Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
porada od osób znających się na budowlance
Autor: Zelazna Lejdi (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 09:23:22

chciałam podpytac osoby znające się na sprawach budowlanych czy z pieca typu koza, da sie w jakis sposób pociagnąć rurki tak, by ogrzać pokój za pomocą kaloryfera? Wiem, że chyba jest potrzebna wężownica,a el czy ona się tam zmieści? A może są jakies inne sposoby?

--
Re: porada od osób znających się na budowlance
Autor: bogdan (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 09:28:22

Kobieto nic nie kombinuj

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 09:50:46

To nie pytanie do budowlańców, a speców od centralnego ogrzewania i kominków. Temat trudny technicznie - po prostu nie zawsze się uda. Kozy nie są przystosowane do tego typy rozwiązań a przeróbki to rzecz ryzykowna.

--
Data: 16.02.2011 - 10:37:43

ale to nie ja będę kombinować. Ja tylko płacę :)

--
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 16:16:41

W przypadku zainstalowania wężownicy na dole niewiele to da. Pojemność zasypowa węgla jest zbyt mała. Wymagana była by pompka do wymuszania ruchu wody. W przypadku błędnego zainstalowania wężownicy wychodzący dym może spowodować zaczadzenie.

[quote=ale to nie ja będę kombinować. Ja tylko płacę][/quote]

Ten kto płaci też ma prawo do życia.

[quote=Kobieto nic nie kombinuj][/quote]
Jak mawiają rozsądni.
Zdrowia życzę Sołtys

PS. Słyszałem o piecykach na gaz w 11 kg butlach. W Standardowy piecyk gazu ziemnego do podgrzewania wody do kąpieli wkładają dysze na propan-butan. Podłączają do komina od "kozy" + rurki + grzejniki. Zapytaj fachowca od piecyków łazienkowych. Płacisz i masz . :)

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-02-16 16:31 przez Soltys Skolimowa.

--
Autor: zdun (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 17:16:21

żelazna, a czemu wybrałas taki skomplikowany sposób samobójstwa (lub może mordesrtwa) ??

--
Autor: Bogdan (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 18:33:52

Lepiej wstawić drugą kozę do następnego pomieszczenia,rurę można przedłużać w nieskończoność

--
Autor: babet (IP zapamiętane)
Data: 16.02.2011 - 18:41:38

Może to opatentować ?

--
Data: 17.02.2011 - 10:03:04

nie mam gazu. W pokoju kominek, ale w kuchni zimno i chcę wstawić kozę. Kominek niestety nie ogrzewa na tyle budynku i na ścianach pojawił sie grzybek. Ot uroki mieszkania w starej chatce na kurzej łapce

--
Autor: Klaudiusz (IP zapamiętane)
Data: 17.02.2011 - 10:15:52

Jeden z przedmówców pisał właśnie o piecykach na gaz z butli 11kg. Nie musisz mieć rury w ścianie :)

--
Data: 17.02.2011 - 12:52:37

no to musze podpytać fachowca, bo nie kumam za bardzo o co chodzi, ale ja nie musze przecież wiedzieć wszystkiego ;)

--
Autor: Bogdan (IP zapamiętane)
Data: 18.02.2011 - 21:05:49

Jaki to będzie kolejny fachowiec.w tej oczywistej sprawie
Lejdi aby do wiosny, ja wypalam ostatnie w strefie A butelki PET ,żeby przetrwać

--
Autor: Tomasz Zymer (IP zapamiętane)
Data: 18.02.2011 - 21:13:07

To już nie musisz adresu podawać, bo poznamy po zapachu. Straż Miejska mam nadzieję także.

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 18.02.2011 - 21:17:39

Bogdan, nie pleć, bo teraz z mocy ustawy, SM może wejść do hawiry i zobaczyć czym pod kominam hajcujesz - jest za to nagroda, nawet 5 tys zł.
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,9088981,Palisz_plastik__Przyjdzie_straznik_i_zajrzy_do_pieca.html#ixzz1DygnXh3z

Inna rzecz - czy któremuś z Kcińskich SM zechce się wyjść z kanciapy, no chyba że na tych petach będziesz przyrządzał grilowane kiełbaski.

A Żelazna to chyba komuś szykuje szybkie zejście. Ciekawe kto jej podpadł.

--
Data: 21.02.2011 - 09:35:25

ale dlaczego wszyscy uważają, że mam zamiar się wynosić z tego świata? Chce po prostu ogrzać sobie swoją małą nore. Poza tym jak się pali drewnem to chyba zaczadzić sie trudno co? A swoją droga, to co sie wydobywalo w sobote z komina na sklepie AURA to jakaś masakra, biały ostry dym, że oddychac nie można było

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.