Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Klub Malucha
Autor: bombelkowo-klub (IP zapamiętane)
Data: 29.01.2011 - 13:04:16

Witam
Noszę się z zamiarem uruchomienia Klubu Malucha dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 latek w Wilanowie, a dokładniej przy pętli autobusowej i McDonaldzie.Klub mieściłby się w połowie bliźniaka i posiadałby własny ogród. Przewiduję opiekę nad maksymalnie 15 dzieci, które podzielone by były na dwie grupy wiekowe. Poza codziennymi zajęciami ruchowo-plastycznymi, chciałabym wprowadzić zajęcia z logopedii, rytmiki,gimnastyki korekcyjnej i języka angielskiego. Planuje też, aby dzieci pozostawały pod stałą opieką psychologa. Chciałabym, żeby raz w miesiącu w klubie odbywała się koncert muzyczny albo został odegrany teatrzyk.
Proszę o podpowiedz czy byliby Państwo zainteresowani powierzeniem mi swoich dzieci?

Pozdrawiam,
Paulina.

--
Re: Klub Malucha
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 29.01.2011 - 14:10:29

ladnie brzmi. Tylko pytanie za ile to wszystko?

--
Data: 29.01.2011 - 16:57:15

Abonament miesięczny kosztowalby w graniach 1000-1200zł

--
Autor: gosia1 (IP zapamiętane)
Data: 30.01.2011 - 13:03:27

z całym szacunkiem, ale po co 6 miesiecznemu dziecku logopeda i zajęcia z angielskiego ???? A nawet rocznemu ? Dwulatek - od biedy. I to bardzo od biedy. Generalnie to propozycja żłobka, a to według mnie powinno obejmować opiekę emocjonalną , psychologa i po prostu zabawę plus na stałe pielęgniarka.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 30.01.2011 - 14:00:19

z całym szacunkiem, ale na czym miałaby polegac "opieka emocjonalna" (w wydaniu psychologa ?) nad 6-miesięcznym dzidziusiem ? czy chodzi Ci o przytulanie, uśmiechanie się, reagowanie na bieżące potrzeby (karmienie, przewijki) i masowanie brzuszka i stópek oraz łaskotanie po pleckach? :)
Natomiast osłuchanie się i skojarzenie przedmiotu ze słowem (także po ang) to dla 20-miesięczniaka jak najbardziej ok; logopeda wstępnie od 2 r.ż, tez ok

--
Data: 30.01.2011 - 14:17:03

Olu - tak, dokładnie tak jak opisałaś wyobrażam sobie opiekę emocjonalną :-) I nie w wydaniu psychologa, bo ten zapewne w takim miejscu jest tylko jeden, ale osób opiekujących się dziećmi :-0). Olu - mnie tylko zatyka czasami oferowanie czegoś, co jest nieadekwatne to wieku dziecka chociaż ładnie brzmi. Jako mama też bym chciała zapewnić to ,co najlepsze mojemu dziecku, ale jeżeli się na czymś nie znam, to będzie mi można wcisnąć wszystko. Szumnie nazwana opieka logopedyczna w większości przypadków polega na jednorazowej konsultacji i ustaleniu z rodzicami ćwiczeń, które potem oni wykonują z dzieckiem w domu. Ten wątek jest mi aż nadto znany z mojego doświadczenia.

--
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 30.01.2011 - 15:08:35

[quote gosia1] (...) mnie tylko zatyka czasami oferowanie czegoś, co jest nieadekwatne (...) chociaż ładnie brzmi (...) [/quote]

... a mnie zatyka od osobliwej wiary w obecność psychologa - że niby psycholog w złobku, przedszkolu czy szkole gwarantuje ... no właśnie, co gwarantuje ? na pewno nie zastąpi diagnostyki medycznej i na pewno nie "naprawi" dziecka bez udziału "czynników psujących" :S a te "czynniki", to najczęściej ... hm ...

--
Data: 30.01.2011 - 15:15:03

i tu się z Tobą Olu zgadzam absolutnie - psycholog może zdiagnozować trudność dziecka, ale ta trudność najczęściej pochodzi z domu rodzinnego, czyli bez refleksji rodziców, jaki jest ich udział w trudności dziecka nic się dziecku nie pomoże.

--
Data: 30.01.2011 - 19:30:02

Drodzy Państwo,
opisałam ofertę zajęć, która oczywiście jest dla dzieci starszych to jest powyżej roku. Rytmika byłaby dla wszystkich dzieci , ponieważ ważne jest, by juz najmłodsze dzieci osłuchały się z żywą muzyką,uczyły się rytmów. Angielski dla dzieci 1,5rocznych, ponieważ jak już napisała pani Ola, dzieci uczyłyby się kojarzenia angielskie nazwy z przedmiotem, a z późniejszym czasem powtarzały wyrazy, piosenki, wierszyki.
Pod opieką logopedy pozostawały by dzieci od 2 roku życia- usprawniałyby one swoje narządy mowy, korygowano by ich wady wymowy. Oczywiście psycholog bez pomocy i chęci rodziców nie pomoże dziecku, ale ważne jest by uświadomić rodzicom problemy ich pociechy (zdarza się, że rodzice nie dostrzegają problemu) i zachęcić ich do współpracy.
Jeśli chodzi o pielęgniarkę, to zapewniłabym kadrę , które posiada ukończony kurs pomocy przedmedycznej PCK.

Nawet w państwowym żłobku dzieci mają zajęcia z logopedą i rytmikę i są one wliczone do opłat podstawowych.

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.