/issues/Wildlife/why-sport-hunting-is-cruel-and-unnecessary.aspx

[quote].Aby być członkiem koła trzeba być myśliwym , odbyć roczny staż, przejść szkolenie, zdać kilka egzaminów, i być zdrowym na ciele i duchu i tu miałby pan zapewne spore kłopoty.[/quote]

A to ciekawe . Czyli w koncowym etapie , już po przejściu rocznego stażu , zbiera się konsylium lekarskie w skład którego wchodzą lekarze wielu specjalności i takiego chętnego na bycie mysliwym dokładnie badają ?

--
Data: 27.01.2011 - 14:17:20

[quote Boruta]Nie znam procedur związanych z moozliwością zostania członkiem koła myśliwskiego.
Pewnie gdybym się zdecydował nim pozostać to zapewne jakieś etapy tych procedur musiał bym zaliczyć.

A to ciekawe . Czyli w koncowym etapie , już po przejściu rocznego stażu , zbiera się konsylium lekarskie w skład którego wchodzą lekarze wielu specjalności i takiego chętnego na bycie mysliwym dokładnie badają ?[/quote]
Dokładnie tak
po zaliczeniu stażu, uczestniczeniu w 3 miesięcznym kursie, zdaniu 4 egzaminów .czeka kandydata wizyta u kilku specjalistów między innymi u psychologa gdzie kandydat zdaje test,jak nie zaliczy to nie ma co marzyć o wystąpieniu do policji o broń.Na tym etapie zdobywa się podstawowe wiadomości i zostaje myśliwym .
Ale ,żeby mieć uprawnienia do odstrzału takiego byka jak na zdjęciu poważej to trzeba mieć uprawnienia selekcjonera które zdobywa sie po "byciu ' co najmniej 3 lata myśliwym , zaliczeniu 3 miesięcznego kursu i zdaniu kolejnych egzaminów.
Gwarantuje , żeby pokopać piłkę lub pograć w koszykówkę nie potrzeba tyle zachodu.
Strzał panie Boruta to czesto smutny obowiązek mysliwego, celem wykonania planu łowieckiego do którego zobowiązują koła inne instytucje. Nie wykonanie planu wiąze sie z karami finansowymi dotkliwie odczuwanymi przez członków kół myśliwskich.
Jeśli natomiast chodzi o sport to od tego jest wielobój myśliwski który strzela sie na STRZELNICY , a NIE W KNIEJI.
DO tarczy a nie do stworzenia żywego.
Etyczny myśliwy strzela tak , żeby zadać jak najmniej bólu.
Pozdrawiam

--
Data: 27.01.2011 - 16:53:21

Dziekuję za te wyjasnienia. Serio.

Nie sądzę natomiast że w materii badań lekarskich musimy sie licytować. Zapewne te badania dla myśliwych obejmują inny obszar medyczny niż badania (bardzo dokładne) dla kandydatów na AWF.

Jesli ja przyjmę , że myśliwy to ten , który spełnia pewną misję społeczną i ochronną , to czy Pan zgodzi się , że niektórzy po przejściu procedur i badań , stają się mordercami zwierząt ?

I z przykrościa zauważam , że starannie nie odniósł sie Pan do kwestii preparowania :(

Etyczny mysliwy , STARA SIĘ , strzelać tak aby ofiara nie cierpiała. Czasem niestety , tak się strzelić nie uda.

Pozdrawiam również :)

--
Data: 28.01.2011 - 09:32:46

Napisał Pan
"czy Pan zgodzi się , że niektórzy po przejściu procedur i badań , stają się mordercami zwierząt ? "

Tak -W każdym środowisku są ludzie i ludziska.
Ludzie postępujący etycznie i nie etycznie.
Na straży prawidłowych zachowań myśliwych stoją sądy łowieckie i Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Łowieckiego .

Napisał Pan "I z przykrościa zauważam , że starannie nie odniósł sie Pan do kwestii preparowania "
Co ma Pan na myśli? Co Pana interesuje?
Myśliwy chcący mieć pamiątkę a nie tylko strawę preparuje trofea .
Z Jelenia/byka/ -Poroże z sarny /Kozła/-Parostki,z muflona / tryka/ rogi, z Dzika -oręż, z lisa -czaszke, z kaczki-pędzel itd .oczywiście można też wyprawić skórę. Trofea są oceniane a najwspanialsze zdobywają nagrody na konkursach.
Myślistwo to sposób na życie i spędzanie wolnego czasu a nie sport.
Najwspanialszy jest kontakt z przyroda , fotografowanie zwierząt, podglądanie ich życia, dokarmianie.
Strzał i zabicie zwiarzęcia jest na końcu i dopiero wówczas zaczyna się ciężka pracadla myśliwego: patroszenie , skórowanie, dzielenie, badanie lekarskie tuszy itd
Napisał Pan
"Etyczny mysliwy , STARA SIĘ , strzelać tak aby ofiara nie cierpiała. Czasem niestety , tak się strzelić nie uda."
"Człowiek strzela Pan Bóg kule nosi"
Nie zawsze się wszystko udaje takie jest życie i właśnie dla tego są strzelnice aby w okresie letnim potrenować , ustawić optykę na broni aby potem nie zadawać niepotrzebnych cierpień.
Zapewniam Pana, że mniej stresu spotyka zwierzę trafione celnie niż transportowane do rzeźni i oczekujące godzinami na swą kolej.
Wolałbym żyć na swobodzie jak w klatce a koniec jak u wszystkich jest znany.
Pozdrawiam

--
Data: 28.01.2011 - 21:08:39

Po przeczytaniu wpisów Myśliwego z nad Wisły można odnieść wrażenie, że to prawdziwi obrońcy zwierząt i z całego serca miłośnicy przyrody, a ten strzał to już smutna konieczność.

Zapytam:
Zapewne wie Pan, że w pobliżu paśników nie można strzelać, a czy to prawda, czy Pan słyszał o przypadkach ustawiania przez myśliwych paśników nadając im inną nazwę - a że one już nie są oficjalnie paśnikami, więc i strzelać wolno?

A czy słyszał Pan o przypadkach zawyżania liczby danego gatunku na danym terenie? Większy procent do odstrzału.

A co Pan sądzi o strzelaniu do psów, które są na spacerze z właścicielami? Przepis zdaje się mówi o agresywnych, płoszących zwierzynę zdziczałych/bezdomnych psach? A znam i przypadek, gdzie zastrzelony został pies na spacerze w lesie prywatnym.

Jeżeli tak kochacie zwierzęta to je tylko fotografujcie, karmcie,pielęgnujcie, jeżeli już konieczne to odstrzeliwujcie chore osobniki (a nie, jak Pan pewnie nie zaprzeczy i te dorodne okazy) lub nawet regulujcie w taki sposób stado do jego optymalnego funkcjonowania, ale nie róbcie tego dla osiągnięcia satysfakcji osobistej z zabicia zwierzęcia.

--
Data: 28.01.2011 - 21:14:42

[quote alicja][quote]obraz p.Komorowskiego jako myśliwego pojawia się w mojej głowie. Ech[/quote]

a rzeznika zarzynajacego cielaczka lub jagnie, to nie?[/quote]

Akurat nie tym momencie. Dlaczego? Spójrz post wcześniej "...i formularz petycji [b]do Prezydenta RP[/b]...".
Czy jasniej Alicjo?
Ps. ten cielaczek lub jagnie to żebym się poczuł podlej? Bez znaczenia wiek - ból odczuwa każda żywa istota.

--
Data: 28.01.2011 - 21:30:29

[quote Myśliwy z nad Wisły]

Etyczny myśliwy strzela tak , żeby zadać jak najmniej bólu.
Pozdrawiam[/quote]

"Matkowski twierdzi, że szybka i „elegancka” śmierć od kuli myśliwego jest rzadkością. W przypadku zwierzyny płowej, czyli saren, jeleni czy łosi, unieruchamia je tylko strzał w kręgosłup lub w głowę. W kręgosłup trafić jest bardzo trudno, w głowę się nie celuje ze względu na cenne trofea.

Najczęściej zwierzęta trafiane są w jamę brzuszną, z takimi ranami mogę męczyć się przed śmiercią nawet kilka dni. Najczęściej myśliwy szuka swojej zdobyczy po śladach i po kilku godzinach skraca jej męki przez dobicie „strzałem łaski”."

http://ulubiency.wp.pl/kat,1010807,title,Matkowski-polowania-to-okrucienstwo,wid,10975941,wiadomosc.html?T%5Bpage%5D=2

--
Data: 28.01.2011 - 21:45:49

a tutaj książka esk myśliwego z onad trzydziestoletnim stażem:

"...Myśliwi tłumaczą,że regulują pogłowie,że w jakimś stopniu zastępują drapieżniki,Kruczyński obala ten mit,tłumaczac,że bez ich ingerencji przyroda sama sobie radzi.
Pisarz wspomina dzień,w którym zabrał na polowanie swojego dziewięcioletniego syna-Jovana.
"Jovan siedział na ziemi cichutko obok mnie, prawdę mówiąc, zapomniałem o nim, liczył się tylko ten dzik przeze mnie upolowany. I nagle patrzę na Jovana, a on płacze. Pytam go: "Dlaczego płaczesz?". Jego słowa zostały we mnie na długo: "Bo on tak przed chwilą sobie chodził, pił wodę, jadł, a teraz nie żyje". To dziecko zobaczyło, jak tajemnicze jest życie. Jedna istota zabrała życie drugiej istocie. Pamięć tego zdarzenia, łzy niewinnego chłopca pomału rozpuszczały moje twarde serce."

Kruczyński pisze,ze dziś czuje się w lesie gościem,szanujacym wszelkie formy życia,podziwia zarówno świat zwierząt ,jak i roślin..."

http://zadane.pl/wypracowanie/Ksiazka_ktora_Cie_poruszyla-12769

--
Autor: Artek_Bartek (IP zapamiętane)
Data: 28.01.2011 - 22:45:32

to mi nieco przypomina moją dyskusję swego czasu z koleżanką, że kota kazała wykastrować dla jego dobra...

--
Autor: tak z boku (IP zapamiętane)
Data: 29.01.2011 - 10:31:17

[quote AK]a tutaj książka esk myśliwego z onad trzydziestoletnim stażem:

"...Myśliwi tłumaczą,że regulują pogłowie,że w jakimś stopniu zastępują drapieżniki,Kruczyński obala ten mit,tłumaczac,że bez ich ingerencji przyroda sama sobie radzi.
Pisarz wspomina dzień,w którym zabrał na polowanie swojego dziewięcioletniego syna-Jovana.
"Jovan siedział na ziemi cichutko obok mnie, prawdę mówiąc, zapomniałem o nim, liczył się tylko ten dzik przeze mnie upolowany. I nagle patrzę na Jovana, a on płacze. Pytam go: "Dlaczego płaczesz?". Jego słowa zostały we mnie na długo: "Bo on tak przed chwilą sobie chodził, pił wodę, jadł, a teraz nie żyje". To dziecko zobaczyło, jak tajemnicze jest życie. Jedna istota zabrała życie drugiej istocie. Pamięć tego zdarzenia, łzy niewinnego chłopca pomału rozpuszczały moje twarde serce."
To znaczy wszyscy staniemy się jaroszami

Kruczyński pisze,ze dziś czuje się w lesie gościem,szanujacym wszelkie formy życia,podziwia zarówno świat zwierząt ,jak i roślin..."

http://zadane.pl/wypracowanie/Ksiazka_ktora_Cie_poruszyla-12769[/quote]

To znaczy wszyscy staniemy się jaroszamii ubrani będziemy w szmaciaki, a chodzić będziemy w drewniakach.
Człowiek to istota drapieżna.
Podziwiam hipokryzję tych obrońców zwierząt którzy jedynie głośno krzyczą nie robiąc nic więcej.
A po tych krzykach siadaja i z apetytem zjadają schabowego którego kupiono w sklepie i nie widziano jak swinkę mordowali.
jak najpierw odłuszono potem powieszono i wykrwawiono.Nie się nie marnuje . a skórka na buciki a kopytka na klej itd itd

--
Data: 29.01.2011 - 14:50:44

[quote tak z boku]
To znaczy wszyscy staniemy się jaroszamii ubrani będziemy w szmaciaki, a chodzić będziemy w drewniakach.
Podziwiam hipokryzję tych obrońców zwierząt którzy jedynie głośno krzyczą nie robiąc nic więcej.
A po tych krzykach siadaja i z apetytem zjadają schabowego którego kupiono w sklepie i nie widziano jak swinkę mordowali.
jak najpierw odłuszono potem powieszono i wykrwawiono.Nie się nie marnuje . a skórka na buciki a kopytka na klej itd itd[/quote]

Nie uchwyciłeś sedna sprawy. [b]Niemoralne, złe i niezrozumiałe jest zadawać ból i/lub zabijać dla osiągnięcia własnej przyjemności.[/b] Dla mnie jest to zwykłe zboczenie.
Mylisz zabijanie w celu przeżycia z zabijaniem dla radochy.

--
Autor: Tak z boku (IP zapamiętane)
Data: 29.01.2011 - 16:05:57

[quote AK][quote tak z boku]
jak najpierw odłuszono potem powieszono i wykrwawiono.Nie się nie marnuje . a skórka na buciki a kopytka na klej itd itd[/quote]

Nie uchwyciłeś sedna sprawy. [b]Niemoralne, złe i niezrozumiałe jest zadawać ból i/lub zabijać dla osiągnięcia własnej przyjemności.[/b] Dla mnie jest to zwykłe zboczenie.
Mylisz zabijanie w celu przeżycia z zabijaniem dla radochy.[/quote]
I masz prawo tak sobie uważać, Twoje prawo.
Przeżyć można też bez schabowego czy udka z kurczaka
człowiek za bardzo inger ował/uje w przyrodę i juz jest za późno
za chwilę dziki i lisy bedą w miastach/ juz są / poczytaj gazety
To zadna radocha a konieczność chwili zmniejszyć ich ilość.
ja boję sie wchodzić do lasu

--
Data: 30.01.2011 - 15:40:44

[quote Tak z boku]

człowiek za bardzo inger ował/uje w przyrodę i juz jest za późno
za chwilę dziki i lisy bedą w miastach/ juz są / poczytaj gazety
To zadna radocha a konieczność chwili zmniejszyć ich ilość.
ja boję sie wchodzić do lasu[/quote]

Konieczność chwili? Żadna radocha? Boisz się wejść do lasu? Strachliwy jesteś. Zwierzę nie czujące zagrożenia dla siebie lub swojego potomstwa nie zaatakuje człowieka, woli się wycofać. Powiedz ile słyszałeś przypadków ataku dzikich zwierząt na człowieka? Ilu ludzi zginęło w takiej sytuacji? Gdzie ta Twoja konieczność? Teraz często to nie zwierzęta przychodzą do miasta, a miast wchodzą do lasu - spójrz na przykład Warszawy (północ).

Po filmie Hitchcock'a "Ptaki" zdarzały się przypadki durniów karmiących ptaki w parku ziarnem z trutką - żeby tylko nie zaatakowały.

--
Autor: Tak z boku (IP zapamiętane)
Data: 30.01.2011 - 19:54:47

AK-cudo zgadzam się jak mowisz , ze jest ok to z wózkiem i mężem pochodzę po lesie. Jak co to się odezwę.:)

--
Data: 30.01.2011 - 23:01:06

Wspaniały pomysł. Życzę cudnych widoków, śpiewu ptaszków, no i zdrowego żywicznego powietrza.
Ps. Proszę nie schodzić ze ścieżki - można natrafić na wnyki (proszę nie traktować tego jako żart) w naszych konstancińsko-jeziorniańskich lasach. Pozdrawiam

--
Data: 30.01.2011 - 23:03:00

Przepraszam za wzięcie Cię za faceta :-)

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 30.01.2011 - 23:15:38

[color=#6600CC]Chyba z tego wszystkiego zapomnieliśmy, że chodziło o podpisanie petycji, podaję jeszcze raz adres:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6370

mod m[/color]

--
Data: 31.01.2011 - 19:21:10

nie zapomniałem - petycja już podpisana

--

Idź do strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.