Forum Konstancina

Akcja: Fora::Wątki
Piaseczno ma szpital z prawdziwego zdarzenia
Autor: Mixiorek (IP zapamiętane)
Data: 24.02.2011 - 08:44:34

Wideo:

http://www.tvnwarszawa.pl/stolica,news,piaseczno-ma-szpital-z-prawdziwego-zdarzenia,77124.html

23.02.2011 21:36 Nówka-porodówka
Piaseczno ma szpital z prawdziwego zdarzenia

Mieszkańcy Piaseczna mają powody do radości. Przy Mickiewicza wyrósł im szpital z prawdziwego zdarzenia - a w nim nowoczesne oddziały: położnictwo, chirurgia, interna i pediatria. Porodówka jeszcze pachnie nowością. We wtorek w nocy na świat przyszły tam pierwsze dzieci.
[b]
Czy w Konstancinie nie można na podobnych zasadach stworzyć lub przekształcić przychodni? Prywatny operator wykłada kasę na przychodnię, sprzęt i lekarzy. Podpisuje kontrakt z NFZ i mamy realizację "gwarantowanych" usług medycznych.
System modułowy dla ośrodków zdrowia też jest ciekawy. Działa w Piasecznie i na Ursynowie obok Puławskiej, gdzie usługi medyczne są dostępne w ciągu kilku dni a nie kilku lat... oczywiście wybrane usługi.[/b]

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-02-24 08:52 przez Mixiorek.

--
Re: Piaseczno ma szpital z prawdziwego zdarzenia
Autor: ola (IP zapamiętane)
Data: 24.02.2011 - 09:25:24

aż chce się chorować ... :D

--
Autor: mania (IP zapamiętane)
Data: 24.02.2011 - 10:51:31

Propozycje prywatnych operatorów były. Sama byłam świadkiem, gdy na kom zdrowia chyba 2 lata temu, przedstawiciele firmy medycznej zaproponowali wybudowanie w ciągu pół roku przychodni wraz z izbą porodową. Chcieli tylko użyczenia gruntu. Po iluś latach (nie pamietam 10-15) przychodnia miała przejść na własnośc gminy.

Jak to miało działać:
POZ i specjaliści w ramach kontraktu z NFZ w dogodnych, okreslonych przy współudziale mieszkańców godzinach. Po godzinach praktyka komercyjna. Pokazywano zdjęcia (chciało się chorować). Przychodnia - tak jak szpital w Piasecznie też miała być wybudowana z modułów (kontenerów).

Odpowiedź szefostwa gminy była nie, bo nie i koniec. Prywaciarz, krwiopijca - Twój wróg! Była bowiem na topie koncepcja wybudowania na Wareckiej przychodni SPZOZ za takie tam drobne 6 mln zł i co najgorsze ten pomysł nie został zarzucony.

Na spotkaniu mieszkańców ze światem medycznym Kcina zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nasze Miasto, była mowa o przekształceniu SPZOZ na Wareckiej w NZOZ (tylko 5% placówek w Polsce działa jako SPZOZ), członek zarządu powiatu S.Dunin (dotąd gorący pzreciwnik NZOZ) chwalił się szpitalem powiatowym wybudowanym w ramach PPP, na to szef Kcińskiego SPZOZ powiedział że on też by przekształcił Warecką w NZOZ,ale dopiero gdy gmina wybuduje mu przychodnię.

I wtedy sobie pomyslałam z jakiej racji PODATNICY mają ufundować lokal dr. Tarnowskiemu, u którego tylko część mieszkańców sie leczy, a taki dr Rychlik, u którego zakontraktowało się znacznie więcej pacjentów, musi sam zapewnić sobie lokal, opłacać media i kupować sprzęt medyczny.

--
Autor: Hammer (IP zapamiętane)
Data: 24.02.2011 - 10:57:45

[quote=Mania]Jak to miało działać:
POZ i specjaliści w ramach kontraktu z NFZ w dogodnych, okreslonych przy współudziale mieszkańców godzinach.[/quote]

O tym to akurat zdecydowałby NFZ.

--
Data: 24.02.2011 - 11:04:51

To chyba wiadomo. Ale wiadomo też, ze chetniej NFZ daje kase pzryzwoicie prowadzonym placówkom, a nie zapyziałym jak np. Warecka

--
Data: 24.02.2011 - 11:34:48

[quote mania]Propozycje prywatnych operatorów były. Sama byłam świadkiem, gdy na kom zdrowia chyba 2 lata temu, przedstawiciele firmy medycznej zaproponowali wybudowanie w ciągu pół roku przychodni wraz z izbą porodową. Chcieli tylko użyczenia gruntu. Po iluś latach (nie pamietam 10-15) przychodnia miała przejść na własnośc gminy.[/quote]

[b]To może warto powrócić do tej koncepcji?[/b] Tym bardziej, że można podpytać po sąsiedzku (Piaseczno, Ursynów) jak wygląda koncepcja współpracy z takim operatorem.

--
Data: 24.02.2011 - 11:48:12

Jak się przed chwilą dowiedziałam, [b]Burmistrz K.Jańczuk odstapił od koncepcji wybudowania przez gminę przychodni[/b].
Nie ma już w budzecie pieniędzy na ten cel. Pozostało jedynie 5 tys na dokończenie spraw rozgrzebanych przez poprzedni samorząd.

Ponieważ działka na Wareckiej - przekazana pzrez powiat gminie ma zapis "przeznaczona na cele publicznej słuzby zdrowia",
Burmistrz zabiega u Starosty o usunięcie słowa "publiczna".

[b]Po uzyskaniu zgody, podejmie - zgodnie z programem wyborczym - rozmowy z prywatnymi operatorami.[/b]

Także została obcięta o 60 tys dotacja na SPZOZ z planowanych 245 tys zł.

--
Data: 24.02.2011 - 12:20:42

[quote mania][b]Po uzyskaniu zgody, podejmie - zgodnie z programem wyborczym - rozmowy z prywatnymi operatorami.[/b][/quote]

Dzięki za informację, czekam na wynik działań naszych władz.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-02-24 12:21 przez Mixiorek.

--
Autor: Soltys Skolimowa (IP zapamiętane)
Data: 24.02.2011 - 12:49:43

Dobre sobie. :D Szpital z prawdziwego zdarzenia to może dopiero będzie.
Czy ktoś z państwa tam był, nie daj boże chorował? Na wszystkie badania zawożą na Wołoską. Mają tylko jednego lekarza na dyżurze ( nie wiadomo jakiej specjalizacji !). Zero lekarstw (musisz przynieść z domu. A najlepiej żeby wypisał ci leki lekarz pierwszego kontaktu.). Niczego nie leczą. To przechowalnia dla Wołoskiej za pieniądze NFZ. Przed świętami wypisali wszystkich do domu( chory czy nie poszeł won). Została jedna pani której nie było gdzie wysłać :(
Podobno mają nową porodówkę. Jeżeli w takim samym standardzie to ja pazdrawlaju .....

Proponuję nie chorować w tej placówce.
Zdrowia życzę.

--
Data: 24.02.2011 - 12:56:36

Przecież dopiero otworzyli, to przed jakimi świetami wypisali?

Poprzednio w Piasecznie była filia Wołoskiej. Teraz jest prywatny szpital z kontraktem NFZ.

--
Data: 26.02.2011 - 08:13:02

o partnerstwie publiczno - prywatnym gdzieś tu było sporo po różnych wątkach, które jednak pospadały bez puenty. Czy komisja zdrowia (czy coś w tym rodzaju) zajmuje się
tym sposobem poprawienia gminnej medycyny ?

--
Przychodnia w ramach PP-P
Data: 26.02.2011 - 11:11:03

Przewodniczącym komisji zddrowia i uzdrowiska jest b. burmistrz [u]Skowroński, który był gorącym przeciwnikiem budowanie przychodni w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym,[/u] a to komisja decyduje, nadzieja że członkowie komisji nie dadzą się zmanewrować, no może poza jedną osobą:

[b]Komisja Uzdrowiskowa, Zdrowia i Opieki Społecznej[/b]

1.Ryszard Bajkowski

2.Paulina Kosecka

3.Anna Lewandowska

4.Jadwiga Magdziarz

[b]5.Marek Skowroński[/b]przew.

6.Jadwiga Sowińska

7.Mirosław Zima

--
Data: 26.02.2011 - 11:19:20

[quote=Poprzednio w Piasecznie była filia Wołoskiej. Teraz jest prywatny szpital z kontraktem NFZ.][/quote]
Wszystko jest bez zmian właściciel jest chyba z Wrocławia, od dawna miał układ z Wołoską i NFZ. Ma kilka placówek w kraju świadczących usługi "magazynowo-transportowe" na tym samym poziomie.

[quote=Przecież dopiero otworzyli, to przed jakimi świetami wypisali?][/quote] przed świętami Bożego Narodzenia 2010 :)
Kontenery to faktycznie rozbudowa szpitala na Mickiewicza (który istnieje od wielu lat), nawet jeśli pod innym szyldem. Prawo tego nie zabrania.
Mam nadzieję że poprawią jakość usług. Bo to co się tam dotychczas działo to "cyrk na kółkach"

Życzę powodzenia "nowej" placówce leczniczej. Niech Moc będzie z wami. Sołtys

--
Data: 26.02.2011 - 11:35:02

w jakiejś gazecie czytałem, że na porodówkę pościągali jakieś sławy w tej dziedzinie.

Jak ktoś w zeszłym roku sluchał dużo radia to może kojarzyc Żanet Kaletę :)

--
Autor: wena103 (IP zapamiętane)
Data: 21.03.2011 - 23:48:42

Czytam wasze zachwyty nad tą sprywatyzowaną placówką i robi mi się słabo.Są to chyba Wasze pobożne życzenia.Właśnie kilka dni temu miałam możliwość korzystanie a raczej bliska mi osoba z ich usług.Pogotowie w Piasecznie nie istnieje,wysyłają ratowników medycznych którzy dostarczają pacjenta do szpitala jak DHL przesyłkę.
Tam przez kilka godzin chory człowiek czeka bez jakiejkolwiek pomocy na to że niekompetentny lekarz bez jakiejkolwiek specjalizacji(przyjmuje przypadki gdzie chwile decydują o życiu a o wiedzy nie wspomnę)raczy się nim zająć.Po kilku moich prośbach o interwencję lekarz mówi mi że mogę jechać do innego szpitala albo do domu.Po siedmiu godzinach lekarz w swojej bezradności wypisuje w nocy pacjenta do domu.Nie jest to odosobniony przypadek ,przez tyle godzin można się naprawdę napatrzeć i nasłuchać.
Po czymś takim człowiek czyje się jak śmieć ,jesteś nikim a wszystko to przy akompaniamencie ryczącej na poczekalni muzyki.
Przestrzegam wszystkich przed tym szpitalem, być może w innych jest podobnie ale tu byłam, tu człowiek traci godność w swojej bezradności.

--
Data: 22.03.2011 - 11:07:16

A Ola mówiła
[quote=aż chce się chorować ... ][/quote]
Tak tak usługi "magazynowo-transportowe" są w tej firmie na najwyższym poziomie.

--
Autor: Anonim (IP zapamiętane)
Data: 22.03.2011 - 12:19:29

[quote=wena103]Po czymś takim człowiek czyje się jak śmieć ,jesteś nikim a wszystko to przy akompaniamencie ryczącej na poczekalni muzyki.
Przestrzegam wszystkich przed tym szpitalem, być może w innych jest podobnie ale tu byłam, tu człowiek traci godność w swojej bezradności.[/quote]

Ale przynajmniej wiadomo kto za taki stan rzeczy odpowiada - M.Skowroński i RIOŚ :):):)

--
Data: 22.03.2011 - 18:15:12

[quote Soltys Skolimowa]A Ola mówiła
[quote=aż chce się chorować ... ][/quote]
Tak tak usługi "magazynowo-transportowe" są w tej firmie na najwyższym poziomie.[/quote]

Sąsiedzie drogi, widzę, że wykazałam się karygodną łatwowiernością - moją "chęć chorowania" oparłam bowiem na dostępnym mi wówczas na forum materiale.

Sprawozdanie Weny 103, to świadectwo kompletnej rozsypki opieki medycznej. Czy zawiadomiłaś, Weno, dyrekcję szpitala oraz prasę o tym skandalu ? Pytam, bo kiedyś musiałam skorzystać z usług urologa, zadzwoniłam, żeby się zapisać lub chociaż dowiedzieć o terminy. Po wieeeeelu próbach telefon odebrała jakaś rozzłoszczona osoba, która nawet nie pozwoliła mi dokończyć pytania, tylko powiedziała "nie ma miejsc". Zadzwoniłam natychmiast do kierownika tej przychodni (na Chełmskiej), przedstawiłam się i swoja sprawę - wizyta odbyła się po 2-3 dniach.

--
Data: 22.03.2011 - 18:19:43

Ja ostatnio chciałem się do ortopedy zapisać. Usłyszałem grudzień 2011 i mnie zatkało :)

--
Data: 22.03.2011 - 18:27:56

Hammer, zmień lekarza rodzinnego - na Grapie ortopeda jest na miejscu :) Serio !

--
Data: 22.03.2011 - 18:32:23

Ale to chirurg-ortopeda który mnie kiedyś operował. :) To chciałem być lojalny.

--
Data: 25.03.2011 - 11:26:08

Kontynując mój watek dot.szpitala w Piasecznie mam trochę więcej informacji.Rozbudowa dotyczyła tylko powstania kilku nowych oddziałów np.porodówka czy ginekologia.Najbardziej oblegany oddział internistyczny pozostał tak jak kiedyś z 50 łózkami i ani jednego więcej.Izba przyjęć jest więc tak naprawdę poczekalnią,bo może coś się zwolni.Stąd są te długie godziny oczekiwań i wybór najlepszej opcji czyli wysłanie pacjenta do domu.Izba przyjęć to maleńkie,duszne ,bez okien pomieszczenie które pierwotnie miało inne zastosowanie ale ilość pacjentów zmusiła do zaadoptowania go w tym celu.Pacjenci po kilka godzin leżą na twardych leżankach bez pościeli-czyli typowa izba przyjęć.Teren powiatu piaseczyńskiego, czyli tzw.rejonizacja obejmuje jak wiecie wiele tysięcy mieszkańców i na to wszystko 50 łózek.Obecne przepisy rejonizacyjne są bardzo mocno przestrzegane-dotyczy karetek.Jeśli jesteś z rejonu Piaseczna a upadniesz w Warszawie to karetka ominie trzy szpitale w Warszawie i przywiezie cię do Piaseczna-takie przepisy.
Nie ma się też co łudzić że prywatne szpitale będą podpisywały z NFZ umowy na mało dochodowe usługi.Jak więc widać szpital nie musi cię przyjąć mimo ze kiedyś przyjmował.Wiadomo kasa,kasa....Najbardziej dochodowa jest kardiologia a najmniej psychiatria.
Taka to przyszłość przed nami pełna wariatów na ulicach i braku miejsc w szpitalach.Żeby nie było takie straszne, zapewne byłoby śmieszne.Nie można się jednak załamywać,trzeba działać a w ilości siła.

--
Data: 25.03.2011 - 15:49:12

I tak padają mity o prywatyzacji , jako remedium na całe zło publicznej słuzby zdrowia.:(

--
Data: 25.03.2011 - 21:10:08

żeby szpital działał tak jak trzeba, musi przytomna osoba zarządzać - starać się o wysoki standard usług, o godziwe warunki dla pacjentów i personelu. Takim placówkom NFZ daje kasę - patrz CKR.

Natomiast placówki na dorobku, działające od niedawna - jak szpital w Piasecznie prowadzony przez EMC dopiero raczkuje. Na razie nie mają robić ani kim (lekarze w Polsce są na wagę złota), ani czym - dopiero będą kupować aparaturę, dlategio póki co wożą do innych szpitali. Jak obrosną w pióra - wykażą się że potrafią, wtedy będą mogli "smalić cholewki" do NFZ. Dlatego uruchomili najbardziej dochodowe dziedziny jak np. ginekologia.
Powiat podobno niezbyt się starał by wymóc uruchomienie większej liczby łóżek na internie, choć 50 łóżek na cały duży powiat to smiech na sali.

To że lekarzy brak świadczą wyniki konkursu ogłoszone przez NFZ na zorganizowanie Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej, w powiecie piaseczyńskim zgłosiła się tylko jedna firma FALC, poprzednio poza FALKiem można było uzyskać pomoc w Górze Kalwarii i w Piasecznie na Julianowskiej.

--
Data: 26.03.2011 - 03:09:34

O Wielki Panie ! Ty to czytasz i nie grzmisz ?

Z litosci nie rozbiorę powyższego wpisu na części drobne :( Przecież to czytają ludzie inteligantni .

--
Data: 28.03.2011 - 12:49:31

Szukam kontaktu aby zainteresować tą sprawą Radę Powiatu Piaseczno.Wiem że przewodniczacą jest Pani Mioduszewska.Myśle że powinni wiedzieć co sie dzieje w usługach słuzby zdrowia w ich powiecie a wręcz sie tym zainteresować.Napewno nie mają wpływu na to czy personel ma odpowiednie kwalifikacje ,ale sprawę warunków pracy i pobytu pocjentów w tzw.izbie przyjęc powinni zweryfikować z firmą którą wynajęli do opieki medycznej nad mieszkańcami.

--
Data: 28.03.2011 - 17:22:26

Członkiem Zarządu Powiatu odpowiedzialnym za sprawy zdrowotne jest b. rehabilitant Stefan Dunin - Członek Zarządu

Sekretariat Starosty Piaseczyńskiego:
Danuta Pietranik

tel. 22 756 62 20
fax. 22 737 11 58
email: starostwo@piaseczno.pl

[b]Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu[/b]

Stefan Dunin
Piotr Kandyba - wiceprzewodniczący
Magdalena Latoszek-Lubach
[u]Maria Mioduszewska[/u]- mieszkanka Konstancina, jest też Przewodniczącą Rady Powiatu
Wojciech Ołdakowski
Jacek Szczytowski - przewodniczący

Biuro Rady i Zarządu Powiatu
ul. Chyliczkowska 14
05-500 Piaseczno
tel. (022) 022 756 61 26, 756 61 20
tel./fax (022) 756 61 25
brp@piaseczno.pl

--
Data: 28.03.2011 - 22:11:41

Dziękuje Ci Maniu za tak wyczerpujące informacje.Zdaję sobie sprawę że dopóki człowiek nie zetknie się z tą placówką służby zdrowia nie interesuje go ten temat,tak tez było ze mną -problem nie istniał.Zależy mi na tym aby skontaktować w tej sprawie jak najwięcej osób które maja takie same doświadczenia w tej kwestii.Sama niczego raczej nie zdziałam, boje się że mogę usłyszeć to co usłyszałam w szpitalu ,że nie miałam szczęścia.Będę jakimś wyjątkiem,jednostką a nie głosem który będzie miał siłę.Wiem że wyjątkiem nie jestem ,podczas dwóch kilkunastogodzinnych pobytów widziałam wiele.Zdaję sobie sprawę że każdy macha ręką i życie toczy się dalej.Tylko dlaczego tak reagujemy,nie stać nas na najmniejszy wysiłek.

--
Data: 28.03.2011 - 22:51:15

to może warto do lokalnych gazet

[b]Nad Wisłą[/b]
Redaktor naczelny: Mateusz Baj
tel. (22) 717 71 01
fax (22) 717 71 02
redakcja@nadwisla.pl

[b]Kurier Południowy[/b]
Redaktor naczelny Kamil Staniszek
tel. 0 692 488 258, tel. (22) 737 23 48
redaktor.naczelny@kurierpoludniowy.pl

[b]Nasze Miasto-fmk[/b]
Redaktor naczelny Grazyna Matusik-Tomaszewska
listy@naszemiasto-fmk.pl

--

Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Archiwum forum jest w trybie tylko do odczytu. Zapraszamy do dyskusji na nowe forum Konstancina-Jeziorny.

Wszystkie publikowane wypowiedzi są prywatną własnością ich autorów, a internauci ponoszą wyłączną i całkowitą odpowiedzialność za swoje wypowiedzi.
Wyrażone opinie nie muszą i często nie odzwierciedlają poglądów redakcji serwisu. Wszelkie zastrzeżenia do wypowiedzi / opinii powinny być kierowane do ich autorów.
This forum powered by Phorum.